Girls Results AAU 2019

Licensed to Port City Timing - Contractor License
                                                 HY-TEK's Meet Manager 6/8/2019
     2019 District or National Qualifer Nolansville - 6/8/2019 to 8/3/2019     
                             6/8/2019 to 8/3/2019                              
                                    Results                                    
 
Event 143  Girls Long Jump 8-under
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
Finals
  1 Lanah Lucas               12 Front Runner           8-09.50      2.67m 
  2 Nia Gautreaux             11 Memphis Must           7-05.25      2.26m 
  3 Kennedy Nelson            11 Front Runner           5-02.00      1.57m 
  4 Cadence Wood              11 Huntsville M           5-01.50      1.56m 
 
Event 145  Girls Long Jump 9 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hailey Burke              10 Front Runner          11-03.50      3.44m 
  2 Ella Davis                10 Madison Athl           8-06.75      2.60m 
  3 Feruza Lewis              10 Middle Tenne           7-10.75      2.40m 
  4 Zariah Prince             10 Track and Fi           6-11.25      2.11m 
 
Event 147  Girls Long Jump 10 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Amira Maynard             09 Rutherford C          12-00.50      3.67m 
  2 Emma Rees                 09 Middle Tenne          12-00.00      3.65m 
  3 Karly Wheatley            09 Unattached            11-07.25      3.53m 
  4 Riley Neese               09 Middle Tenne          10-10.25      3.30m 
  5 Lucy Glenn                09 Madison Athl          10-00.50      3.06m 
  6 Jacelynn Trahan           09 Middle Tenne           9-10.75      3.01m 
  7 Graylynn Richardson       09 Madison Athl           9-08.75      2.96m 
  8 Kiersten Flowers          09 Rutherford C           9-00.50      2.75m 
  9 Raegan Leonard            09 Huntsville M           5-07.00      1.70m 
 
Event 149  Girls Long Jump 11 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Libby Murphy              08 Front Runner           8-06.50      2.60m 
 
Event 151  Girls Long Jump 12 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bailee Flecther           07 Memphis Must          13-05.50      4.10m 
  2 Addison Belletete         07 Kindersport           13-00.25      3.96m 
  3 Bella Thompson            07 Rutherford C          12-00.50      3.67m 
  4 Panama Landes             07 Rutherford C           9-02.00      2.79m 
  5 Lauren Vaughn             07 Rutherford C           9-00.00      2.74m 
  6 Damyia Bridges            07 Unattached             8-05.75      2.58m 
 -- Diamonique Chandler       07 Unattached                 DNS            
 -- Lauren Huggins            07 Kindersport                DNS            
 -- Lilly Eskridge            07 Kindersport                DNS            
 -- Keylieya Cranford         07 Clarksville                DNS            
 
Event 153  Girls Long Jump 13 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dior Carney               06 Memphis Must          14-11.75      4.56m 
  2 Avia Lane                 06 Trial By Fir          14-00.75      4.28m 
  3 Taylah Upshaw             06 Murfreesboro          13-11.00      4.24m 
  4 Xarya Udoumana            06 Unattached            13-08.75      4.18m 
  5 Braelyn Kirk              06 Unattached            12-09.75      3.90m 
  6 Kyndall Braden            06 Training Gro          12-05.00      3.78m 
 
Event 155  Girls Long Jump 14 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ashlyn Patton             05 Tennessee To          15-11.50      4.86m 
  2 Janae Bowers              05 Training Gro          15-03.25      4.65m 
  3 Logan Brownfield          05 Front Runner          14-02.00      4.31m 
  4 Samaya Armstead           05 Trial By Fir          13-11.75      4.26m 
  5 Maya Follmer              05 Rok Running           13-08.25      4.17m 
  6 Amari Robinson            05 Middle Tenne          12-00.00      3.65m 
  7 Naysa Haywood             05 Trial By Fir          10-08.25      3.25m 
  8 Emma Smith                05 WilCo Track           10-05.25      3.18m 
 
Event 157  Girls Long Jump 15-16 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jalyn Rice                03 Unattached            17-04.75      5.30m 
  2 Samantha Woodson          03 Trial By Fir          16-00.75      4.89m 
  3 Ar'Nazsia Johnson         03 Murfreesboro          15-08.50      4.78m 
  4 Kaylen Thomas             04 Front Runner          15-05.50      4.71m 
  5 Lucy Litwin               04 Training Gro          15-01.75      4.61m 
  6 Nya Phillips              04 West Tenness          13-06.25      4.12m 
  7 Somer Holyfield           04 Rocket Speed          12-05.25      3.79m 
  8 Aaliyah Martin            04 Training Gro           9-04.50      2.85m 
  9 Marnesia Sumler           03 Clarksville            6-10.00      2.08m 
 10 Clarke Williamson         04 Front Runner           5-10.25      1.78m 
 11 Mayel Animashaun          03 Clarksville            5-06.50      1.68m 
 -- Jakaiya Tutwiler          04 Memphis Must                ND            
 -- Markia Green              04 Unattached                 DNS            
 -- Madelyn Rees              03 Middle Tenne               DNS            
 -- Hollan Powers             03 Kindersport                DNS            
 
Event 159  Women Long Jump 17-18 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Meg Wilson                01 Kindersport           19-03.25      5.87m 
  2 Sophie Galloway           02 Kindersport           19-01.25      5.82m 
  3 Mikah Charley             02 Rutherford C          16-11.75      5.17m 
  4 Jalena Curbeam            00 Track and Fi          16-10.00      5.13m 
  5 Alayna Darrett            02 Track and Fi          10-03.50      3.13m 
  6 Namiah Hughes             01 Trial By Fir           5-07.25      1.70m 
 -- Kleymar Cruz              00 Track and Fi               DNS            
 -- Mikele Vickers            02 Front Runner               DNS            
 
Event 161  Girls Triple Jump 13 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Xarya Udoumana            06 Unattached            31-07.00      9.62m 
 
Event 165  Girls Triple Jump 15-16 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jalyn Rice                03 Unattached            35-04.50     10.78m 
  2 Jakaiya Tutwiler          04 Memphis Must          32-06.00      9.90m 
 
Event 167  Women Triple Jump 17-18 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Sophie Galloway           02 Kindersport           41-00.50     12.50m 
  2 Mikah Charley             02 Rutherford C          35-05.50     10.80m 
  3 Jalena Curbeam            00 Track and Fi          34-09.75     10.61m 
 -- Jo'Neca Talley            02 Team 4mula S               DNS            
 -- Mikele Vickers            02 Front Runner               DNS            
 -- Meg Wilson                01 Kindersport                DNS            
 
Event 171  Girls High Jump 10 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Emma Rees                 09 Middle Tenne           3-02.00      0.96m 
 
Event 175  Girls High Jump 12 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Alaysia Montgomery        07 Trial By Fir           4-08.00      1.42m 
  2 Camille Dahlke            07 WilCo Track            4-00.00      1.21m 
 
Event 177  Girls High Jump 13 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
 -- Laila Jackson             06 Trial By Fir                NH            
 -- Neveah Neal               06 Team 4mula S                NH            
 
Event 179  Girls High Jump 14 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Lyric Chatman             05 Training Gro           4-10.00      1.47m 
  2 Avery Beck                05 WilCo Track            4-02.00      1.27m 
  3 Janae Bowers              05 Training Gro          J4-02.00      1.27m 
 
Event 181  Girls High Jump 15-16 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Haley Rankin              03 Team 4mula S           4-10.00      1.47m 
  2 Lucy Litwin               04 Training Gro           4-06.00      1.37m 
  3 Madelyn Rees              03 Middle Tenne           4-04.00      1.32m 
 -- Hollan Powers             03 Kindersport                DNS            
 
Event 183  Women High Jump 17-18 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jayden Gilbert            02 Rocket Speed           5-05.00      1.65m 
  2 Alayna Darrett            02 Track and Fi           5-00.00      1.52m 
 
Event 185  Girls Discus Throw 1.0 Kg 11 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Izabella Rafaj            08 Middle Tenne             55-05     16.89m 
  2 Jasmyn Bernard            08 Rutherford C             39-04     11.98m 
  3 Libby Murphy              08 Front Runner             29-08      9.04m 
 
Event 187  Girls Discus Throw 1.0 Kg 12 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Sania Mcghee              07 Rutherford C             67-10     20.67m 
  2 Anastasia Battle          07 Team 4mula S             54-11     16.73m 
  3 Molly Brownfield          07 Front Runner             43-09     13.33m 
 
Event 189  Girls Discus Throw 1.0 Kg 13 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Zhniya Boyd               06 Trial By Fir             73-07     22.42m 
  2 Lanaya Roberts            06 Trial By Fir             73-05     22.37m 
  3 Amaya Barnes              06 Rutherford C             61-07     18.77m 
  4 Makenzie Giles            06 Middle Tenne             52-07     16.02m 
 
Event 191  Girls Discus Throw 1.0 Kg 14 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Norah Weaver              05 Front Runner            115-00     35.05m 
 
Event 193  Girls Discus Throw 1.0 Kg 15-16 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Alyssia Jenkins           03 Trial By Fir             98-02     29.92m 
  2 Kierstin Roy              03 Precision Tr             96-00     29.26m 
  3 Zoe Patton                04 Rutherford C             86-09     26.44m 
  4 Sandra Kamel              03 Rutherford C             80-00     24.38m 
  5 Kelsey Barnes             04 Middle Tenne             75-00     22.86m 
  6 Sarah Tang                04 Middle Tenne             72-10     22.19m 
  7 Mayel Animashaun          03 Clarksville              52-02     15.90m 
 -- Amani Ellis               04 Clarksville                 ND            
 
Event 195  Women Discus Throw 1.0 kg 17-18 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Sophia Patton             02 Rutherford C             57-01     17.39m 
 -- Genesis Ike               02 Trial By Fir                ND            
 
Event 197  Girls Shot Put 4 lbs 8-under
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Malaysia Phillips         11 Clarksville           11-10.50      3.61m 
  2 Cynthia Williams          11 Clarksville            9-05.50      2.88m 
 
Event 201  Girls Shot Put 6 lbs 10 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kendall Keen              09 Madison Athl          21-01.50      6.43m 
  2 Trinitee Moorman          09 Rutherford C          15-07.50      4.76m 
  3 Jenesis Jefferson         09 Clarksville           14-03.50      4.35m 
  4 Peyton Giles              09 Middle Tenne           9-01.00      2.76m 
 
Event 203  Girls Shot Put 6 lbs 11 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Izabella Rafaj            08 Middle Tenne          22-06.00      6.85m 
  2 Jasmyn Bernard            08 Rutherford C          13-05.00      4.08m 
 
Event 205  Girls Shot Put 6 lbs 12 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Sania Mcghee              07 Rutherford C          29-07.50      9.02m 
  2 Kyleigh Turks             07 Rutherford C          25-00.00      7.62m 
  3 Molly Brownfield          07 Front Runner          22-00.00      6.70m 
  4 Brittany Williams         07 Clarksville           21-02.50      6.46m 
  5 Anastasia Battle          07 Team 4mula S          21-01.50      6.43m 
  6 Cienna Jones              07 Team 4mula S          18-04.00      5.58m 
 
Event 207  Girls Shot Put 6 lbs 13 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Lanaya Roberts            06 Trial By Fir          28-10.50      8.80m 
  2 Zhniya Boyd               06 Trial By Fir          28-08.00      8.73m 
  3 Makenzie Giles            06 Middle Tenne          26-02.50      7.98m 
  4 Amaya Barnes              06 Rutherford C          24-04.00      7.41m 
 
Event 209  Girls Shot Put 6 lbs 14 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Norah Weaver              05 Front Runner          36-09.00     11.20m 
  2 Jazmyne Blaine            05 Unattached            25-07.00      7.79m 
 -- Zkiya Coplen              05 West Tenness                ND            
 
Event 211  Girls Shot Put 4 kg 15-16 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Sarah Tang                04 Middle Tenne          37-05.00     11.40m 
  2 Kierstin Roy              03 Precision Tr          35-05.00     10.79m 
  3 Alyssia Jenkins           03 Trial By Fir          32-08.00      9.95m 
  4 Sandra Kamel              03 Rutherford C          30-10.50      9.41m 
  5 Haley Summers             04 Tennessee To          30-03.00      9.22m 
  6 Zoe Patton                04 Rutherford C          29-09.50      9.08m 
  7 Kelsey Barnes             04 Middle Tenne          28-09.50      8.77m 
 -- Mayel Animashaun          03 Clarksville                 ND            
 
Event 213  Women Shot Put 4 kg 17-18 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Sophia Patton             02 Rutherford C          21-05.50      6.54m 
 -- Genesis Ike               02 Trial By Fir                ND            
 
Event 215  Girls Javelin Throw Turbo (300 g 8-under
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Laney Stroud              11 Front Runner             38-11     11.86m 
  2 Cynthia Williams          11 Clarksville              15-06      4.72m 
 
Event 217  Girls Javelin Throw Turbo (400 g 9 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Zariah Prince             10 Track and Fi             23-04      7.11m 
 
Event 219  Girls Javelin Throw Turbo (400 g 10 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kendall Keen              09 Madison Athl             53-00     16.15m 
  2 Trinitee Moorman          09 Rutherford C             35-08     10.87m 
  3 Lucy Glenn                09 Madison Athl             32-07      9.93m 
  4 Peyton Giles              09 Middle Tenne             26-10      8.17m 
  5 Jenesis Jefferson         09 Clarksville              17-02      5.23m 
 
Event 222  Girls Javelin Throw Turbo (400 g 11 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Izabella Rafaj            08 Middle Tenne             57-08     17.57m 
  2 Libby Murphy              08 Front Runner             45-05     13.84m 
 -- Jasmyn Bernard            08 Rutherford C               DNS            
 
Event 224  Girls Javelin Throw Turbo (400 g 12 years old
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bailey Trahan             07 Middle Tenne             34-03     10.43m 
 -- Bailee Flecther           07 Memphis Must               DNS            
 -- Molly Brownfield          07 Front Runner               DNS            
 
Event 620  Women Long Jump Masters
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
 -- Lucy Litwon               99 Training Gro               DNS            
 
Event 624  Women High Jump Masters
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
 -- Lucy Litwon               99 Training Gro               DNS            
 
               Women - 8-under - Team Rankings - 9 Events Scored
===============================================================================
    1) Front Runners Track Club    50        2) TEAM 4MULA SPORTS          47   
    3) Trial By Fire youth track   46        4) Clarksville All-Stars      33   
    5) Memphis Mustangs Track Clu  22        6) Huntsville Metro Track Cl  13   
    6) Training Ground Track Club  13                                           
 
             Women - 9 years old - Team Rankings - 6 Events Scored
===============================================================================
    1) TEAM 4MULA SPORTS           56        2) Training Ground Track Clu  25   
    3) Front Runners Track Club    24        4) Track and Field United So  17   
    5) Madison Athletic Club       14        6) Huntsville Metro Track Cl  11   
    7) Middle Tennessee Track Clu   9                                           
 
            Women - 10 years old - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) Middle Tennessee Track Clu  57        1) Rutherford County Track A  57   
    3) Front Runners Track Club    37        4) Madison Athletic Club      35   
    5) TEAM 4MULA SPORTS           22        6) Clarksville All-Stars      20   
    6) ROK Running                 20                                           
 
            Women - 11 years old - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
    1) Rutherford County Track An  82        2) Front Runners Track Club   56   
    3) Middle Tennessee Track Clu  30        4) Madison Athletic Club      15   
 
            Women - 12 years old - Team Rankings - 14 Events Scored
===============================================================================
    1) Rutherford County Track An  96        2) TEAM 4MULA SPORTS          62   
    3) Middle Tennessee Track Clu  54        4) ROK Running                35   
    5) Trial By Fire youth track   27        6) Kindersport                23   
    7) Huntsville Metro Track Clu  20        7) Memphis Mustangs Track Cl  20   
    9) Front Runners Track Club    15       10) WilCo Track and Field      13   
   11) Clarksville All-Stars       11       12) Madison Athletic Club       8   
 
            Women - 13 years old - Team Rankings - 13 Events Scored
===============================================================================
    1) Rutherford County Track An  61        2) Trial By Fire youth track  60   
    3) Memphis Mustangs Track Clu  40        4) TEAM 4MULA SPORTS          28   
    5) MURFREESBORO ELITE          23        6) Huntsville Metro Track Cl  18   
    6) WilCo Track and Field       18        8) Madison Athletic Club      16   
    9) ROK Running                 14       10) Kindersport                12   
   10) Nashville Illusions Track   12       12) Middle Tennessee Track Cl  11   
   13) Training Ground Track Club   8                                           
 
            Women - 14 years old - Team Rankings - 12 Events Scored
===============================================================================
    1) Middle Tennessee Track Clu  41        2) Training Ground Track Clu  38   
    3) Trial By Fire youth track   37        4) TEAM 4MULA SPORTS          36   
    5) Front Runners Track Club    35        6) Tennessee Torque           32   
    7) Memphis Mustangs Track Clu  20        8) Rutherford County Track A  17   
    9) WilCo Track and Field       11       10) ROK Running                 5   
 
          Women - 15-16 years old - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Rutherford County Track An  97        2) Trial By Fire youth track  55   
    3) Middle Tennessee Track Clu  32        3) TEAM 4MULA SPORTS          32   
    5) Tennessee Torque            31        6) Training Ground Track Clu  21   
    7) Kindersport                 20        8) MURFREESBORO ELITE         19   
    9) Precision Track Club        16        9) Front Runners Track Club   16   
   11) Huntsville Metro Track Clu  14       12) Memphis Mustangs Track Cl  11   
   13) Nashville Illusions Track    4       14) West Tennessee Flash        3   
   15) Rocket Speed Track Club      2       15) Clarksville All-Stars       2   
 
          Women - 17-18 years old - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Rutherford County Track An  62        2) Kindersport                44   
    3) Track and Field United Sou  39        4) Trial By Fire youth track  38   
    5) MURFREESBORO ELITE          35        6) ROK Running                28   
    7) TEAM 4MULA SPORTS           21        7) Tennessee Torque           21   
    9) Rocket Speed Track Club     18       10) Memphis Mustangs Track Cl  14   
   11) Front Runners Track Club    13       12) Shackle Island Track Club   6   
   13) Training Ground Track Club   3