Chattanooga Area Middle School Championships

October 08, 2011 @ Woodland Park Baptist Church in Chattanooga, TN

Hosted by Chattanooga Area XC League     Timing/Results: TennesseeRunner Event Management    

Registration Closed - View Your Entries

RaceTab 3 by MileSplit                Registered to: Jasen Parks, TennesseeRunner.com

              Chattanooga Area Middle School Championships - 10/8/2011               
                    Woodland Park Baptist Church, Chattanooga, TN                    


Girls Individual State Qualifiers
 
                    Middle School  Girls Two Mile Run                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Whitney McConnell          7 Unattached                 13:02.47    --
  2 Logan Highfield            7 Boyd-Buchanan Middle  Sch  13:43.58     1
  3 Jada Hale                  7 Boyd-Buchanan Middle  Sch  13:54.09     2
  4 Lindsey Norrod             0 Pleasant Hill Elementary   14:03.01    --
  5 Lea Mulligan               0 Girls Preparatory Middle   14:18.47    --
  6 Mary Margaret Arrowsmith   0 Girls Preparatory Middle   14:28.24    --
  7 Lindsey Hunkapiller        7 Boyd-Buchanan Middle  Sch  15:06.69     3
  8 Laura Simmons              7 Ocoee Middle School        15:15.67     4
  9 Sierra Green               7 Ocoee Middle School        15:34.05     5
 10 Marian Kinder              0 Cleveland Middle School    15:49.28     6
 11 Ashley Sims                6 Ocoee Middle School        15:57.42     7
 12 Kellee Geren               0 Cleveland Middle School    16:01.45     8
 13 Grace Fugate                 Lake Forrest               16:21.46    --
 14 Brea Robbins               7 Boyd-Buchanan Middle  Sch  16:22.31     9
 15 Melody Frank                 Lake Forrest               16:35.24    --
 16 Matilda Lee                0 Cleveland Middle School    16:36.81    10
 17 Lexi Engelvin              0 Cleveland Middle School    16:49.96    11
 18 Bekah Sofield              7 Grace Baptist Academy      16:57.11    --
 19 Alexis Kyle                6 Ocoee Middle School        17:01.16    12
 20 Rodrekya Johnson           8 Grace Baptist Academy      17:15.34    --
 21 Alice Woolson              6 Ocoee Middle School        17:16.79    13
 22 Katie Estes                0 Cleveland Middle School    17:19.24    14
 23 Myranda Westbrook          8 Boyd-Buchanan Middle  Sch  17:23.01    15
 24 Hayley Davis               7 Ocoee Middle School        17:24.89    16
 25 Katie Golan                0 Cleveland Middle School    17:25.78    17