RaceTab 3 by MileSplit Registered to: Bruce Taylor, gatfxc.com
Coach Wood Fleet Feet Classic - 10/16/2010 6:36:56 PM
Gainesville College, Oakmont, GA
Varsity Boys 5000 Meter Run Finals
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Austin Ulich 12 Chattahoochee HS 16:01.80 1
2 John Ewing 12 Lakeside Dekalb 16:15.60 2
3 Hunter Honeycutt 11 Tift County HS 16:37.00 3
4 Ethan Alexander 12 Elbert County 16:46.40 4
5 Brent Reynolds 11 Lakeside Dekalb 16:52.10 5
6 Kane Davis 11 Centennial HS 16:58.60 6
7 Kyle Hosford 12 Lakeside Dekalb 17:03.00 7
8 Justin Whitaker 12 Creekview HS 17:10.50 8
9 Josh Wheeler Oglethorpe 17:13.50 9
10 Anthony MacHan 11 Milton HS 17:15.40 10
11 Loren Teachey 11 Creekview HS 17:15.80 11
12 Andrew Spangler 11 Oconee County HS 17:22.30 12
13 Chris Woodard 11 Greater Atlanta Christian 17:24.00 13
14 Charlie Clark 12 Lakeside Dekalb 17:24.70 14
15 Dylan Dimartino 12 Blessed Trinity 17:26.70 15
16 Trevor Daniel 12 Centennial HS 17:27.40 16
17 Austin Erickson 11 Chattahoochee HS 17:28.50 17
18 Alex Marshall 10 Milton HS 17:31.80 18
19 Wake Roberds 10 Oconee County HS 17:33.71 19
20 Tyler Lucas 12 Lakeside Dekalb 17:35.21 20
21 Sean Carroll 12 Oconee County HS 17:38.60 21
22 Kyle Marchuk 12 Blessed Trinity 17:39.30 22
23 Will Murray 10 Blessed Trinity 17:41.20 23
24 Dominique Brown 12 Alcovy HS 17:42.90 24
25 Brian Elder 12 Habersham Central HS 17:45.80 25
26 Hunter Stewart 11 Northview 17:46.20 26
27 Miles Dayoub 10 Milton HS 17:46.60 27
28 Mitchell Smith 10 Centennial HS 17:46.70 28
29 Carson Goldin 12 Northview 17:47.40 29
30 Austin Ryan 10 Creekview HS 17:50.10 30
31 Josh Salter 9 Northview 17:50.40 31
32 John Gagnon 10 Habersham Central HS 17:50.70 32
33 Damontae Ivey 11 Alcovy HS 17:51.00 33
34 Hanz Wein 11 Northview 17:54.10 34
35 Aurelio Montano 12 Gainesville HS 17:54.90 35
36 Reeves Broussard 12 Oconee County HS 17:56.70 36
37 Trey Smith-Purcell 12 Lakeside Dekalb 17:57.00 37
38 Chris Cope 11 Winder Barrow 17:59.20 38
39 Alex Salvatierra 12 Milton HS 17:59.70 39
40 Allen Griner 12 Creekview HS 18:02.00 40
41 Avel Delgado Oglethorpe 18:03.40 41
42 Palmer Hill 11 Oconee County HS 18:03.50 42
43 David Provost 12 Milton HS 18:05.40 43
44 Michael Walters 11 Habersham Central HS 18:06.30 44
45 Kegan Baird 11 Milton HS 18:06.50 45
46 Sam Swanson 12 Chattahoochee HS 18:07.40 46
47 Chad Capobianco 12 North Oconee HS 18:08.70 47
48 Preston Devaney 10 North Oconee HS 18:09.60 48
49 Joe Sharp 12 Lakeside Dekalb 18:10.60 49
50 Joe Neder 12 Centennial HS 18:10.90 50
51 Hamilton Greene 11 Lakeside Dekalb 18:11.20 --
52 Shane Davis 11 Winder Barrow 18:11.40 51
53 Justin Thornsberry 10 Milton HS 18:19.40 52
54 Hunter Garrett 11 North Oconee HS 18:19.40 53
55 Nate Williams 12 Chamblee 18:20.20 54
56 Jake Durham 11 Northview 18:20.40 55
57 Kai Skop 10 Chattahoochee HS 18:21.20 56
58 Alex Ryan 12 Creekview HS 18:22.60 57
59 Graham McAllister 12 Lakeside Dekalb 18:23.20 --
60 Seth Martin 12 Habersham Central HS 18:24.10 58
61 Zabreon Mack 11 Tift County HS 18:25.00 59
62 Caleb Salter 12 Northview 18:25.50 60
63 Jerry Pattillo 10 Archer HS 18:26.00 61
64 Felipe Saldana 11 Alcovy HS 18:26.50 62
65 Jeremy Simpson 10 Archer HS 18:26.70 63
66 Bennett Guthrie 10 Oconee County HS 18:27.30 64
67 David Baker 12 Chattahoochee HS 18:30.00 65
68 Marcquel Woodard 9 Gainesville HS 18:32.10 66
69 Ian Myers 9 Chattahoochee HS 18:32.10 67
70 Daniel McKemey 10 Chattahoochee HS 18:32.40 68
71 Chase Anderson 12 Blessed Trinity 18:32.71 69
72 Trevor Weigle 10 Chattahoochee HS 18:33.00 --
73 Chris Wilms 12 Chamblee 18:33.60 70
74 Levi Fangmann 11 White County 18:34.30 71
75 Brandon Lico 12 Milton HS 18:34.60 --
76 Vadik Hudson 12 Creekview HS 18:37.60 72
77 Artemio Gomez 12 Tift County HS 18:39.10 73
78 Hunter Carter 10 Creekview HS 18:39.71 74
79 Brandon Singh 11 Gainesville HS 18:40.00 75
80 Zach Kloss 12 Blessed Trinity 18:40.30 76
81 Louis Raffaele 12 Chattahoochee HS 18:41.20 --
82 Nick Moyer 11 Blessed Trinity 18:41.40 77
83 Hunter Clarke 12 Northview 18:42.40 78
84 Mitchell Buttler 10 Winder Barrow 18:43.80 79
85 Josh Traynelis 11 Lakeside Dekalb 18:43.90 --
86 Kyle Boykin 10 Archer HS 18:44.10 80
87 Will Whitaker 9 Centennial HS 18:44.70 81
88 Julian Angeles 11 Centennial HS 18:47.50 82
89 Micheal Hamilton 11 Habersham Central HS 18:47.50 83
90 Kyle Ellis 12 Northview 18:47.70 --
91 Kyle Dodd 9 Archer HS 18:50.90 84
92 Alex Krupp 10 Chamblee 18:51.80 85
93 Max Griffin 12 Greater Atlanta Christian 18:51.90 86
94 Jordan Hicks 12 Habersham Central HS 18:52.60 87
95 Hunter Leonard 11 North Oconee HS 18:54.00 88
96 Scott Bowden 9 North Oconee HS 18:54.10 89
97 Hunter Smith 10 Alcovy HS 18:54.10 90
98 Connor Allen 10 Centennial HS 18:57.00 91
99 James Fisher 11 Tift County HS 18:58.50 92
100 Leshaun Heard 11 Elbert County 19:03.20 93
101 Alex Martinez 10 Winder Barrow 19:03.80 94
102 Chris Theroux 12 Northview 19:04.10 --
103 Josh Mulder 11 Centennial HS 19:04.50 --
104 Connor Brems 12 Centennial HS 19:04.60 --
105 Ahmad Crawford 12 Alcovy HS 19:04.70 95
106 Alex Butenko 10 Archer HS 19:05.30 96
107 Alejandro Valencia 11 Habersham Central HS 19:05.50 97
108 Isaiah Hunt 12 Archer HS 19:06.20 98
109 Lucas Snapp 12 Archer HS 19:06.50 99
110 Josh Stanley 10 Chamblee 19:07.00 100
111 Adrian Martin 11 Tift County HS 19:08.31 101
112 Chris Lee 10 Winder Barrow 19:08.40 102
113 Jose Valladares 12 Berkmar 19:09.10 103
114 Kelvin Nwanze 10 Archer HS 19:09.40 --
115 Kolby Estes 9 Winder Barrow 19:12.00 104
116 Cody Parker 10 Habersham Central HS 19:14.20 --
117 Jason Miller 11 Oconee County HS 19:17.40 105
118 Lincoln Jacobs 11 South Gwinnett HS 19:18.50 106
119 Jake Hemingway 10 Chattahoochee HS 19:19.50 --
120 Preston Miller 10 Archer HS 19:20.30 --
121 Josh Mosby 10 Chamblee 19:24.20 107
122 Garrett Devaney 9 North Oconee HS 19:24.70 108
123 Charlie Meyen Oglethorpe 19:27.20 109
124 Daniel Jackson 10 South Gwinnett HS 19:27.70 110
125 Michael Quindlen 12 Blessed Trinity 19:29.70 111
126 Dylan Sanders 9 Elbert County 19:31.00 112
127 Johndavid Lyle 9 Winder Barrow 19:32.10 113
128 Jordan Scaggs 12 Northview 19:33.00 --
129 Will Cely 11 Habersham Central HS 19:33.10 --
130 Joshua Swain Oglethorpe 19:36.00 114
131 Alfredo Giron 10 Habersham Central HS 19:37.60 --
132 Varsey Sesay 12 Archer HS 19:38.00 --
133 Nate Wilson 12 Creekview HS 19:40.90 --
134 Graham White 9 Gainesville HS 19:42.00 115
135 Collin Ankerich 12 Oconee County HS 19:45.40 --
136 Jake Shumard 9 Greater Atlanta Christian 19:46.50 116
137 Nick Chen 10 Chamblee 19:49.10 117
138 Trevor Buce 12 Greater Atlanta Christian 19:52.00 118
139 Danny Brewer 11 Creekview HS 19:53.80 --
140 Neal Bhatia 11 Centennial HS 19:55.70 --
141 Weston Cochran 11 Oconee County HS 19:57.10 --
142 William Wright 9 Winder Barrow 19:57.50 --
143 Andy Brewer 12 Blessed Trinity 19:58.30 --
144 Juan Moreno 11 Berkmar 19:59.40 119
145 Jack Nubbins 12 White County 20:00.00 120
146 Joewilliam Sheffield 11 Tift County HS 20:00.20 121
147 Tony Rowden 9 Winder Barrow 20:04.10 --
148 Chad Winget 10 White County 20:04.50 122
149 Jesse Wood 9 Creekview HS 20:06.30 --
150 Abraham Reyes 10 Berkmar 20:07.80 123
151 Brady Turner 12 Elbert County 20:13.40 124
152 Pablo Alberto 11 Gainesville HS 20:14.30 125
153 Zack Dorminey 11 Tift County HS 20:16.30 126
154 Tyler Kearns 11 Winder Barrow 20:17.11 --
155 Jackson Perry 11 North Oconee HS 20:17.20 127
156 Sam Hill 11 Chamblee 20:18.61 128
157 Victor Guevera 9 Berkmar 20:19.70 129
158 Ian Wraga 12 North Oconee HS 20:21.50 --
159 Adam Baker 11 Greater Atlanta Christian 20:24.20 130
160 Austin Wilson Oglethorpe 20:30.50 131
161 Cody Borders Oglethorpe 20:33.80 132
162 Wesley Walters 9 Oconee County HS 20:34.71 --
163 Boston Black 12 Elbert County 20:35.60 133
164 Alex Longoria 10 Gainesville HS 20:38.71 134
165 Taylor Lancaster 10 Elbert County 20:40.71 135
166 Andrew Gibson 11 Greater Atlanta Christian 20:55.20 136
167 Saevon Hudson 12 Alcovy HS 20:58.00 137
168 Ben Routh 10 Elbert County 20:59.50 138
169 Sidney McAdams 9 Chamblee 21:03.00 --
170 Jackson Goble 10 Gainesville HS 21:06.90 139
171 Miguel Jiminez 12 Berkmar 21:10.50 140
172 Christian Gomez 11 Gainesville HS 21:10.80 --
173 Mikiyas Feyisas 9 Berkmar 21:14.50 141
174 Jairo Guardado 12 Berkmar 21:25.60 142
175 Forrest Towns 10 Gainesville HS 21:26.10 --
176 Harvy Jiminez 12 Berkmar 21:26.40 --
177 Cody Wilson Oglethorpe 21:36.50 143
178 Michael Dyer 10 Alcovy HS 21:52.20 144
179 John Bushey 9 White County 21:52.30 145
180 Addison Mathews 9 South Gwinnett HS 21:55.00 146
181 Kelby Andrews Oglethorpe 21:56.00 --
182 Tripp Hurt 12 North Oconee HS 22:26.70 --
183 Elwyn Meadows 12 South Gwinnett HS 22:29.70 147
184 Jeremy Hill Oglethorpe 22:43.00 --
185 Will McClure 9 White County 22:43.40 148
186 Rand Rowland 10 White County 23:34.21 149
187 Christian Cruz 12 Alcovy HS 23:46.50 --
188 Landon Craven 10 South Gwinnett HS 23:50.10 150
189 Matthew Simpson 11 Greater Atlanta Christian 24:04.60 151
190 Caleb Stephenson 9 White County 24:39.50 152
191 James Smith Oglethorpe 24:55.50 --
192 Alec Akins 12 Elbert County 25:05.60 --
Varsity Boys 5000 Meter Run Team Scores
==========================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
==========================================================================
1 Lakeside Dekalb 48 2 5 7 14 20 37 49
Total Time: 1:25:11 Average: 17:02.13 1-5 Split: 1:20
2 Oconee County HS 130 12 19 21 36 42 64 105
Total Time: 1:28:35 Average: 17:42.97 1-5 Split: 41
3 Milton HS 137 10 18 27 39 43 45 52
Total Time: 1:28:39 Average: 17:43.78 1-5 Split: 50
4 Creekview HS 146 8 11 30 40 57 72 74
Total Time: 1:28:41 Average: 17:44.20 1-5 Split: 1:12
5 Northview 175 26 29 31 34 55 60 78
Total Time: 1:29:39 Average: 17:55.70 1-5 Split: 34
6 Centennial HS 181 6 16 28 50 81 82 91
Total Time: 1:29:08 Average: 17:49.66 1-5 Split: 1:46
7 Chattahoochee HS 185 1 17 46 56 65 67 68
Total Time: 1:28:29 Average: 17:41.78 1-5 Split: 2:28
8 Blessed Trinity 205 15 22 23 69 76 77 111
Total Time: 1:30:00 Average: 18:00.05 1-5 Split: 1:14
9 Habersham Central HS 242 25 32 44 58 83 87 97
Total Time: 1:30:54 Average: 18:10.88 1-5 Split: 1:02
10 Alcovy HS 304 24 33 62 90 95 137 144
Total Time: 1:31:59 Average: 18:23.84 1-5 Split: 1:22
11 North Oconee HS 325 47 48 53 88 89 108 127
Total Time: 1:32:26 Average: 18:29.16 1-5 Split: 45
12 Tift County HS 328 3 59 73 92 101 121 126
Total Time: 1:31:48 Average: 18:21.59 1-5 Split: 2:31
13 Winder Barrow 364 38 51 79 94 102 104 113
Total Time: 1:33:07 Average: 18:37.32 1-5 Split: 1:09
14 Archer HS 384 61 63 80 84 96 98 99
Total Time: 1:33:33 Average: 18:42.60 1-5 Split: 39
15 Oglethorpe 404 9 41 109 114 131 132 143
Total Time: 1:34:51 Average: 18:58.12 1-5 Split: 3:17
16 Chamblee 416 54 70 85 100 107 117 128
Total Time: 1:34:17 Average: 18:51.36 1-5 Split: 1:04
17 Gainesville HS 416 35 66 75 115 125 134 139
Total Time: 1:35:03 Average: 19:00.66 1-5 Split: 2:19
18 Greater Atlanta Christian 463 13 86 116 118 130 136 151
Total Time: 1:36:19 Average: 19:15.72 1-5 Split: 3:00
19 Elbert County 466 4 93 112 124 133 135 138
Total Time: 1:36:010 Average: 19:13.92 1-5 Split: 3:49
20 White County 606 71 120 122 145 148 149 152
Total Time: 1:43:15 Average: 20:38.90 1-5 Split: 4:09
21 Berkmar 614 103 119 123 129 140 141 142
Total Time: 1:40:47 Average: 20:09.31 1-5 Split: 2:01
22 South Gwinnett HS 659 106 110 146 147 150 - -
Total Time: 1:47:01 Average: 21:24.20 1-5 Split: 4:32