TSSAA Class AAA Section 1 Finals
|
Science Hill HS
|
Performance List
|
| | | 12PM Field Events
|
|
Event 3 Girls Long Jump (22)
|
===============================================================================
|
Saturday 5/12/2018 - 12:00 PM
|
Name Year School Seed Mark
|
===============================================================================
|
1 Cowan, Madison 9 Sullivan Sou 17-09.50
|
2 Lewis, Caroline 11 West High Sc 17-06.25
|
3 Jorgensen, Rylee 11 Maryville 16-06.00
|
4 Palomino, Karina 10 David Crocke 16-04.50
|
5 Medders, Kendall 10 Knox.Halls 16-04.50
|
6 Richardson, Anna 10 Heritage 16-04.00
|
7 Christian, Whitney 12 Volunteer Hi 16-02.75
|
8 Reed, Mary 9 Science Hill 16-02.00
|
9 Herrera, Salma 12 Jefferson Co 16-01.50
|
10 Ndune, Jemimah 12 Science Hill 15-11.00
|
11 Harris, Sarah 12 Bearden 15-10.00
|
12 Cooper, Jenah 12 Cherokee 15-09.50
|
13 Garrett, Makiya 10 Oak Ridge Hi 15-09.50
|
14 Sewel, Lily 10 Dobyns Benne 15-09.00
|
15 Wallace, Sidney 10 Hardin Valle 15-07.50
|
16 Brockwell, Mackenzie 10 Jefferson Co 15-07.00
|
17 McCoy, Hannah 12 Seymour 15-04.00
|
18 Smith, Anola 11 Hardin Valle 15-01.00
|
19 Biddle, Abbie 11 Seymour 15-00.50
|
20 Corby, Tiffany 11 Sullivan Sou 15-00.00
|
21 Hicks, Skyller 12 Cocke County 15-00.00
|
22 Tidmore, Morgan 10 Powell 14-11.25
|
|
Event 4 Boys Long Jump (21)
|
===============================================================================
|
Saturday 5/12/2018 - 12:00 PM
|
Name Year School Seed Mark
|
===============================================================================
|
1 Brown, Nolan 11 Hardin Valle 21-08.25
|
2 Sawyer, Isaac 10 Jefferson Co 21-05.00
|
3 Ball, Ton'Quez 11 South-Doyle 21-04.50
|
4 LaTorre, Sebastian 10 West High Sc 21-04.00
|
5 Howell, Shaquille 11 Farragut 21-03.00
|
6 Gaston, Braden 10 Knoxville Ce 21-02.00
|
7 Campbell, Ethan 11 Knox.Halls 20-09.50
|
8 Dunn, Aziz 10 Dobyns Benne 20-08.25
|
9 Kisner, Joseph 12 Sullivan Cen 20-08.00
|
10 Fulton, Parker 12 Anderson Co. 20-07.75
|
11 Shultz, Tim 12 Heritage 20-05.00
|
12 Davis, A.J. 10 Maryville 20-04.00
|
13 Graham, Shirod 12 Oak Ridge Hi 19-11.50
|
14 Hayes, Marquette 9 Bearden 19-10.25
|
15 Witherspoon, Quez 11 Carter 19-08.50
|
16 Taylor, Zach 11 Sevier Co. H 19-07.00
|
17 Lane, Darrel 9 Science Hill 19-05.50
|
18 Goss, David 11 Maryville 19-02.00
|
19 Hayes, Grant 11 Anderson Co. 19-02.00
|
20 Kirkess, Tyler 10 Morristown-E 19-01.75
|
21 Henneke, Jacob 10 Maryville 18-11.25
|
|
Event 2 Boys Pole Vault (16)
|
===============================================================================
|
Saturday 5/12/2018 - 12:00 PM
|
Name Year School Seed Mark
|
===============================================================================
|
1 Peterson, William 12 Science Hill 14-01.00
|
2 Lotivio, Kristof 11 Morristown-W 14-00.00
|
3 Rentenbach, John 11 Knox.Catholic 13-00.00
|
4 Miller, Eric 12 Jefferson Co 12-06.00
|
5 DeGraaf, Shea 11 West High Sc 12-06.00
|
6 Mckenna, Devin 10 Daniel Boone 12-00.00
|
7 Parker, Andrew 10 Morristown-W 12-00.00
|
8 Massengill, Blayne 10 Bearden 11-06.50
|
9 Finchum, Josh 12 Jefferson Co 11-06.00
|
10 Pace, Seth 12 Knox.Halls 11-06.00
|
11 Brademeyer, Grant 10 Science Hill 11-06.00
|
12 Cleek, Samuel 10 Dobyns Benne 11-06.00
|
13 Ledford, Jacob 11 Science Hill 11-06.00
|
14 Lemmons, Dillon 11 Dobyns Benne 10-06.00
|
15 Rodriguez, Josh 11 Maryville 10-00.00
|
16 Northcutt, Caleb 11 Maryville 10-00.00
|
|
Event 7 Girls High Jump (20)
|
===============================================================================
|
Saturday 5/12/2018 - 12:00 PM
|
Name Year School Seed Mark
|
===============================================================================
|
1 Davis, Lizzie 12 Hardin Valle 5-04.00
|
2 Cowan, Madison 9 Sullivan Sou 5-04.00
|
3 Griffith, Lily 12 Dobyns Benne 5-04.00
|
4 Slate, Mary Austin 10 West High Sc 5-02.50
|
5 Watson, Hannah 8 Dobyns Benne 5-02.00
|
6 Le Bon, Chantal 12 Karns 5-02.00
|
7 Patterson, Lauren 9 Seymour 5-01.00
|
8 Lee, Savannah 11 Sevier Co. H 5-00.00
|
9 Fuller, Erin 12 Science Hill 5-00.00
|
10 Morelock, Abbi 12 Greeneville 5-00.00
|
11 Hatley, Emily 10 Volunteer Hi 5-00.00
|
12 Herrera, Salma 12 Jefferson Co 5-00.00
|
13 Wood, Robyn 12 Oak Ridge Hi 5-00.00
|
14 Brooks, Ellie 9 Sevier Co. H 4-10.00
|
15 Richardson, Anna 10 Heritage 4-10.00
|
16 Lambert, Sahra 11 Tennessee Hi 4-10.00
|
17 Magnus, Kerrigan 12 Powell 4-10.00
|
18 Moore, Kiara 12 Morristown-E 4-10.00
|
19 Medders, Kendall 10 Knox.Halls 4-10.00
|
20 Buckner, Marissa 12 Carter 4-08.00
|
|
Event 9 Girls Shot Put (32)
|
===============================================================================
|
Saturday 5/12/2018 - 12:00 PM
|
Name Year School Seed Mark
|
===============================================================================
|
1 Schroeder, Jaycee 10 Jefferson Co 41-07.75
|
2 Roberts, Jasmine 10 Elizabethtown 37-04.00
|
3 Mink, Abby 12 Bearden 37-03.00
|
4 Buckner, Marissa 12 Carter 36-10.25
|
5 Ervin, Jasmine 10 Maryville 35-08.00
|
6 Armstrong, Megan 10 Bearden 34-08.50
|
7 Whitson, Courtney 11 Dobyns Benne 34-01.50
|
8 Brawley, Blair 12 Cocke County 34-00.00
|
9 Smith, Lauren 11 Cherokee 33-10.25
|
10 Nielsen, Brittany 12 Cherokee 33-10.00
|
11 Koroma, Camryn 12 Elizabethtown 33-09.00
|
12 Garrett, Autumn 10 Sullivan Eas 33-07.25
|
13 Biggs, Katie 9 Cherokee 33-01.75
|
14 Reaves, Kimora 11 West High Sc 32-10.00
|
15 Driscol, Daryl 11 Hardin Valle 32-06.00
|
16 Benson, Anjonae 10 Hardin Valle 32-03.25
|
17 Hall, Haley 10 Morristown-W 31-11.00
|
18 Connatser, Hailey 9 William Blou 31-06.00
|
19 Wallace, Caitlyn 9 Dobyns Benne 31-05.00
|
20 Mitchell, Julia 11 Sevier Co. H 31-04.50
|
21 Solomon, Destiny 10 Morristown-W 31-02.00
|
22 Billingsley, Aaryanna 10 South-Doyle 31-01.25
|
23 Hicks, Maggie 11 Tennessee Hi 30-07.00
|
24 Jenkins, Asailia 10 Bearden 30-06.00
|
25 Reed, Anna 11 Science Hill 30-05.00
|
26 Ballard, Hannah 9 Science Hill 30-03.00
|
27 Riikola, Ashlyn 10 Oak Ridge Hi 30-00.00
|
28 Moore, Anna 10 Farragut 30-00.00
|
29 St Clair, Meredith 11 Sullivan Sou 29-10.00
|
30 Pennington, Annessa 10 Tennessee Hi 29-02.25
|
31 Weaver, Cailan 10 Knox.Halls 28-11.00
|
32 Bryant, Jasmine 11 Maryville 28-01.00
|
|
Event 12 Boys Discus Throw (24)
|
===============================================================================
|
Saturday 5/12/2018 - 12:00 PM
|
Name Year School Seed Mark
|
===============================================================================
|
1 Sobota, Joshua 12 Bearden 194-07
|
2 Harrell, Landon 12 Heritage 161-09
|
3 Shouse, Christian 11 Campbell Co. 151-03
|
4 Smith, Chase 11 Sevier Co. H 149-04
|
5 Gann, Mason 12 Maryville 145-11
|
6 Carter, Dylan 10 William Blou 144-02
|
7 Landry, Richard 11 Volunteer Hi 139-04
|
8 Law, Nicholas 11 Bearden 136-07
|
9 Noel, Jacob 10 Knox.Halls 135-07
|
10 Sullivan, Jeremiah 11 Daniel Boone 135-05
|
11 Jayne, Isaiah 12 Dobyns Benne 132-08
|
12 O'Quinn, Jerimiah 11 Sullivan Cen 131-10
|
13 Christian, Drew 12 Dobyns Benne 131-10
|
14 Pierson, Dawson 12 Dobyns Benne 131-01
|
15 Lowery, Justin 11 Jefferson Co 129-01
|
16 Redding, Michael 12 South-Doyle 127-10.50
|
17 Phillips, Eli 12 Heritage 124-08.50
|
18 Murphy, Marshall 12 Hardin Valle 124-00
|
19 Shelton, Noah 12 Daniel Boone 121-10
|
20 Smith, Connor 10 Cherokee 121-09
|
21 Roulette, Dalton 12 Heritage 121-05
|
22 Schofield, Cameron 11 Hardin Valle 120-06
|
23 Mullins, Trey 12 Gibbs 119-03
|
24 Hull, Wyatt 12 Anderson Co. 111-01
|
|
|
TSSAA Class AAA Section 1 Finals
|
Science Hill HS
|
Performance List
|
| | | 2PM Field Events
|
|
Event 6 Boys Triple Jump (14)
|
===============================================================================
|
Saturday 5/12/2018 - 2:00 PM
|
Name Year School Seed Mark
|
===============================================================================
|
1 Wright, Willington 12 Hardin Valle 46-09.50
|
2 Brown, Nolan 11 Hardin Valle 43-06.50
|
3 Gaston, Braden 10 Knoxville Ce 42-01.50
|
4 Henry, Tanner 11 Dobyns Benne 41-03.00
|
5 Brown, Jarah 12 Dobyns Benne 41-02.00
|
6 Adedokun, Paul 12 Dobyns Benne 40-10.00
|
7 Fulton, Parker 12 Anderson Co. 40-09.50
|
8 Mason, Cole 12 Morristown-E 40-08.25
|
9 LaTorre, Sebastian 10 West High Sc 40-06.50
|
10 Shultz, Tim 12 Heritage 40-05.50
|
11 Graham, Shirod 12 Oak Ridge Hi 40-05.25
|
12 Goss, David 11 Maryville 40-05.00
|
13 Henneke, Jacob 10 Maryville 38-01.00
|
14 Esway, Jake 11 Carter 34-07.00
|
|
Event 5 Girls Triple Jump (27)
|
===============================================================================
|
Saturday 5/12/2018 - 2:00 PM
|
Name Year School Seed Mark
|
===============================================================================
|
1 McDevitt, Georgie 11 Maryville 36-03.50
|
2 Cowan, Madison 9 Sullivan Sou 35-08.00
|
3 Wallace, Sidney 10 Hardin Valle 34-06.25
|
4 Lee, Savannah 11 Sevier Co. H 33-04.50
|
5 Salyers, Ashley 9 Volunteer Hi 32-08.50
|
6 Inman, Kiara 11 Hardin Valle 32-08.00
|
7 Sewel, Lily 10 Dobyns Benne 32-05.25
|
8 Shumpert, Naomi 9 Hardin Valle 32-05.00
|
9 Calloway, Jaisa 12 Science Hill 32-02.50
|
10 Palomino, Karina 10 David Crocke 31-07.00
|
11 Horton, Rebekah 11 Jefferson Co 31-03.50
|
12 Collins, Leyondra 10 Carter 31-00.00
|
13 Brockwell, Mackenzie 10 Jefferson Co 30-10.75
|
14 Brooks, Ellie 9 Sevier Co. H 30-10.50
|
15 Hicks, Skyller 12 Cocke County 30-09.50
|
16 Kent, Olivia 12 Sullivan Sou 30-06.00
|
17 Hepler, Sam 11 Oak Ridge Hi 30-05.25
|
18 Lambert, Sahra 11 Tennessee Hi 30-04.00
|
19 Corby, Tiffany 11 Sullivan Sou 30-03.00
|
20 Hurst, Brittany 11 Union Co. Hi 30-01.00
|
21 Hartley, Haley 12 Heritage 30-00.00
|
22 Weaver, Cailan 10 Knox.Halls 29-11.75
|
23 Carter, Ruthanne 10 West High Sc 29-11.00
|
24 Nickens, Elizabeth 9 Maryville 29-10.50
|
25 Wright, Emily 10 Morristown-W 29-05.50
|
26 Crumley, Mackensi 10 Anderson Co. 29-03.00
|
27 Dockery, Lynzi 10 Sevier Co. H 29-02.25
|
|
Event 1 Girls Pole Vault (26)
|
===============================================================================
|
Saturday 5/12/2018 - 2:00 PM
|
Name Year School Seed Mark
|
===============================================================================
|
1 Bishop, Brittany 11 Anderson Co. 12-03.00
|
2 Donahue, Natalie 12 Dobyns Benne 10-07.00
|
3 Swicegood, Zoe 11 Farragut 10-06.00
|
4 Cutshall, Caitlin 11 Daniel Boone 10-06.00
|
5 Parr, Julia 12 Science Hill 10-00.00
|
6 Hawkins, Halie 11 Unicoi Co. 10-00.00
|
7 Harris, Sarah 12 Bearden 9-06.00
|
8 Baker, Marlee 11 Morristown-E 9-06.00
|
9 Matson, Emily 12 Jefferson Co 9-06.00
|
10 Schultze, Kristen 10 Maryville 9-06.00
|
11 Smith, Madison 10 Science Hill 8-06.00
|
12 Horton, Rebekah 11 Jefferson Co 8-06.00
|
13 Bollschweiler, Eden 9 Maryville 8-06.00
|
14 Farkas, Emily 10 Farragut 8-06.00
|
15 Christopoulos, Eleni 10 Knox.Catholic 8-06.00
|
16 Wheeler, Sunshine 10 Science Hill 8-06.00
|
17 Greene, Hannah 11 Hardin Valle 8-06.00
|
18 Altemose, Rachel 9 Unicoi Co. 8-00.00
|
19 Herrmann, Madalyn 12 Daniel Boone 8-00.00
|
20 Bishop, Brigid 12 Oak Ridge Hi 8-00.00
|
21 Vesper, Rachel 10 Maryville 7-06.00
|
22 Kirby, Rachel 10 Jefferson Co 7-06.00
|
23 Harvey, Alexis 12 Unicoi Co. 7-06.00
|
24 Mitchell, Emma 11 Morristown-W 7-00.00
|
25 Odom, Macy 10 Morristown-W 7-00.00
|
26 Stroud, Baylee 10 Morristown-W 7-00.00
|
|
Event 8 Boys High Jump (18)
|
===============================================================================
|
Saturday 5/12/2018 - 2:00 PM
|
Name Year School Seed Mark
|
===============================================================================
|
1 Stacy, Shawn 11 Bearden 6-06.00
|
2 Henry, Tanner 11 Dobyns Benne 6-05.00
|
3 Brown, Byron 12 Maryville 6-04.00
|
4 Shouse, Christian 11 Campbell Co. 6-04.00
|
5 Campbell, Ethan 11 Knox.Halls 6-03.00
|
6 Proffitt, Corey 12 Jefferson Co 6-02.00
|
7 Shelton, Noah 12 Daniel Boone 6-02.00
|
8 Mitchell, Devontae 12 Sullivan Sou 6-02.00
|
9 Cleek, Samuel 10 Dobyns Benne 6-02.00
|
10 Williams, Kendle 12 Science Hill 6-00.00
|
11 Shultz, Tim 12 Heritage 6-00.00
|
12 Howell, Shaquille 11 Farragut 6-00.00
|
13 Gale, Christian 11 Maryville 6-00.00
|
14 Kirkess, Tyler 10 Morristown-E 6-00.00
|
15 Dukes, Devlin 10 Campbell Co. 5-10.00
|
16 Deel, Dakota 11 Sullivan Eas 5-10.00
|
17 Bugg, Ryan 9 Morristown-W 5-10.00
|
18 Esway, Jake 11 Carter 5-10.00
|
|
Event 10 Boys Shot Put (25)
|
===============================================================================
|
Saturday 5/12/2018 - 2:00 PM
|
Name Year School Seed Mark
|
===============================================================================
|
1 Sobota, Joshua 12 Bearden 67-03.25
|
2 Harrell, Landon 12 Heritage 51-08.00
|
3 Phillips, Eli 12 Heritage 51-01.50
|
4 Redding, Michael 12 South-Doyle 48-11.00
|
5 Mullins, Trey 12 Gibbs 47-11.25
|
6 Smith, Chase 11 Sevier Co. H 47-06.75
|
7 Carter, Dylan 10 William Blou 46-10.50
|
8 Barnette, Steven 12 Jefferson Co 44-02.50
|
9 Christian, Drew 12 Dobyns Benne 43-05.50
|
10 Gann, Mason 12 Maryville 43-03.00
|
11 Seibers, Gary 12 Campbell Co. 42-11.25
|
12 Randolph, Joseph 12 Anderson Co. 42-09.00
|
13 Austin, Jeremiah Blake 11 Science Hill 42-03.00
|
14 Dark, Cole 10 Anderson Co. 42-02.00
|
15 Law, Nicholas 11 Bearden 42-00.00
|
16 Salyer, Ian 9 Hardin Valle 41-11.00
|
17 Armstrong, Shane 11 Unicoi Co. 41-10.00
|
18 Harris, Antwon 12 Knoxville Ce 41-08.50
|
19 Murphy, Marshall 12 Hardin Valle 41-00.00
|
20 Mcclain, Michael 12 Dobyns Benne 40-05.50
|
21 Perciful, Kenny 10 Unicoi Co. 40-02.00
|
22 Herd, Stanton 11 Knox.Halls 39-10.00
|
23 Roulette, Dalton 12 Heritage 39-04.00
|
24 Noel, Jacob 10 Knox.Halls 39-03.75
|
25 Martz, Peyton 12 Bearden 38-10.25
|
|
Event 11 Girls Discus Throw (32)
|
===============================================================================
|
Saturday 5/12/2018 - 2:00 PM
|
Name Year School Seed Mark
|
===============================================================================
|
1 Van Berkel, Erin 11 Oak Ridge Hi 120-10
|
2 Schroeder, Jaycee 10 Jefferson Co 118-05
|
3 Koroma, Camryn 12 Elizabethtown 112-09
|
4 Biggs, Katie 9 Cherokee 111-02
|
5 Armstrong, Megan 10 Bearden 110-06
|
6 Smith, Lauren 11 Cherokee 108-11
|
7 Whitson, Courtney 11 Dobyns Benne 105-05
|
8 Booher, Devyn 12 Sullivan Cen 100-06
|
9 Jenkins, Asailia 10 Bearden 99-05.50
|
10 Ballard, Hannah 9 Science Hill 98-10
|
11 Brawley, Blair 12 Cocke County 98-01
|
12 Roberts, Jasmine 10 Elizabethtown 97-10
|
13 Payne, Zoe 10 Heritage 96-03
|
14 Garrett, Autumn 10 Sullivan Eas 95-06
|
15 De La Garza, Rayne 12 Maryville 94-09
|
16 Hon, Jasmine 9 Sullivan Sou 94-08
|
17 Kagley, Sarah 10 William Blou 93-05
|
18 St Clair, Meredith 11 Sullivan Sou 92-11
|
19 Mink, Abby 12 Bearden 92-04
|
20 Solomon, Destiny 10 Morristown-W 90-08
|
21 Hennen, Rylie 11 Hardin Valle 90-04
|
22 Williams, Cheyann 8 Dobyns Benne 88-01
|
23 Mendoza, Natalia 11 Unicoi Co. 87-03
|
24 Billingsley, Aaryanna 10 South-Doyle 86-11
|
25 Richards, Samantha 11 Jefferson Co 86-08
|
26 Pepperman, Grace 9 Maryville 86-06.50
|
27 Wallace, Caitlyn 9 Dobyns Benne 86-02
|
28 Bennett, Rheann 11 Science Hill 86-01
|
29 Montgomery, Rachel 10 Daniel Boone 84-06
|
30 Smith, Alyssa 9 Sevier Co. H 80-11
|
31 Moore, Anna 10 Farragut 80-06
|
32 Buckner, Marissa 12 Carter 79-11
|
|
|
TSSAA Class AAA Section 1 Finals
|
Science Hill HS
|
Performance List
|
| | | Running Events
|
|
Event 13 Girls 4x800 Meter Relay (14)
|
===============================================================================
|
Saturday 5/12/2018 - 4:00 PM
|
School Seed
|
===============================================================================
|
1 Knoxville Catholic 'A' 9:37.92
|
2 Dobyns Bennett High School 'A' 9:49.75
|
3 Hardin Valley Academy 'A' 9:51.69
|
4 Daniel Boone High School 'A' 9:53.92
|
5 Science Hill High School 'A' 10:00.38
|
6 Oak Ridge High School 'A' 10:13.54
|
7 Maryville 'A' 10:19.52
|
8 Farragut 'A' 10:20.46
|
9 West High School 'A' 10:38.84
|
10 Bearden 'A' 10:43.05
|
11 Morristown-West High School 'A' 10:45.35
|
12 David Crockett High School 'A' 10:49.31
|
13 Tennessee High School 'A' 10:52.79
|
14 Jefferson County High School 'A' 11:00.74
|
|
Event 14 Boys 4x800 Meter Relay (10)
|
===============================================================================
|
Saturday 5/12/2018 - 4:00 PM
|
School Seed
|
===============================================================================
|
1 Hardin Valley Academy 'A' 8:12.17
|
2 Farragut 'A' 8:15.55
|
3 Maryville 'A' 8:18.77
|
4 Bearden 'A' 8:20.25
|
5 Oak Ridge High School 'A' 8:25.57
|
6 Daniel Boone High School 'A' 8:29.22
|
7 Morristown-West High School 'A' 8:38.38
|
8 Morristown-East High School 'A' 9:00.24
|
9 Jefferson County High School 'A' 9:04.19
|
10 Sullivan South High School 'A' 9:06.67
|
|
Event 15 Girls 100 Meter Hurdles (25)
|
===============================================================================
|
Saturday 5/12/2018 - 4:00 PM
|
Name Year School Seed
|
===============================================================================
|
1 Bishop, Brittany 11 Anderson Co. 15.11
|
2 Wallace, Sidney 10 Hardin Valle 15.79
|
3 Richardson, Anna 10 Heritage 15.95
|
4 Johnson, Brooklyn 11 West High Sc 16.01
|
5 Goins, Mataylin 11 Cherokee 16.08
|
6 Christian, Whitney 12 Volunteer Hi 16.16
|
7 Cox, Jaiden 9 Union Co. Hi 16.50
|
8 Hausladen, Kate 11 Oak Ridge Hi 16.72
|
9 Sewel, Lily 10 Dobyns Benne 17.17
|
10 Slate, Mary Austin 10 West High Sc 17.27
|
11 Reiter, Madison 11 South-Doyle 17.35
|
12 Smith, Anola 11 Hardin Valle 17.36
|
13 Hirst, Jacqueline 9 Science Hill 17.47
|
14 Cowan, Madison 9 Sullivan Sou 17.58
|
15 Shirley, Brooke 11 Maryville 17.83
|
16 Yancey, Shelby 12 Scott High S 17.84
|
17 Williams, Journey 10 Campbell Co. 17.91
|
18 Medders, Kendall 10 Knox.Halls 17.92
|
19 Houston, Jaden 9 Hardin Valle 18.05
|
20 Sexton, Grace 11 Scott High S 18.10
|
21 Oliver, Camiel 11 Sullivan Eas 18.13
|
22 Kirby, Rachel 10 Jefferson Co 18.19
|
23 Morelock, Abbi 12 Greeneville 18.22
|
24 Eilerman, Natalie 12 Knox.Catholic 18.31
|
25 Cooper, Jenah 12 Cherokee 18.63
|
|
Event 16 Boys 110 Meter Hurdles (21)
|
===============================================================================
|
Saturday 5/12/2018 - 4:00 PM
|
Name Year School Seed
|
===============================================================================
|
1 Patton, Tj 12 Science Hill 14.50
|
2 Ward, Ethan 12 Sullivan Sou 15.19
|
3 Gonzales, Jordan 11 Dobyns Benne 15.59
|
4 Morgan, Connor 11 Science Hill 15.66
|
5 Youngblood, Ty 10 Greeneville 15.84
|
6 Goss, David 11 Maryville 15.88
|
7 Gaston, Braden 10 Knoxville Ce 15.89
|
8 DeGraaf, Shea 11 West High Sc 15.95
|
9 Watterson, Aaron 11 Sullivan Sou 16.01
|
10 Shaw, T j 11 South-Doyle 16.09
|
11 Ramsey, Austin 10 Carter 16.30
|
12 Davidson, Dezm'n 12 Heritage 16.32
|
13 Stone, Ethan 11 Hardin Valle 16.46
|
14 Bernard, John 12 Cherokee 16.51
|
15 Spurgeon, Michael 9 Hardin Valle 16.53
|
16 Hope, Carson 10 Oak Ridge Hi 16.61
|
17 Brasfield, Bryce 12 Knox.Halls 16.99
|
18 Hayworth, Mason 10 Sullivan Eas 17.00
|
19 Lane, Darrel 9 Science Hill 17.06
|
20 Stott, Mason 10 Maryville 17.33
|
21 Prince, Nash 10 Morristown-E 17.52
|
|
Event 17 Girls 100 Meter Dash (27)
|
===============================================================================
|
Saturday 5/12/2018 - 4:00 PM
|
Name Year School Seed
|
===============================================================================
|
1 Blevins, Kristen 12 West High Sc 12.12
|
2 Romain, Dominique 9 Hardin Valle 12.23
|
3 Ray, Timaya 10 Hardin Valle 12.30
|
4 Davis, Sage 12 Powell 12.36
|
5 Bryant, Imani 11 Jefferson Co 12.55
|
6 Green, Micah 10 South-Doyle 12.85
|
7 Reed, Mary 9 Science Hill 12.86
|
8 Moonin, Kennedy 11 William Blou 12.94
|
9 Ndune, Jemimah 12 Science Hill 13.07
|
10 Dunn, Mikayla 9 South-Doyle 13.11
|
11 Manis, Gracie 11 Volunteer Hi 13.18
|
12 Henger, Aubree 10 Dobyns Benne 13.26
|
13 Jackson, Amaya 11 Morristown-E 13.32
|
14 Cruz, Loleita 10 Oak Ridge Hi 13.33
|
15 Jemison, Brianna 10 Heritage 13.34
|
16 Heskett, Faith 9 Morristown-W 13.37
|
17 Owens, Taylor 9 Science Hill 13.39
|
18 Clark, Abbey 10 Sullivan Sou 13.41
|
19 Schmidt, Lyric 12 Sullivan Sou 13.43
|
20 Campbell, Ella 9 Knox.Halls 13.43
|
21 Souder, MacKenzie 11 Cocke County 13.44
|
22 Brown, Ari 10 Maryville 13.46
|
23 Sanoe, Masalon 10 South-Doyle 13.46
|
24 Nickens, Elizabeth 9 Maryville 13.55
|
25 Gann, Hailey 11 Powell 13.58
|
26 Rennich, Jessie 9 Farragut 13.82
|
27 Swigert, Katie 10 Oak Ridge Hi 13.89
|
|
Event 18 Boys 100 Meter Dash (22)
|
===============================================================================
|
Saturday 5/12/2018 - 4:00 PM
|
Name Year School Seed
|
===============================================================================
|
1 Young, Elijah 10 South-Doyle 10.74
|
2 Johnson, Devyn 12 West High Sc 10.85
|
3 Noe, Kyle 12 Heritage 10.92
|
4 Williams, Jeamy 11 Dobyns Benne 10.95
|
5 Hurst, Brayden 10 Sevier Co. H 11.15
|
6 Smith, Joey 12 Fulton 11.15
|
7 Graham, Jordan 11 Oak Ridge Hi 11.18
|
8 James, Sheldon 10 Knox.Halls 11.22
|
9 Caldwell, E.J. 12 Hardin Valle 11.27
|
10 Lee, Kamdyn 10 Dobyns Benne 11.28
|
11 Brazelton, Khari 12 West High Sc 11.36
|
12 Davis, Juan 11 West High Sc 11.40
|
13 Lewis, Kody 10 Unicoi Co. 11.42
|
14 Reed, Julian 10 Sullivan Sou 11.48
|
15 Walker, Bailor 10 Powell 11.48
|
16 Garner, Trafton 11 Knoxville Ce 11.49
|
17 Mynatt, Trevor 12 South-Doyle 11.51
|
18 Jackson, Tre 11 Oak Ridge Hi 11.51
|
19 Cox, Ken 10 Carter 11.52
|
20 Brooks, Joeseph 10 Farragut 11.65
|
21 Rynes, Jonathan 11 Carter 11.70
|
22 Wilson, Kobe 11 Carter 11.78
|
|
Event 19 Girls 4x200 Meter Relay (17)
|
===============================================================================
|
Saturday 5/12/2018 - 4:00 PM
|
School Seed
|
===============================================================================
|
1 Hardin Valley Academy 'A' 1:41.90
|
2 Maryville 'A' 1:43.16
|
3 West High School 'A' 1:44.33
|
4 Jefferson County High School 'A' 1:46.26
|
5 Oak Ridge High School 'A' 1:46.89
|
6 Farragut 'A' 1:47.31
|
7 South-Doyle High School 'A' 1:47.74
|
8 Sevier Co. High School 'A' 1:47.94
|
9 Science Hill High School 'A' 1:48.19
|
10 Seymour 'A' 1:48.19
|
11 Tennessee High School 'A' 1:48.85
|
12 Morristown-East High School 'A' 1:50.91
|
13 Carter High School 'A' 1:52.49
|
14 Knoxville Halls 'A' 1:53.38
|
15 Sullivan South High School 'A' 1:53.58
|
16 Morristown-West High School 'A' 1:53.75
|
17 Karns 'A' 1:53.82
|
|
Event 20 Boys 4x200 Meter Relay (18)
|
===============================================================================
|
Saturday 5/12/2018 - 4:00 PM
|
School Seed
|
===============================================================================
|
1 West High School 'A' 1:30.10
|
2 Science Hill High School 'A' 1:30.83
|
3 Farragut 'A' 1:30.94
|
4 Sevier Co. High School 'A' 1:31.23
|
5 Oak Ridge High School 'A' 1:31.79
|
6 Hardin Valley Academy 'A' 1:32.00
|
7 Maryville 'A' 1:32.22
|
8 Jefferson County High School 'A' 1:32.59
|
9 South-Doyle High School 'A' 1:32.71
|
10 Sullivan East High School 'A' 1:33.34
|
11 Carter High School 'A' 1:33.54
|
12 Bearden 'A' 1:33.72
|
13 Morristown-West High School 'A' 1:33.74
|
14 David Crockett High School 'A' 1:34.16
|
15 Sullivan South High School 'A' 1:34.52
|
16 Campbell Co. High School 'A' 1:34.59
|
17 Tennessee High School 'A' 1:34.70
|
18 Daniel Boone High School 'A' 1:37.03
|
|
Event 21 Girls 1600 Meter Run (40)
|
===============================================================================
|
Saturday 5/12/2018 - 4:00 PM
|
Name Year School Seed
|
===============================================================================
|
1 Neglia, Sasha 10 Dobyns Benne 4:56.45
|
2 Kapaya, Shila 12 Knox.Catholic 5:10.09
|
3 Tucker, Callie 10 Knox.Catholic 5:11.54
|
4 Moody, Maddy 11 Anderson Co. 5:12.81
|
5 Roy, Breanna 12 David Crocke 5:15.10
|
6 Longmire, Mollie 11 Anderson Co. 5:16.95
|
7 Schwarz, Genevieve 12 Oak Ridge Hi 5:18.49
|
8 Hall, Ellie 12 Dobyns Benne 5:22.08
|
9 Grimm, Madison 12 Hardin Valle 5:22.13
|
10 Mardis, Gabrielle 12 Science Hill 5:24.91
|
11 Jardet, Cathryn 9 Hardin Valle 5:28.17
|
12 Pilkton, Lauren 11 Elizabethtown 5:28.40
|
13 McReynolds, Julia 10 Dobyns Benne 5:31.42
|
14 Russell, Harper 11 Cherokee 5:34.53
|
15 Rountree, Abbi 10 Science Hill 5:40.19
|
16 Bernard, Elisabeth 10 West High Sc 5:40.31
|
17 Cole, Lauren 12 Maryville 5:44.34
|
18 Jordan, Rachel 12 Knox.Halls 5:44.68
|
19 Bergquist, Abigail 12 William Blou 5:45.13
|
20 Kraslawsky, Macy 10 West High Sc 5:47.22
|
21 Blazer, Morgan 9 Cocke County 5:47.49
|
22 Giacomini, Kiera 12 Maryville 5:47.61
|
23 Vidales, Ingrid 9 Oak Ridge Hi 5:49.52
|
24 Korody, McKenna 11 Morristown-W 5:50.14
|
25 Coulter, Snow 12 Maryville 5:51.21
|
26 Busch, Carley 11 Farragut 5:51.40
|
27 Bruce, Erin 11 Daniel Boone 5:52.21
|
28 Flores, Sandra 11 Morristown-E 5:52.44
|
29 Hulse, Emmaline 11 David Crocke 5:54.89
|
30 Flynn, Katherine 10 Science Hill 5:56.99
|
31 Todd, Megan 12 Unicoi Co. 5:57.15
|
32 Spry, Lauren 10 Daniel Boone 5:57.20
|
33 Wittschen, Madeline 10 Farragut 5:57.26
|
34 Morales, Noemi 9 Sullivan Cen 5:59.11
|
35 Mulhollen, Julia 11 Greeneville 5:59.79
|
36 Winchester, Alice Rosalyn 9 Bearden 6:00.54
|
37 Pickett, Elise 9 Bearden 6:00.80
|
38 Davis, Emma 9 Tennessee Hi 6:01.71
|
39 Pichiarella, Emily 11 Knox.Catholic 6:02.05
|
40 Gee, Eden 10 Oak Ridge Hi 6:02.18
|
|
Event 22 Boys 1600 Meter Run (46)
|
===============================================================================
|
Saturday 5/12/2018 - 4:00 PM
|
Name Year School Seed
|
===============================================================================
|
1 Renfree, Jake 11 Knox.Catholic 4:08.11
|
2 Jones, Jeb 11 Science Hill 4:23.07
|
3 Cooper, Gavin 11 Campbell Co. 4:27.61
|
4 Kirby, Jake 12 Jefferson Co 4:31.80
|
5 Blalock, Nathaniel 12 Bearden 4:32.07
|
6 Kirkpatrick, Austin 10 Cherokee 4:34.62
|
7 Pacheco, Jesus 11 Morristown-W 4:36.87
|
8 Bowman, Chance 11 Daniel Boone 4:38.51
|
9 Villegas, Jose 12 Oak Ridge Hi 4:40.00
|
10 Logan, Kirby 11 Anderson Co. 4:40.67
|
11 Jones, Ryland 10 Greeneville 4:41.06
|
12 Morgan, Dalton 11 Oak Ridge Hi 4:41.69
|
13 Metcalf, Blaine 12 Morristown-W 4:42.69
|
14 Clark, Ridge 11 Heritage 4:42.78
|
15 Johnson, Zach 12 Sullivan Sou 4:43.08
|
16 Pettinger, Jacob 10 Knox.Catholic 4:45.22
|
17 Cruze, Ben 10 Bearden 4:47.83
|
18 Thompson, Justin 10 Karns 4:48.35
|
19 Lawson, Nate 9 Hardin Valle 4:49.21
|
20 Duffy, Cole 11 Hardin Valle 4:50.17
|
21 Phillips, Will 9 Farragut 4:50.74
|
22 Henry, Christian 10 Morristown-W 4:51.21
|
23 Zetterberg, Daniel 11 Farragut 4:52.59
|
24 Sawyer, Micah 10 Anderson Co. 4:53.37
|
25 Butler, Cameron 11 David Crocke 4:53.43
|
26 Astor, Henry 10 Maryville 4:53.74
|
27 Little, Tyler 12 Scott High S 4:54.06
|
28 Sauerbrei, Seth 10 Jefferson Co 4:54.34
|
29 Howe, Connor 11 Maryville 4:54.71
|
30 Allison, Liam 9 Farragut 4:55.62
|
31 Wilson, Brigham 9 Bearden 4:56.69
|
32 Kerr, Elijah 11 Campbell Co. 4:56.77
|
33 Owens, Parker 11 Anderson Co. 4:56.88
|
34 Barajas, Jesus 10 Morristown-E 4:56.98
|
35 Street, Nicholas 10 Elizabethtown 4:57.09
|
36 Arias, Caleb 10 Science Hill 4:57.20
|
37 Greene, Daniel 12 Volunteer Hi 4:57.43
|
38 Cox, Eli 9 Oak Ridge Hi 4:58.55
|
39 Hemminger, David 10 Tennessee Hi 4:58.99
|
40 Chamberlain, Tyler 12 Maryville 4:59.59
|
41 Mary, Benjamin 9 Heritage 5:00.75
|
42 Pennington, Elijah 10 Seymour 5:01.41
|
43 Arnold, Brett 10 Daniel Boone 5:01.64
|
44 Justice, Michael 12 Carter 5:01.73
|
45 Fadial, Hunter 10 Sullivan Eas 5:04.30
|
46 De Rusha, Alex 12 Knox.Halls 5:06.62
|
|
Event 23 Girls 4x100 Meter Relay (22)
|
===============================================================================
|
Saturday 5/12/2018 - 4:00 PM
|
School Seed
|
===============================================================================
|
1 Hardin Valley Academy 'A' 48.29
|
2 Maryville 'A' 48.91
|
3 Oak Ridge High School 'A' 49.81
|
4 Jefferson County High School 'A' 50.17
|
5 Volunteer High School 'A' 50.68
|
6 Dobyns Bennett High School 'A' 50.72
|
7 South-Doyle High School 'A' 50.86
|
8 Seymour 'A' 51.37
|
9 Science Hill High School 'A' 51.58
|
10 Sullivan South High School 'A' 51.61
|
11 Tennessee High School 'A' 51.89
|
12 Powell 'A' 52.72
|
13 Carter High School 'A' 52.84
|
14 Morristown-East High School 'A' 52.93
|
15 Anderson County 'A' 53.17
|
16 Knoxville Halls 'A' 53.51
|
17 Sevier Co. High School 'A' 53.52
|
18 Cocke County High School 'A' 53.54
|
19 William Blount High School 'A' 53.88
|
20 Daniel Boone High School 'A' 53.98
|
21 Karns 'A' 54.49
|
22 Sullivan East High School 'A' 54.82
|
|
Event 24 Boys 4x100 Meter Relay (17)
|
===============================================================================
|
Saturday 5/12/2018 - 4:00 PM
|
School Seed
|
===============================================================================
|
1 West High School 'A' 42.33
|
2 Fulton 'A' 43.04
|
3 Science Hill High School 'A' 43.58
|
4 Maryville 'A' 43.72
|
5 Sevier Co. High School 'A' 43.88
|
6 Oak Ridge High School 'A' 44.03
|
7 Sullivan South High School 'A' 44.25
|
8 South-Doyle High School 'A' 44.32
|
9 Hardin Valley Academy 'A' 44.77
|
10 Heritage 'A' 44.78
|
11 Jefferson County High School 'A' 44.95
|
12 Tennessee High School 'A' 45.00
|
13 Carter High School 'A' 45.17
|
14 Bearden 'A' 45.34
|
15 Cocke County High School 'A' 46.00
|
16 Morristown-West High School 'A' 46.02
|
17 Powell 'A' 46.13
|
|
Event 25 Girls 400 Meter Dash (33)
|
===============================================================================
|
Saturday 5/12/2018 - 4:00 PM
|
Name Year School Seed
|
===============================================================================
|
1 Overbay, Jensen 11 Sevier Co. H 57.47
|
2 Zander, Abbie 10 Jefferson Co 57.53
|
3 Jennings, Jewel 9 Jefferson Co 58.59
|
4 Neubert, Katy 11 Science Hill 59.23
|
5 Pendleton, Anna 10 Seymour 59.65
|
6 Spadafora, Mara 9 Farragut 59.75
|
7 Holecek, Janie 10 West High Sc 59.75
|
8 Perry, Krista 12 South-Doyle 1:01.59
|
9 Hoback, Laiken 10 Sullivan Cen 1:02.46
|
10 Duncan, Gabi 9 Farragut 1:02.78
|
11 Patterson, Lauren 9 Seymour 1:02.95
|
12 Bassett, Alie 10 Tennessee Hi 1:03.24
|
13 Scheibelein, Abigale 9 Hardin Valle 1:03.29
|
14 Christian, Megan 10 Volunteer Hi 1:03.51
|
15 Pittard, Makayla 10 South-Doyle 1:03.77
|
16 Loeffler, Lindsay 10 Knox.Halls 1:03.80
|
17 Anderson, Katie 11 Sullivan Eas 1:03.97
|
18 Souder, MacKenzie 11 Cocke County 1:04.11
|
19 Fuller, Erin 12 Science Hill 1:04.15
|
20 Joyal, Rebecca 10 Oak Ridge Hi 1:04.24
|
21 Jemison, Brianna 10 Heritage 1:04.32
|
22 Gann, Hailey 11 Powell 1:04.36
|
23 Glover, Rebecca 11 Sullivan Eas 1:04.57
|
24 Cunningham, Katie 10 Maryville 1:04.73
|
25 Scott, Halle 9 David Crocke 1:04.89
|
26 Yeary, Jordyn 10 Science Hill 1:04.94
|
27 Loveday, Kyndall 10 Sevier Co. H 1:05.01
|
28 Gregory, Summer 10 Morristown-W 1:05.09
|
29 Wooldridge, McKenzie 9 Hardin Valle 1:05.14
|
30 Lewis, Elizabeth 11 Maryville 1:05.22
|
31 Gribanow, Elizabeth 11 Seymour 1:05.67
|
32 Raposa, Harley 9 Bearden 1:06.42
|
33 Brown, Ari 10 Maryville 1:07.36
|
|
Event 26 Boys 400 Meter Dash (28)
|
===============================================================================
|
Saturday 5/12/2018 - 4:00 PM
|
Name Year School Seed
|
===============================================================================
|
1 Wright, Willington 12 Hardin Valle 47.50
|
2 Gunn, Kelton 10 Hardin Valle 50.10
|
3 King, DeEric 12 West High Sc 50.15
|
4 Williams, Jeamy 11 Dobyns Benne 50.25
|
5 Williams, Andrew 12 Farragut 50.80
|
6 Cole, Ryan 12 Lenoir City 51.10
|
7 Clark, Jordan 12 Jefferson Co 51.13
|
8 McElhaney, Camden 10 Sevier Co. H 51.53
|
9 Williams, JaQuan 10 Bearden 51.53
|
10 Murph, Andrew 10 Volunteer Hi 51.58
|
11 Osborne, Noah 11 Tennessee Hi 51.71
|
12 Williamson, Dorian 12 Fulton 52.00
|
13 Lowe, Trey 11 Sullivan Eas 52.10
|
14 Sia, Nathan 10 Morristown-W 52.57
|
15 Lam, Victor 11 Science Hill 52.72
|
16 Bakshi, Akshay 10 Science Hill 52.79
|
17 Velez, Jacob 10 Greeneville 52.90
|
18 Simmons, Rayshawn 9 Volunteer Hi 53.15
|
19 Blocker, Conor 11 William Blou 53.57
|
20 Griffith, Grant 10 Science Hill 53.63
|
21 Ford, Ryland 9 Anderson Co. 53.86
|
22 Davis, Iain 11 South-Doyle 53.99
|
23 Ellison, Ryan 9 Morristown-W 54.24
|
24 Reyes, Kinden 11 Dobyns Benne 54.30
|
25 Galyon, Blaine 10 Carter 54.52
|
26 O'Fallon, Stephen 11 Carter 54.98
|
27 Kandel, John David 9 Seymour 54.98
|
28 Simmons, TJ 11 Carter 55.23
|
|
Event 27 Girls 300 Meter Hurdles (23)
|
===============================================================================
|
Saturday 5/12/2018 - 4:00 PM
|
Name Year School Seed
|
===============================================================================
|
1 Richardson, Anna 10 Heritage 46.39
|
2 McElhaney, Aislinn 11 Sevier Co. H 46.61
|
3 Chellah, Maria 12 Daniel Boone 46.66
|
4 Lewis, Caroline 11 West High Sc 47.30
|
5 Davis, Lizzie 12 Hardin Valle 47.32
|
6 Goins, Mataylin 11 Cherokee 47.50
|
7 Christian, Whitney 12 Volunteer Hi 47.62
|
8 Ruth, Reagan 9 Bearden 48.05
|
9 Hausladen, Kate 11 Oak Ridge Hi 48.25
|
10 Young, Cassidy 12 Lenoir City 48.85
|
11 Eilerman, Natalie 12 Knox.Catholic 49.05
|
12 Tolliver, Eva 10 Carter 49.79
|
13 Johnson, Brooklyn 11 West High Sc 49.82
|
14 McCoy, Hannah 12 Seymour 50.15
|
15 Housley, Brookelyn 10 Anderson Co. 50.25
|
16 Gramann, Alexa 9 Jefferson Co 50.39
|
17 Hirst, Jacqueline 9 Science Hill 50.50
|
18 Barrett, Blaire 9 Dobyns Benne 50.53
|
19 Wallace, Sidney 10 Hardin Valle 50.77
|
20 Scott, Halle 9 David Crocke 50.79
|
21 Sexton, Grace 11 Scott High S 50.85
|
22 Taylor, Lindsey 9 Science Hill 51.81
|
23 Slate, Mary Austin 10 West High Sc 52.01
|
|
Event 28 Boys 300 Meter Hurdles (14)
|
===============================================================================
|
Saturday 5/12/2018 - 4:00 PM
|
Name Year School Seed
|
===============================================================================
|
1 Russell, Colin 11 Sevier Co. H 40.41
|
2 Gaston, Braden 10 Knoxville Ce 40.75
|
3 LaTorre, Sebastian 10 West High Sc 41.76
|
4 Goss, David 11 Maryville 41.97
|
5 Tesnear, Tyler 9 Dobyns Benne 42.16
|
6 Davidson, Dezm'n 12 Heritage 42.29
|
7 Ward, Ethan 12 Sullivan Sou 42.35
|
8 Hayes, Grant 11 Anderson Co. 42.42
|
9 Stone, Ethan 11 Hardin Valle 42.78
|
10 Lotivio, Kristof 11 Morristown-W 43.05
|
11 Bryant, Riley 11 Powell 43.31
|
12 Harless, Andre 10 Volunteer Hi 43.50
|
13 Youngblood, Ty 10 Greeneville 43.54
|
14 Ramsey, Austin 10 Carter 45.33
|
|
Event 29 Girls 800 Meter Run (25)
|
===============================================================================
|
Saturday 5/12/2018 - 4:00 PM
|
Name Year School Seed
|
===============================================================================
|
1 Bachmann, Ellie 10 Hardin Valle 2:13.95
|
2 Gray, Kensi 11 Hardin Valle 2:16.59
|
3 Chellah, Maria 12 Daniel Boone 2:18.69
|
4 Burkhart, Hannah 10 West High Sc 2:19.65
|
5 Wolski, Ellie 10 Knox.Catholic 2:21.13
|
6 Neubert, Katy 11 Science Hill 2:21.28
|
7 Schwarz, Genevieve 12 Oak Ridge Hi 2:22.54
|
8 Russell, Harper 11 Cherokee 2:22.61
|
9 Davis, Meg 12 Dobyns Benne 2:23.16
|
10 Roy, Breanna 12 David Crocke 2:23.19
|
11 Longmire, Mollie 11 Anderson Co. 2:23.25
|
12 Allen, Gracie 10 Dobyns Benne 2:26.52
|
13 Carlsen, Paige 10 Science Hill 2:26.95
|
14 Carr, Caroline 9 Farragut 2:28.57
|
15 Bollschweiler, Eden 9 Maryville 2:29.08
|
16 Beichler, Anna 9 Bearden 2:29.24
|
17 Carlsen, Kyley 9 Science Hill 2:29.47
|
18 Pellham, Christa 11 West High Sc 2:30.84
|
19 Pilkton, Lauren 11 Elizabethtown 2:31.60
|
20 Cloninger, Maci 11 Sullivan Cen 2:31.66
|
21 MacAuley, Gabriella 11 Farragut 2:31.71
|
22 Atchley, Maggie 11 Farragut 2:32.93
|
23 Lewis, Elizabeth 11 Maryville 2:34.43
|
24 West, Taylor 10 Maryville 2:37.41
|
25 Simonds, Katie 10 Morristown-W 2:38.17
|
|
Event 30 Boys 800 Meter Run (24)
|
===============================================================================
|
Saturday 5/12/2018 - 4:00 PM
|
Name Year School Seed
|
===============================================================================
|
1 Renfree, Jake 11 Knox.Catholic 1:54.02
|
2 Bachmann, Kenton 12 Hardin Valle 1:54.39
|
3 Jones, Jeb 11 Science Hill 1:57.08
|
4 Dukes, Reid 12 Oak Ridge Hi 1:58.85
|
5 Parrilla, Miguel 10 Hardin Valle 1:59.01
|
6 Tinker, Jared 11 Sevier Co. H 2:01.09
|
7 Tornstrom, Ethan 12 Knox.Catholic 2:01.45
|
8 Freshour, Alex 12 Hardin Valle 2:02.42
|
9 Metcalf, Blaine 12 Morristown-W 2:02.44
|
10 Weston, Zane 12 Volunteer Hi 2:02.53
|
11 Huff, Matt 11 Daniel Boone 2:02.92
|
12 Hanson, Ben 12 Farragut 2:02.96
|
13 Fry, Joseph 12 Dobyns Benne 2:04.15
|
14 Harris, Jonah 9 Science Hill 2:04.24
|
15 Allison, Jake 11 Farragut 2:04.31
|
16 Villegas, Jose 12 Oak Ridge Hi 2:04.58
|
17 Pacheco, Jesus 11 Morristown-W 2:05.05
|
18 Darden, Ben 10 Farragut 2:05.66
|
19 Ribich, Avery 9 Maryville 2:06.27
|
20 Avery, Luke 10 Maryville 2:06.31
|
21 Huff, Liam 10 Maryville 2:11.79
|
22 Galyon, Blaine 10 Carter 2:15.52
|
23 Justice, Michael 12 Carter 2:19.82
|
24 Simmons, TJ 11 Carter NT
|
|
Event 31 Girls 200 Meter Dash (22)
|
===============================================================================
|
Saturday 5/12/2018 - 4:00 PM
|
Name Year School Seed
|
===============================================================================
|
1 Ray, Timaya 10 Hardin Valle 24.85
|
2 Romain, Dominique 9 Hardin Valle 25.50
|
3 Blevins, Kristen 12 West High Sc 25.79
|
4 Bryant, Imani 11 Jefferson Co 26.15
|
5 Overbay, Jensen 11 Sevier Co. H 26.30
|
6 Davis, Sage 12 Powell 26.41
|
7 Jennings, Jewel 9 Jefferson Co 26.42
|
8 Pendleton, Anna 10 Seymour 26.82
|
9 Massengill, Ellie 12 Tennessee Hi 26.86
|
10 Green, Micah 10 South-Doyle 26.92
|
11 Adams, Tori 10 Hardin Valle 26.92
|
12 Moonin, Kennedy 11 William Blou 27.09
|
13 Garrett, Makiya 10 Oak Ridge Hi 27.34
|
14 Johnson, Chenani 9 Bearden 27.42
|
15 Jemison, Brianna 10 Heritage 27.45
|
16 Taylor, Madison 12 Tennessee Hi 27.47
|
17 Salyers, Ashley 9 Volunteer Hi 27.59
|
18 Manis, Gracie 11 Volunteer Hi 27.70
|
19 Swigert, Katie 10 Oak Ridge Hi 27.94
|
20 Vesper, Rachel 10 Maryville 28.02
|
21 Duncan, Gabi 9 Farragut 28.38
|
22 Rennich, Jessie 9 Farragut 29.15
|
|
Event 32 Boys 200 Meter Dash (26)
|
===============================================================================
|
Saturday 5/12/2018 - 4:00 PM
|
Name Year School Seed
|
===============================================================================
|
1 Wright, Willington 12 Hardin Valle 21.68
|
2 Patton, Tj 12 Science Hill 21.84
|
3 Williams, Jeamy 11 Dobyns Benne 21.97
|
4 Young, Elijah 10 South-Doyle 22.26
|
5 Shouse, Christian 11 Campbell Co. 22.38
|
6 Hurst, Brayden 10 Sevier Co. H 22.49
|
7 Noe, Kyle 12 Heritage 22.85
|
8 Williamson, Dorian 12 Fulton 22.86
|
9 Johnson, Devyn 12 West High Sc 22.91
|
10 Lee, Kamdyn 10 Dobyns Benne 23.06
|
11 Caldwell, E.J. 12 Hardin Valle 23.12
|
12 Duncan, Caleb 12 Science Hill 23.14
|
13 James, Sheldon 10 Knox.Halls 23.30
|
14 Lewis, Kody 10 Unicoi Co. 23.32
|
15 McKinzie, Caleb 10 Sevier Co. H 23.33
|
16 Garner, Trafton 11 Knoxville Ce 23.43
|
17 Coleman, Vaughn 9 Oak Ridge Hi 23.50
|
18 Webb, Mike 11 West High Sc 23.55
|
19 Stacy-Wright, K-Juan 11 Oak Ridge Hi 23.58
|
20 Mynatt, Trevor 12 South-Doyle 23.59
|
21 Rynes, Jonathan 11 Carter 23.61
|
22 Tumbleson, Dylan 11 Maryville 23.67
|
23 Brooks, Joeseph 10 Farragut 23.73
|
24 Graham, Jordan 11 Oak Ridge Hi 23.76
|
25 Cox, Ken 10 Carter 23.78
|
26 Wilson, Kobe 11 Carter 24.41
|
|
Event 33 Girls 3200 Meter Run (27)
|
===============================================================================
|
Saturday 5/12/2018 - 4:00 PM
|
Name Year School Seed
|
===============================================================================
|
1 Neglia, Sasha 10 Dobyns Benne 10:37.91
|
2 Tucker, Callie 10 Knox.Catholic 11:02.97
|
3 Kapaya, Shila 12 Knox.Catholic 11:09.12
|
4 Moody, Maddy 11 Anderson Co. 11:13.61
|
5 Russum, Emma 10 Dobyns Benne 11:25.72
|
6 Schwarz, Genevieve 12 Oak Ridge Hi 11:27.29
|
7 Longmire, Mollie 11 Anderson Co. 11:30.60
|
8 Fuller, Kelsey 12 William Blou 11:40.52
|
9 Grimm, Madison 12 Hardin Valle 11:42.58
|
10 Ebbert, Madelin 12 Farragut 11:44.34
|
11 Mardis, Gabrielle 12 Science Hill 11:48.10
|
12 Jardet, Cathryn 9 Hardin Valle 11:48.75
|
13 Hall, Ellie 12 Dobyns Benne 11:56.03
|
14 Burt, Ariane 10 Farragut 11:57.44
|
15 Rountree, Abbi 10 Science Hill 11:57.89
|
16 Murray, Gracie 11 Daniel Boone 12:06.09
|
17 Roy, Taylor 11 David Crocke 12:10.99
|
18 Dulaney, Rachel 9 David Crocke 12:15.62
|
19 Babb, Elizabeth 11 West High Sc 12:24.33
|
20 Doyle, Ashley 9 Science Hill 12:30.01
|
21 Cloud, Alanna 11 Daniel Boone 12:33.01
|
22 Van Hout, Taylor 11 Hardin Valle 12:43.72
|
23 Strader, Jessie 10 Oak Ridge Hi 12:45.54
|
24 Blazer, Morgan 9 Cocke County 12:57.04
|
25 Todd, Megan 12 Unicoi Co. 12:59.19
|
26 Jones, Emily 9 Maryville 13:05.11
|
27 Page, Madisyn 10 Morristown-W 13:08.02
|
|
Event 34 Boys 3200 Meter Run (36)
|
===============================================================================
|
Saturday 5/12/2018 - 4:00 PM
|
Name Year School Seed
|
===============================================================================
|
1 Ward, Tommy 10 Maryville 9:32.99
|
2 Sullivan, Devin 12 Knox.Catholic 9:34.45
|
3 Dedes, George 12 Maryville 9:39.16
|
4 Cooper, Gavin 11 Campbell Co. 9:47.77
|
5 Jones, Jeb 11 Science Hill 9:48.87
|
6 Kirby, Jake 12 Jefferson Co 9:52.17
|
7 Morgan, Dalton 11 Oak Ridge Hi 9:53.27
|
8 Jones, Aaron 10 Science Hill 9:54.42
|
9 Logan, Kirby 11 Anderson Co. 9:58.77
|
10 Kirkpatrick, Austin 10 Cherokee 10:10.17
|
11 Cohen, Jacob 11 Farragut 10:12.93
|
12 Smith, Riley 9 Knox.Catholic 10:13.24
|
13 Mays, Tyler 11 Dobyns Benne 10:13.98
|
14 Metcalf, Blaine 12 Morristown-W 10:14.21
|
15 Richardson, Ray 10 Science Hill 10:19.39
|
16 Lowe, Hank 11 David Crocke 10:19.75
|
17 Ebbert, Joshua 10 Farragut 10:20.76
|
18 Walls, Carson 12 Daniel Boone 10:21.14
|
19 Baines, Peyton 12 Daniel Boone 10:26.92
|
20 Johnson, Zach 12 Sullivan Sou 10:30.07
|
21 Sawyer, Micah 10 Anderson Co. 10:36.06
|
22 Crow, David 10 Maryville 10:37.49
|
23 Wilson, Brigham 9 Bearden 10:41.56
|
24 Sauerbrei, Seth 10 Jefferson Co 10:41.61
|
25 Hernandez, Luis 11 Morristown-W 10:42.01
|
26 Jones, Ryland 10 Greeneville 10:42.90
|
27 Little, Tyler 12 Scott High S 10:50.00
|
28 Cox, Eli 9 Oak Ridge Hi 10:51.09
|
29 Buie, Alexander 9 Farragut 10:51.56
|
30 Barajas, Jesus 10 Morristown-E 10:52.86
|
31 Hermosillo, Jacob 9 Hardin Valle 10:53.22
|
32 Barbo, Timmy 9 Hardin Valle 10:53.57
|
33 Brittain, Alex 9 Hardin Valle 10:55.20
|
34 Fields, Ethan 12 Elizabethtown 11:00.08
|
35 McIntyre, James 12 Bearden 11:00.17
|
36 Justice, Michael 12 Carter 11:40.03
|
|
Event 35 Girls 4x400 Meter Relay (17)
|
===============================================================================
|
Saturday 5/12/2018 - 4:00 PM
|
School Seed
|
===============================================================================
|
1 Hardin Valley Academy 'A' 4:02.02
|
2 Maryville 'A' 4:03.90
|
3 West High School 'A' 4:05.09
|
4 Dobyns Bennett High School 'A' 4:05.09
|
5 Science Hill High School 'A' 4:05.81
|
6 Farragut 'A' 4:06.34
|
7 Sevier Co. High School 'A' 4:06.96
|
8 Daniel Boone High School 'A' 4:07.82
|
9 South-Doyle High School 'A' 4:14.88
|
10 Tennessee High School 'A' 4:21.20
|
11 Morristown-West High School 'A' 4:23.49
|
12 Carter High School 'A' 4:25.29
|
13 Sullivan East High School 'A' 4:26.19
|
14 Sullivan Central High School 'A' 4:27.94
|
15 Knoxville Halls 'A' 4:29.18
|
16 Bearden 'A' 4:31.12
|
17 Greeneville High School 'A' 4:31.37
|
|
Event 36 Boys 4x400 Meter Relay (13)
|
===============================================================================
|
Saturday 5/12/2018 - 4:00 PM
|
School Seed
|
===============================================================================
|
1 Hardin Valley Academy 'A' 3:21.88
|
2 Farragut 'A' 3:27.27
|
3 Dobyns Bennett High School 'A' 3:28.72
|
4 Volunteer High School 'A' 3:29.63
|
5 Science Hill High School 'A' 3:33.37
|
6 West High School 'A' 3:33.47
|
7 Bearden 'A' 3:33.60
|
8 Sevier Co. High School 'A' 3:34.15
|
9 Jefferson County High School 'A' 3:37.23
|
10 Maryville 'A' 3:37.42
|
11 Oak Ridge High School 'A' 3:37.60
|
12 Sullivan East High School 'A' 3:38.97
|
13 Morristown-West High School 'A' 3:40.57 |