Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Sain, Kiya 12 Jackson South 13.22 7 10
2 Sails, Adriunna 11 Jackson Cent 13.24 7 8
3 Thompson, Samariah 10 Dyersburg 13.37 7 6
4 Jones, Johnna 11 Munford 13.40 7 5
5 Bilger, Hannah 11 McKenzie 13.42 6 4
6 Crawford, Gabby 10 Munford 13.52 7 3
7 Taylor, Addison 10 Dyersburg 13.64 6 2
8 Horton, Mariah 10 Humboldt 13.67 4 1
9 humphreys, peoni 10 McKenzie 13.81 1
10 Hines, Ahmadia 9 Haywood 13.81 5
11 Bills, Charity 9 Hardin County 14.10 5
12 Whiteside, Machelle 9 Jackson Cent 14.12 2
13 Freeman, Gloria 10 Marshall County 14.14 5
14 Smith, Journee 10 Union City 14.16 1
15 Rogers, Michaela 10 Marshall County 14.17 5
16 Tyus, Elysia 9 Ripley 14.34 6
17 Swaim, Katelyn 12 Jackson Christ 14.37 4
18 Ridley, Keylan 10 South Gibson 14.37 5
19 Renteria, Deshia 9 Haywood 14.38 4
20 Taggart, Blaire 12 Jackson Christ 14.48 5
21 Pea, Layne 07 Marshall County x14.77 4
22 Wills, Kayonna 10 Humboldt 14.89 1
23 Walker, Natasha 10 Crockett County 14.89 4
24 Snodgrass, Marissa 11 Hardin County 14.98 6
25 Cole, Julie Myha 11 Jackson North 15.12 2
26 Murphy, Allison 8 South Fulton 15.62 3
27 Trexler, Hailey 10 Marshall County x15.71 3
28 Nnaji, Michelle 9 University Jacks 15.79 3
29 Skinner, Olivia 9 Union City 16.39 2
30 Biratate, Sarah 12 Dyer County 16.47 3
31 Gooch, Sasha 12 Ripley 16.51 6
32 Armstrong, Sarah 11 Marshall County x16.68 3
33 Boparai, Sukhmani 9 University Jacks 16.71 3
34 Arredondo, Allyona 12 Crockett County 16.74 2
35 Banks, Michaela 9 Adamsville 17.24 2
36 Quinn, Venise 8 South Fulton 17.25 4
-- Dillon, Alexius 11 Jackson North DQ 2 out of lane
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Dancy, Rashadda 11 Haywood 27.82 7 10
2 Bilger, Hannah 11 McKenzie 27.86 7 8
3 Jones, Summer 10 Munford 28.69 6 6
4 King, Christen 11 South Gibson 28.79 2 5
5 Hines, Ahmadia 9 Haywood 28.85 7 4
6 Ridley, Keylan 10 South Gibson 28.97 6 3
7 Rogers, Michaela 10 Marshall County 29.04 6 2
8 Tud, Keilla 11 Munford 29.31 7 1
9 Taggart, Blaire 12 Jackson Christ 29.50 5
10 Alsup, Lindsay 12 Dyer County 29.77 6
11 Swaim, Katelyn 12 Jackson Christ 29.80 5
12 Pea, Layne 07 Marshall County 30.00 5
13 jones, qxianna 9 Jackson Cent 30.08 2
14 Bonner, Lexi 9 Ripley 30.09 7
15 Canada, Serenity 8 Union City 30.27 2
16 Monroe, Couteria 10 Union City 30.32 1
17 Tyus, Elysia 9 Ripley 30.89 3
18 Peterson, Autumn 9 Jackson North 31.00 1
19 Beard, Dumya 12 Jackson Cent 31.17 2
20 Snodgrass, Marissa 11 Hardin County 31.65 2
21 Williams, Cierra 10 Humboldt 31.68 1
22 Delgado, Jessica 9 Jackson North 31.69 2
23 Bowen, Makaela 9 Crockett County 32.07 6
24 humphreys, peoni 10 McKenzie 32.40 1
25 Boyd, Avery 10 South Fulton 33.14 3
26 Trexler, Hailey 10 Marshall County x33.37 4
27 Cook, Shelby 10 Humboldt 33.42 1
28 Nnaji, Michelle 9 University Jacks 33.60 4
29 Boyd, Sheridan 8 South Fulton 34.02 3
30 Davis, Calley 9 Hardin County 34.79 3
31 Armstrong, Sarah 11 Marshall County x35.26 4
32 Rogers, Kaylee 10 Dyer County 35.55 4
33 Boparai, Sukhmani 9 University Jacks 36.04 4
34 Millsap, Christine 10 Adamsville 37.99 3
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Dancy, Rashadda 11 Haywood 1:02.45 6 10
2 Horton, Mariah 10 Humboldt 1:05.07 2 8
3 Jones, Johnna 11 Munford 1:05.27 6 6
4 Butler, Jodi 11 Crockett County 1:06.21 6 5
5 Ray, Madison 10 Dyer County 1:07.56 6 4
6 Bean, Alexiis 9 Haywood 1:07.87 5 3
7 Lusk, Anna Claire 11 Dyer County 1:08.40 5 2
8 Ramirez, Karina 11 Jackson North 1:09.36 4 1
9 Bare, Taylor 10 Marshall County 1:10.27 5
10 Maroney, Madison 8 University Jacks 1:10.77 4
11 Caurothers, Sloan 11 Munford 1:11.79 4
12 Carter, Naya 12 Union City 1:12.53 5
13 Bond, Raqueal 11 Jackson South 1:13.92 5
14 Scott, Sarah Grace South Gibson 1:14.66 2
15 Snodgrass, Danielle 8 Hardin County 1:14.92 3
16 Golden, Kiara 10 Jackson Cent 1:15.72 3
17 Mitchell, Desarae 12 Union City 1:19.06 3
18 Santos, Paola 12 Jackson North 1:20.16 4
19 Stackens, Chasity 10 Adamsville 1:20.39 3
20 Rojas, Mayra 10 Crockett County 1:23.90 2
21 Caldwell, Morgan 10 Adamsville 1:24.53 3
22 Thorpe, Mysheeka 12 Ripley 1:24.95 1
23 ognibene, macey 10 McKenzie 1:27.18 1
-- Sain, Kierra 11 Jackson South DNF 2
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Ray, Madison 10 Dyer County 2:39.98 10
2 Leake, Kady Beth 10 Dyer County 2:41.45 8
3 Spurlin, Amelia 10 University Jacks 2:42.01 6
4 Jones, Taylor 9 Munford 2:44.44 5
5 Ford, Jade 12 Marshall County 2:44.86 4
6 Yakin, Caroline 9 University Jacks 2:46.84 3
7 Murphy, Allison 8 South Fulton 2:47.43 2
8 Sandlin, Bailey 10 Marshall County 2:48.99 1
9 Ann Ujcich, Jane 9 Lexington 2:54.19
10 Cooper, Cassidy 9 Jackson Christ 2:55.10
11 Brown, Kelly 11 Jackson Christ 2:55.74
12 Antunez, Cinthia 12 Crockett County 3:01.19
13 Brooks, Jocelyn 9 Haywood 3:01.29
14 Hull, Rose 11 Munford 3:03.69
15 Austin, Ashley 9 Crockett County 3:10.49
16 Benton, Takiyah 11 Haywood 3:14.53
17 ognibene, macey 10 McKenzie 3:15.31
18 Brown, Ashley 11 Union City 3:17.08
19 West, Shelby 9 South Gibson 3:23.25
20 Ward, Ariel 12 Jackson North 3:25.63
21 smiey, devyn 10 McKenzie 3:30.49
22 Wright, Trinity 10 South Fulton 3:31.18
23 Hicks, Teyjha 12 Union City 3:35.29
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Ray, Madison 10 Dyer County 5:51.73 10
2 Taylor, Jennifer 11 Munford 5:52.65 8
3 Puzdrakiewicz, Kayla 11 University Jacks 5:54.39 6
4 Leake, Kady Beth 10 Dyer County 5:57.02 5
5 Dolbee, Spring 9 Marshall County 6:05.95 4
6 White, Aloysious 12 Dyersburg 6:09.05 3
7 Van Den Bosch, Abbey 11 Crockett County 6:12.71 2
8 Brown, Kelly 11 Jackson Christ 6:20.70 1
9 Fawcett, Sara 9 South Gibson 6:27.60
10 Cooper, Cassidy 9 Jackson Christ 6:29.33
11 Benton, Takiyah 11 Haywood 6:38.54
12 Bowman, Emma 10 Munford 6:45.52
13 Shutt, Valerie 12 Marshall County 6:51.55
14 Hirstein, Ansley 9 University Jacks 6:58.78
15 Edmond, Katelyn 9 Union City 7:02.46
16 Waldrop, Baileigh 9 Haywood 7:18.80
17 Brown, Ashley 11 Union City 7:27.86
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Taylor, Jennifer 11 Munford 12:31.34 10
2 Lusk, Anna Claire 11 Dyer County 12:56.33 8
3 White, Aloysious 12 Dyersburg 13:39.81 6
4 Tolbert, Katie 11 Munford 13:58.01 5
5 Sullivan, Natalie 11 University Jacks 14:26.83 4
6 Bastow, Mackensie 11 South Gibson 15:02.44 3
7 Shutt, Valerie 12 Marshall County 15:05.96 2
8 Kimbrell, Destiny 9 Dyer County 15:16.55 1
9 Edmond, Katelyn 9 Union City 15:51.70
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Alsup, Lindsay 12 Dyer County 18.78 3 10
2 Riley, Kaylie 11 Marshall County 18.98 3 8
3 Bishop, MaKenzie 11 Hardin County 19.11 2 6
4 Howell, Molly 9 Adamsville 19.54 3 5
5 Reese, Annabelle 10 University Jacks 19.57 1 4
6 Bills, Charity 9 Hardin County 19.57 2 3
7 Browning, Allyson 10 Munford 19.63 3 2
8 Buckley, Aubrey 10 South Gibson 19.95 2 1
9 Taggart, Blaire 12 Jackson Christ 20.05 3
10 Chapman, Kayla 9 Munford 20.54 3
11 Callaway, Laquita 10 Haywood 20.72 1
12 Rodgers, Avery 10 Union City 21.08 1
13 Fowler, Kalia 12 Union City 21.61 2
14 Perry, Victoria 11 Haywood 22.67 2
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Simmons, Banita 12 Dyersburg 48.70 3 10
2 Dengler, Jourdan 10 Adamsville 51.37 3 8
3 Bills, Charity 9 Hardin County 51.63 3 6
4 Lemons, Ayonna 9 Munford 52.01 3 5
5 Alsup, Lindsay 12 Dyer County 52.98 3 4
6 Helton, Gabbi 10 South Gibson 53.07 2 3
7 Brooks, Keagin 8 Marshall County 54.06 3 2
8 Chapman, Kayla 9 Munford 54.18 2 1
9 Bishop, MaKenzie 11 Hardin County 54.90 2
10 Callaway, Laquita 10 Haywood 55.03 2
11 Applewhite, Alaysia 10 Haywood 55.67 1
12 Howell, Molly 9 Adamsville 56.07 2
13 Buckley, Aubrey 10 South Gibson 56.94 2
14 Ray, Jordyn 11 Marshall County 57.90 1
15 Dowell, Endia 9 Union City 1:02.00 1
16 Winters, Mercedes 9 Union City 1:09.15 1
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Munford 'A' 52.26 3 10
2 Haywood 'A' 53.58 3 8
3 Jackson Southside 'A' 53.67 3 6
4 Marshall County (Ky) 'A' 53.88 3 5
5 Jackson Northside 'A' 54.66 1 4
6 University School of Jackson 'A' 55.66 2 3
7 Union City 'A' 56.57 1 2
8 Humboldt 'A' 56.88 2 1
9 Ripley 'A' 56.98 2
10 Hardin County 'A' 57.54 2
Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Haywood 'A' 1:51.90 3 10
2 Jackson Southside 'A' 1:52.97 3 8
3 Munford 'A' 1:55.29 3 6
4 Union City 'A' 1:56.34 1 5
5 South Gibson County 'A' 1:57.03 2 4
6 Humboldt 'A' 2:01.90 2 3
7 Crockett County 'A' 2:05.73 3 2
8 Dyersburg 'A' 2:09.72 3 1
9 Hardin County 'A' 2:13.83 2
10 South Fulton 'A' 2:18.71 2
-- University School of Jackson 'A' DQ 3 out of zone
-- Jackson Northside 'A' DQ 1
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Munford 'A' 4:34.29 2 10
2 Marshall County (Ky) 'A' 4:37.70 2 8
3 Dyer County 'A' 4:40.52 2 6
4 South Gibson County 'A' 4:42.09 1 5
5 Haywood 'A' 4:42.57 1 4
6 Crockett County 'A' 4:58.53 2 3
7 Adamsville 'A' 5:00.15 2 2
8 Union City 'A' 5:04.26 1 1
9 Jackson Central-Merry 'A' 5:32.72 1
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Marshall County (Ky) 'A' 11:05.55 10
2 University School of Jackson 'A' 11:12.00 8
3 Munford 'A' 11:42.33 6
4 South Gibson County 'A' 12:12.05 5
5 South Fulton 'A' 12:49.51 4
6 Union City 'A' 12:51.96 3
7 Adamsville 'A' 13:09.45 2
Girls High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Fowler, Kalia 12 Union City 4-10.00 10 o+1miss
2 Simmons, Banita 12 Dyersburg J4-10.00 8 xo
3 Riley, Kaylie 11 Marshall County J4-10.00 6 xxo
4 Hines, Alexis 11 Haywood 4-06.00 5 o+no miss
5 Dancy, Rashadda 11 Haywood J4-06.00 4 o+1miss
6 Dengler, Jourdan 10 Adamsville J4-06.00 3 xo
-- Tolbert, Katie 11 Munford NH
-- McKelvey, Adjoa 10 Dyersburg NH
-- Hull, Rose 11 Munford NH
Girls Long Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Simmons, Banita 12 Dyersburg 17-06.75 10
2 Transou, Makayla 9 Jackson South 16-09.00 8
3 Tud, Keilla 11 Munford 15-03.00 6 2nd 15' 1.5"
4 Dengler, Jourdan 10 Adamsville J15-03.00 5 2nd 14' 4.5"
5 Brooks, Keagin 8 Marshall County 14-09.50 4
6 Taylor, Addison 10 Dyersburg 14-08.75 3
7 Chapman, Kayla 9 Munford 14-07.25 2
8 Vaughn, Tykesha 11 Union City 14-05.25 1
9 Thorpe, Mysheeka 12 Ripley 13-09.75
10 Hines, Alexis 11 Haywood 13-03.50
11 Norman, Kayla 11 Jackson North 13-01.00
12 Grizzard, Audrey 10 Marshall County 12-09.00
13 Long, Alicia 12 Jackson North 12-04.50
14 Cross, Lamaya 10 Union City 12-03.50
15 Perry, Victoria 11 Haywood 12-01.50
16 bowden, zarria 10 McKenzie 11-06.50
-- Currie, Amaria 11 Ripley FOUL
Girls Triple Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Simmons, Banita 12 Dyersburg 33-00.50 10
2 Helton, Gabbi 10 South Gibson 30-11.50 8
3 Estes, Nandi 11 Munford 30-10.50 6
4 Banks, Deasha 11 Munford 29-09.50 5
5 Riley, Kaylie 11 Marshall County 28-01.50 4
6 Wade, Hayden 9 Marshall County 27-09.00 3
7 Buckley, Aubrey 10 South Gibson 27-05.00 2
Girls Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Wynn, Alexis 9 Adamsville 33-03.00 10
2 Hollin, Madison 9 Adamsville 32-08.50 8
3 Champion, Brakiya 12 Jackson South 31-00.00 6
4 Crawford, Gabby 10 Munford 30-07.00 5
5 Guy, Aspen 12 Jackson Christ 29-06.00 4
6 Walker, Kirsten 11 Marshall County 29-04.50 3
7 Young, Wandariku 11 Haywood 29-03.00 2
8 Lawrence, Alyvia 10 South Gibson 29-00.25 1
9 Browning, Allyson 10 Munford 28-09.50
10 Anderson, Monica 12 Dyer County 27-09.00
11 Biggs, Jonna 12 Crockett County 27-08.50
12 Putman, Celina 9 South Gibson 27-01.25
13 Starks, Brierra 10 Haywood 27-00.50
14 Bailey, Cierra 11 Lexington 26-01.00
15 Colley, Emily 9 Marshall County 25-05.00
16 Phelps, Sierra 10 Lexington 25-03.25
17 Fuller, Kaslya 10 Union City 24-07.50
18 Malone, Alisa 9 Ripley 24-00.50
19 Arnold, Kennedy 10 Union City 23-04.50
20 Jordan, Asia 9 Dyersburg 22-09.00
21 Montgomery, Schkristah 9 Jackson South 21-00.00
22 Ward, Allyson 11 Ripley 20-07.50
Girls Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Bishop, Alivia 11 Union City 92-10 10
2 Hollin, Madison 9 Adamsville 89-02 8
3 Brooks, Keagin 8 Marshall County 85-06 6
4 Barbee, Shelmesha 11 Ripley 84-08 5
5 Anderson, Monica 12 Dyer County 83-08 4
6 Estes, Nandi 11 Munford 75-05 3
7 Banks, Deasha 11 Munford 75-02 2
8 Wynn, Alexis 9 Adamsville 72-00 1
9 Biggs, Jonna 12 Crockett County 69-11
10 Guy, Aspen 12 Jackson Christ 69-06
11 King, Christen 11 South Gibson 68-07
12 Lawrence, Alyvia 10 South Gibson 65-00
13 Flagg, Mikayla 11 Haywood 64-02
14 Mackins, Lyrics 10 Union City 62-09
15 Starks, Brierra 10 Haywood 62-00
16 McKinney, Mallory 9 Jackson South 61-10
17 Colley, Emily 9 Marshall County 58-05
18 Morris, Leiya 10 Humboldt 54-06
19 Montgomery, Schkristah 9 Jackson South 52-07
20 Brown, Lillie 10 Ripley 52-01
21 Hawkins, Ally 11 Dyersburg 52-00
22 Jordan, Asia 9 Dyersburg 47-11
23 Pirtle, Kasandra 10 Humboldt 44-07
24 Brunner, Emma 12 South Fulton 31-11