Carrollton High School HY-TEK's Meet Manager
2009 Carrollton Last Chance Invitational - 9/12/2009
Carrollton High School
Last Completed Event
Event 7 HS Boys 5000 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Ewing, John Lakeside, DeKalb 16:42.52 1
2 stevens-carty, henry Allatoona 17:07.41 2
3 williams, corbin Allatoona 17:09.52 3
4 Dixon, David Lakeside, DeKalb 17:10.40 4
5 Enriquez, Warren Starr's Mill 17:14.51 5
6 Clark, Charlie Lakeside, DeKalb 17:17.70 6
7 Cape, Spencer Monroe Area 17:18.43
8 Miller, Jason Auburn 17:23.03 7
9 Worthy, Aaron Heritage (Conyers) 17:28.23 8
10 McDonald, Mark Auburn 17:29.97 9
11 Carter, Jackson Auburn 17:38.46 10
12 coble, david Chamblee 17:39.64 11
13 Reynolds, Brent Lakeside, DeKalb 17:40.20 12
14 Whitlock, Parker Lovett 17:41.06 13
15 Eifert, Carl McIntosh 17:45.98 14
16 Eady, Bret Northgate 17:47.97 15
17 Gault, Jimmy West Hall 17:50.65 16
18 Pulsipher, Gabe Northgate 17:56.86 17
19 Reeves, Nathan McIntosh 17:59.48 18
20 Hosford, Kyle Lakeside, DeKalb 18:00.27 19
21 Londrillo, Nick Whitewater 18:01.23 20
22 Lucas, Tyler Lakeside, DeKalb 18:02.76 21
23 Leonard, Cameron Woodland (Carter 18:03.48 22
24 kallas, danny Allatoona 18:04.13 23
25 Bays, Bryce Woodland (Carter 18:05.15 24
26 Janigian, John McIntosh 18:06.12 25
27 Smith, Ethan Apalachee 18:08.79 26
28 decarreau, thomas Allatoona 18:11.74 27
29 Nalle, Henry Lovett 18:12.18 28
30 Golay, Trent Northgate 18:13.04 29
31 Ahamed, Harris Cedar Shoals 18:14.98 30
32 Katabarwa, Abaho Lakeside, DeKalb 18:16.65 31
33 Harrison, Brandon Heritage (Conyers) 18:17.64 32
34 Grafmiller, John Whitewater 18:17.97 33
35 Weiden, Matt Sequoyah 18:18.41 34
36 Link, Wesley Lovett 18:19.10 35
37 Munsey, Dylan Woodland (Carter 18:19.62 36
38 Hamill, Ryan Sandy Creek 18:21.12 37
39 Biaz, Youseff Auburn 18:21.69 38
40 Rayman, Tim Northgate 18:22.25 39
41 Traynelis, Josh Lakeside, DeKalb 18:22.98
42 Hayes, Elijah Sprayberry 18:23.38 40
43 Sanders, Ashton Douglas County 18:24.34 41
44 Maddox, John Lovett 18:24.82 42
45 McCarty, Artie McIntosh 18:25.24 43
46 Davis, Brandon Woodland (Carter 18:25.54 44
47 Hall, Dan Lovett 18:25.81 45
48 Pendley, Josh West Hall 18:26.25 46
49 Frazier, Andrew Lovett 18:26.62 47
50 Browning, Ty Auburn 18:30.81 48
51 Cuyler, Sam Auburn 18:31.11 49
52 Wigner, DJ McIntosh 18:31.71 50
53 Mallchok, Cody Sequoyah 18:33.50 51
54 Caldwell, Thomas Rome 18:34.31 52
55 Wheatley, Colton Woodland (Carter 18:42.17 53
56 Strain, Mason Sequoyah 18:43.41 54
57 Woodard, Alex Sequoyah 18:43.75 55
58 Guianane, Zinzan Auburn 18:44.15 56
59 Connors, Andrew Heritage (Conyers) 18:46.52 57
60 Love, Andrew McIntosh 18:47.88 58
61 Zaubi, Issac McIntosh 18:48.19 59
62 Desmond, Jake North Springs 18:48.56 60
63 Weeks, Derrick Starr's Mill 18:48.90 61
64 McVicker, Shawn Starr's Mill 18:49.22 62
65 Kyle, Keegan West Hall 18:49.63 63
66 Sanders, Jon Hillgrove (Cobb) 18:50.54 64
67 Nguyen, Brandon West Hall 18:50.84 65
68 Padgett, Thomas Lovett 18:51.48 66
69 Lowery, Dean Woodland (Carter 18:52.07 67
70 Cristofaro, Aaron Hillgrove (Cobb) 18:52.79 68
71 Dontfraid, Mike Heritage (Conyers) 18:53.13 69
72 Bawayan, Dillion Clarke Central 18:53.64 70
73 Lein, Matt McIntosh 18:54.00
74 Cassady, Nathan Sprayberry 18:54.52 71
75 Black, Carson Hillgrove (Cobb) 18:54.89 72
76 Alderman, Justin Northgate 18:55.39 73
77 Killory, Kevin Starr's Mill 18:56.58 74
78 Garner, Brent Monroe Area 18:57.14
79 O'Neal, Jack Lovett 19:00.31
80 Bundy, Corey Hillgrove (Cobb) 19:00.80 75
81 Whiten, Zach Heritage (Conyers) 19:01.36 76
82 Woodard, Ben Rome 19:02.09 77
83 Roberts, Wes McIntosh 19:02.96
84 Goodman, Reid Auburn 19:03.62
85 Santillan, Ivan Clarke Central 19:04.15 78
86 Aquino, Carl West Hall 19:05.03 79
87 Craig, Brandon Apalachee 19:06.18 80
88 Mansoura, Hamzah Rome 19:07.39 81
89 Maggart, Caleb Hillgrove (Cobb) 19:07.74 82
90 Sean, Plunkett Whitewater 19:08.11 83
91 Mattox, Max Starr's Mill 19:08.52 84
92 Stumpf, Joshua Monroe Area 19:09.29
93 Meyne, John Apalachee 19:10.88 85
94 Kostopoulos, Pete Lakeside, DeKalb 19:11.87
95 nutley, kevin Allatoona 19:15.23 86
96 Orvino, Nick Hillgrove (Cobb) 19:15.69 87
97 Ingman, Sam Douglas County 19:18.57 88
98 Albers, Chad Northgate 19:18.85 89
99 Harms, Evan Lovett 19:21.53
100 Lewis, Orrin Paulding County 19:24.19 90
101 Williams, Nate Chamblee 19:24.69 91
102 Lovence, Carlon Stone Mountain 19:25.18 92
103 Menko, Jason Whitewater 19:26.19 93
104 Wheeler, Malik Chamblee 19:26.57 94
105 Heckel-Jones, Cedric Lovett 19:28.56
106 Shippey, Aaron Rome 19:28.87 95
107 Ganies, Daniel Rome 19:29.42 96
108 stanley, josh Chamblee 19:29.83 97
109 Byars, Jordan Rome 19:30.12 98
110 Bucher, Tyler Woodland (Carter 19:30.47 99
111 reese, howard Chamblee 19:30.84 100
112 Ressl, Dell Starr's Mill 19:31.19 101
113 Morse, Dustin Villa Rica 19:32.67 102
114 Barron, Lucio West Hall 19:33.16 103
115 Moran, Sam Whitewater 19:33.51 104
116 Lile, Josh Hardaway 19:34.93 105
117 Jordan, Cornell Upson-Lee 19:36.66 106
118 Desmond, Sean North Springs 19:37.00 107
119 Kozusko, Ryan Starr's Mill 19:39.47 108
120 Woolridge, Eddie Northgate 19:39.96 109
121 Faber, Landon Fayette County 19:44.52 110
122 Beltran, Victor Heritage (Conyers) 19:45.36 111
123 Moua, Andy Apalachee 19:45.78 112
124 Kirkland, Austin Whitewater 19:46.13 113
125 Ayalew, Adane Clarke Central 19:46.76 114
126 Stephens, Maurice Cedar Shoals 19:47.32 115
127 velasquez, random Allatoona 19:48.23 116
128 Williams, Chris Hardaway 19:49.11 117
129 Young, Tyler Chamblee 19:49.64 118
130 Wolven, Andrew North Paulding 19:50.29 119
131 James, Curtis Heritage (Conyers) 19:50.86 120
132 Williams, Nolan Sequoyah 19:51.32 121
133 tweedy, hunter Allatoona 19:51.96 122
134 Jones, Brooks Hillgrove (Cobb) 19:55.78 123
135 Williams, Ben Sandy Creek 19:56.54 124
136 Raiford, Dorsey West Hall 19:56.98 125
137 Crum, Jonathan Sequoyah 19:59.14 126
138 James, Patrick Sequoyah 19:59.83 127
139 crippen, tyler Allatoona 20:00.65
140 Franklin, Jaquanta Heritage (Conyers) 20:00.97
141 Nater, Ebenezer Stone Mountain 20:01.41 128
142 Kelly, Joshua Stone Mountain 20:01.82 129
143 Waples, Matt Starr's Mill 20:02.34
144 Runge, Carl Sprayberry 20:05.46 130
145 simon, jordan Allatoona 20:06.00
146 Sassano, Stephen Apalachee 20:07.02 131
147 Radcliffe, Elliott Clarke Central 20:08.08 132
148 Colon, Nic Clarke Central 20:09.11 133
149 Donaldson, Thomas Heritage (Conyers) 20:09.45
150 Abdelkarim, Nok Chamblee 20:10.47 134
151 Perdue, Tyler Paulding County 20:12.34 135
152 Murray, Logan Sequoyah 20:12.90
153 Madrigal, Roberto Stone Mountain 20:13.35 136
154 Espenshied, Ace Hillgrove (Cobb) 20:13.78
155 Chatham, John Northgate 20:15.26
156 Caputo, Nick Sprayberry 20:17.45 137
157 Moon, Joseph North Springs 20:18.31 138
158 seoh, alex Chamblee 20:24.22
159 Morlitz, Jacob Sprayberry 20:25.62 139
160 Hancock, Jake Sandy Creek 20:26.80 140
161 Cuzzort, Chris Woodland (Carter 20:28.08
162 Harding, Dan Sequoyah 20:29.55
163 Davis, Blake Apalachee 20:29.97 141
164 Guardarama, Victor Sprayberry 20:30.44 142
165 Barber, Brandon Northgate 20:30.97
166 Burgess, Michael Hillgrove (Cobb) 20:31.96
167 Yi, Charles Fayette County 20:33.97 143
168 Lawrence, Jordan Paulding County 20:34.33 144
169 Engle, Mark Apalachee 20:34.74 145
170 Summerville, Kaleb Villa Rica 20:36.61 146
171 Jones, Joe Villa Rica 20:37.47 147
172 Thrash, Daniel Douglas County 20:38.60 148
173 Davis, Ethan Clarke Central 20:39.07 149
174 Rodriguez, Luis Sprayberry 20:39.47 150
175 Luna, Isaac Stone Mountain 20:40.03 151
176 Umland, Mark Heritage (Conyers) 20:43.35
177 Duncan, Matthew Villa Rica 20:45.63 152
178 Sanborn, Jacob Rome 20:47.41 153
179 Johnson, Mario Clarke Central 20:47.97 154
180 Moulder, Brent Whitewater 20:48.64 155
181 Williams, Curtis Clarke Central 20:51.54
182 Keller, Timmy Starr's Mill 20:53.32
183 Dyer, Austin West Hall 20:53.99
184 Goodhue, Carver Clarke Central 20:54.86
185 Conrad, Justin Villa Rica 20:55.87 156
186 King, Travis Hillgrove (Cobb) 20:57.60
187 laifer, nathan Allatoona 20:58.01
188 Holloway, Jay Villa Rica 21:01.19 157
189 Thomas, Matthew Whitewater 21:02.94
190 Bradley, Kyle Cedar Shoals 21:03.45 158
191 Towle, Kris Woodland (Carter 21:04.16
192 Moroney, Killian Starr's Mill 21:04.69
193 Hursh, Corey Sprayberry 21:05.16
194 Makela, Troy Sequoyah 21:05.75
195 Holiday, Harrison West Hall 21:06.72
196 albertson, joe Chamblee 21:08.16
197 Mincey, Emmanuel Villa Rica 21:08.71 159
198 Eads, Joseph Douglas County 21:10.99 160
199 Webb, Lee Fayette County 21:11.34 161
200 Bright, Dillon Paulding County 21:12.33 162
201 Northrop, Trey Fayette County 21:13.24 163
202 Stalknecht, Eric Cedar Shoals 21:23.14 164
203 Metz, Darius Hardaway 21:25.50 165
204 Alvarez, Jesus Sprayberry 21:25.95
205 Dudley, Dekker Paulding County 21:26.81 166
206 Morrissey, Matthew Whitewater 21:31.64
207 Corless, Jacob North Springs 21:32.91 167
208 Brettin, Ben McIntosh 21:35.53
209 Saucedo, Cesar Apalachee 21:36.34
210 Mclean, AJ Cedar Shoals 21:40.35 168
211 Cona, Jacob Clarke Central 21:40.90
212 Macemore, Jason North Paulding 21:43.44 169
213 John, Zach Paulding County 21:49.90 170
214 Shearer, Justin Douglas County 21:51.14 171
215 Chaffin, Tim Whitewater 21:53.66
216 Ferguson, Caden Sprayberry 21:57.40
217 Ontenada, David Cedar Shoals 21:59.60 172
218 Scott, Carl Hardaway 22:04.62 173
219 Hayes, Jonathon Paulding County 22:05.36 174
220 Hawkins, Anthony Apalachee 22:08.64
221 Mahorn, Fabian Hardaway 22:10.17 175
222 Gregorich, Patrick Fayette County 22:14.62 176
223 Wade, Taylor Upson-Lee 22:17.53 177
224 Morris, Jay Cedar Shoals 22:20.05 178
225 Phetvixay, Eric Apalachee 22:20.92
226 Taylor, Keith Paulding County 22:25.44
227 Treat, Thomas Sandy Creek 22:26.65 179
228 Bhagat, Krishan Fayette County 22:27.77 180
229 Bell, Jeff Hardaway 22:34.83 181
230 Morris, Tommy North Paulding 22:40.93 182
231 David, Fadel North Springs 22:43.36 183
232 Hernandez, Mayhamer Upson-Lee 22:45.79 184
233 Huff, Ryan Paulding County 22:49.21
234 Benitez, Camilo North Paulding 22:52.31 185
235 Daut, Nick Upson-Lee 23:07.50 186
236 Cappi, Eliah Cedar Shoals 23:08.45
237 Mardis, Josh Fayette County 23:10.47 187
238 Kessler, Taylor North Paulding 23:10.92 188
239 Mushrush, Daniel North Paulding 23:33.96 189
240 Burrous, Jacob Douglas County 23:59.00 190
241 Young, Ben Cedar Shoals 24:15.25
242 Singleton, Adam North Paulding 24:22.93 191
243 Nelson, Christian Monroe Area 24:24.48
244 Herrington, Zach North Paulding 24:27.18
245 Dalton, Connor Paulding County 25:00.72
246 Rankin, Alex North Paulding 25:01.05
247 Adams, Trent Upson-Lee 25:12.24 192
248 Wojcik, Derek Sandy Creek 25:21.14 193
249 Manston, Sam North Paulding 25:22.91
250 Bryan, Jamie Upson-Lee 26:05.06 194
251 Farr, CJ Upson-Lee 26:15.96 195
252 Caldwell, Xavier Hardaway 26:54.41 196
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Lakeside, DeKalb 42 1 4 6 12 19 21 31
Total Time: 1:26:51.09
Average: 17:22.22
2 Auburn 112 7 9 10 38 48 49 56
Total Time: 1:29:23.96
Average: 17:52.80
3 Allatoona 141 2 3 23 27 86 116 122
Total Time: 1:29:48.03
Average: 17:57.61
4 McIntosh 150 14 18 25 43 50 58 59
Total Time: 1:30:48.53
Average: 18:09.71
5 Lovett 163 13 28 35 42 45 47 66
Total Time: 1:31:02.97
Average: 18:12.60
6 Northgate 173 15 17 29 39 73 89 109
Total Time: 1:31:15.51
Average: 18:15.11
7 Woodland (Cartersville) 179 22 24 36 44 53 67 99
Total Time: 1:31:35.96
Average: 18:19.20
8 Heritage (Conyers) 242 8 32 57 69 76 111 120
Total Time: 1:32:26.88
Average: 18:29.38
9 West Hall 269 16 46 63 65 79 103 125
Total Time: 1:33:02.40
Average: 18:36.48
10 Starr's Mill 286 5 61 62 74 84 101 108
Total Time: 1:32:57.73
Average: 18:35.55
11 Sequoyah 315 34 51 54 55 121 126 127
Total Time: 1:34:10.39
Average: 18:50.08
12 Whitewater 333 20 33 83 93 104 113 155
Total Time: 1:34:27.01
Average: 18:53.41
13 Hillgrove (Cobb) 361 64 68 72 75 82 87 123
Total Time: 1:34:46.77
Average: 18:57.36
14 Chamblee 393 11 91 94 97 100 118 134
Total Time: 1:35:31.57
Average: 19:06.32
15 Rome 401 52 77 81 95 96 98 153
Total Time: 1:35:42.08
Average: 19:08.42
16 Apalachee 434 26 80 85 112 131 141 145
Total Time: 1:36:18.65
Average: 19:15.73
17 Sprayberry 517 40 71 130 137 139 142 150
Total Time: 1:38:06.43
Average: 19:37.29
18 Clarke Central 527 70 78 114 132 133 149 154
Total Time: 1:38:01.74
Average: 19:36.35
19 Douglas County 608 41 88 148 160 171 190
Total Time: 1:41:23.64
Average: 20:16.73
20 Cedar Shoals 635 30 115 158 164 168 172 178
Total Time: 1:42:09.24
Average: 20:25.85
21 Stone Mountain 636 92 128 129 136 151
Total Time: 1:40:21.79
Average: 20:04.36
22 North Springs 655 60 107 138 167 183
Total Time: 1:43:00.14
Average: 20:36.03
23 Sandy Creek 673 37 124 140 179 193
Total Time: 1:46:32.25
Average: 21:18.45
24 Paulding County 697 90 135 144 162 166 170 174
Total Time: 1:42:50.00
Average: 20:34.00
25 Villa Rica 703 102 146 147 152 156 157 159
Total Time: 1:42:28.25
Average: 20:29.65
26 Hardaway 735 105 117 165 173 175 181 196
Total Time: 1:45:04.33
Average: 21:00.87
27 Fayette County 753 110 143 161 163 176 180 187
Total Time: 1:44:57.69
Average: 20:59.54
28 North Paulding 843 119 169 182 185 188 189 191
Total Time: 1:50:17.89
Average: 22:03.58
29 Upson-Lee 845 106 177 184 186 192 194 195
Total Time: 1:52:59.72
Average: 22:35.95