Heat Sheets Final Draft

RaceTab by MileSplit/FloSports                 Sonja Mullins, CCS

        TSSAA A-AA East Sectional - 5/17/2017 5:38:11 PM         
                   Chattanooga Christian, , TN                   

      Event #1 - Varsity Girls 4x800 Meter Relay       
=======================================================
 Ln Team                                           Seed
=======================================================
Heat 1
  1 Hixson High School                        11:36.59
  2 Sequatchie Co. High School                11:39.04
  3 Boyd Buchanan High School                 11:45.98
  4 Loudon High School                        12:14.53
  5 Sullivan South High School                12:25.54
  6 Scott High School                         12:26.65
  7 Gatlinburg-Pittman High School            12:42.88
  8 West Greene High School                   13:22.30
Heat 2
  1 Knoxville Catholic High School            10:42.70
  2 Signal Mountain High School               10:45.74
  3 Christian Academy of Knoxville            11:05.50
  4 University School of Johnson Cit          11:06.23
  5 Notre Dame High School                    11:06.61
  6 Unicoi Co. High School                    11:16.76
  7 Chattanooga Christian School              11:22.62
  8 Greeneville High School                   11:33.67

       Event #2 - Varsity Boys 4x800 Meter Relay       
=======================================================
 Ln Team                                           Seed
=======================================================
Heat 1
  1 West Greene High School                    9:13.05
  2 Northview Academy                          9:20.35
  3 Austin-East High School                    9:21.31
  4 L & N STEM Academy                         9:27.63
  5 Scott High School                          9:27.63
  6 Howard School of Academics & Tec           9:37.30
  7 Hixson High School                         9:41.02
  8 Carter High School                         9:42.54
Heat 2
  1 Greeneville High School                    8:46.99
  2 Signal Mountain High School                8:48.96
  3 Chattanooga Central High School            8:54.79
  4 Alcoa High School                          8:58.15
  5 Knoxville Catholic High School             8:58.15
  6 University School of Johnson Cit           9:01.33
  7 Chattanooga Christian School               9:03.93
  8 Sullivan South High School                 9:10.33

                Event #3 - Varsity Girls 100 Meter Hurdles                
==========================================================================
 Ln Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
Heat 1
  1 Grace Sexton                   10 Scott High School             19.30
  2 Camiel Oliver                  10 Sullivan East High School     19.08
  3 Raven Hall                     12 Signal Mountain High Scho     18.94
  4 Olivia Kent                    11 Sullivan South High Schoo     18.69
  5 Shelby Yancey                  11 Scott High School             18.93
  6 Karly Taylor                   11 Sullivan South High Schoo     18.99
  7 Lily Deinhart                  11 Knoxville Catholic High S     19.25
  8 Abbi Morelock                  11 Greeneville High School       19.32
Heat 2
  1 Lindsey Wall                   11 Kingston High School          18.17
  2 Abbey Overton                  12 Scott High School             17.92
  3 Jayla Stone                    12 East Ridge High School        16.30
  4 Lennex Walker                  12 Chatt. School for the Art     14.15
  5 Stephanie Wisse                12 Unicoi Co. High School        16.03
  6 Makenzie Jones                 12 Greeneville High School       17.56
  7 Kenzie Thomas                  10 Sullivan East High School     17.95
  8 Jolie McGann                    9 Signal Mountain High Scho     18.39

                Event #4 - Varsity Boys 110 Meter Hurdles                 
==========================================================================
 Ln Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
Heat 1
  1 Mikael Price                   10 Elizabethton High School      18.76
  2 Darian Smith                   11 East Ridge High School        18.35
  3 Juliun Lane                    11 West Greene High School       17.86
  4 Timothy Doneski                10 Alcoa High School             16.77
  5 Gabel Fulford                   9 Christian Academy of Knox     17.20
  6 Anthonee Webb                  11 Austin-East High School       18.04
  7 Mason Hayworth                  9 Sullivan East High School     18.67
  8 Cole Seely                     11 Red Bank High School          19.25
Heat 2
  1 Ty Youngblood                   9 Greeneville High School       16.60
  2 Hunter Marsh                   11 Alcoa High School             16.58
  3 Abraham Viar                   12 Hixson High School            16.18
  4 Brevin Sims                     9 Chatt. School for the Art     14.75
  5 Ethan Ward                     11 Sullivan South High Schoo     16.13
  6 DeAndre Anderson               12 Chattanooga Central High      16.19
  7 Aaron Watterson                10 Sullivan South High Schoo     16.60
  8 Trenton Wilken                 12 Pigeon Forge High School      16.65

                 Event #5 - Varsity Girls 100 Meter Dash                  
==========================================================================
 Ln Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
Heat 1
  1 Makinsey Russell                9 Carter High School            14.15
  2 Stephanie Wisse                12 Unicoi Co. High School        13.14
  3 Morgan Buxton                   9 Hixson High School            12.95
  4 Maya Weaver                    10 Christian Academy of Knox     12.85
  5 Adira Griffin                  12 Notre Dame High School        12.88
  6 Dynasty Knighton               10 Alcoa High School             13.06
  7 Lyric Schmidt                  11 Sullivan South High Schoo     14.00
  8 Piper Baker                    10 Northview Academy             14.24
Heat 2
  1 Reagan Helton                   9 Christian Academy of Knox     12.80
  2 Kimbra Dunning                 10 Red Bank High School          12.52
  3 Blake Blakemore                 9 Austin-East High School       12.36
  4 Alexis Wilson                  12 Tyner Academy                 12.14
  5 Nicole Johnson                 11 Tyner Academy                 12.17
  6 KeVeanna Gaither               11 Red Bank High School          12.47
  7 Alexa Birch                    12 Collegedale Academy           12.79
  8 Char'Neice Clark               12 Chattanooga Central High      12.81

                  Event #6 - Varsity Boys 100 Meter Dash                  
==========================================================================
 Ln Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
Heat 1
  1 Ethan Ward                     11 Sullivan South High Schoo     11.88
  2 Jaque Powell                   12 Chuckey-Doak High School      11.71
  3 Ashton Treischmann             11 Grace Christian Academy       11.45
  4 Elijah Cox                     10 Alcoa High School             11.41
  5 Traneil Moore                  12 East Ridge High School        11.44
  6 Devon Waight                   12 Tyner Academy                 11.55
  7 Austin Outland                 10 Elizabethton High School      11.78
  8 Jacob Turner                   12 Elizabethton High School      12.01
Heat 2
  1 Joey Smith                     11 Fulton High School            11.29
  2 Shariq Dodd                    11 McMinn Central High Schoo     11.08
  3 Jazine Pelcher                 10 Austin-East High School       11.00
  4 Kedrick Wilbanks               12 Red Bank High School          10.75
  5 kendrick wilbanks              12 Red Bank High School          10.87
  6 Kashief Warren                 12 Austin-East High School       11.04
  7 Tyler Williamson               10 Christian Academy of Knox     11.22
  8 Coby Colquitt                  11 Austin-East High School       11.29

      Event #7 - Varsity Girls 4x200 Meter Relay       
=======================================================
 Ln Team                                           Seed
=======================================================
Heat 1
  1 Happy Valley High School                   2:00.64
  2 Notre Dame High School                     1:59.18
  3 Sullivan East High School                  1:57.68
  4 Tyner Academy                              1:57.07
  5 Carter High School                         1:57.10
  6 Greeneville High School                    1:58.26
  7 Gatlinburg-Pittman High School             2:00.35
  8 Scott High School                          2:14.41
Heat 2
  1 Sullivan South High School                 1:55.95
  2 Brainerd High School                       1:53.29
  3 Signal Mountain High School                1:47.82
  4 Chattanooga Christian School               1:45.51
  5 Christian Academy of Knoxville             1:45.97
  6 Alcoa High School                          1:49.15
  7 East Ridge High School                     1:53.34
  8 Red Bank High School                       1:56.56

       Event #8 - Varsity Boys 4x200 Meter Relay       
=======================================================
 Ln Team                                           Seed
=======================================================
Heat 1
  1 Claiborne High School                      1:40.00
  2 Tyner Academy                              1:39.42
  3 Howard School of Academics & Tec           1:37.54
  4 Sweetwater High School                     1:36.10
  5 East Ridge High School                     1:36.13
  6 Chattanooga Central High School            1:38.26
  7 West Greene High School                    1:39.51
  8 Sullivan South High School                 1:40.78
Heat 2
  1 Chattanooga Christian School               1:35.19
  2 Carter High School                         1:34.55
  3 Christian Academy of Knoxville             1:33.15
  4 Austin-East High School                    1:29.44
  5 Alcoa High School                          1:30.89
  6 Fulton High School                         1:33.28
  7 Northview Academy                          1:34.71
  8 Happy Valley High School                   1:36.02

                 Event #9 - Varsity Girls 1600 Meter Run                  
==========================================================================
 Ln Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
Heat 1
  1 Rebecca Story                  11 Christian Academy of Knox   5:09.33
  2 Ashlynd Broling                12 McMinn Central High Schoo   5:27.07
  3 Emmy Davis                      9 Signal Mountain High Scho   5:38.57
  4 Taylor Cosey                   10 Christian Academy of Knox   5:38.96
  5 Lauren Pilkton                 10 Elizabethton High School    5:45.21
  6 Lilly Simms                    11 Pigeon Forge High School    5:46.69
  7 Callie Tucker                   9 Knoxville Catholic High S   5:48.83
  8 Shila Kapaya                   11 Knoxville Catholic High S   5:48.84
  9 Mattie Parker                  10 Signal Mountain High Scho   5:58.40
 10 Kathleen Umbarger              11 Signal Mountain High Scho   6:00.99
 11 Phoebe Moran                    8 Chattanooga Christian Sch   6:04.28
 12 Megan Todd                     11 Unicoi Co. High School      6:04.62
 13 Gabriella Boles                10 Scott High School           6:06.00
 14 Emma Bradford                   9 Sequatchie Co. High Schoo   6:09.86
 15 Katelin Anderson                9 Boyd Buchanan High School   6:11.47
 16 Paige Roberts                  12 Sullivan East High School   6:23.14

                 Event #10 - Varsity Boys 1600 Meter Run                  
==========================================================================
 Ln Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
Heat 1
  1 Georde Goodwyn                 12 Knoxville Catholic High S   4:30.66
  2 Jake Renfree                   10 Knoxville Catholic High S   4:30.74
  3 Jackson Beason                 12 Alcoa High School           4:30.77
  4 Brent Borden                   11 Grace Christian Academy     4:31.40
  5 Seth Jinks                      9 L & N STEM Academy          4:40.76
  6 Thomas Porter                  12 Signal Mountain High Scho   4:49.30
  7 Jacob Pettinger                 9 Knoxville Catholic High S   4:49.87
  8 Drew Degges                    10 Christian Academy of Knox   4:50.39
  9 Cole Bullock                   10 Red Bank High School        4:50.89
 10 Jonah Bird                     11 Signal Mountain High Scho   4:51.68
 11 Ryland Jones                    9 Greeneville High School     4:52.15
 12 Jordan Blacker                 10 Northview Academy           4:53.55
 13 Pablo Rivas                    11 University School of John   4:54.03
 14 Zach Johnson                   11 Sullivan South High Schoo   4:54.77
 15 Miles Franklin                 11 Christian Academy of Knox   4:55.27
 16 Matthew Broussard              12 Chattanooga Christian Sch   5:01.13

      Event #11 - Varsity Girls 4x100 Meter Relay      
=======================================================
 Ln Team                                           Seed
=======================================================
Heat 1
  1 Greeneville High School                      56.58
  2 Sullivan East High School                    55.67
  3 Carter High School                           55.28
  4 East Ridge High School                       52.93
  5 Brainerd High School                         53.31
  6 West Greene High School                      55.31
  7 Northview Academy                            56.57
  8 Scott High School                          1:05.38
Heat 2
  1 Chattanooga Christian School                 52.86
  2 Sullivan South High School                   52.38
  3 Chattanooga Central High School              51.29
  4 Red Bank High School                         48.99
  5 Tyner Academy                                49.79
  6 Alcoa High School                            51.59
  7 Notre Dame High School                       52.40
  8 Signal Mountain High School                  52.89

      Event #12 - Varsity Boys 4x100 Meter Relay       
=======================================================
 Ln Team                                           Seed
=======================================================
Heat 1
  1 Gatlinburg-Pittman High School               47.12
  2 Claiborne High School                        45.88
  3 Carter High School                           45.75
  4 Tyner Academy                                45.61
  5 Sullivan South High School                   45.72
  6 Howard School of Academics & Tec             45.87
  7 Happy Valley High School                     46.39
  8 Scott High School                            54.34
Heat 2
  1 Northview Academy                            45.29
  2 East Ridge High School                       44.80
  3 Red Bank High School                         43.34
  4 Austin-East High School                      42.65
  5 Brainerd High School                         43.34
  6 Alcoa High School                            44.56
  7 Fulton High School                           45.06
  8 Elizabethton High School                     45.59

                 Event #13 - Varsity Girls 400 Meter Dash                 
==========================================================================
 Ln Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
Heat 1
  1 Kassidy Knight                 11 Union Co. High School       1:08.74
  2 Violet Boss                    11 Greeneville High School     1:07.44
  3 Maya O'Dell                    11 Greeneville High School     1:05.80
  4 Sammy Smith                     9 Signal Mountain High Scho   1:04.65
  5 Katie Dorris                   12 Chattanooga Central High    1:05.37
  6 Lily Hein                      10 Notre Dame High School      1:05.96
  7 Diary Bradford                 11 Austin-East High School     1:08.50
  8 Emily Vance                     9 Loudon High School          1:11.98
Heat 2
  1 Alyssa Hare                    12 Sullivan East High School   1:04.15
  2 Maddie Eagle                    9 Notre Dame High School      1:02.31
  3 Alayah Dozier                   9 Chatt. School for the Art     59.59
  4 McKinley Blackburn              9 Christian Academy of Knox     58.84
  5 Olivia Hoffman                 11 Chattanooga Christian Sch     59.29
  6 Anna Witsoe                     9 Knoxville Catholic High S   1:00.23
  7 Channing Barker                 9 Sequatchie Co. High Schoo   1:03.32
  8 Emma San Miguel                12 Notre Dame High School      1:04.34

                 Event #14 - Varsity Boys 400 Meter Dash                  
==========================================================================
 Ln Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
Heat 1
  1 Elijah J. Whitman              10 Austin-East High School       55.38
  2 DeShaun Hill                   11 Sullivan East High School     54.30
  3 Hayden Teague                  11 Tellico Plains High Schoo     54.17
  4 Luke Etherton                   9 Christian Academy of Knox     53.58
  5 Angel Soler                    10 Alcoa High School             53.58
  6 Trey Lowe                      10 Sullivan East High School     54.25
  7 Jahson Jackson                 11 Austin-East High School       54.37
  8 Marcus Monday                  11 Alcoa High School             55.78
Heat 2
  1 Tyrese Starling                12 Tyner Academy                 52.86
  2 Ford Collier                   10 Christian Academy of Knox     52.72
  3 Chance Henderson               12 Red Bank High School          52.68
  4 Clarence Smith                 11 Carter High School            52.43
  5 Terran Cox                     12 Alcoa High School             52.55
  6 Hollis Edwards                 10 Chatt. School for the Art     52.69
  7 Tyquan Rodgers                 11 Austin-East High School       52.73
  8 Taylor McCarty                 11 Northview Academy             53.36

               Event #15 - Varsity Girls 300 Meter Hurdles                
==========================================================================
 Ln Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
Heat 1
  1 Shelby Yancey                  11 Scott High School             56.41
  2 Melia Baker                    10 McMinn Central High Schoo     54.32
  3 Jolie McGann                    9 Signal Mountain High Scho     53.12
  4 Eva Tolliver                    9 Carter High School            52.48
  5 Emily Graham                    9 Greeneville High School       52.63
  6 Kenzie Thomas                  10 Sullivan East High School     53.35
  7 Caleigh Blair                  11 Johnson Co. High School       54.52
  8 Abbey Overton                  12 Scott High School             58.88
Heat 2
  1 Jayla Stone                    12 East Ridge High School        51.93
  2 Stephanie Wisse                12 Unicoi Co. High School        50.30
  3 Emma Johnson                   11 Signal Mountain High Scho     49.69
  4 Lennex Walker                  12 Chatt. School for the Art     45.58
  5 Serena Smith                   12 East Ridge High School        49.50
  6 Grace Sexton                   10 Scott High School             50.02
  7 Lily Deinhart                  11 Knoxville Catholic High S     51.02
  8 Lamiah Walker                   8 Chatt. School for the Art     52.32

                Event #16 - Varsity Boys 300 Meter Hurdles                
==========================================================================
 Ln Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
Heat 1
  3 Cole Seely                     11 Red Bank High School          45.73
  5 Christian Porter               11 Christian Academy of Knox     45.73
Heat 2
  1 Ty Youngblood                   9 Greeneville High School       44.37
  2 Michael Black                   9 Chattanooga Christian Sch     44.27
  3 Gabel Fulford                   9 Christian Academy of Knox     43.71
  4 Juliun Lane                    11 West Greene High School       43.35
  5 Abraham Viar                   12 Hixson High School            43.45
  6 Jackson Williams               12 McMinn Central High Schoo     43.91
  7 Trenton Wilken                 12 Pigeon Forge High School      44.35
Heat 3
  1 Timothy Doneski                10 Alcoa High School             43.12
  2 DeAndre Anderson               12 Chattanooga Central High      42.58
  3 Hunter Marsh                   11 Alcoa High School             41.13
  4 Kiyontae Warren                10 Austin-East High School       39.60
  5 Brevin Sims                     9 Chatt. School for the Art     40.46
  6 Ethan Ward                     11 Sullivan South High Schoo     42.32
  7 Jackson Bostick                 9 Grace Christian Academy       42.68
  8 Brett Smith                    12 Elizabethton High School      43.15

                 Event #17 - Varsity Girls 800 Meter Run                  
==========================================================================
 Ln Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
Heat 1
  1 Leah Orton                     12 Christian Academy of Knox   2:33.13
  2 Julia Agan                     11 Signal Mountain High Scho   2:33.74
  3 Katie Dorris                   12 Chattanooga Central High    2:34.48
  4 Lexie Brown                    11 Notre Dame High School      2:36.19
  5 Randi Feuchtenberger           12 Elizabethton High School    2:43.14
  6 Megan Todd                     11 Unicoi Co. High School      2:43.58
  7 Jada Hale                      12 Boyd Buchanan High School   2:43.95
  8 Ashley McMeen                  12 Notre Dame High School      2:46.51
Heat 2
  1 Ashlynd Broling                12 McMinn Central High Schoo   2:21.47
  2 Rebecca Story                  11 Christian Academy of Knox   2:21.84
  3 Heather Feuchtenberger         12 Elizabethton High School    2:22.17
  4 Ellie Wolski                    9 Knoxville Catholic High S   2:24.67
  5 Emmy Davis                      9 Signal Mountain High Scho   2:29.90
  6 Emily Welles                   11 Christian Academy of Knox   2:30.30
  7 Katlyn Ray                     10 Grace Christian Academy     2:30.65
  8 Bekah Owen                     11 University School of John   2:31.13

                  Event #18 - Varsity Boys 800 Meter Run                  
==========================================================================
 Ln Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
Heat 1
  1 Stephen Cone                   11 Chattanooga Christian Sch   2:10.74
  2 Tyler Little                   11 Scott High School           2:11.14
  3 Micah Ellison                  12 Sullivan East High School   2:11.36
  4 Jonah Bird                     11 Signal Mountain High Scho   2:11.69
  5 Jordan Blacker                 10 Northview Academy           2:12.83
  6 Alberto Domingez               11 Chattanooga Central High    2:12.87
  7 Emmerson Fulton                11 Gatlinburg-Pittman High S   2:13.09
  8 Seth Long                      10 West Greene High School     2:13.15
Heat 2
  1 Timothy Thacker                12 Grace Christian Academy     2:03.05
  2 Georde Goodwyn                 12 Knoxville Catholic High S   2:03.89
  3 Jake Renfree                   10 Knoxville Catholic High S   2:07.03
  4 Ethan Tornstrom                11 Knoxville Catholic High S   2:08.07
  5 Thomas Porter                  12 Signal Mountain High Scho   2:09.59
  6 Cole Bullock                   10 Red Bank High School        2:09.87
  7 Nick Holloway                  11 Alcoa High School           2:10.57
  8 Seth Jinks                      9 L & N STEM Academy          2:10.65

                 Event #19 - Varsity Girls 200 Meter Dash                 
==========================================================================
 Ln Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
Heat 1
  1 Kaitlyn Pederson               10 Gatlinburg-Pittman High S     28.92
  2 Lyric Schmidt                  11 Sullivan South High Schoo     28.70
  3 Adira Griffin                  12 Notre Dame High School        27.18
  4 Alexis Wilson                  12 Tyner Academy                 26.95
  5 Alexa Birch                    12 Collegedale Academy           27.12
  6 Char'Neice Clark               12 Chattanooga Central High      27.25
  7 Ashley Smith                   10 Claiborne High School         28.89
  8 Jade Triebel                   10 Greeneville High School       29.75
Heat 2
  1 McKinley Blackburn              9 Christian Academy of Knox     26.74
  2 KeVeanna Gaither               11 Red Bank High School          26.60
  3 Alayah Dozier                   9 Chatt. School for the Art     25.88
  4 Blake Blakemore                 9 Austin-East High School       25.68
  5 Nicole Johnson                 11 Tyner Academy                 25.77
  6 Olivia Hoffman                 11 Chattanooga Christian Sch     26.30
  7 Maya Weaver                    10 Christian Academy of Knox     26.63
  8 Chloe Henderson                10 Christian Academy of Knox     26.83

                 Event #20 - Varsity Boys 200 Meter Dash                  
==========================================================================
 Ln Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
Heat 1
  1 Joseph Garmany                 11 Gatlinburg-Pittman High S     24.98
  2 Logan Norman                   12 Elizabethton High School      24.54
  3 Di'andre Johnson               11 Alcoa High School             23.78
  4 Tyler Williamson               10 Christian Academy of Knox     23.38
  5 Jerome Stoudamire              11 Tyner Academy                 23.55
  6 Hollis Edwards                 10 Chatt. School for the Art     23.86
  7 Hunter Davenport               11 Happy Valley High School      24.86
  8 Kaden Taylor                   10 Northview Academy             25.05
Heat 2
  1 Shariq Dodd                    11 McMinn Central High Schoo     22.86
  2 Jazine Pelcher                 10 Austin-East High School       22.57
  3 Kashief Warren                 12 Austin-East High School       22.52
  4 Kedrick Wilbanks               12 Red Bank High School          22.37
  5 Martest Forbes                 11 Austin-East High School       22.38
  6 kendrick wilbanks              12 Red Bank High School          22.56
  7 Dorian Williamson              11 Fulton High School            22.58
  8 Ashton Treischmann             11 Grace Christian Academy       23.30

                 Event #21 - Varsity Girls 3200 Meter Run                 
==========================================================================
 Ln Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
Heat 1
  1 Rebecca Story                  11 Christian Academy of Knox  11:14.28
  2 Taylor Cosey                   10 Christian Academy of Knox  11:35.54
  3 Laura Bretscher                11 L & N STEM Academy         11:45.43
  4 Callie Tucker                   9 Knoxville Catholic High S  12:11.18
  5 Shila Kapaya                   11 Knoxville Catholic High S  12:11.18
  6 Lilly Simms                    11 Pigeon Forge High School   12:40.70
  7 Emmy Davis                      9 Signal Mountain High Scho  12:50.96
  8 Kathleen Umbarger              11 Signal Mountain High Scho  13:19.44
  9 Emma Bradford                   9 Sequatchie Co. High Schoo  13:48.50
 10 Ali Burns                      10 University School of John  13:58.20
 11 Lucy Sandhoff                  10 Chattanooga Christian Sch  14:13.90
 12 Paige Roberts                  12 Sullivan East High School  14:19.42
 13 Lexxi Harrison                 10 West Greene High School    14:30.50
 14 Elizabeth Christopher           9 Grace Christian Academy    14:31.24
 15 Emmily Clack                    9 Hixson High School         14:46.46
 16 Stephanie Goette                9 Chattanooga Christian Sch  14:55.24

                 Event #22 - Varsity Boys 3200 Meter Run                  
==========================================================================
 Ln Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
Heat 1
  1 Georde Goodwyn                 12 Knoxville Catholic High S  10:05.00
  2 Jake Renfree                   10 Knoxville Catholic High S  10:05.06
  3 Timothy Thacker                12 Grace Christian Academy    10:06.72
  4 Jackson Beason                 12 Alcoa High School          10:10.50
  5 Devin Sullivan                 11 Knoxville Catholic High S  10:14.81
  6 Cole Bullock                   10 Red Bank High School       10:19.02
  7 Porter Bradley                 10 University School of John  10:40.44
  8 Matthew Broussard              12 Chattanooga Christian Sch  10:46.59
  9 Ryan Cross                     10 Christian Academy of Knox  10:49.31
 10 Will Remke                      9 Signal Mountain High Scho  10:49.43
 11 Garrison Wheeler               11 Signal Mountain High Scho  10:53.81
 12 Kaigen Mulkey                   9 Chattanooga Central High   10:55.75
 13 Will Cronin                    12 Greeneville High School    11:02.49
 14 Zach Johnson                   11 Sullivan South High Schoo  11:07.01
 15 Edimo Ninterestse               9 Chattanooga Christian Sch  11:07.75
 16 Jordan Blacker                 10 Northview Academy          11:12.54

      Event #23 - Varsity Girls 4x400 Meter Relay      
=======================================================
 Ln Team                                           Seed
=======================================================
Heat 1
  1 Sunbright High School                      5:02.42
  2 Sequatchie Co. High School                 4:45.02
  3 Sullivan South High School                 4:44.32
  4 Christian Academy of Knoxville             4:36.56
  5 Chattanooga Central High School            4:36.63
  6 Carter High School                         4:44.49
  7 Scott High School                          4:49.02
  8 Gatlinburg-Pittman High School             5:02.95
Heat 2
  1 Sullivan East High School                  4:31.24
  2 Brainerd High School                       4:25.58
  3 Signal Mountain High School                4:16.37
  4 Chattanooga Christian School               4:07.79
  5 Knoxville Catholic High School             4:15.36
  6 Notre Dame High School                     4:25.09
  7 Elizabethton High School                   4:28.55
  8 Greeneville High School                    4:33.62

      Event #24 - Varsity Boys 4x400 Meter Relay       
=======================================================
 Ln Team                                           Seed
=======================================================
Heat 1
  1 Scott High School                          4:01.81
  2 Howard School of Academics & Tec           3:52.33
  3 Sullivan South High School                 3:45.26
  4 Greeneville High School                    3:44.07
  5 Chattanooga Christian School               3:44.12
  6 Christian Academy of Knoxville             3:46.50
  7 West Greene High School                    3:52.54
Heat 2
  1 Elizabethton High School                   3:42.46
  2 Sullivan East High School                  3:38.09
  3 Brainerd High School                       3:32.60
  4 Austin-East High School                    3:27.96
  5 Alcoa High School                          3:30.32
  6 Loudon High School                         3:35.29
  7 Carter High School                         3:38.36
  8 Chattanooga Central High School            3:43.53

                   Event #25 - Varsity Girls Pole Vault                   
==========================================================================
 Ln Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
Flight 1
  1 Summer Jones                    9 Chattanooga Christian Sch   6-00.00
  2 Jenna Haren                    10 Greeneville High School     6-00.00
  3 Genesis Stevens                11 Red Bank High School        6-00.00
  4 Alex Carter                    11 Unicoi Co. High School      6-00.00
  5 Hannah Moore                   10 Happy Valley High School    6-00.00
  6 ahnna skelly                   12 Red Bank High School        6-05.00
  7 Eleni Christopoulos             9 Knoxville Catholic High S   7-00.00
  8 Natalie Newsome                10 Happy Valley High School    7-00.00
  9 Clarissa Oliva                 11 Red Bank High School        8-00.00
 10 Hailey Hawkins                 10 Unicoi Co. High School      8-00.00
 11 Faith Julian                   11 West Greene High School     8-00.00

                   Event #26 - Varsity Boys Pole Vault                    
==========================================================================
 Ln Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
Flight 1
  1 Cannon Piller                  10 Gatlinburg-Pittman High S   8-00.00
  2 Matthew Norris                 10 Red Bank High School        8-00.00
  3 Chad Nash                      12 Collegedale Academy         8-05.00
  4 Justin Moore                   10 Collegedale Academy         8-05.00
  5 Tristan Morley                 12 Happy Valley High School    8-06.00
  6 Rowdy Davis                    11 Happy Valley High School    8-06.00
  7 Ian Kilday                     10 Greeneville High School     9-06.00
  8 Jaylon Clark                   11 Happy Valley High School    9-06.00
  9 Paul Schwarzentraub            12 L & N STEM Academy         10-00.00
 10 Aidan Costello                 11 University School of John  10-00.00
 11 Cole Seely                     11 Red Bank High School       10-00.00
 12 Andrew Bowen                   12 Unicoi Co. High School     10-06.00
 13 Hunter Marsh                   11 Alcoa High School          10-06.00
 14 John Rentenbach                10 Knoxville Catholic High S  11-06.00
 15 Moses Coley                    11 University School of John  12-00.00

                  Event #27 - Varsity Girls Discus Throw                  
==========================================================================
 Ln Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
Flight 1
  1 Ashley Nunez                    9 Alcoa High School             72-00
  2 Deyonna Lansden                 9 Chatt. School for the Art     72-02
  3 Kayla Trout                     9 Loudon High School            72-07
  4 Nyla Whiteside                 10 East Ridge High School        74-03
  5 Destiny Wilbanks               11 East Ridge High School        75-00
  6 Karsen Hutchens                 9 Pigeon Forge High School      75-07
  7 Courtney Dotson                 9 Greeneville High School       77-02
  8 Megan Miller                    7 Gatlinburg-Pittman High S     79-09
Flight 2
  1 Kathryn Fellhoelter            11 Loudon High School            85-01
  2 Meredith St Clair              10 Sullivan South High Schoo     90-09
  3 Ashley Russell                 12 Chattanooga Central High      91-10
  4 Autumn Garrett                  9 Sullivan East High School     93-11
  5 Jasmine Roberts                 9 Elizabethton High School     100-05
  6 Jataya Wilson                  10 Alcoa High School            104-01
  7 Camryn Koroma                  11 Elizabethton High School     108-06
  8 Camryn Bowman                  12 Signal Mountain High Scho    133-08

                  Event #28 - Varsity Boys Discus Throw                   
==========================================================================
 Ln Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
Flight 1
  1 Alex Houser                    10 Howard School of Academic     99-01
  2 Noah Page                      12 Chattanooga Central High      99-02
  3 Brad Baker                     12 Chattanooga Christian Sch    101-05
  4 Alex Dalton                    11 Christian Academy of Knox    107-04
  5 Luke Etherton                   9 Christian Academy of Knox    107-05
  6 Ian Kilday                     10 Greeneville High School      109-00
  7 Zachary Lane                   12 Greeneville High School      109-02
  8 Dustin Black                   11 Pigeon Forge High School     109-02
Flight 2
  1 Nathan Cook                    11 Scott High School            111-06
  2 Preston Ward                   10 Hixson High School           115-00
  3 Jacob Maness                   11 Alcoa High School            116-00
  4 David Smith                    12 L & N STEM Academy           119-00
  5 Cameron Higgins                12 Unicoi Co. High School       121-00
  6 Ian Williams                   12 Alcoa High School            134-02
  7 Evan Grooms                    12 Greeneville High School      137-07
  8 Hunter Eads                    12 Sullivan East High School    144-03

                   Event #29 - Varsity Girls High Jump                    
==========================================================================
 Ln Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
Flight 1
  1 Moriyah Wimbley                10 Alcoa High School           4-00.00
  2 Jade Triebel                   10 Greeneville High School     4-04.00
  3 Paxton Adkins                  10 Sullivan East High School   4-04.00
  4 Lamiah Walker                   8 Chatt. School for the Art   4-04.00
  5 Sydney Byrd                    10 Sullivan East High School   4-06.00
  6 Kassidy Knight                 11 Union Co. High School       4-06.00
  7 Stephanie Johnson              12 L & N STEM Academy          4-06.00
  8 Jaliyah Miller                  9 McMinn Central High Schoo   4-06.00
Flight 2
  1 Rachel Geissler                12 Chattanooga Christian Sch   4-08.00
  2 Laura Beth Turner               9 Chattanooga Christian Sch   4-08.00
  3 Abbey Jayne                     9 Sullivan South High Schoo   4-08.00
  4 Grace Moore                    11 Alcoa High School           4-08.00
  5 Alexa Birch                    12 Collegedale Academy         4-08.00
  6 Stephanie Wisse                12 Unicoi Co. High School      4-10.00
  7 Abbi Morelock                  11 Greeneville High School     4-10.00
  8 Olivia Kent                    11 Sullivan South High Schoo   5-00.00
  9 Cassie Curry                   12 Chattanooga Christian Sch   5-00.00
 10 Sydney Kraslawsky              12 Christian Academy of Knox   5-01.00

                    Event #30 - Varsity Boys High Jump                    
==========================================================================
 Ln Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
Flight 1
  1 Takeem Young                   12 Greeneville High School     5-04.00
  2 Caleb Rutherford               12 Loudon High School          5-04.00
  3 Christian Porter               11 Christian Academy of Knox   5-04.00
  4 Eric Wilson                    10 Elizabethton High School    5-04.00
  5 Dakota Deel                    10 Sullivan East High School   5-08.00
  6 Austin Roark                   11 Happy Valley High School    5-08.00
  7 Nathan Eads                    11 Sullivan East High School   5-08.00
  8 Chad Nash                      12 Collegedale Academy         5-08.00
  9 Benjamin Moore                 12 Chattanooga Christian Sch   5-08.00
Flight 2
  1 Alex Norwood                   12 Elizabethton High School    5-10.00
  2 Chris Johnson                  12 Sequoyah High School        5-10.00
  3 Benji Bash                     10 Grace Christian Academy     6-00.00
  4 Darius Harper                  11 Austin-East High School     6-00.00
  5 Sam Lucas                      12 Sullivan South High Schoo   6-00.00
  6 Bryan Brown                    11 Alcoa High School           6-00.00
  7 Tyrese Starling                12 Tyner Academy               6-02.00
  8 Matthew Jump                   11 Sequoyah High School        6-02.00
  9 Jaylen Foster                  12 L & N STEM Academy          6-04.00
 10 Jd Thaxton                      9 Loudon High School          6-07.00

                    Event #31 - Varsity Girls Shot Put                    
==========================================================================
 Ln Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
Flight 1
  1 Kayla Trout                     9 Loudon High School         25-10.75
  2 Kathryn Fellhoelter            11 Loudon High School         27-04.00
  3 Abbi Morelock                  11 Greeneville High School    28-06.25
  4 Jazmyne Johnson                11 Austin-East High School    28-07.00
  5 Autumn Garrett                  9 Sullivan East High School  28-07.75
  6 Meredith St Clair              10 Sullivan South High Schoo  28-10.00
  7 Dakayla Parker                 11 Chatt. School for the Art  28-10.50
  8 Ashley Bear                    12 Sullivan South High Schoo  28-11.25
Flight 2
  1 Ashley Russell                 12 Chattanooga Central High   29-04.00
  2 Keichemriya Jones              10 Brainerd High School       30-07.00
  3 Maddie Townsend                10 Sullivan South High Schoo  30-10.70
  4 Shalyn Whitson                  9 Happy Valley High School   31-00.25
  5 Jataya Wilson                  10 Alcoa High School          32-10.00
  6 Camryn Koroma                  11 Elizabethton High School   34-10.75
  7 Jasmine Roberts                 9 Elizabethton High School   36-06.00
  8 Camryn Bowman                  12 Signal Mountain High Scho  39-00.00

                    Event #32 - Varsity Boys Shot Put                     
==========================================================================
 Ln Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
Flight 1
  1 Colton Simpson                 10 Gatlinburg-Pittman High S  37-09.50
  2 David Smith                    12 L & N STEM Academy         38-00.50
  3 Preston Ward                   10 Hixson High School         38-07.00
  4 Hayden Lakin                   11 Chattanooga Central High   38-09.50
  5 Alex Dalton                    11 Christian Academy of Knox  39-03.00
  6 Alex Houser                    10 Howard School of Academic  39-03.00
  7 Evan Grooms                    12 Greeneville High School    39-03.25
Flight 2
  1 Jakobe Robinson                10 Alcoa High School          39-08.75
  2 Ian Williams                   12 Alcoa High School          40-02.50
  3 Cameron Higgins                12 Unicoi Co. High School     40-05.50
  4 Noah Page                      12 Chattanooga Central High   41-01.00
  5 Blake Hill                     12 Claiborne High School      41-09.50
  6 Zachary Lane                   12 Greeneville High School    42-02.00
  7 Tyelan Rice                    12 Gatlinburg-Pittman High S  44-00.00
  8 Hunter Eads                    12 Sullivan East High School  49-08.25

                  Event #33 - Varsity Girls Triple Jump                   
==========================================================================
 Ln Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
Flight 1
  1 Hannah Collins                 11 Sequoyah High School       28-05.75
  2 Sierra Garber                   9 West Greene High School    28-11.00
  3 Tiffany Corby                  10 Sullivan South High Schoo  29-00.00
  4 Mattie Parker                  10 Signal Mountain High Scho  29-00.75
  5 Kendall Davis                  10 Signal Mountain High Scho  29-07.75
  6 Baileigh Teffeteller Malone    10 West Greene High School    29-08.00
  7 Amber King                     12 Elizabethton High School   29-11.00
  8 Jayla Stone                    12 East Ridge High School     29-11.75
  9 Evie Brandt                    11 Alcoa High School          30-01.50
 10 Bailey Cheek                   12 West Greene High School    30-09.00
 11 Lamiah Walker                   8 Chatt. School for the Art  31-00.50
 12 Kimbra Dunning                 10 Red Bank High School       32-10.75
 13 Lennex Walker                  12 Chatt. School for the Art  36-07.00

                   Event #34 - Varsity Boys Triple Jump                   
==========================================================================
 Ln Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
Flight 1
  1 Jaylon Clark                   11 Happy Valley High School   36-00.50
  2 Jack Stimart                   12 Chattanooga Christian Sch  36-06.75
  3 Christian Porter               11 Christian Academy of Knox  37-06.00
  4 Darian Mattress                10 Alcoa High School          37-06.50
  5 Mikael Price                   10 Elizabethton High School   37-07.00
  6 Jackson Williams               12 McMinn Central High Schoo  37-07.00
  7 Angel Soler                    10 Alcoa High School          37-09.25
  8 Ryan Farlett                   12 Chattanooga Christian Sch  38-01.25
Flight 2
  1 Jajuan Gamble                  12 Howard School of Academic  38-07.50
  2 Joseph Garmany                 11 Gatlinburg-Pittman High S  39-01.00
  3 Jarrett Fox                    12 Sullivan South High Schoo  39-10.50
  4 Samir Koko                     11 Alcoa High School          40-02.50
  5 Tyrese Starling                12 Tyner Academy              40-06.50
  6 Kai Norman                     11 Happy Valley High School   41-02.50
  7 Juliun Lane                    11 West Greene High School    41-09.50
  8 Jaylen Foster                  12 L & N STEM Academy         43-06.25

                   Event #35 - Varsity Girls Long Jump                    
==========================================================================
 Ln Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
Flight 1
  1 Bailey Ogle                    11 Gatlinburg-Pittman High S  13-08.00
  2 Jennifer Nicholas               9 Loudon High School         13-11.50
  3 Lilly Sparks                    9 Chattanooga Christian Sch  14-00.00
  4 Jennings Shomaker              10 Christian Academy of Knox  14-01.00
  5 Evie Brandt                    11 Alcoa High School          14-03.50
  6 Anslee McGlockin                9 Chattanooga Christian Sch  14-05.00
  7 Deyonna Lansden                 9 Chatt. School for the Art  14-07.50
  8 Makenzie Jones                 12 Greeneville High School    14-10.00
Flight 2
  1 Olivia Kent                    11 Sullivan South High Schoo  15-00.00
  2 Makinsey Russell                9 Carter High School         15-00.50
  3 Jada Johnson                    9 Alcoa High School          15-01.00
  4 Maddie Eagle                    9 Notre Dame High School     15-01.25
  5 Tiffany Corby                  10 Sullivan South High Schoo  15-03.00
  6 Jayla Stone                    12 East Ridge High School     15-05.75
  7 Kimbra Dunning                 10 Red Bank High School       17-09.75
  8 Lennex Walker                  12 Chatt. School for the Art  17-11.75

                    Event #36 - Varsity Boys Long Jump                    
==========================================================================
 Ln Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
Flight 1
  1 Caleb Dutton                   11 Loudon High School         18-09.25
  2 Sam Lucas                      12 Sullivan South High Schoo  19-01.25
  3 Junior Childress               12 Claiborne High School      19-01.75
  4 Cj Greer                       11 Notre Dame High School     19-02.00
  5 Quez Witherspoon               10 Carter High School         19-03.25
  6 Bryan Brown                    11 Alcoa High School          19-05.00
  7 Ashton Treischmann             11 Grace Christian Academy    19-07.50
  8 Calvin Simms                   12 Notre Dame High School     19-08.50
Flight 2
  1 Juliun Lane                    11 West Greene High School    19-09.50
  2 joseph Norwood                 11 Brainerd High School       19-09.75
  3 Tyrese Starling                12 Tyner Academy              19-10.00
  4 Trey Lowe                      10 Sullivan East High School  19-11.75
  5 Shariq Dodd                    11 McMinn Central High Schoo  20-05.25
  6 Austin Roark                   11 Happy Valley High School   20-07.25
  7 Haidan McGee                   12 Northview Academy          20-08.00
  8 Jaylen Foster                  12 L & N STEM Academy         21-02.50