Licensed to Slipstream Timing & Meet Management - Contractor License
HY-TEK's Meet Manager 4/20/2017 10:25 PM
THREE RIVERS CONFERENCE
TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS
Sullivan North HS, Kingsport, TN - 4/20/2017
Results
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Wisse, Stephanie Unicoi Co. 12.73 2 10
2 Schmidt, Lyric Sullivan South 13.57 2 8
3 Hare, Alyssa Sullivan East 13.69 2 6
4 Burroughs, Madison Sullivan East 13.98 2 5
5 Oliver, Camiel Sullivan East 14.08 2 4
6 Clark, Abbey Sullivan South 14.20 2 3
7 Greene, Charity Happy Valley 14.49 2 2
8 King, Amber Elizabethton 14.68 2 1
9 Roberts, Jasmine Elizabethton 14.82 1
10 Sommers, Autumn Happy Valley 15.14 1
11 Bowers, Cheyenne Elizabethton 15.84 1
12 Miller, Haley Happy Valley 16.72 1
13 Kidd, Eryka Johnson Co. 17.76 1
14 Wolfe, Haylee Johnson Co. 17.89 1
-- Capps, Callie Johnson Co. DNS 1
-- Bates, Katie Sullivan North DNS 1
-- McMakin, Kate Sullivan South DNS 2
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Wisse, Stephanie Unicoi Co. 26.51 3 10
2 Feuchtenberger, Heather Elizabethton 26.89 3 8
3 Kent, Olivia Sullivan South 28.16 3 6
4 Hare, Alyssa Sullivan East 28.46 3 5
5 Schmidt, Lyric Sullivan South 28.78 3 4
6 Anderson, Katie Sullivan East 29.60 3 3
7 Greene, Charity Happy Valley 29.67 3 2
8 Byrd, Sydney Sullivan East 29.72 2 1
9 Green, Haley Happy Valley 30.17 2 30.167
10 Davison, Camille Elizabethton 30.17 2 30.168
11 Bates, Katie Sullivan North 31.40 1
12 Taylor, Jillian Unicoi Co. 31.82 2
13 Robinson, Danielle Johnson Co. 32.34 2
14 Topping, Mattie Sullivan South 32.60 3
15 Davison, Cayden Elizabethton 33.56 1
16 Page, Melina Sullivan North 33.57 1
17 Cornett, Cristen Johnson Co. 34.47 2
18 Hughes, Makayla Happy Valley 35.05 1
19 Condor, Colleen Johnson Co. 36.61 1
Girls 400 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Feuchtenberger, Heather Elizabethton 1:01.57 10
2 Hare, Alyssa Sullivan East 1:04.99 8
3 Anderson, Katie Sullivan East 1:08.42 6
4 Adkins, Paxton Sullivan East 1:08.42 5
5 Taylor, Jillian Unicoi Co. 1:09.27 4
6 Jayne, Abbey Sullivan South 1:09.29 3
7 Davison, Camille Elizabethton 1:10.55 2
8 King, Amber Elizabethton 1:17.30 1
9 Beam, Acacia Johnson Co. 1:20.42
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Feuchtenberger, Heather Elizabethton 2:37.52 10
2 Feuchtenberger, Randi Elizabethton 2:40.24 8
3 Todd, Megan Unicoi Co. 2:43.21 6
4 Tilson, Kaitlyn Unicoi Co. 2:54.14 5
5 Bates, Sahara Sullivan North 2:56.96 4
6 Radtke, Ashley Sullivan South 2:57.42 3
7 Yates, Rachel Sullivan South 3:02.17 2
8 Malone, Hunter Happy Valley 3:02.28 1
9 Shell, Maci Elizabethton 3:09.55
10 Wysor, Emma Sullivan East 3:12.99
11 Orfield, Holly Happy Valley 3:15.64
12 Nunley, Ashley Sullivan East 3:18.40
13 Galloway, Yvette Unicoi Co. 3:23.47
14 Cox, Elizabeth Sullivan East 3:23.57
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Feuchtenberger, Heather Elizabethton 6:02.41 10
2 Pilkton, Lauren Elizabethton 6:03.03 8
3 Todd, Megan Unicoi Co. 6:07.24 6
4 Roberts, Paige Sullivan East 6:29.52 5
5 Radtke, Ashley Sullivan South 6:39.31 4
6 Wilson, Cheyenne Unicoi Co. 6:40.24 3
7 Shell, Maci Elizabethton 6:44.12 2
8 Lane, Kalee Happy Valley 7:05.92 1
9 Bates, Sahara Sullivan North 7:17.39
10 Chartier, Taylor Sullivan South 7:17.63
11 Skaggs, Rebekah Sullivan East 7:24.96
12 Freyling, Abigail Sullivan East 7:38.01
13 Shaw, Sarah Johnson Co. 7:42.33
14 Hughes, Makayla Happy Valley 7:51.15
15 Roark, Kalee Happy Valley 7:54.53
-- Yates, Rachel Sullivan South DNS
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Pilkton, Lauren Elizabethton 13:09.99 10
2 Todd, Megan Unicoi Co. 13:27.96 8
3 Roberts, Paige Sullivan East 13:39.10 6
4 Lyons, Chloe Elizabethton 15:15.52 5
5 Freyling, Abigail Sullivan East 16:08.01 4
6 Chartier, Taylor Sullivan South 16:17.22 3
7 Wagner, Madison Happy Valley 17:24.56 2
8 Roark, Kalee Happy Valley 17:30.53 1
9 Howland, Amanda Happy Valley 19:31.77
-- Nunley, Crystal Sullivan East DNF Stopped Lap Short
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Wisse, Stephanie Unicoi Co. 15.51 2 10
2 Kent, Olivia Sullivan South 16.82 2 8
3 Oliver, Camiel Sullivan East 18.22 2 6
4 Thomas, Kenzie Sullivan East 18.73 2 5
5 Whicker, Katelyn Elizabethton 18.76 1 4
6 Willis, Hailey Sullivan East 19.11 1 3
7 Taylor, Karly Sullivan South 19.17 1 2
8 Topping, Mattie Sullivan South 19.25 2 1
9 Page, Melina Sullivan North 20.77 1
-- Smith, Madyson Elizabethton DNS 1
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Wisse, Stephanie Unicoi Co. 49.25 2 10
2 Thomas, Kenzie Sullivan East 51.77 2 8
3 Newsome, Natalie Happy Valley 53.95 2 6
4 Taylor, Karly Sullivan South 56.05 2 5
5 DaBrescia, Linnea Sullivan South 57.29 1 4
6 Whicker, Katelyn Elizabethton 58.54 1 3
7 Willis, Hailey Sullivan East 58.72 1 2
8 Page, Melina Sullivan North 59.62 1 1
-- Topping, Mattie Sullivan South DNS 2
-- Smith, Madyson Elizabethton DNS 1
-- Blair, Caleigh Johnson Co. DNS 2
Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Sullivan South 'A' 55.26 10
2 Sullivan East 'A' 55.95 8
3 Happy Valley 'A' 56.99 6
4 Elizabethton 'A' 1:11.89 4
Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Sullivan South 'A' 1:57.21 10
2 Happy Valley 'A' 2:00.80 8
3 Elizabethton 'A' 2:12.72 6
-- Sullivan East 'A' DQ Past Zone 2
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Sullivan East 'A' 4:29.47 10
2 Elizabethton 'A' 4:39.29 8
3 Sullivan South 'A' 4:48.08 6
4 Happy Valley 'A' 5:43.57 4
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Unicoi Co. 'A' 11:21.57 10
2 Elizabethton 'A' 11:29.19 8
3 Sullivan East 'A' 12:55.73 6
4 Happy Valley 'A' 13:08.67 4
-- Sullivan South 'A' DNS
Girls High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Kent, Olivia Sullivan South 5-00.00 10
4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 5-01
P P P O O XO O XXX
2 Adkins, Paxton Sullivan East 4-08.00 8
4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10
XO O O XO XXO XXX
3 Jayne, Abbey Sullivan South 4-06.00 6
4-00 4-02 4-04 4-06 4-08
O O XO XXO XXX
4 Byrd, Sydney Sullivan East 4-04.00 5
4-00 4-02 4-04 4-06
O O XXO XXX
5 Nunley, Ashley Sullivan East 4-02.00 4
4-00 4-02 4-04
O O X
6 Smith, Morgan Elizabethton 4-02.00 3
4-00 4-02 4-04
XO O XXX
7 Corby, Tiffany Sullivan South 4-02.00 2
4-00 4-02 4-04
O XO XXX
-- Bunting, Madison Happy Valley NH
4-00
XXX
-- Lane, Kalee Happy Valley NH
4-00
XXX
-- Lyons, Mackenzie Elizabethton DNS
Girls Pole Vault
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Hawkins, Halie Unicoi Co. 6-06.00 9
1 Newsome, Natalie Happy Valley 6-06.00 9
3 Moore, Hannah Happy Valley 5-06.00 6
Girls Long Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Corby, Tiffany Sullivan South 13-04.50 10
12-08 13-04.50 13-04
2 Oliver, Camiel Sullivan East 12-10.00 8
12-10 12-09.50 ND
3 Willis, Hailey Sullivan East 12-07.00 6
10-08.50 12-07 12-06.50
4 McMakin, Kate Sullivan South 12-07.00 5
12-02.50 12-07 ND
5 Glover, Rebecca Sullivan East 12-04.50 4
11-09.50 12-04.50 ND
6 Westbrook, Cameron Sullivan South 12-04.50 3
11-09 12-04.50 ND
7 Bates, Sahara Sullivan North 12-04.25 2
11-11.50 ND 12-04.25
8 Arnold, Chelsea Happy Valley 11-05.50 1
11-05.50 ND ND
-- King, Amber Elizabethton ND
ND ND
Girls Triple Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 King, Amber Elizabethton 31-09.00 10
30-11.50 31-09 31-01.50
2 Kent, Olivia Sullivan South 31-02.00 8
30-10.50 30-07.50 31-02
3 Green, Haley Happy Valley 29-05.00 6
28-01 28-10 29-05
4 Corby, Tiffany Sullivan South 28-10.00 5
28-05 28-10 27-06
5 Bates, Sahara Sullivan North 28-06.00 4
27-03 26-11 28-06
6 Thomas, Kenzie Sullivan East 28-00.50 3
26-04 FOUL 28-00.50
-- Westbrook, Cameron Sullivan South DNS
Girls Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Roberts, Jasmine Elizabethton 32-03.00 10
31-05.50 32-03 30-02.75
2 Whitson, Shalyn Happy Valley 31-03.25 8
30-05 31-03.25 29-05.25
3 Koroma, Camryn Elizabethton 31-00.50 6
30-03 31-00.50 28-04.50
4 Townsend, Maddie Sullivan South 30-04.00 5
29-08.50 28-03.50 30-04
5 Garrett, Autumn Sullivan East 29-07.75 4
29-07.75 ND 28-00
6 Bear, Ashley Sullivan South 28-00.00 3
28-00 26-03.25 26-00.25
7 Green, Haley Happy Valley 24-11.50 2
24-11.50 24-02.25 24-05
8 Brown, Nikki Sullivan East 24-11.50 1
21-08.75 24-01 24-11.50
9 Thomas, Kenzie Sullivan East 23-10.75
ND 23-10.75 23-05
10 Price, Katlyn Happy Valley 21-03.00
ND ND 21-03
11 Castle, Brianna Sullivan South 20-04.00
20-03 20-03.75 20-04
-- Martinez, Daniela Unicoi Co. ND
ND ND ND
-- Wright, Taylor Johnson Co. ND
ND ND ND
Girls Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Roberts, Jasmine Elizabethton 100-01 10
90-02 FOUL 100-01
2 Garrett, Autumn Sullivan East 96-01 8
91-05 85-01 96-01
3 Koroma, Camryn Elizabethton 92-09 6
92-09 FOUL 92-01
4 St Clair, Meredith Sullivan South 86-07 5
FOUL 67-05 86-07
5 Whitson, Shalyn Happy Valley 71-08 4
66-04 71-08 69-06
6 Bear, Ashley Sullivan South 70-02 3
68-02 60-03 70-02
7 Townsend, Maddie Sullivan South 66-03 2
63-02 56-06 66-03
8 Wright, Taylor Johnson Co. 58-08 1
58-04 53-07 58-08
9 Martinez, Daniela Unicoi Co. 58-06
55-05 58-06 56-06
10 Sehrer, Marisa Happy Valley 45-08
40-03 40-01 45-08
11 Price, Katlyn Happy Valley 41-03
41-03 FOUL 40-07
12 Lopez, Theresa Elizabethton 36-07
36-07 FOUL FOUL
13 Galloway, Yvette Unicoi Co. 35-01
35-01 FOUL FOUL
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Outland, Austin Elizabethton 11.61 2 10
2 Ward, Ethan Sullivan South 11.64 2 8
3 Norman, Logan Elizabethton 11.68 2 6
4 Davenport, Hunter Happy Valley 11.70 2 5
5 Greer, Ben Sullivan South 11.88 2 4
6 Turner, Jacob Elizabethton 11.92 2 3
7 Norman, Kai Happy Valley 12.00 2 2
8 Clark, Jaylon Happy Valley 12.30 2 1
9 Mooney, Steven Sullivan South 12.34 1
10 Rupe, Gavin Sullivan North 12.35 2 12.345
10 Deel, Dakota Sullivan East 12.35 1 12.345
12 Eads, Hunter Sullivan East 12.62 1
13 Eller, Zach Johnson Co. 12.73 1
14 Adams, Austin Sullivan North 12.98 1
15 Mays, Ethan Sullivan East 13.13 1
16 Herman, Josh Johnson Co. 13.44 1
17 Taylor, Donavin Sullivan North 13.93 1
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Outland, Austin Elizabethton 23.52 2 10
2 Lowe, Trey Sullivan East 23.90 2 8
3 Hill, DeShaun Sullivan East 24.13 2 6
4 Turner, Jacob Elizabethton 24.49 1 5
5 Ford, Dustin Sullivan South 24.53 2 4
6 Roark, Austin Happy Valley 24.56 2 3
7 Sams, Brayden Happy Valley 24.58 2 2
8 Wine, Ethan Sullivan East 25.29 2 1
9 Mooney, Steven Sullivan South 25.55 1
10 Eller, Zach Johnson Co. 25.56 2
11 Campbell, John Unicoi Co. 27.17 1
12 Roark, Austin Johnson Co. 27.30 2
13 Lynch, Nicholas Unicoi Co. 27.39 1
14 Springer, Rory Johnson Co. 27.45 1
15 Slagle, Isaac Happy Valley 27.79 1
16 Taylor, Donavin Sullivan North 28.43 1
-- Blair, Cody Sullivan South DNS 1
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Hill, DeShaun Sullivan East 53.35 2 10
2 Lowe, Trey Sullivan East 53.60 2 8
3 Broome, Andrew Elizabethton 54.87 2 6
4 Mays, Ethan Sullivan East 55.22 2 5
5 Johnson, Connor Elizabethton 56.45 1 4
6 Lewis, Daniel Sullivan South 56.77 2 3
7 Sehrer, Brian Happy Valley 59.05 2 2
8 Wilson, Eric Elizabethton 59.08 1 1
9 Lynch, Nicholas Unicoi Co. 59.77 2
10 Gibson, Austin Happy Valley 1:00.84 1
11 Blair, Cody Sullivan South 1:01.27 1
12 Reed, Julian Sullivan South 1:02.52 2
13 Davis, Rowdy Happy Valley 1:03.74 2
14 Williams, Jordan Johnson Co. 1:08.33 1
-- McClellan, Timothy Johnson Co. DNS 1
-- Taylor, Donavin Sullivan North DNS 1
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Johnson, Zach Sullivan South 2:12.69 10
2 Campbell, John Unicoi Co. 2:13.02 8
3 Lewis, Daniel Sullivan South 2:15.16 6
4 Vaughn, Caleb Sullivan South 2:15.85 5
5 Street, Nicholas Elizabethton 2:16.07 4
6 Nelson, Adam Sullivan North 2:23.06 3
7 Roberts, Peyton Sullivan East 2:24.18 2
8 Ledford, Jared Elizabethton 2:24.73 1
9 Clark, Seth Happy Valley 2:27.36
10 Lynch, Benjamin Elizabethton 2:28.64
11 McGuire, Chase Sullivan East 2:33.62
12 Babb, Spencer Happy Valley 2:37.25
13 Moore, Dawson Happy Valley 2:45.12
14 Woods, Ethan Johnson Co. 2:48.99
15 Lunceford, Brandon Johnson Co. 2:50.39
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Johnson, Zach Sullivan South 4:57.15 10
2 Street, Nicholas Elizabethton 4:59.15 8
3 Campbell, John Unicoi Co. 5:12.11 6
4 Roberts, Peyton Sullivan East 5:13.05 5
5 Fields, Ethan Elizabethton 5:14.62 4
6 Quillin, Heath Sullivan North 5:17.35 3
7 Smith, Jacob Sullivan South 5:19.12 2
8 Youngblood, Dillon Sullivan South 5:22.77 1
9 Bowen, Andrew Unicoi Co. 5:27.50
10 Fadial, Hunter Sullivan East 5:31.01
11 Bolognese, Dante Johnson Co. 5:39.18
12 Morley, Tristan Happy Valley 6:05.06
13 Fortener, Taylor Johnson Co. 6:24.31
14 Tipton, Tristin Happy Valley 6:25.67
15 Cox, Micah Sullivan East 6:40.25
-- Nelson, Adam Sullivan North DNS
-- Dishman, Caleb Johnson Co. DNS
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Johnson, Zach Sullivan South 11:13.83 10
2 Fields, Ethan Elizabethton 11:20.75 8
3 Street, Nicholas Elizabethton 11:26.11 6
4 Youngblood, Dillon Sullivan South 11:31.20 5
5 Smith, Jacob Sullivan South 11:44.34 4
6 Bolognese, Dante Johnson Co. 12:06.64 3
7 Fadial, Hunter Sullivan East 12:12.65 2
8 Ledford, Jared Elizabethton 12:13.41 1
9 Cox, Micah Sullivan East 12:30.08
10 Morley, Tristan Happy Valley 13:43.98
-- Quillin, Heath Sullivan North DNS
Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Ward, Ethan Sullivan South 15.97 2 10
2 Armstrong, Mason Sullivan South 16.92 2 8
3 Watterson, Aaron Sullivan South 17.24 2 6
4 Whitley, Ethan Sullivan East 17.69 1 5
5 Price, Mikael Elizabethton 18.04 2 4
6 Hayworth, Mason Sullivan East 18.43 2 3
7 Hill, DeShaun Sullivan East 19.71 2 2
8 Conley, Nick Happy Valley 20.52 1 1
9 Herman, Josh Johnson Co. 20.83 1
10 Meyers, Kaleb Elizabethton 21.53 1
11 Hill, Jacob Happy Valley 24.57 1
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Ward, Ethan Sullivan South 42.66 2 10
2 Smith, Brett Elizabethton 43.40 2 8
3 Whitley, Ethan Sullivan East 44.47 2 6
4 Price, Mikael Elizabethton 45.61 2 5
5 Hayworth, Mason Sullivan East 46.63 2 4
6 Armstrong, Mason Sullivan South 48.27 2 3
7 Herman, Josh Johnson Co. 49.60 1 2
8 Conley, Nick Happy Valley 50.05 2 1
9 Watterson, Aaron Sullivan South 50.42 1
10 Bowen, Andrew Unicoi Co. 52.03 1
11 Meyers, Kaleb Elizabethton 54.06 1
12 Parson, Xavier Sullivan East 54.82 1
13 Miracolo, Jacob Happy Valley 57.42 1
14 Hill, Jacob Happy Valley 58.62 1
-- Fleenor, Jj Sullivan North DNS 2
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Sullivan South 'A' 45.49 10
2 Happy Valley 'A' 46.64 8
3 Sullivan East 'A' 49.18 6
-- Elizabethton 'A' DNF
Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Happy Valley 'A' 1:34.83 10
2 Elizabethton 'A' 1:35.60 8
3 Sullivan South 'A' 1:39.00 6
4 Sullivan East 'A' 1:43.19 4
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Elizabethton 'A' 3:40.13 10
2 Sullivan East 'A' 3:45.65 8
3 Sullivan South 'A' 3:52.23 6
4 Happy Valley 'A' 4:10.28 4
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Sullivan South 'A' 9:13.69 10
2 Sullivan East 'A' 10:21.15 8
3 Elizabethton 'A' 10:29.80 6
4 Happy Valley 'A' 10:31.63 4
Boys High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Lucas, Sam Sullivan South 5-08.00 10
5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 5-10
P O O O O XXX
2 Roark, Austin Happy Valley 5-08.00 8
5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 5-10
P O O XO O XXX
3 Deel, Dakota Sullivan East 5-08.00 6
5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 5-10
O O O O XO XXX
4 Armstrong, Mason Sullivan South 5-06.00 5
5-00 5-02 5-04 5-06 5-08
O O XO O XXX
5 Norwood, Alex Elizabethton 5-04.00 4
5-00 5-02 5-04 5-06
P O O XXX
6 Eads, Nathan Sullivan East 5-04.00 3
5-00 5-02 5-04 5-06
O XXO O XXX
7 Wilson, Eric Elizabethton 5-04.00 2
5-00 5-02 5-04 5-06
O O XXO XXX
8 Fox, Jarrett Sullivan South 5-02.00 1
5-00 5-02 5-04
XO XO XXX
-- Norman, Logan Elizabethton NH
5-00
XXX
-- Lynch, Nicholas Unicoi Co. NH
5-00
XXX
-- Miracolo, Jacob Happy Valley NH
5-00
XXX
-- Conley, Nick Happy Valley NH
5-00
XXX
Boys Pole Vault
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Bowen, Andrew Unicoi Co. 10-06.00 10
2 Clark, Jaylon Happy Valley 9-06.00 8
3 Morley, Tristan Happy Valley 8-00.00 6
4 Davis, Rowdy Happy Valley 6-00.00 5
Boys Long Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Lowe, Trey Sullivan East 18-11.50 10
18-11.50 18-05.50 18-06.50
2 Norman, Logan Elizabethton 18-05.00 8
18-05 16-09 17-04
3 Roark, Austin Happy Valley 17-10.00 6
17-00.50 17-10 ND
4 Lucas, Sam Sullivan South 17-05.50 5
16-08.50 16-11 17-05.50
5 Rupe, Gavin Sullivan North 17-05.00 4
17-03 17-05 ND
6 Hill, DeShaun Sullivan East J17-05.00 3
17-05 ND 17-02
7 Norwood, Alex Elizabethton J17-05.00 2
17-00.50 16-09 17-05
8 Davenport, Hunter Happy Valley 17-02.50 1
17-02.50 16-11 16-05
9 Fleenor, Jj Sullivan North 16-11.00
16-11 16-01 ND
10 Sams, Brayden Happy Valley 16-08.00
16-08 ND ND
11 Haynes, Kevin Sullivan North 16-05.00
15-00.50 16-05 ND
12 Price, Mikael Elizabethton 16-04.50
16-04.50 16-00 ND
13 Fox, Jarrett Sullivan South 14-10.00
14-10 ND ND
14 Layne, Cole Sullivan South 14-09.50
14-09.50 ND ND
Boys Triple Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Norman, Kai Happy Valley 41-08.00 10
40-07 41-08 41-05.50
2 Smith, Brett Elizabethton 38-08.00 8
38-08 37-11.50 37-05.50
3 Whitley, Ethan Sullivan East 37-00.00 6
36-07 35-10 37-00
4 Price, Mikael Elizabethton 36-10.00 5
FOUL 35-07 36-10
5 Haynes, Kevin Sullivan North 35-00.50 4
33-09 35-00.50 33-11.50
6 Clark, Jaylon Happy Valley 35-00.00 3
33-00.50 34-02 35-00
7 Eads, Hunter Sullivan East 34-05.50 2
33-01 34-05.50 33-06.50
8 Lucas, Sam Sullivan South 34-04.00 1
34-04 FOUL FOUL
9 Fox, Jarrett Sullivan South 34-02.00
34-02 FOUL FOUL
-- Watterson, Aaron Sullivan South DNS
Boys Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Eads, Hunter Sullivan East 46-07.00 10
45-06.50 46-07 45-09
2 Adams, Austin Sullivan North 39-02.25 8
35-08.25 36-07 39-02.25
3 Higgins, Cameron Unicoi Co. 39-02.00 6
38-08.50 38-05 39-02
4 Sehrer, Brian Happy Valley 36-08.50 5
36-04 36-08.50 35-08.50
5 Copas, Conner Sullivan North 36-07.00 4
34-04 36-06 36-07
6 Kelly, Matthew Sullivan South 34-09.00 3
32-04.50 33-03.50 34-09
7 Perry, Troy Sullivan East 34-05.00 2
34-02 34-05 32-07.75
8 Sneed, Ethan Sullivan East 33-02.00 1
32-07 33-02 32-08
9 Rowe, Nick Sullivan South 33-01.00
ND 32-01 33-01
10 McAmis, J.D. Happy Valley 32-07.00
32-07 30-00.50 30-06.50
-- Perry, Ben Sullivan South ND
ND ND ND
-- Fontanez, Andrew Elizabethton ND
ND ND ND
-- Edwards, Andrew Unicoi Co. ND
ND ND ND
-- Bowers, Will Elizabethton ND
ND ND ND
-- Heaton, Steven Johnson Co. ND
ND ND ND
-- Melendez, Alex Happy Valley ND
ND ND ND
-- Norris, Tristin Johnson Co. ND
ND ND ND
-- Dolan, Yancy Sullivan North ND
ND ND ND
-- Menyhay, Adam Elizabethton ND
ND ND ND
Boys Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Eads, Hunter Sullivan East 120-04 10
FOUL 120-04 FOUL
2 Higgins, Cameron Unicoi Co. 111-03 8
104-05 96-08 111-03
3 McAmis, J.D. Happy Valley 101-02 6
97-02 98-09 101-02
4 Sneed, Ethan Sullivan East 93-06 5
84-08 93-06 FOUL
5 Melendez, Alex Happy Valley 92-06 4
91-02 FOUL 92-06
6 Rowe, Nick Sullivan South 89-09 3
89-09 79-03 73-00
7 Robinson, Peyton Sullivan North 89-08 2
89-07 84-03 89-08
8 Menyhay, Adam Elizabethton 82-00 1
82-00 81-07 FOUL
9 Kelly, Matthew Sullivan South 75-07
62-01 FOUL 75-07
10 Bragg, Deacon Sullivan South 74-11
72-06 74-11 FOUL
11 Adams, Austin Sullivan North 74-10
74-01 70-06 74-10
12 Perry, Troy Sullivan East 74-09
74-09 70-05 73-03
13 Templeton, Sam Sullivan North 72-08
72-08 FOUL FOUL
14 Slone, Cameron Happy Valley 65-10
65-10 FOUL FOUL
15 Edwards, Andrew Unicoi Co. 64-03
64-03 FOUL FOUL
16 Bowers, Will Elizabethton 61-06
61-06 FOUL FOUL
-- Fontanez, Andrew Elizabethton DNS
Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
1) Sullivan East 157 2) Elizabethton 153
3) Sullivan South 149 4) Unicoi Co. 91
5) Happy Valley 73 6) Sullivan North 11
7) Johnson Co. 1
Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
1) Sullivan South 169 2) Sullivan East 151
3) Elizabethton 148 4) Happy Valley 105
5) Unicoi Co. 38 6) Sullivan North 28
7) Johnson Co. 5