Anderson County High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
18.85 | SB | Miranda Rowland | 33rd | Finals | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
35.76 | Kelsey Marlow | 24th | Finals | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
3:07.67 | SB | Elan Barry | 22nd | Finals | Complete Results |
3:11.34 | Ashlyn Oley | 24th | Finals | Complete Results | |
3:15.46 | SB | Aleen Barry | 26th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
6:10.54 | Marykate Longmire | 10th | Finals | Complete Results | |
6:53.90 | SB | Ashlyn Oley | 18th | Finals | Complete Results |
7:26.33 | Aleen Barry | 21st | Finals | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
14:10.69 | Samantha Slover | 4th | Finals | Complete Results | |
15:59.27 | Elan Barry | 6th | Finals | Complete Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
19.68 | Melissa Saganich | 4th | Finals | Complete Results | |
21.19 | Jessa Murphy | 5th | Finals | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
57.35 | Melissa Saganich | 4th | Finals | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
2:10.12 | Relay Team | 5th | Finals | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
11:42.87 | Relay Team | 3rd | Finals | Complete Results | |
High Jump | |||||
4-4 | Livia Yellen | 4th | Finals | Complete Results | |
Long Jump | |||||
13-9.75 | SB | Livia Yellen | 5th | Finals | Complete Results |
12-3.75 | Jessa Murphy | 11th | Finals | Complete Results | |
11-8.25 | SB | Alexis Davis | 13th | Finals | Complete Results |
10-9 | SB | Miranda Rowland | 15th | Finals | Complete Results |
Triple Jump | |||||
26-7.25 | Livia Yellen | 3rd | Finals | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
8-0 | Melissa Saganich | 5th | Finals | Complete Results | |
Discus | |||||
86-1 | Madison McCoy | 3rd | Finals | Complete Results | |
51-4 | Rebecca Harber | 10th | Finals | Complete Results | |
45-11 | Naome Dunn | 12th | Finals | Complete Results | |
39-11 | Samantha Wallace | 13th | Finals | Complete Results | |
Shot Put | |||||
30-5.75 | Madison McCoy | 4th | Finals | Complete Results | |
27-2 | Maggie Smith | 7th | Finals | Complete Results | |
24-2 | Rebecca Harber | 9th | Finals | Complete Results | |
22-5.5 | SB | Samantha Wallace | 11th | Finals | Complete Results |
20-1.25 | Naome Dunn | 15th | Finals | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.28 | Derek Flatford | 11th | Finals | Complete Results | |
12.59 | Zeb Rogers | 15th | Finals | Complete Results | |
13.35 | Sean Wallace | 26th | Finals | Complete Results | |
14.93 | Jonathan Abbott | 36th | Finals | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
25.87 | Zeb Rogers | 9th | Finals | Complete Results | |
27.72 | Sean Wallace | 22nd | Finals | Complete Results | |
28.51 | SB | Andy Davis | 27th | Finals | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
55.49 | SB | Ryan Collinsworth | 7th | Finals | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:24.15 | Kyle Reynolds | 9th | Finals | Complete Results | |
2:25.13 | Alex Guinn | 10th | Finals | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
6:29.76 | SB | Dalton Mitchell | 15th | Finals | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
48.09 | Relay Team | 6th | Finals | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:02.67 | Relay Team | 6th | Finals | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-2 | Derek Flatford | 2nd | Finals | Complete Results | |
Long Jump | |||||
17-7.75 | SB | Ryan Collinsworth | 3rd | Finals | Complete Results |
14-2.75 | Andy Davis | 15th | Finals | Complete Results | |
13-7.5 | Jonathan Abbott | 16th | Finals | Complete Results | |
Discus | |||||
99-8 | Cody Cheatwood | 3rd | Finals | Complete Results | |
85-11 | Dylan Hatmaker | 7th | Finals | Complete Results | |
69-9 | Matthew Longmire | 11th | Finals | Complete Results | |
Shot Put | |||||
34-11.5 | Cody Cheatwood | 6th | Finals | Complete Results | |
29-8.5 | Dylan Hatmaker | 14th | Finals | Complete Results | |
26-2.25 | Matthew Longmire | 18th | Finals | Complete Results |