Girls High Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Rayne Erickson 12 Springfield High School 5-2 1
2 Rive Cassidy 11 Fred J. Page High School 5-0 1
3 Rosella Rajj 11 Fort Campbell 4-8 1
4 Miyana Eison 10 Hunters Lane High School 4-8 1
4 Gabrielle Taylor 10 Northwest High School 4-8 1
6 Makayla Hopson 10 Mt. Juliet High School 4-6 1
7 Savanna Miller 10 Northwest High School 4-4 1
8 Madison Davenport 10 Mt. Juliet High School 4-4 1
9 Addy Henderson 10 Hendersonville High School 4-2 1
9 Gabriella John-Baptise 11 Northwest High School 4-2 1
9 Kiaya Myer 10 Northeast High School 4-2 1
9 Deijah Oliver 10 Northeast High School 4-2 1
13 Shalen Rucker 9 Hunters Lane High School 4-0 1
Boys High Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Tyler Carr 9 Mt. Juliet High School 6-2 1
2 Makhi Rasheed 11 Northwest High School 5-10 1
3 Marcus Edwards 12 Hunters Lane High School 5-10 1
4 Teveyon Clayborn 10 Northwest High School 5-8 1
5 Grayson De Graaf 12 Hendersonville High School 5-6 1
5 Leaf Dewitt 9 Fort Campbell 5-6 1
5 Elijah Fernandez 10 Dickson Co. High School 5-6 1
5 Stedwin Mack 12 Hendersonville High School 5-6 1
9 Jeremiah Beard 10 Springfield High School 5-6 1
10 Tyreek Anthone 10 Fort Campbell 5-4 1
10 Cohen Hook 12 McCracken County 5-4 1
10 Landen Jones 11 Hendersonville High School 5-4 1
10 BRYCEN MEEKS 12 Greenbrier High School 5-4 1
14 Donovan Beasley 12 West Creek High School 5-2 1
14 Antonio Caldwell 12 Clarksville High School 5-2 1
14 Deonta Crawford 12 Northwest High School 5-2 1
14 Dorrian Harp 11 Hunters Lane High School 5-2 1
14 Jaylen Hines 10 Mt. Juliet High School 5-2 1
14 Alexander Stanmore 9 Hunters Lane High School 5-2 1
20 Jordan Herrera 12 Fort Campbell 5-0 1
Girls Pole Vault
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Boys Pole Vault
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Girls Long Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Camaria Corder 11 Mt. Juliet High School 18-6 1
2 Makayla Hopson 10 Mt. Juliet High School 17-3.25 1
3 Alijanae Cole 12 Northeast High School 16-5.50 1
4 Nellie Bryant 11 Franklin High School 16-5.25 2
5 Reaghan Smith 11 Clarksville High School 16-2 1
6 Nevaeh Schmeling 12 Northeast High School 15-8 1
7 Izzy Washburn 12 Marshall County 15-6 2
8 Qimara-Lisa Summers 11 Northeast High School 15-2.50 2
9 Isabella Jock 10 Mt. Juliet High School 15-1.50 1
10 Key'auri Hildreth 12 West Creek High School 15-0 1
11 Aubrey Reiman 9 Dickson Co. High School 14-10.50 2
12 Aaliyah Evans 12 Dickson Co. High School 14-8.50 1
13 London Freeman 12 Clarksville High School 14-8 2
14 Ava Rains 9 Fred J. Page High School 14-7.50 2
14 Addison Jones 10 McCracken County 14-7.50 3
16 Samirah Gonzales 10 Northwest High School 14-4.75 2
17 Martaysha Gooch 12 Hunters Lane High School 14-2.50 1
18 Jalaysia Hunt 11 Northwest High School 14-2 2
19 Mia McGregor 11 Marshall County 14-0 1
20 Kaitlyn Burton 9 Hendersonville High School 13-9.50 3
21 Ravyn Powell 11 West Creek High School 13-9 3
22 Libby Stewart 11 Marshall County 13-5.50 3
23 Miyana Eison 10 Hunters Lane High School 13-4.50 2
24 Malia Smith 9 Fort Campbell 12-10 3
25 Ava Hanes McCracken County 12-9 3
26 Tatyana Silva-Warren 9 Fort Campbell 12-7.50 3
27 Keira Terranova 10 Dickson Co. High School 12-4.50 2
28 Victoria Horton 9 Kirkwood High School 11-2 3
29 Samantha Petrelis 10 Hendersonville High School 11-1.50 3
30 Mayra Holloway 9 Hendersonville High School 11-1 3
31 Mariah West 10 McCracken County 9-11.50 3
Boys Long Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Luke Thompson 10 Franklin High School 21-10.50 1
2 Ja'Caryous Perryman 11 Fort Campbell 21-0 1
3 Matthew McGahen 11 Mt. Juliet High School 20-11.75 1
4 Cameron Morris 11 Fulton City 20-10.50 1
5 Malakhi Redman 12 Dickson Co. High School 20-2.50 1
6 Josh Basden 10 Kirkwood High School 19-11.50 1
7 Adrick Jones 12 West Creek High School 19-10.25 1
8 Treyvahn Banks 11 West Creek High School 19-8.50 3
9 Dawson Hayden 10 McCracken County 19-5 1
10 Donovan Beasley 12 West Creek High School 19-2.50 3
11 Bryce Baldwin 9 Springfield High School 19-2 3
12 Antonio Caldwell 12 Clarksville High School 19-1 3
13 Elijah Leaverson 12 Northwest High School 19-0.50 2
14 Lane Anderton 10 Franklin High School 19-0.25 2
15 DeMarcus Andrews 10 Northwest High School 18-11.50 1
16 Logan Thiel 10 Fred J. Page High School 18-11 3
16 Cohen Hook 12 McCracken County 18-11 3
18 Darien Lipscomb 12 Hendersonville High School 18-9 2
19 Dustin Navarro 9 Dickson Co. High School 18-8.50 2
20 Tyler Carr 9 Mt. Juliet High School 18-8 1
20 Caden Hodges 9 Kirkwood High School 18-8 4
22 Jaylen Hines 10 Mt. Juliet High School 18-7 2
23 Jy'Chuon Holder 10 Hunters Lane High School 18-6.50 4
24 Julian Jensen 11 Clarksville High School 18-6 4
25 Brock Wilson 9 McCracken County 18-5 2
26 Kaden Veasey 11 Northeast High School 18-1.75 2
27 Jazavier Bell 10 Kenwood High School 18-0.50 3
28 Zion Williams 11 Hunters Lane High School 17-10.50 3
28 Blayze Hargrove 12 Hendersonville High School 17-10.50 2
28 IZAC HAWKINS 12 Greenbrier High School 17-10.50 3
31 Elijah Dunn 9 Franklin High School 17-6 4
32 Mason McClanahan 10 Kirkwood High School 17-4 4
33 Torrance Dixon 11 Fort Campbell 16-11.50 3
34 Brandon Maclin 11 Fulton City 16-10.50 2
35 Jeremy Talley 11 Clarksville High School 16-8 4
36 Jonas Veasey 10 Northeast High School 16-6 1
37 Cartiair Quezaire 11 Springfield High School 15-9 4
38 Darius Caldwell 12 Kenwood High School 15-7.50 4
39 Jaeden Carolina 10 Fort Campbell 14-4 4
40 Tony Brown 10 Fulton City 13-9 4
Girls Triple Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Camaria Corder 11 Mt. Juliet High School 37-8 1
2 Shaniya Davis 12 Northeast High School 35-2 1
3 Nevaeh Schmeling 12 Northeast High School 33-5 1
4 Gabrielle Taylor 10 Northwest High School 33-4.50 1
5 Izzy Washburn 12 Marshall County 32-9.50 1
6 Addison Jones 10 McCracken County 32-1 1
7 Key'auri Hildreth 12 West Creek High School 31-6 1
8 Tae'lor Slaughter 10 Northeast High School 31-4 1
9 Savanna Miller 10 Northwest High School 30-6 2
10 Marya Elliott 12 Northwest High School 30-3.50 2
11 Makayla Hopson 10 Mt. Juliet High School 29-11.50 1
12 Madison Davenport 10 Mt. Juliet High School 29-3 2
13 Rosella Rajj 11 Fort Campbell 29-2 2
14 Olivia Williams 11 Dickson Co. High School 28-11.50 2
15 Mariah West 10 McCracken County 25-11 2
16 Keira Terranova 10 Dickson Co. High School 25-7 2
Event 8 Boys Triple Jump
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Veasey, Jonas Northeast Hi 41-07.50 1 10
2 Andrews, DeMarcus Northwest Hi 41-07.00 1 8
3 Cosby, Treyson Northwest Hi 41-04.50 1 6
4 Cerritos Gatto, Mateo Fort Campbel 40-11.00 1 5
5 Veasey, Kaden Northeast Hi 40-10.50 1 4
6 Dunbar, Daivon McCracken Co 40-02.00 1 3
7 Atoubi, Samuel Fort Campbel 40-01.00 2 2
8 Hunt, Ja'Kerrian Northwest Hi 39-11.00 1 1
9 Cohen, Myrham Northeast Hi 39-06.00 1
10 Hook, Cohen McCracken Co 39-02.00 1
11 Riedel, Cole Kirkwood Hig 38-11.00 1
12 McGahen, Matthew Mt. Juliet H 38-02.00 1
13 Carr, Tyler Mt. Juliet H 38-00.50 2
14 Carver, Paxton McCracken Co 37-04.00 1
15 Williams, Zion Hunters Lane 37-01.00 2
16 Winston, Deandre Kenwood High 36-11.50 2
17 Campbell, Cody Dickson Co. 36-09.00 2
18 Cribbett, Chase Fort Campbel 35-08.00 2
19 Simpson, Christian Kenwood High 34-07.00 2
19 Hubbard, Gage Clarksville 34-07.00 2
21 Howard, Austin Clarksville 31-01.50 2
22 Bates, Tristan Dickson Co. 30-01.00 2
-- Jakalski, Carson Mt. Juliet H ND 2
-- Holder, Jy'Chuon Hunters Lane ND 2
-- Mack, Stedwin Hendersonvil ND 1
Girls Discus Throw
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Amanda Bourk 10 Hendersonville High School 95-1 1
2 Jordyn Satterfield 10 Dickson Co. High School 92-1 1
3 Anna Hauptman 12 Fred J. Page High School 81-3 1
4 Lola Vallejos 11 Clarksville High School 77-10 1
5 Janaye Reed 9 McCracken County 74-10 1
6 Ella Moore 12 Clarksville High School 73-7 3
7 Rebecca Engler 12 Mt. Juliet High School 72-11 1
8 Isabella Patillo 10 Mt. Juliet High School 70-2 1
9 Emma Carrera 11 Dickson Co. High School 68-5 1
10 Alanna Alexander 11 Northwest High School 68-0 2
11 Sydney Stein 12 Clarksville High School 67-5 1
12 Cassidy Lawrence 12 Fort Campbell 66-10 2
13 Akiria Morgan Kirkwood High School 65-5 3
14 Mackenzie Goerg 12 Northwest High School 61-3 2
15 Emerson Bean 12 Portland High School 59-4 2
16 Alleaha Clemmons 12 Hunters Lane High School 59-0 2
17 Ra'Nya Kapers 10 Northeast High School 58-3 3
18 Ka'Mila Jordan-Tharpe Kirkwood High School 56-9 3
19 Jayden Fisher 9 Portland High School 56-7 2
19 Skylar Mack 9 West Creek High School 56-7 2
21 Violet Thomas 10 Marshall County 56-2 2
22 Marissa Hopson 10 Mt. Juliet High School 55-4 2
23 Makylah Void 12 Northwest High School 54-3 3
24 Madilyn Downey 9 Hendersonville High School 53-3 3
25 Sofia Ibarra 10 West Creek High School 51-2 2
26 Kamaira Brees 11 Northeast High School 49-6 2
27 Cheyenne Enlow 11 Fort Campbell 47-6 2
28 Mari Angel-Mendez 11 Portland High School 45-9 3
29 Aria Welsh 10 Fort Campbell 43-3 3
Boys Discus Throw
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Deegan Croley 10 Marshall County 148-4 1
2 Seth Rippy 12 Portland High School 144-0 1
3 Noah Armstrong 11 Dickson Co. High School 127-6 1
4 Brock Murray 10 Hendersonville High School 124-1 1
5 Christian Viera Carr 10 McCracken County 123-4 1
6 William Czerniak 12 Mt. Juliet High School 119-9 2
7 Devon Trahan 12 Clarksville High School 119-0 2
8 Kooper Dossett 10 Springfield High School 117-2 2
9 Keshawn Dixon 10 Fort Campbell 115-11 1
10 Kamari Blair Kirkwood High School 112-6 4
11 Darin Frederick 12 Fort Campbell 105-3 1
12 Heath Gourley 10 Hendersonville High School 102-6 2
13 Aidan DeBlock 11 Franklin High School 101-8 1
14 Atticus Fiorita 11 Mt. Juliet High School 101-3 2
15 Chester Burgess 10 Hunters Lane High School 98-5 4
16 Dalton Hartman 11 Marshall County 98-3 2
17 Byron Blanchard 12 West Creek High School 97-6 3
18 Amare Hunt 12 West Creek High School 96-5 4
19 Eli Stephens 9 Fred J. Page High School 95-4 2
20 Keaton Watford 12 Northwest High School 95-3 3
21 Max Baldwin 12 Springfield High School 95-2 3
22 Chance McLaughlin 11 McCracken County 93-1 2
23 Jalen Gray 12 Clarksville High School 93-0 2
24 Keiston Oliver Kirkwood High School 92-11 4
25 Jacob White 12 Clarksville High School 90-2 3
26 Jerron DeJean 10 Dickson Co. High School 85-0 3
27 Ethan Stafford 10 Greenbrier High School 84-3 3
28 Matthew Rice Kirkwood High School 84-2 4
29 Greg Williams Kirkwood High School 82-5 4
30 Emanuele Messi 12 McCracken County 81-7 3
31 Aiden Dirst 10 Mt. Juliet High School 81-6 2
32 logan hardway 10 Greenbrier High School 80-9 3
33 Noah Short 11 Marshall County 80-6 4
34 Reilly Mahoney 9 Dickson Co. High School 71-8 3
35 Abraham Martinez-Olmedo 12 Portland High School 70-10 4
36 Jonah Soto 11 West Creek High School 69-5 3
37 Will Hester 12 Portland High School 66-1 4
38 Sione Pinomi 11 Northwest High School 47-0 3
39 Tony Brown 10 Fulton City 44-7 4
Girls Shot Put
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Phoebe Ramsey 12 Marshall County 34-5 1
2 Amanda Bourk 10 Hendersonville High School 32-10 1
3 Ella Moore 12 Clarksville High School 32-7 3
4 Nellie Bryant 11 Franklin High School 30-6 1
5 Janaye Reed 9 McCracken County 30-3.50 1
6 Arabella Green 12 Northwest High School 30-0.50 1
7 Sydney Stein 12 Clarksville High School 29-1.50 1
8 Ra'Nya Kapers 10 Northeast High School 27-10.50 3
9 Kamaira Brees 11 Northeast High School 27-6 1
10 Brooklyn Everitt 12 Mt. Juliet High School 27-5 2
11 Isabella Patillo 10 Mt. Juliet High School 26-7 1
12 Anna Hauptman 12 Fred J. Page High School 26-0 1
13 Rebecca Engler 12 Mt. Juliet High School 25-7 3
14 Icesies Darden 12 Dickson Co. High School 24-9 2
15 Lola Vallejos 11 Clarksville High School 24-6 2
16 Alleaha Clemmons 12 Hunters Lane High School 23-6 1
17 Ka'Mila Jordan-Tharpe Kirkwood High School 23-4 2
18 Marta Blasco 11 Springfield High School 22-9 3
19 Analiese Poe 12 Northwest High School 22-6.50 2
20 Akiria Morgan Kirkwood High School 22-4.50 3
21 Sofia Ibarra 10 West Creek High School 22-4 3
22 Latycia Cabrera 9 Fort Campbell 21-3.50 3
23 Eelynn Hayden 8 McCracken County 21-2.50 3
24 Cheyenne Enlow 11 Fort Campbell 21-2 2
24 TeeAsia Williams 12 Northwest High School 21-2 2
26 Jayden Fisher 9 Portland High School 21-1 2
27 Skylar Mack 9 West Creek High School 20-10.50 2
28 Jordyn Satterfield 10 Dickson Co. High School 20-9 2
29 Madilyn Downey 9 Hendersonville High School 20-4 3
30 Autum Dula 9 Northeast High School 20-2.75 1
31 Emerson Bean 12 Portland High School 19-1 2
32 India Price 11 Fort Campbell 19-0 3
33 Emma Carrera 11 Dickson Co. High School 17-10.50 2
34 Abbie Jo Hart 10 Marshall County 15-8 3
Boys Shot Put
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Deegan Croley 10 Marshall County 47-9.50 1
2 Seth Rippy 12 Portland High School 47-5.50 1
3 William Czerniak 12 Mt. Juliet High School 45-7.50 1
4 Elijah Fernandez 10 Dickson Co. High School 44-8 1
5 Brock Murray 10 Hendersonville High School 41-11 1
6 Devon Trahan 12 Clarksville High School 40-11.50 1
7 Perry Cross-Snead 11 Kirkwood High School 40-11 4
8 Jack O'Daffer 12 Mt. Juliet High School 40-10 1
9 Kooper Dossett 10 Springfield High School 40-7 1
10 Eli Andrews 12 Dickson Co. High School 40-5 1
11 Max Baldwin 12 Springfield High School 39-10.50 3
12 Carden Smith 12 West Creek High School 39-9 2
13 Christian Viera Carr 10 McCracken County 39-7 1
14 Shawn Sebring 10 Portland High School 39-5 1
15 Noah Armstrong 11 Dickson Co. High School 39-3 1
16 Atticus Fiorita 11 Mt. Juliet High School 39-1 2
17 logan hardway 10 Greenbrier High School 38-6 3
18 Aidan DeBlock 11 Franklin High School 38-5.50 2
19 Chadrick Larry 11 Northwest High School 38-5 2
20 Amare Hunt 12 West Creek High School 37-10 4
21 James Townsend 12 Northwest High School 37-8 2
22 Chester Burgess 10 Hunters Lane High School 37-5 2
23 Keiston Oliver Kirkwood High School 36-6 4
24 Eli Stephens 9 Fred J. Page High School 36-5 3
25 Chance McLaughlin 11 McCracken County 35-10 2
26 Jacob White 12 Clarksville High School 34-4 3
27 Noah Short 11 Marshall County 33-6 4
28 david dorris 11 Greenbrier High School 33-2 4
29 Will Hester 12 Portland High School 32-8.50 4
30 Elijah Lewis 11 Kenwood High School 32-1 3
31 Heath Gourley 10 Hendersonville High School 31-7 3
32 Dalton Hartman 11 Marshall County 31-0 4
33 Jaeden Carolina 10 Fort Campbell 30-5 3
33 Arnez Marble 12 Kenwood High School 30-5 3
35 Kayden Binkley 10 Clarksville High School 30-2 4
36 Colin Brown 10 Hendersonville High School 30-1 3
37 Fredrick Galloway 12 Fort Campbell 29-11 4
38 Gavin Watrous Kirkwood High School 29-7.50 4
39 Greg Williams Kirkwood High School 29-5.50 4
40 Ethan Stafford 10 Greenbrier High School 28-11.50 4
41 Cedric Williams 12 Northwest High School 28-2 3
42 Jonah Soto 11 West Creek High School 28-0 4
Girls 4x800 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Northeast High School 10:25.60 1
2 Fort Campbell 11:01.03 1
3 Northwest High School 11:03.97 1
4 Clarksville High School 11:07.47 1
5 Dickson Co. High School 11:27.36 1
6 Mt. Juliet High School 12:06.48 1
7 McCracken County 12:10.59 1
8 Hendersonville High School 13:12.20 1
Boys 4x800 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Clarksville High School 8:49.25 1
2 Northeast High School 8:52.66 1
3 Fort Campbell 9:03.65 1
4 Hendersonville High School 9:08.51 1
5 Northwest High School 9:15.67 1
6 Franklin High School 9:18.22 1
7 McCracken County 9:47.85 1
8 Kirkwood High School 9:58.96 1
9 Dickson Co. High School 9:58.99 1
10 Kenwood High School 10:01.70 1
11 Kirkwood High School 10:38.95 1
12 Springfield High School 11:18.56 1
Girls 100 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Nellie Bryant 11 Franklin High School 16.23 2
2 Nevaeh Schmeling 12 Northeast High School 16.24 1
3 Ma'Kya Stinson 11 Northeast High School 16.49 1
4 Zephania Fennell 10 Kirkwood High School 16.63 1
5 Adeline Polack 11 Clarksville High School 17.06 1
6 Gabrielle Taylor 10 Northwest High School 17.37 1
7 Rive Cassidy 11 Fred J. Page High School 17.51 1
8 Alia Chapman 10 Northwest High School 17.71 1
9 Ayonna Wilkins Northeast High School 18.77 2
10 Alanna Alexander 11 Northwest High School 19.34 2
11 Tyanna Carpenter 9 Hendersonville High School 19.39 3
12 Zoey Thornton 10 Portland High School 19.53 2
13 LakeLynn Janssen 11 McCracken County 19.60 3
14 Libby Stewart 11 Marshall County 20.10 2
15 Genesis Mitchell 10 Clarksville High School 20.26 3
16 Delaney Bonds 10 Mt. Juliet High School 20.27 4
17 Jordin Henson 10 Marshall County 20.31 2
18 Karina Harper 11 West Creek High School 20.41 2
19 Clara Henning 10 Mt. Juliet High School 20.43 4
20 Hailey Rivera 10 Portland High School 20.74 2
21 Brooklyn Everitt 12 Mt. Juliet High School 21.21 3
22 Tamesha Carpenter 10 Hendersonville High School 22.19 3
Boys 110 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Cannon Ford 12 McCracken County 15.77 1
2 Treyson Cosby 11 Northwest High School 16.13 1
3 Will Hester 12 Portland High School 16.58 1
4 Lindsay Cutts 11 Franklin High School 16.61 1
5 Emanuel Rodriquez Ronda 11 Northwest High School 16.80 1
6 Samuel Atoubi 11 Fort Campbell 16.91 1
7 BRYCEN MEEKS 12 Greenbrier High School 17.42 2
8 Tyler Hoehn 11 Clarksville High School 18.55 2
9 Levi Napier 10 Northwest High School 18.82 3
10 Stephen Claborn 12 Marshall County 19.21 3
11 Kylan Warren 11 West Creek High School 19.47 3
12 Sam Berg 10 Mt. Juliet High School 19.53 2
13 John Foley 11 Marshall County 19.70 2
14 Carson Jakalski 10 Mt. Juliet High School 20.11 2
15 JOSIAH BIGBEE 12 Greenbrier High School 20.24 2
16 Gage Hubbard 11 Clarksville High School 20.41 3
17 Brennen Hartman 9 McCracken County 21.25 4
18 Jordan Averitt 9 McCracken County 21.53 4
19 Evan Greer 9 Dickson Co. High School 22.25 2
20 Andrew Bodnar 9 Hendersonville High School 22.55 4
21 Ohneba Nti 11 Mt. Juliet High School 22.69 4
22 Zeke Wix 9 Hendersonville High School 22.96 4
Girls 100 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Lezharia Bolen 9 McCracken County 12.60 1
2 Tyanna Carpenter 9 Hendersonville High School 12.87 2
3 Izumi Wakatsuki 9 Franklin High School 12.88 1
4 Summer Doris 12 Mt. Juliet High School 12.95 1
5 Aubrey Clemons 11 Mt. Juliet High School 12.99 1
6 Merci Stratton 12 Mt. Juliet High School 13.07 1
7 Amelia Mackenzie 11 Springfield High School 13.11 1
8 skyler Rasheed 10 Greenbrier High School 13.13 3
9 Ja'Kyah Montgomery 12 Northeast High School 13.15 8
10 Chanelle Fobbs 10 Fort Campbell 13.17 2
11 Mackenzie Brown 10 Hendersonville High School 13.18 1
12 Kierstin Ramsey 11 Hendersonville High School 13.24 2
13 Kayla Prince 9 Northeast High School 13.32 2
14 Courtney Weyand 12 Kirkwood High School 13.58 3
15 Jalaysia Hunt 11 Northwest High School 13.58 2
16 Olivia Williams 11 Dickson Co. High School 13.64 3
17 Taylor Francis 11 Fred J. Page High School 13.71 2
18 Martaysha Gooch 12 Hunters Lane High School 13.87 2
19 Trinity Bell 12 Clarksville High School 14.06 3
20 Ravyn Powell 11 West Creek High School 14.17 5
21 Nevaeh James 11 Northwest High School 14.22 4
22 Tianna Cosby 9 Northwest High School 14.23 4
23 Dasarea Johnson 8 Fulton City 14.25 3
24 Julia Smith 10 Clarksville High School 14.26 8
25 Keiyonne Patton 9 Fulton City 14.38 4
26 Jaliyah Barbee 11 Springfield High School 14.40 6
27 Kaneisha Gorman 10 Fulton City 14.41 3
28 Sierrah Dotson 9 Dickson Co. High School 14.48 5
29 Aaliyah Sistrunk 9 Dickson Co. High School 14.55 5
30 Samia Edmonds 9 Kirkwood High School 14.57 4
31 Alyssa Harwell 9 Kirkwood High School 14.58 4
32 MANIYA HICKS 11 Greenbrier High School 14.63 3
33 Mia Pallante 9 Fred J. Page High School 14.76 5
34 Graier Moran 10 Fred J. Page High School 14.78 4
35 Lily Hays 9 Marshall County 14.86 8
36 Audrey LeNeave 10 McCracken County 14.95 6
37 Haylee Luipersbeck 9 Portland High School 15.04 7
38 Addie Lister 9 McCracken County 15.17 5
39 Zoey Thornton 10 Portland High School 15.20 5
40 Daniella Akpamgbo 9 West Creek High School 15.30 6
41 Kenslee Barker 9 Portland High School 15.57 7
42 Tatyana Silva-Warren 9 Fort Campbell 15.74 8
43 Laila Dobbins 9 Springfield High School 15.85 7
44 Hadley Bynum 10 Marshall County 16.18 7
Boys 100 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Zachariah Taylor 12 Kenwood High School 10.60 1
2 Luke Thompson 10 Franklin High School 10.75 1
3 Carvarious Bowers 11 Hunters Lane High School 10.97 1
4 Maurice Moore 12 Fort Campbell 11.11 1
5 Dahzmeon Brown 11 Kenwood High School 11.18 2
6 Gavyn Hunter 11 Kirkwood High School 11.23 3
7 Isaac Hodges 11 Marshall County 11.25 1
8 Auston Beeding 12 Fred J. Page High School 11.35 5
9 Dawson Hayden 10 McCracken County 11.39 4
10 Eligia Williams 12 Mt. Juliet High School 11.40 4
11 Cade Sorrells 10 Marshall County 11.40 3
12 Steven Spiro 10 Fred J. Page High School 11.44 7
13 Brawner Northcutt 11 Franklin High School 11.44 4
14 Kaden Herrera 9 Fort Campbell 11.50 3
15 Durrell Moore 12 Kenwood High School 11.51 3
16 Houston Ballard 12 Mt. Juliet High School 11.54 3
17 Ja'Caryous Perryman 11 Fort Campbell 11.55 2
18 Jude Pelletier 9 Fred J. Page High School 11.56 6
19 DeMarcus Andrews 10 Northwest High School 11.57 2
20 Dorrian Harp 11 Hunters Lane High School 11.58 7
21 Elijah Leaverson 12 Northwest High School 11.61 5
22 Jy'Chuon Holder 10 Hunters Lane High School 11.62 3
23 William Hausmann 11 Clarksville High School 11.67 4
24 Brock Wilson 9 McCracken County 11.70 5
25 Jabarie Acree 9 Clarksville High School 11.77 5
26 Perry Cross-Snead 11 Kirkwood High School 11.79 3
27 Cayden Tanner 10 Dickson Co. High School 11.80 7
28 JOSIAH BIGBEE 12 Greenbrier High School 11.84 5
29 Zamar Clemons 12 Springfield High School 11.84 8
30 Cartiair Quezaire 11 Springfield High School 11.93 7
31 IZAC HAWKINS 12 Greenbrier High School 11.98 6
32 Jamauri Harvey 10 Greenbrier High School 12.00 4
32 Dominique Roberts 12 West Creek High School 12.00 8
34 Durell Barker 12 Northwest High School 12.01 5
35 Chaize Roberson 12 West Creek High School 12.04 3
36 Joshua Phillippe 12 Springfield High School 12.05 8
37 Kai Perry 11 Mt. Juliet High School 12.07 5
38 Isaiah Griffey 12 Dickson Co. High School 12.11 2
39 Antwan Brown 12 Northeast High School 12.12 4
40 Elijah Dunn 9 Franklin High School 12.20 7
41 Alex Nyswonger 9 Portland High School 12.23 6
42 Chase Edwards 12 West Creek High School 12.42 6
43 Kevin Roach 10 Kirkwood High School 12.47 6
44 Braiden Freeman 12 Northeast High School 12.48 7
45 Ryan Ratley 12 Marshall County 12.52 6
46 Kasen Cline 9 Portland High School 12.81 8
47 Jamir Ward 8 Fulton City 13.04 7
Girls 4x200 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Mt. Juliet High School 1:47.79 1
2 West Creek High School 1:48.12 1
3 Northeast High School 1:48.26 1
4 Dickson Co. High School 1:49.44 1
5 Kirkwood High School 1:53.38 1
6 Hendersonville High School 1:54.24 2
7 Fort Campbell 1:54.61 2
8 Fred J. Page High School 1:56.12 2
9 McCracken County 1:57.11 1
10 Clarksville High School 1:57.37 1
11 Kirkwood High School 1:59.25 2
12 Northwest High School 2:03.11 1
13 Portland High School 2:07.47 2
14 Springfield High School 2:12.72 2
Boys 4x200 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 McCracken County 1:29.85 1
2 Kenwood High School 1:29.95 1
3 Fort Campbell 1:32.40 1
4 Mt. Juliet High School 1:32.55 1
5 Kirkwood High School 1:33.34 1
6 West Creek High School 1:34.17 2
7 Hendersonville High School 1:36.07 2
8 Dickson Co. High School 1:36.27 1
9 Northwest High School 1:36.57 1
10 Clarksville High School 1:38.59 1
11 Franklin High School 1:39.03 2
12 Springfield High School 1:40.49 2
13 Fred J. Page High School 1:41.21 2
Girls 1600 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Elizabeth Cook 12 Franklin High School 5:18.49 1
2 Sarah Potter 10 Dickson Co. High School 5:24.38 1
3 Addison Lyles 11 Marshall County 5:25.96 1
4 Brooke Waleski 10 Clarksville High School 5:45.12 1
5 Eden Sandlin 10 Marshall County 5:55.25 1
6 Allison Smith 10 Northwest High School 6:00.45 2
7 Grace Stultz 8 Fort Campbell 6:09.40 1
8 KInley Long 10 Clarksville High School 6:10.13 1
9 Aislynn Sullivan 9 McCracken County 6:10.45 2
10 Maria Damia-Becerra 10 Northeast High School 6:11.72 2
11 MacKenzie Anderson 11 Fred J. Page High School 6:14.77 1
12 Kissleine Casarez 10 Northwest High School 6:15.55 1
13 Indigo Hawkins 9 Mt. Juliet High School 6:16.22 1
14 Carmen Johnson 10 Northeast High School 6:17.75 2
15 Te'Onja Hinds 11 Northwest High School 6:22.96 1
16 Makayla Finn 7 Fort Campbell 6:27.62 2
17 Abigail Allen 8 Fort Campbell 6:31.71 3
18 Megan Shinn 12 Clarksville High School 6:44.11 2
19 Heidi Jeppson 9 Dickson Co. High School 6:46.04 2
20 Rafeif Abdelhalim 9 Northeast High School 6:52.61 2
21 Carly Phillips 12 Mt. Juliet High School 6:53.03 1
22 Natalie Holliday 12 Franklin High School 6:58.26 2
23 Makayla Taylor 9 Kirkwood High School 7:14.85 3
24 Alex Garcia 9 Hendersonville High School 7:32.98 3
25 Madison Trammel 10 Mt. Juliet High School 7:36.44 2
26 Mayra Holloway 9 Hendersonville High School 7:41.23 3
27 McKenna Moore 10 McCracken County 8:14.87 3
28 Mia Aston 12 Fred J. Page High School 9:24.55 3
Boys 1600 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Hayden Waleski 12 Clarksville High School 4:30.59 1
2 Oliver Cunningham 11 Hendersonville High School 4:33.84 1
3 Kobey Yates 10 Marshall County 4:35.54 1
4 Aaiden Badders 10 West Creek High School 4:43.63 1
5 Braylon Bender 11 Kirkwood High School 4:50.34 1
6 Will Keefer 12 Greenbrier High School 4:55.77 1
7 Colten Hilty 11 Northeast High School 4:57.03 1
8 Jayden Waller 10 Clarksville High School 4:57.97 1
9 Darius Bailey 11 Northwest High School 5:00.31 1
10 Evan Sims 10 West Creek High School 5:00.47 2
11 Seth Puraty 10 Fort Campbell 5:01.65 1
12 Jacob Stolz 11 Mt. Juliet High School 5:01.92 1
13 Walker Jones 12 Marshall County 5:03.34 1
14 Hunter Smith 10 Northeast High School 5:04.24 2
15 Daylen Wilson 9 Dickson Co. High School 5:06.57 2
16 Cayden Strasburg 11 Kirkwood High School 5:07.37 2
17 Ryker Kramer 10 Fort Campbell 5:08.82 2
18 Paul Kanios 12 Clarksville High School 5:12.67 2
19 Austin Lyles 9 Marshall County 5:12.98 2
20 Jett Palmer 11 McCracken County 5:24.58 2
21 Henry Heger 9 Fred J. Page High School 5:25.15 2
22 Simon Neeley 11 Franklin High School 5:25.32 2
23 Logan Steckenrider 12 McCracken County 5:27.96 3
24 Daniel Sloan 9 Portland High School 5:30.40 3
25 Grant Johnson 10 Kenwood High School 5:33.40 2
26 Eli Larson 10 Northwest High School 5:34.55 2
27 Aden Perez 9 Hendersonville High School 5:39.39 3
28 Angel Barrera 11 Portland High School 5:41.58 4
29 Spencer Howard 9 Franklin High School 5:43.49 3
30 Christian Simpson 10 Kenwood High School 5:43.50 3
31 Austin Anderson 12 Fred J. Page High School 5:44.08 2
32 Noah Leoutsakos 9 Northwest High School 5:44.38 3
33 Elijah Kannel 10 Springfield High School 5:44.46 3
34 Jackson Evans 10 Fort Campbell 5:47.09 4
35 David Smith 11 Kirkwood High School 5:47.48 3
36 Jonathan Garcia 9 Franklin High School 5:50.14 4
37 Micah Menefee 9 Greenbrier High School 5:54.24 3
38 Lance Hodges 11 Northeast High School 5:54.59 4
39 Owen Caupp Kirkwood High School 6:00.49 4
40 Noah Mikolajewski 9 Fred J. Page High School 6:01.07 3
41 James Evans 10 Mt. Juliet High School 6:02.73 3
42 Ethan Gaiser 10 Kirkwood High School 6:13.79 4
43 Eric Gomez 9 Kenwood High School 6:35.54 4
44 Ian Hall 9 Dickson Co. High School 6:35.69 4
45 Preston Miller 9 Kirkwood High School 6:42.14 4
Girls 4x100 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Mt. Juliet High School 50.73 1
2 Hendersonville High School 51.59 1
3 Northeast High School 51.88 1
4 West Creek High School 52.22 1
5 Dickson Co. High School 53.58 1
6 Fort Campbell 53.63 2
7 Kirkwood High School 54.02 2
8 Fred J. Page High School 56.22 1
9 Northwest High School 56.58 2
10 Clarksville High School 56.76 1
11 McCracken County 57.37 1
12 Fulton City 57.58 2
13 Springfield High School 1:03.53 2
Boys 4x100 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 McCracken County 43.37 1
2 Kenwood High School 43.38 1
3 Dickson Co. High School 45.55 1
4 Kirkwood High School 45.61 1
5 Mt. Juliet High School 45.64 2
6 Fred J. Page High School 45.92 1
7 Greenbrier High School 46.07 2
8 Northwest High School 46.15 2
9 Fort Campbell 46.27 2
10 Springfield High School 46.59 2
11 West Creek High School 46.61 2
12 Hendersonville High School 47.04 1
13 Clarksville High School 47.07 1
Girls 400 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Rayne Erickson 12 Springfield High School 59.29 1
2 Amelia Mackenzie 11 Springfield High School 1:01.21 1
3 Lezharia Bolen 9 McCracken County 1:02.39 1
4 Shaniya Davis 12 Northeast High School 1:02.99 1
5 Alijanae Cole 12 Northeast High School 1:03.34 2
6 Mya Bundy 9 Mt. Juliet High School 1:04.40 2
7 Elizabeth Cook 12 Franklin High School 1:04.84 2
8 Skylar Little 11 Dickson Co. High School 1:04.95 1
9 Katherine Davis 10 Fred J. Page High School 1:06.41 2
10 Ella Wood 11 Fred J. Page High School 1:06.57 1
11 Azaria Washington 11 Clarksville High School 1:06.64 3
12 Ava Ogle 11 Fred J. Page High School 1:07.00 2
13 Nijah Johnson 9 Kirkwood High School 1:07.14 3
14 Mia Fluery 9 Mt. Juliet High School 1:07.65 4
15 Marya Elliott 12 Northwest High School 1:08.43 4
16 Promyse Rivers 10 Kirkwood High School 1:08.61 3
17 Zyaziah Langley 10 Fort Campbell 1:08.75 2
18 Annabelle Dickall 9 Dickson Co. High School 1:08.92 4
19 Jerni Hicks 10 Fort Campbell 1:10.16 6
20 Layla Frost 9 Dickson Co. High School 1:10.41 3
21 Briley Baird 10 McCracken County 1:10.43 4
22 Zoey Holbert 9 Hunters Lane High School 1:10.54 5
23 Daisy Crittendon 8 McCracken County 1:10.72 3
24 Londyn Porter 9 Northwest High School 1:11.52 5
25 Jakiyah Oatts 10 West Creek High School 1:12.02 5
26 Savanna Miller 10 Northwest High School 1:12.12 5
27 Ornitan Daaga 10 West Creek High School 1:12.28 6
28 Madison Cross 11 Hunters Lane High School 1:12.44 5
29 Ellis Voyles 9 Hendersonville High School 1:12.91 5
30 Janiya Paillere 9 Kirkwood High School 1:13.38 6
31 Lily Hays 9 Marshall County 1:14.85 6
32 Elliana Jones 11 Marshall County 1:15.33 4
33 Bella Blazier 9 Hendersonville High School 1:15.46 5
34 Desirae Rammarain 12 Fort Campbell 1:16.93 3
35 Samantha Petrelis 10 Hendersonville High School 1:24.18 6
Boys 400 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Luke Thompson 10 Franklin High School 49.39 1
2 Caleb Joyce 12 McCracken County 49.96 1
3 Jarian Prophet Basden 12 Kirkwood High School 50.02 1
4 Maurice Moore 12 Fort Campbell 50.46 1
5 Mateo Cerritos Gatto 11 Fort Campbell 52.41 1
6 Donald Rogers 11 Springfield High School 53.37 1
7 Jashaun Williams 12 Northwest High School 54.21 2
8 Charlie Hatcher 10 Fred J. Page High School 54.22 2
9 Lee Buggs 11 Kirkwood High School 54.49 2
10 Charlie Mullen 9 Fred J. Page High School 54.82 3
11 Paxton Carver 9 McCracken County 54.83 3
12 Xyler Green 12 Clarksville High School 54.88 3
13 Connor Fysh 9 Fred J. Page High School 54.99 1
14 Dominic Veasey 12 Northeast High School 55.45 2
15 Ian Castaneda 11 Clarksville High School 55.85 2
16 Jack Kirby 11 Hendersonville High School 55.88 4
17 Krystian Allen 10 Kirkwood High School 55.95 2
18 Jacob Stovall 11 Hendersonville High School 55.97 5
19 Caleb Hamilton 12 Northeast High School 56.03 3
20 Chase Carda 11 Mt. Juliet High School 56.28 3
21 Deonta Crawford 12 Northwest High School 56.60 6
22 Janson Eakes 11 Hunters Lane High School 56.74 4
23 Dariel Rivera-Soto Kirkwood High School 56.88 6
24 Armando Johnson 11 Hunters Lane High School 56.91 5
25 Blake Borah 12 Northwest High School 57.01 2
26 Raymomd Scharloot 9 Clarksville High School 57.14 5
27 Maddox Combs 11 Mt. Juliet High School 57.36 6
28 Justin Knight 12 West Creek High School 57.39 8
29 Marcus Edwards 12 Hunters Lane High School 57.53 4
30 Alex Abrams 9 Marshall County 57.91 7
31 Myrham Cohen 10 Northeast High School 58.44 5
32 Lourde Spencer 9 West Creek High School 58.46 6
33 Marik Edwards 11 Franklin High School 58.69 5
34 Jeremiah Buckner 10 Kenwood High School 59.04 5
35 Erik Puget 10 Mt. Juliet High School 59.10 8
36 Avery Lovett 10 Marshall County 59.17 3
37 Jerayl Burney 9 Kenwood High School 59.48 6
38 Matthew Richardson 11 Fort Campbell 59.50 8
39 Jordan Averitt 9 McCracken County 59.78 7
40 Devyn Dugan 9 Dickson Co. High School 1:00.20 4
41 Jeremiah Beard 10 Springfield High School 1:00.52 3
42 Jovan Lyons 9 Kenwood High School 1:00.93 7
43 Isaiah Taylor 10 Dickson Co. High School 1:01.26 6
44 Jerome Bates 11 Kirkwood High School 1:02.08 5
45 Bryce Baldwin 9 Springfield High School 1:02.55 4
46 Shane Lalley 12 Fulton City 1:04.86 7
47 Rickey Nichols 10 West Creek High School 1:06.01 8
48 Walt Herod 11 Hendersonville High School 1:06.62 6
49 Tony Brown 10 Fulton City 1:08.92 7
Girls 300 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Rachael Brewer 12 Dickson Co. High School 46.47 1
2 Zephania Fennell 10 Kirkwood High School 47.68 1
3 Adeline Polack 11 Clarksville High School 49.04 1
4 Nellie Bryant 11 Franklin High School 49.91 1
5 Tymea Coleman 11 Northeast High School 51.44 2
6 Gabriella John-Baptise 11 Northwest High School 52.02 1
7 Melina Mueller 12 Northeast High School 52.06 1
8 Nevaeh Schmeling 12 Northeast High School 52.50 1
9 Rive Cassidy 11 Fred J. Page High School 52.66 1
10 Alia Chapman 10 Northwest High School 53.45 2
11 Delaney Bonds 10 Mt. Juliet High School 53.84 3
12 Libby Stewart 11 Marshall County 54.31 2
13 Gabriella Lax 10 Springfield High School 54.60 2
14 Rosella Rajj 11 Fort Campbell 55.83 2
15 Clara Henning 10 Mt. Juliet High School 56.47 4
16 Karina Harper 11 West Creek High School 57.08 3
17 Aislynn Sullivan 9 McCracken County 57.29 4
18 Odalis Colon Soto 12 Northwest High School 57.34 3
19 Brooklyn Everitt 12 Mt. Juliet High School 58.51 3
20 Taylor Jones 9 Hendersonville High School 59.17 4
21 Jordin Henson 10 Marshall County 59.46 3
22 Zoey Thornton 10 Portland High School 1:01.48 4
23 Chasity Steadman 11 West Creek High School 1:01.71 4
24 Autumn Fessenden 9 Fred J. Page High School 1:02.35 3
Boys 300 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Treyson Cosby 11 Northwest High School 41.27 1
2 Cannon Ford 12 McCracken County 41.81 1
3 Will Hester 12 Portland High School 42.17 1
4 Lindsay Cutts 11 Franklin High School 42.47 1
5 Carson Jakalski 10 Mt. Juliet High School 43.42 2
6 Teveyon Clayborn 10 Northwest High School 43.62 3
7 Hayden Gray 10 Marshall County 44.17 1
8 Garrett Jones 12 Hendersonville High School 44.20 5
9 Jeremy Jaco 12 Marshall County 44.85 1
10 Emanuel Rodriquez Ronda 11 Northwest High School 44.92 1
11 Amaury Andrews 12 Fort Campbell 45.09 2
12 Xavier Taylor 10 Dickson Co. High School 45.13 3
13 Alex Nyswonger 9 Portland High School 46.50 2
14 Evan Greer 9 Dickson Co. High School 47.07 2
15 Goi Tuor 11 Portland High School 47.89 2
16 Justin Wyche 11 Kenwood High School 47.91 2
17 Terrick Murthy 9 Fred J. Page High School 47.94 4
18 John Foley 11 Marshall County 48.36 3
19 Zek Dossett 9 McCracken County 48.46 4
20 Kylan Warren 11 West Creek High School 48.87 4
21 Sam Berg 10 Mt. Juliet High School 49.08 3
22 Hunter Brandon 10 Dickson Co. High School 49.31 3
23 James Coppage 12 Hendersonville High School 49.35 5
24 Logan Steckenrider 12 McCracken County 50.09 3
25 Gage Hubbard 11 Clarksville High School 50.39 4
26 Logan Johnson 9 Hendersonville High School 52.69 4
27 Ohneba Nti 11 Mt. Juliet High School 54.39 4
28 Jakub Erb 10 Fred J. Page High School 56.10 4
29 Darius Caldwell 12 Kenwood High School 57.48 5
Girls 800 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Brooke Waleski 10 Clarksville High School 2:25.09 1
2 Anna Zone 10 Franklin High School 2:28.45 1
3 Addison Lyles 11 Marshall County 2:30.27 1
4 Amelia Mackenzie 11 Springfield High School 2:31.59 3
5 Mary Hinson Crunk 9 Franklin High School 2:35.38 1
6 Mary Beth McKnight 11 Franklin High School 2:37.07 1
7 Mya Bundy 9 Mt. Juliet High School 2:39.86 4
8 Maria Damia-Becerra 10 Northeast High School 2:42.28 2
9 Te'Onja Hinds 11 Northwest High School 2:42.91 1
10 Katherine Davis 10 Fred J. Page High School 2:46.50 2
11 Kissleine Casarez 10 Northwest High School 2:46.64 2
12 Maranda Robles 12 Clarksville High School 2:47.03 4
13 Ava Sutherland 9 Marshall County 2:47.23 3
14 Lilliana Chavez 10 Northeast High School 2:47.25 3
15 Indigo Hawkins 9 Mt. Juliet High School 2:49.40 2
16 Makayla Finn 7 Fort Campbell 2:49.42 3
17 Hannah Brewer 10 Dickson Co. High School 2:51.18 2
18 Carmen Johnson 10 Northeast High School 2:51.32 1
19 KInley Long 10 Clarksville High School 2:51.85 2
20 Grace Stultz 8 Fort Campbell 2:53.49 4
21 Abigail Allen 8 Fort Campbell 2:53.97 4
22 Icesies Darden 12 Dickson Co. High School 2:59.19 3
23 Carly Phillips 12 Mt. Juliet High School 3:05.97 2
24 Yulexy Campos 12 Dickson Co. High School 3:07.98 3
25 Jaelynn Carter 10 McCracken County 3:11.99 3
26 Ellie Kirby 9 Hendersonville High School 3:15.63 3
27 Camden Bean 10 Portland High School 3:23.81 3
28 Taylor Rodgers 10 McCracken County 3:25.59 4
29 Elizabeth Fay 9 West Creek High School 3:34.16 4
30 McKenna Moore 10 McCracken County 3:43.64 3
31 yiery hernandez 12 Hendersonville High School 3:55.27 4
32 Mia Aston 12 Fred J. Page High School 4:03.64 4
Event 30 Boys 800 Meter Run
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Waleski, Hayden Clarksville 2:02.13 1 10
2 Futrell, Owen Marshall Cou 2:05.02 1 8
3 Bender, Braylon Kirkwood Hig 2:05.16 1 6
4 Riney, Harrison Hendersonvil 2:05.30 1 5
5 Knight, Corbin McCracken Co 2:08.53 1 4
6 Sanders, Cyrus Clarksville 2:10.16 2 3
7 Reynolds, Isaac Marshall Cou 2:10.53 2 2
8 Fysh, Connor Fred J. Page 2:11.23 1 1
9 Riley, Jayden Northeast Hi 2:11.49 1
10 Waller, Jayden Clarksville 2:12.00 2
11 Keefer, Will Greenbrier H 2:12.85 1
12 Perry, Jayden Fort Campbel 2:13.02 2
13 Napier, Levi Northwest Hi 2:15.50 3
14 Bennett, Andrew Fort Campbel 2:15.81 3
15 Bailey, Darius Northwest Hi 2:16.17 2
16 Walker, Daniel Marshall Cou 2:16.51 3
17 Rogers, Donald Springfield 2:17.62 2
18 Jackson, Troy Northwest Hi 2:17.78 3
19 Riney, Daniel Hendersonvil 2:18.90 3
20 Sims, Leo Kirkwood Hig 2:19.13 5
21 Johnson, Armando Hunters Lane 2:19.78 3
22 Eakes, Janson Hunters Lane 2:19.81 3
23 Flowers, Henry Bolton High 2:19.86 3
24 Wilson, Daylen Dickson Co. 2:20.97 3
25 Delasko, Andrew West Creek H 2:22.24 5
26 Puraty, Seth Fort Campbel 2:23.06 4
27 Palmer, Jett McCracken Co 2:23.77 4
28 Cassidy, Creed Fred J. Page 2:23.78 4
29 Veasey, Kaden Northeast Hi 2:24.27 3
30 Stolz, Jacob Mt. Juliet H 2:24.59 2
31 Anderson, Austin Fred J. Page 2:24.65 3
32 Davenport, Henry Mt. Juliet H 2:25.92 4
33 Kruse, Grant Dickson Co. 2:26.22 4
34 Leggett, Keller Franklin Hig 2:26.69 5
35 Caldwell, Peyton Kirkwood Hig 2:32.91 5
36 Kim, Nathan Franklin Hig 2:34.14 5
37 Harvey, Preston Portland Hig 2:34.17 4
38 Kannel, Elijah Springfield 2:35.61 4
39 Faulks, Ayden West Creek H 2:37.32 4
40 Menefee, Micah Greenbrier H 2:37.75 4
41 Adams, A'Kotti Hunters Lane 2:41.30 5
42 Brackman, Grey Franklin Hig 2:43.79 5
43 Stewart, Whalin Portland Hig 2:47.95 5
44 Waters, Fletcher Portland Hig 2:55.96 5
45 Gomez, Eric Kenwood High 2:56.29 5
46 Wilson, Breylen Dickson Co. 2:57.55 4
47 Trejo, Angel West Creek H 3:03.96 5
48 Phillippe, Samuel Springfield 3:18.66 5
Girls 200 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Alijanae Cole 12 Northeast High School 25.57 1
2 Lezharia Bolen 9 McCracken County 25.82 1
3 Aubrey Clemons 11 Mt. Juliet High School 26.25 1
4 Summer Doris 12 Mt. Juliet High School 26.42 1
5 Aubry Gates 9 Franklin High School 26.79 2
6 Ja'Kyah Montgomery 12 Northeast High School 26.91 1
7 Kinsley Bragg 10 West Creek High School 27.17 2
8 Chanelle Fobbs 10 Fort Campbell 27.22 2
9 Mackenzie Brown 10 Hendersonville High School 27.41 1
10 Izzy Washburn 12 Marshall County 27.53 3
11 Skylar Little 11 Dickson Co. High School 27.61 2
12 Merci Stratton 12 Mt. Juliet High School 27.65 2
13 Jalaysia Hunt 11 Northwest High School 28.00 4
14 Aubrey Reiman 9 Dickson Co. High School 28.01 4
15 Jayla Chastine 12 West Creek High School 28.18 8
16 Ava Ogle 11 Fred J. Page High School 28.44 3
17 Mia McGregor 11 Marshall County 28.50 2
18 Kayla Prince 9 Northeast High School 28.60 1
19 Olivia Williams 11 Dickson Co. High School 28.70 4
20 Nijah Johnson 9 Kirkwood High School 28.72 3
21 Courtney Weyand 12 Kirkwood High School 28.73 3
22 Taylor Francis 11 Fred J. Page High School 28.75 3
23 Trinity Snopek 9 Clarksville High School 28.87 8
24 Charleigh Duncan 9 Marshall County 28.94 3
25 Kierra Broadway 12 Hendersonville High School 29.12 4
26 Kaitlyn Fite 9 Kirkwood High School 29.25 5
27 Lyrick Porter 9 Northwest High School 29.43 5
28 Briley Cathey 9 Marshall County 29.57 5
29 Jaliyah Barbee 11 Springfield High School 29.96 6
30 Nevaeh James 11 Northwest High School 30.01 6
31 Iyana Smith 11 West Creek High School 30.06 4
32 Zoey Holbert 9 Hunters Lane High School 30.23 6
33 Madison Cross 11 Hunters Lane High School 30.38 5
34 MANIYA HICKS 11 Greenbrier High School 30.56 5
35 Graier Moran 10 Fred J. Page High School 31.04 3
36 Haylee Luipersbeck 9 Portland High School 31.22 5
37 Alexandra Jones 10 Hendersonville High School 31.27 7
38 Kaneisha Gorman 10 Fulton City 31.67 6
39 Peyton Zelinka 11 Fort Campbell 33.31 7
40 Desirae Rammarain 12 Fort Campbell 33.46 6
41 Kenslee Barker 9 Portland High School 33.72 6
42 Hailey Rivera 10 Portland High School 34.32 4
43 Marta Blasco 11 Springfield High School 35.78 7
Boys 200 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 James Barragan 11 McCracken County 21.51 1
2 Zachariah Taylor 12 Kenwood High School 21.51 1
3 Cooper Falconite 11 McCracken County 22.25 1
4 Carvarious Bowers 11 Hunters Lane High School 22.32 1
5 Jarian Prophet Basden 12 Kirkwood High School 22.41 1
6 Dahzmeon Brown 11 Kenwood High School 22.63 2
7 Matthew McGahen 11 Mt. Juliet High School 22.66 1
8 Auston Beeding 12 Fred J. Page High School 22.84 3
8 Isaac Hodges 11 Marshall County 22.84 2
10 Cohen Cleavinger 11 Fred J. Page High School 22.85 2
11 Garrett Jones 12 Hendersonville High School 22.95 2
12 Cade Sorrells 10 Marshall County 23.10 3
13 Lindsay Cutts 11 Franklin High School 23.26 3
14 Lee Buggs 11 Kirkwood High School 23.48 3
15 Dorrian Harp 11 Hunters Lane High School 23.58 8
16 Tresean Bradley 12 Northwest High School 23.73 2
17 Jy'Chuon Holder 10 Hunters Lane High School 23.86 5
18 Jabarie Acree 9 Clarksville High School 24.00 4
19 Dustin Navarro 9 Dickson Co. High School 24.08 4
20 Carlos Weatherspoon 9 Kirkwood High School 24.11 5
21 Makhi Rasheed 11 Northwest High School 24.13 5
22 Blake Borah 12 Northwest High School 24.28 5
23 Jack Parsons 11 Franklin High School 24.28 4
24 Antonio Caldwell 12 Clarksville High School 24.34 1
25 Alex Nyswonger 9 Portland High School 24.41 4
26 Samuel Hatcher 11 Fred J. Page High School 24.43 2
27 Adam Berry 10 Fort Campbell 24.59 7
28 Miles Putnam 10 Franklin High School 24.60 6
29 James Coppage 12 Hendersonville High School 24.63 6
30 Jordan Herrera 12 Fort Campbell 24.65 6
31 Jacob Cabe 11 Fort Campbell 24.68 8
32 Goi Tuor 11 Portland High School 24.79 5
33 Caleb Hamilton 12 Northeast High School 24.89 6
33 Eli Overton 9 Dickson Co. High School 24.89 6
35 Juan Hernandez 10 Hendersonville High School 24.90 6
36 John Howard 11 Clarksville High School 24.91 6
37 Chaize Roberson 12 West Creek High School 25.44 4
38 Antwan Brown 12 Northeast High School 25.46 4
39 Ryan Ratley 12 Marshall County 25.47 7
40 Chase Edwards 12 West Creek High School 25.51 7
41 BRYCEN MEEKS 12 Greenbrier High School 25.68 5
42 Terrion Henderson 10 West Creek High School 25.93 8
43 Jackson Lassiter 9 Portland High School 26.14 7
44 Ja'Marion Jamison 11 Springfield High School 26.76 7
45 Jeremiah Francois 10 Kenwood High School 26.80 7
46 Jamir Ward 8 Fulton City 27.19 8
Girls 3200 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Emmie Underwood 7 Fort Campbell 11:51.28 1
2 Allison Smith 10 Northwest High School 13:38.42 1
3 MacKenzie Anderson 11 Fred J. Page High School 13:51.77 1
4 Anabelle Downen 10 Franklin High School 14:02.64 1
5 Isabella Washington 10 Northwest High School 14:46.21 1
6 Dorothy Moran 9 Franklin High School 14:48.92 1
7 Maya Lopez 10 Mt. Juliet High School 15:36.81 1
8 Danae Davis 10 Northeast High School 16:27.59 1
9 Emerald Aboyte 9 Springfield High School 16:28.05 1
10 Sasha Kozimor 12 Franklin High School 16:39.67 1
11 Rafeif Abdelhalim 9 Northeast High School 17:09.33 1
12 Kahsahlia Starnes 11 Northeast High School 18:52.46 1
Boys 3200 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kobey Yates 10 Marshall County 9:50.13 1
2 Oliver Cunningham 11 Hendersonville High School 10:06.93 1
3 Corbin Drawdy 10 Clarksville High School 10:34.79 1
4 Owen Hurst 9 Franklin High School 10:50.94 2
5 Colten Hilty 11 Northeast High School 10:57.32 1
6 Aaiden Badders 10 West Creek High School 11:03.53 1
7 Henry Moran 12 Franklin High School 11:14.06 1
8 Jeffrey Perry 12 Fort Campbell 11:14.56 1
9 Evan Sims 10 West Creek High School 11:16.16 1
10 Ryker Kramer 10 Fort Campbell 11:26.02 1
11 Nathan Marcum 11 Dickson Co. High School 11:27.42 1
12 Cole Robinson 11 Hendersonville High School 11:37.76 1
13 Paul Kanios 12 Clarksville High School 11:43.99 1
14 Jacob Ditmyer 10 Hendersonville High School 11:44.17 2
15 Cayden Strasburg 11 Kirkwood High School 11:45.26 1
16 Ayden Coley 9 Kirkwood High School 11:50.90 2
17 Jackson Evans 11 Clarksville High School 11:59.01 2
18 Henry Heger 9 Fred J. Page High School 12:07.68 1
19 Eli Larson 10 Northwest High School 12:24.16 1
20 Caleb Strasburg 9 Kirkwood High School 12:32.32 2
21 Tommy Lin 12 Franklin High School 12:33.13 2
22 Sam Martin 10 Marshall County 12:48.49 2
23 Jackson Evans 10 Fort Campbell 13:16.50 2
24 James Evans 10 Mt. Juliet High School 13:46.22 2
25 Kasey Wyatt 10 Marshall County 13:53.94 2
26 Keegan Garlick Kirkwood High School 13:53.98 2
27 Jaylen Adkins 9 Northwest High School 14:16.53 2
28 Brennen Hartman 9 McCracken County 14:26.40 2
29 Zek Dossett 9 McCracken County 14:26.41 2
Girls 4x400 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Franklin High School 4:16.81 1
2 Dickson Co. High School 4:23.87 1
3 Northeast High School 4:29.05 1
4 West Creek High School 4:32.67 1
5 Northwest High School 4:43.86 1
6 Marshall County 4:44.33 1
7 Hendersonville High School 5:07.84 1
8 Kirkwood High School 5:27.88 1
Boys 4x400 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 McCracken County 3:27.37 1
2 Marshall County 3:32.84 1
3 Fort Campbell 3:33.11 1
4 Fred J. Page High School 3:34.39 1
5 Northwest High School 3:39.19 1
6 Franklin High School 3:39.98 2
7 West Creek High School 3:41.50 2
8 Dickson Co. High School 3:47.07 2
9 Northeast High School 3:47.09 1
10 Clarksville High School 3:51.48 1
11 Kenwood High School 3:53.91 2
12 Mt. Juliet High School 3:58.63 2
13 Hendersonville High School 4:05.26 2
14 Kirkwood High School 4:12.41 1
Girls Team Scores
TEAM SCORE
==================================================
1 Northeast High School 99
2 Mt. Juliet High School 88
3 Franklin High School 80
4 Clarksville High School 51
5 Dickson Co. High School 48
6 Northwest High School 46.5
7 Hendersonville High School 40
8 McCracken County 37
9 Springfield High School 35
9 Marshall County 35
11 Fort Campbell 32
12 Fred J. Page High School 24
13 West Creek High School 22
14 Kirkwood High School 20
15 Hunters Lane High School 4.5
16 Greenbrier High School 1
Boys Team Scores
TEAM SCORE
==================================================
1 McCracken County 85
2 Northwest High School 64
3 Marshall County 58.5
4 Fort Campbell 53.5
5 Franklin High School 51
6 Clarksville High School 46
7 Hendersonville High School 43
8 Kenwood High School 41
8 Mt. Juliet High School 41
10 Kirkwood High School 38
11 Portland High School 28
11 Northeast High School 28
13 Dickson Co. High School 25.5
14 Hunters Lane High School 17
15 West Creek High School 16
16 Fred J. Page High School 11.5
17 Greenbrier High School 7
18 Fulton City 5
19 Springfield High School 4