D-I Large Schools Boys 100 Meters I Large Schools
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Micaleous Elder 12 Blackman 11.00
2 Michael Fuqua 12 Franklin County 11.08
3 Zylon Cooper 12 Cleveland 11.18
4 Skyy Craig 10 Walker Valley 11.23
5 Sam Peters 12 Sequoyah 11.23
6 Adonis Otey 12 Blackman 11.25
7 David Dorsey 12 Cleveland 11.29
8 Baylor Segree 12 LaVergne 11.33
9 Braiden Brown 11 Cookeville 11.34
10 Samari Hill 12 Riverdale 11.36
11 Javon Burke 10 Bradley Central 11.38
12 Omar Norris 10 Ooltewah 11.44
13 Mateo Thammachack 12 Shelbyville Central 11.61
14 Jared Sebourn 12 Tullahoma 11.65
15 Corvion Fields 12 Tullahoma 11.97
D-I Large Schools Boys 200 Meters I Large Schools
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Micaleous Elder 12 Blackman 21.66
2 Jeffrey Perez 11 Cleveland 21.86
3 Baylor Segree 12 LaVergne 22.31
4 Ja'Von Davis 10 Columbia Central 22.40
5 Michael Fuqua 12 Franklin County 22.46
6 Sam Peters 12 Sequoyah 22.54
7 Zylon Cooper 12 Cleveland 22.76
8 Omar Norris 10 Ooltewah 22.91
9 Samari Hill 12 Riverdale 22.94
10 Javon Burke 10 Bradley Central 23.02
11 Kannon Oggs 12 Rhea County 23.23
12 Quincey Elder 10 Blackman 23.31
13 Jared Sebourn 12 Tullahoma 23.43
14 Corvion Fields 12 Tullahoma 23.62
15 Josh Barefield 12 Cookeville 23.83
D-I Large Schools Boys 400 Meters I Large Schools
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Baylor Segree 12 LaVergne 49.71
2 Bryce Turnbow 12 Cookeville 51.22
3 Jeb Martin 10 Franklin County 51.50
4 Mackavious Constant 12 Cleveland 51.91
5 Evan Thompson 12 McMinn County 51.92
6 Arlington Ferguson 12 Cleveland 52.00
7 Camron Lannom 10 Walker Valley 52.95
8 Kyren Rutledge 10 Oakland 53.01
9 Brandon Gibbs 10 Riverdale 53.07
10 Alex Dees 10 Bradley Central 53.12
11 Andre Mungin 12 Chattanooga Central 54.53
12 Anthony Wonder 12 Tullahoma 54.88
13 Christian Murphy 11 Sequoyah 55.45
14 Jonathan Driver 11 Columbia Central 57.88
15 Jayden Taylor 9 Franklin County 1:06.19
D-I Large Schools Boys 800 Meters I Large Schools
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kevin Griffin 12 Cookeville 2:01.79
2 Cole Millard 12 Cleveland 2:03.71
3 Andrew Nau 12 Stewarts Creek 2:04.43
4 Nathan Cardel 11 Central Magnet 2:04.80
5 Payt Bussey 12 Stone Memorial 2:04.85
6 Tyler Higgenbottom 12 Bradley Central 2:06.59
7 Eli Callender 11 Central Magnet 2:09.14
8 Jacob Sparks 9 Cookeville 2:09.68
9 Lucas Finnell 10 Bradley Central 2:10.40
10 Brandon Cluckey 11 Tullahoma 2:12.95
11 Brenden O'Boyle 12 Walker Valley 2:13.10
12 Daniel Vintrov 12 Hixson 2:14.15
13 Matthew Williams 12 Riverdale 2:14.77
14 Caleb Nutt 12 Columbia Central 2:15.07
15 Renato Garcia 11 Coffee County Central 2:19.53
16 Brycen Pryor 10 Columbia Central 2:30.26
D-I Large Schools Boys 1600 Meters I Large Schools
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Cole Bullock 12 Red Bank 4:15.70
2 Canaan Anderson 11 Siegel 4:29.49
3 Kevin Griffin 12 Cookeville 4:32.86
4 Ransom Lester 11 Oakland 4:34.20
5 Eli Cramer 11 Riverdale 4:39.85
6 Jacob Rutledge 9 Coffee County Central 4:42.22
7 Landry Wells 11 Central Magnet 4:46.52
8 Jacob Sparks 9 Cookeville 4:50.43
9 Payt Bussey 12 Stone Memorial 4:53.91
10 Lucas Finnell 10 Bradley Central 4:59.31
11 Wesley Cannon 12 Livingston Academy 5:00.35
12 David Dias-Nogueira 11 Ooltewah 5:06.49
13 Landon Kenney 9 Coffee County Central 5:10.01
14 Sunny Quinn 9 Columbia Central 5:15.83
D-I Large Schools Boys 3200 Meters I Large Schools
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Cole Bullock 12 Red Bank 9:14.79
2 Fuji Anday 11 Central Magnet 9:47.33
3 Eli Cramer 11 Riverdale 9:56.92
4 Jacob Kiemeyer 12 East Hamilton 10:17.00
5 Blake Yuenger 9 Central Magnet 10:26.15
6 Alexander Angell 12 Cookeville 10:29.09
7 Jacob Rutledge 9 Coffee County Central 10:51.33
8 Austin McCowan 11 Cookeville 10:54.01
9 Wesley Cannon 12 Livingston Academy 11:22.49
10 Titan Henley 10 Bradley Central 11:23.14
11 Jackson Davis 10 Walker Valley 11:35.14
12 Garrett Masters 9 Coffee County Central 11:46.10
13 Sunny Quinn 9 Columbia Central 12:10.57
14 Brandon Cruz 11 Columbia Central 12:19.04
D-I Large Schools Boys 110m Hurdles I Large Schools
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Eric Parker 12 Cleveland 14.26
2 Skyy Craig 10 Walker Valley 15.21
3 Spencer Hoffman 12 McMinn County 15.33
4 Bryce Turnbow 12 Cookeville 15.43
5 Dace Brown 11 McMinn County 15.59
6 Ahmad Collins 11 Blackman 16.42
7 Austin Thompson 12 East Hamilton 16.48
8 Nicholas Shelton 12 Stewarts Creek 16.56
9 Elijah Herring 9 Riverdale 17.12
10 Jaylun Watkins 12 Ooltewah 17.24
11 Christian Doty 9 Ooltewah 17.49
12 Dillon Helms 12 Coffee County Central 19.44
13 Conner Morgan 12 Franklin County 19.48
14 Joshua Roberson 11 Coffee County Central 19.59
D-I Large Schools Boys 300m Hurdles I Large Schools
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Eric Parker 12 Cleveland 37.80
2 Skyy Craig 10 Walker Valley 38.30
3 Spencer Hoffman 12 McMinn County 40.89
4 Dace Brown 11 McMinn County 42.15
5 Alex Moss 10 Rhea County 42.36
6 Tylan Beard 11 Stewarts Creek 44.07
7 Ahmad Collins 11 Blackman 44.08
8 Greg Bush 10 LaVergne 44.10
9 Austin Thompson 12 East Hamilton 44.73
10 Chavez Harden 12 Tullahoma 45.15
11 Nicholas Shelton 12 Stewarts Creek 45.58
12 Jaylun Watkins 12 Ooltewah 48.93
13 Dillon Helms 12 Coffee County Central 52.97
D-I Large Schools Boys 4x100m I Large Schools
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Blackman 42.09
Quincey ElderGabriel ColemanAdonis OteyMicaleous Elder
2 Cleveland 42.18
Zylon CooperDavid DorseyKees TjaardaJeffrey Perez
3 Ooltewah 43.87
Donté BluntQuincy HarveyOmar NorrisDawson Jones
4 Rhea County 43.88
Aulbrey SmithParker GravettKannon OggsNick DeBoer
5 Cookeville 44.37
Jaeden McAllisterBraiden BrownMichael CurtJosh Barefield
6 Riverdale 44.65
Jaylan SimmonsJacob MorrisJalen DowellSamari Hill
7 Franklin County 44.66
Raymond PirtleCameron ReedChris ShultzMichael Fuqua
8 Stewarts Creek 44.73
Cameron AddieAmari JelksNathan WrightTyree Thomas
9 Columbia Central 45.09
Xzayvier HortonRoman WoodsonDontavius BrownJa'Von Davis
10 East Hamilton 45.25
Marko DozierChandler FosterAvery SmithChris Myers
11 Tullahoma 45.39
Chavez HardenCorvion FieldsBrian NelmsJared Sebourn
12 Soddy-Daisy 45.47
Keegan BarrettGabe DavisBryce BedfordMason Porter
13 LaVergne 45.89
Kristian LainezKobie PostonJaylon CarrRayshawn Thompson
14 Coffee County Central 47.21
John DobsonJasiyah KnoxTanner HulveyJalen Morris
15 McMinn County 47.52
Danyul BeltonNicholas EarpsJordan DixonBrandon Miles
D-I Large Schools Boys 4x200m I Large Schools
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Cleveland 1:29.25
Zylon CooperArlington FergusonJeffrey PerezKees Tjaarda
2 Riverdale 1:31.76
Jaylan SimmonsJacob MorrisJalen DowellSamari Hill
3 Cookeville 1:31.95
Jaeden McAllisterBryce TurnbowMichael CurtJosh Barefield
4 Oakland 1:32.19
5 Ooltewah 1:32.28
Donté BluntOmar NorrisQuincy HarveyDawson Jones
6 Stewarts Creek 1:32.66
Cameron AddieTylan BeardTyler FlaggAmari Jelks
7 Chattanooga Central 1:32.98
Anthony ColemanAndre MunginJavarius WrightOrlando Gearing
8 East Hamilton 1:33.68
Marko DozierCameron MontgomeryJajuan SmithChris Myers
9 Columbia Central 1:33.73
Xzayvier HortonRoman WoodsonDontavius BrownJonathan Knight
10 Rhea County 1:34.43
Jayden GoodwinAulbrey SmithParker GravettKannon Oggs
11 Walker Valley 1:35.33
Camron LannomWes ClarkTrevor YoungBrian Criddle
12 Coffee County Central 1:39.04
Kelby WalkerMichael PritchettCJ AnthonyJasiyah Knox
D-I Large Schools Boys 4x400m I Large Schools
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Cleveland 3:28.04
Mackavious ConstantEric ParkerCole MillardArlington Ferguson
2 Ooltewah 3:30.13
Mykkel BanksMarek BanksBryceton WalkerJulien Walker
3 Riverdale 3:32.60
Tevin WoodsElijah ManpigMatthew WilliamsBrandon Gibbs
4 Coffee County Central 3:32.88
John DobsonKelvin VergeRenato GarciaTrace Bryant
5 Blackman 3:35.46
Derrick NattTodd LarkThomas ZimmerEmilio Martin
6 McMinn County 3:35.58
Evan ThompsonSpencer HoffmanTaygan WardDace Brown
7 LaVergne 3:36.90
Greg BushKristian LainezBaylor SegreeDaimius Walden
8 Stewarts Creek 3:38.29
Jamal AndersonDesmond CampbellTyler FlaggTylan Beard
9 Tullahoma 3:42.37
Matt QuaConnor WhiteAnthony WonderBrandon Cluckey
10 Rhea County 3:45.67
Aulbrey SmithDrew FisherJayden GoodwinKannon Oggs
11 Howard School Of Academics & Technology 3:45.71
Calvin JamesEric JohnsonJayvion ThomasTerran Bell
12 Walker Valley 3:45.95
Camron LannomTrevor YoungBrenden O'BoyleBrody Swafford
13 Hixson 3:52.56
Malachi WiseLogan GriffithJalen MurphyDaniel Vintrov
D-I Large Schools Boys 4x800m I Large Schools
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Cleveland 8:23.25
Cole MillardMackavious ConstantJoseph BrownRyan Lovelace
2 Central Magnet 8:26.02
3 Ooltewah 8:31.21
Mykkel BanksMarek BanksKeyshawn StaffordBryceton Walker
4 Siegel 8:37.44
Canaan AndersonJacob BoykinSeth RobinsonBen Tickle
5 Riverdale 8:46.03
Griffin FaulkTevin WoodsMatthew WilliamsGrayson McPherson
6 Coffee County Central 8:49.98
Ethan BeatyRenato GarciaEthan WelchJacob Rutledge
7 Tullahoma 8:50.58
Chavez HardenBrandon CluckeyMatt QuaConnor White
8 Bradley Central 8:50.82
Lucas FinnellTyler HiggenbottomBrayden FallsKurt West
9 Oakland 8:58.04
Ransom LesterGrant QuallsJack ParmerNicholas Wright
10 Rhea County 9:15.24
Drew FisherNic BrockWill RussellCamden Quick
11 Cookeville 9:19.78
Ethan KopinskiAidan JacksonAzriel MorganKilian Linder
12 Soddy-Daisy 9:22.29
Scott BowerJonathan WestChris ErvinKeith Vici
13 McMinn County 9:22.40
Anthony BeckWilliam HallEaston SchumacherTaygan Ward
14 Walker Valley 9:25.18
Garrett WinsorJoshua NicodemusKamron IshamCamm Garrett
15 Columbia Central 9:40.74
Sunny QuinnCaleb NuttBrycen PryorJonathan Driver
16 Franklin County 10:05.11
Jayden TaylorDwayne PierceHunter CronrathCorey Knight
D-I Large Schools Boys Shot Put I Large Schools
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Alex Higgins 12 Cleveland 48-09.25
2 Antonio Malone 11 Blackman 45-10.25
3 BJ Ragland 10 Red Bank 43-06.50
4 Benton Flatt 12 Cookeville 43-03.00
5 Wyatt Garrett 12 Chattanooga Central 42-08.25
6 L. Crouch 9 Tullahoma 42-02.50
7 Jarian Green 12 Ooltewah 42-01.75
8 Randy Cousin 11 Blackman 41-09.50
9 Corey Greeson 10 Central Magnet 41-09.00
10 Lee Steakley 9 Franklin County 41-03.00
11 Myles Hicks 12 Riverdale 40-10.50
12 Silas Boyd 11 Cookeville 39-02.00
13 Joe Conner 11 Livingston Academy 38-03.50
14 Austin Gilmer 11 Stone Memorial 35-02.50
15 C. Bradford 9 Tullahoma 34-00.52
16 Safari Palmer 12 Franklin County 31-11.75
D-I Large Schools Boys Discus I Large Schools
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Antonio Malone 11 Blackman 148-10
2 Larry Baldwin 12 Oakland 136-05
3 Myles Hicks 12 Riverdale 133-08
4 Marshall Haynes 11 Ooltewah 132-04
5 Corey Greeson 10 Central Magnet 128-06
6 Benton Flatt 12 Cookeville 125-01
7 Lee Steakley 9 Franklin County 118-03
8 Steven Moore 12 Walker Valley 109-07
9 Harrison Davis 12 East Hamilton 107-08
10 Evan Neal 10 Cleveland 107-02
11 Kene Ikedionwu 9 Cookeville 107-01
12 Ethan Welch 9 Coffee County Central 106-07
13 C. Bradford 9 Tullahoma 101-03
14 Tydrell Mitchell 10 Tullahoma 99-02
15 Joe Conner 11 Livingston Academy 95-11
16 Alex Higgins 12 Cleveland 86-04
D-I Large Schools Boys High Jump I Large Schools
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Emilio Martin 11 Blackman 6-04.00
2 Curtis Riggins 12 Riverdale 6-00.00
3 Walker Dunn 11 Giles County 6-00.00
4 Chris Belew 11 Cleveland 5-10.00
5 Gunnar Olson 11 Bradley Central 5-10.00
6 Clayton Denney 10 Bradley Central 5-10.00
7 Derrick Natt 11 Blackman 5-08.00
7 Nasir Scaife 9 Franklin County 5-08.00
9 Emerson Tibbs 12 East Hamilton 5-08.00
10 Trace Bryant 12 Coffee County Central 5-08.00
11 Malik Sneed 12 Siegel 5-06.00
11 Carson Pletcher 10 Cookeville 5-06.00
13 John Dobson 9 Coffee County Central 5-04.00
14 Myles Mann 9 Walker Valley 5-02.00
14 Jack England 9 Cookeville 5-02.00
16 Kade Tjaarda 9 Walker Valley 5-00.00
D-I Large Schools Boys Pole Vault I Large Schools
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Connor White 12 Tullahoma 12-00.00
2 Christian Brown 11 Stewarts Creek 11-00.00
3 Trace Bryant 12 Coffee County Central 10-06.00
4 Caleb Paradis 12 Red Bank 10-06.00
4 Clayton Denney 10 Bradley Central 10-06.00
6 Samuel Cobb 11 Stewarts Creek 9-06.00
7 Tyler Higgenbottom 12 Bradley Central 9-06.00
8 Ethan Welch 9 Coffee County Central 9-06.00
9 Jakob Bratcher 11 Stewarts Creek 9-00.00
9 Brandon Pittard 11 Riverdale 9-00.00
11 Dillon Helms 12 Coffee County Central 7-00.00
D-I Large Schools Boys Long Jump I Large Schools
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 David Dorsey 12 Cleveland 23-00.50
2 Roman Woodson 10 Columbia Central 21-10.00
3 Jeffrey Perez 11 Cleveland 21-04.00
4 Michael Fuqua 12 Franklin County 21-02.00
5 Kj Zeigler 12 Giles County 20-11.50
6 Skyy Craig 10 Walker Valley 20-04.75
7 Woodi Washington 12 Oakland 20-04.50
8 Cameron Montgomery 12 East Hamilton 20-00.75
9 Marko Dozier 12 East Hamilton 19-09.50
10 Brooks Burr 12 Cookeville 19-06.50
11 Jaylan Simmons 12 Riverdale 19-01.00
12 Curtis Riggins 12 Riverdale 18-11.50
13 Conner Morgan 12 Franklin County 18-09.00
14 Carson Pletcher 10 Cookeville 18-00.75
15 James Garrett 10 Stone Memorial 17-10.50
Mister Jones 11 LaVergne ND
D-I Large Schools Boys Triple Jump I Large Schools
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 David Dorsey 12 Cleveland 43-09.00
2 Eric Parker 12 Cleveland 43-05.50
3 Curtis Riggins 12 Riverdale 42-04.00
4 Kobie Poston 12 LaVergne 42-02.75
5 Brooks Burr 12 Cookeville 41-03.00
6 Mister Jones 11 LaVergne 40-07.00
7 Christopher Johnson 10 Riverdale 39-04.75
8 Eric Brehen 12 Walker Valley 38-08.25
9 Kelvin Verge 10 Coffee County Central 38-06.50
10 Bryce Bedford 12 Soddy-Daisy 38-05.50
11 Avery Smith 10 East Hamilton 38-03.50
12 Erik Motykowski 11 Cookeville 37-08.25
13 Kelby Walker 9 Coffee County Central 33-11.00
14 Chris Shultz 12 Franklin County 33-08.50
15 Wes Clark 10 Walker Valley 33-04.00
D-I Large Schools Girls 100 Meters I Large Schools
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ar'Nazsia Johnson 10 Riverdale 12.49
2 Joelle Patton 11 Blackman 12.56
3 Lauren Randall 11 Cumberland County 12.75
4 Keyana Vines 11 Chattanooga Central 12.82
5 Kategie Casseus 10 Cleveland 12.83
6 Kimbra Dunning 12 Red Bank 13.07
7 Ke'Asyia Ward 12 Stewarts Creek 13.12
8 Kehaulani Holden 9 Shelbyville Central 13.14
9 Marissa Douglass 11 Franklin County 13.18
10 Alexis Spivey 11 Smyrna 13.19
11 Susan Nelson 12 Stone Memorial 13.23
12 Amy Johnson 9 Tullahoma 13.31
13 Cheyenne Frazier 11 McMinn County 13.59
14 Ashtin Holman 11 Franklin County 14.56
D-I Large Schools Girls 200 Meters I Large Schools
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ar'Nazsia Johnson 10 Riverdale 25.16
2 Joelle Patton 11 Blackman 25.34
3 Kynnedy Gilbert 9 Oakland 25.90
4 Kategie Casseus 10 Cleveland 25.92
5 Janay Ryan 10 Cleveland 26.04
6 Lauren Randall 11 Cumberland County 26.09
7 Keyana Vines 11 Chattanooga Central 26.15
8 Kehaulani Holden 9 Shelbyville Central 26.42
9 Paris Reed 9 Franklin County 26.51
10 Tinia James 10 Cleveland 26.98
11 Amy Johnson 9 Tullahoma 27.12
12 Susan Nelson 12 Stone Memorial 28.05
13 Lauren Garrison 12 Rhea County 28.30
14 Michelle Gomez 10 Walker Valley 28.47
D-I Large Schools Girls 400 Meters I Large Schools
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ke'Asyia Ward 12 Stewarts Creek 59.93
2 Ashley Eulo 10 Walker Valley 1:00.26
3 Alexis Spivey 11 Smyrna 1:00.27
4 Kynnedy Gilbert 9 Oakland 1:02.21
5 Morgan Buxton 11 Hixson 1:02.31
6 Andrenique Moore 10 Chattanooga Central 1:03.53
7 Gracie Gilreath 11 Soddy-Daisy 1:03.96
8 Ryan Pope 10 McMinn County 1:04.33
9 Emily Gean 11 Livingston Academy 1:04.45
10 Maxine Marczak 11 Columbia Central 1:04.71
11 Cheyenne Watson 10 Shelbyville Central 1:04.89
12 Anna Driller 9 Cookeville 1:06.14
13 Jada Tharp 9 Ooltewah 1:06.56
14 Madison Rooker 9 Coffee County Central 1:07.40
D-I Large Schools Girls 800 Meters I Large Schools
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Breja Hooks 12 Oakland 2:22.07
2 Kara McDaniel 9 Franklin County 2:24.68
3 Gabrielle Beckett 12 Soddy-Daisy 2:26.61
4 Samantha Ouellette 9 Central Magnet 2:28.33
5 Ashley Eulo 10 Walker Valley 2:31.28
6 Sydney Judd 10 Walker Valley 2:33.24
7 Madeline Myers 9 Oakland 2:34.73
8 Perla Martinez 10 Ooltewah 2:35.47
9 Morgan Ouellette 12 Central Magnet 2:36.58
10 Claire Yolitz 12 East Hamilton 2:43.93
11 Maddie Long 10 Cookeville 2:44.09
12 Lizb Tadeo-Vargas 11 Columbia Central 2:44.87
13 Addie Miller 9 Soddy-Daisy 2:47.47
14 Trava Brown 11 Coffee County Central 2:55.95
D-I Large Schools Girls 1600 Meters I Large Schools
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Landri Wilcox 10 Cookeville 5:00.40
2 Breja Hooks 12 Oakland 5:08.86
3 Lesley Green 12 Rhea County 5:13.10
4 Samantha Ouellette 9 Central Magnet 5:22.30
5 Bailey Branam 11 Soddy-Daisy 5:30.31
6 Kara McDaniel 9 Franklin County 5:42.07
7 Sarah Sneed 12 Riverdale 5:42.36
8 Patricia Barrera 9 Coffee County Central 6:06.06
9 Kyra Hayes 9 Siegel 6:07.28
10 Claire Offutt 11 McMinn County 6:17.86
11 Emma Newcome 9 Stone Memorial 6:30.22
12 Ashtyn Cross 10 Bradley Central 6:37.72
13 Ashleigh Cox 12 East Hamilton 6:43.74
D-I Large Schools Girls 3200 Meters I Large Schools
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Landri Wilcox 10 Cookeville 11:04.81
2 Lesley Green 12 Rhea County 11:16.45
3 Marilyn McCarthy 10 Siegel 11:28.14
4 Evan Welch 10 White County 11:54.73
5 Sarah Sneed 12 Riverdale 12:14.02
6 Megan Roth 11 Blackman 12:22.21
7 Annie Kate McDermott 10 Cookeville 12:29.66
8 Katilee Croft 10 Soddy-Daisy 12:37.68
9 Kerrigan Walls 11 Central Magnet 12:53.27
10 Patricia Barrera 9 Coffee County Central 13:54.35
11 Nicole Spencer 9 East Hamilton 14:18.39
12 Claire Yolitz 12 East Hamilton 14:47.51
13 Ashtyn Cross 10 Bradley Central 15:01.08
14 Katharine Hills 10 Tullahoma 15:08.19
15 Ayla Dietz 9 Columbia Central 15:47.55
16 Ariana Hansen 9 Coffee County Central 16:02.17
D-I Large Schools Girls 100m Hurdles I Large Schools
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Gracie Morse 10 Franklin County 15.36
2 Kelsey Henderson 12 Soddy-Daisy 15.37
3 Kaile Alford 10 Oakland 15.76
4 Paige Manney 11 McMinn County 16.25
5 Susan Nelson 12 Stone Memorial 16.53
6 Karina Combs 9 Smyrna 16.62
7 Lauren Garrison 12 Rhea County 16.72
8 Sophia Dieckhaus 12 Rhea County 16.99
9 Shelby Woolwine 10 Ooltewah 17.13
10 Fayonica Holt 12 Oakland 17.22
11 Anna Renshaw 12 Cleveland 17.35
12 Shakira Waller 11 Riverdale 17.81
13 Chloe Haggard 12 Coffee County Central 18.37
14 Cheyenne Watson 10 Shelbyville Central 18.62
15 Nina Beeles 10 Giles County 19.78
D-I Large Schools Girls 300m Hurdles I Large Schools
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Gracie Morse 10 Franklin County 45.41
2 Kaile Alford 10 Oakland 47.49
3 Kelsey Henderson 12 Soddy-Daisy 47.93
4 Faith Robinette 12 Stone Memorial 48.49
5 Mika McKinney 12 LaVergne 49.59
6 Sara Mullis 11 Bradley Central 49.69
7 Karina Combs 9 Smyrna 49.80
8 McKinna Harvin 11 Cookeville 50.38
9 Shelby Woolwine 10 Ooltewah 51.55
10 Fayonica Holt 12 Oakland 51.67
11 Aubrey Pickel 10 McMinn County 51.80
12 Anna Renshaw 12 Cleveland 52.66
13 Savannah Watson 9 Shelbyville Central 53.62
14 Nina Beeles 10 Giles County 59.49
D-I Large Schools Girls 4x100m I Large Schools
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Blackman 49.57
Amani SharifFaith AndersonJaibriana BryantJoelle Patton
2 Red Bank 49.96
Kimbra DunningLanaja BowensAshley WarePrincess Simmons
3 Bradley Central 50.80
Sara MullisAbbey ScalisePaige WhiteZakyra Shannon
4 Franklin County 50.94
Marissa DouglassAngela TarrantParis ReedAshtin Holman
5 Ooltewah 51.70
Ariel ReidEmily FischerZoe FarmerDaisja Knox
6 LaVergne 52.23
Breoncia SamsLaShawnda StevensAyana WilliamsI'Ashya Phomphanh
7 Columbia Central 52.36
Nyla MilesRolanda EdwardsZaria HallAzhinaye Barner
8 Cookeville 53.13
Deja SavageTaylor AndersonAlyssa HansonMcKinna Harvin
9 Oakland 53.14
Jayla MoranJayda FreemanLashawnti EasleyMoriah Thomas
10 Rhea County 53.95
Maddie TaylorLauren SpecialeSophia DieckhausLauren Garrison
11 McMinn County 54.04
Aubrey PickelCaelyn TurnerCheyenne FrazierJaliyah Miller
12 Coffee County Central 56.92
D-I Large Schools Girls 4x200m I Large Schools
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Cleveland 1:46.18
Tinia JamesJenna BosserdatJanay RyanKategie Casseus
2 Bradley Central 1:47.30
Tori FreemanHaven GreeneBrooklyn VaskeKylee Caylor
3 Chattanooga Central 1:48.05
Allissa WaltonAndrenique MooreParris PruittKeyana Vines
4 Riverdale 1:49.07
Jessalynn MillerTaliyan GibsonN'Dia MetcalfAr'Nazsia Johnson
5 Oakland 1:49.46
Kynnedy GilbertEve HoffmanToni JohnsonKaliyah Hall
6 Ooltewah 1:50.29
Ariel ReidDaisja KnoxJada TharpYeniia Dixon
7 Blackman 1:50.55
Amani SharifJaibriana BryantTyranesia PattonJoelle Patton
8 LaVergne 1:51.53
Breoncia SamsLaShawnda StevensAyana WilliamsI'Ashya Phomphanh
9 Cookeville 1:53.23
Deja SavageTaylor AndersonAlyssa HansonMcKinna Harvin
10 Rhea County 1:53.48
Maddie TaylorRachel DavenportSophia DieckhausLauren Speciale
11 Columbia Central 1:53.56
Nyla MilesAzhinaye BarnerAshanti KnightRolanda Edwards
12 Walker Valley 1:55.90
Michelle GomezJiana WeathersbyLarkin GarrettAlice Reyes
13 McMinn County 1:58.74
Jaliyah MillerKarli BentonAubrey PickelCheyenne Frazier
14 Coffee County Central 2:10.75
Leila KnoxKelti HamrickEricia HowardNayeli Cano
D-I Large Schools Girls 4x400m I Large Schools
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Stewarts Creek 4:13.63
Kiersten ColemanZhordan ShannonKe'Asyia WardBrooke Wilson
2 Oakland 4:14.05
3 Walker Valley 4:15.14
Ashley EuloSydney JuddLarkin GarrettMichelle Gomez
4 Cleveland 4:15.69
Jenna BosserdatHannah WagersAnna RenshawFernie Cooper
5 Ooltewah 4:17.38
Daisja KnoxAriel ReidShelby WoolwineJada Tharp
6 Franklin County 4:24.56
Scott-Winton JoriLeeAlyssa HayworthGracie MorseKara McDaniel
7 Tullahoma 4:24.75
Amy JohnsonWillow HobbsNatalie NunnAnna Parker
8 LaVergne 4:24.91
LaShawnda StevensBreoncia SamsAyana WilliamsI'Ashya Phomphanh
9 Soddy-Daisy 4:26.87
Gabrielle BeckettAmber HolcombeGracie GilreathKatilee Croft
10 Blackman 4:28.78
Abigail WinnetteJoan'nay WilliamsTyranesia PattonJaibriana Bryant
11 Columbia Central 4:32.70
Azhinaye BarnerSydney CastilloMaxine MarczakTamiya Ellis
12 McMinn County 4:40.09
Carlie BeckRosie LopezRyan PopeAshley Ratliff
13 Rhea County 4:40.24
Maddie TaylorLauren GarrisonRachel DavenportLauren Speciale
14 Hixson 4:41.40
Mollie BishopKendall EasterlyMeghan ClineMorgan Buxton
15 Coffee County Central 4:48.65
Madison RookerEllie GrahamMacy TaborJayda Wright
16 Livingston Academy 4:56.21
Brookelyn BilbreyEmily GeanMallory TrullMahalah Boone
D-I Large Schools Girls 4x800m I Large Schools
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Soddy-Daisy 10:19.76
Bailey BranamAddie MillerKatilee CroftGabrielle Beckett
2 Oakland 10:21.95
3 Tullahoma 10:32.35
Katharine HillsAnna ParkerElise SandlinNatalie Nunn
4 Siegel 10:44.14
Marilyn McCarthyAshlee SchaeferKyra HayesSarah Wilkerson
5 Blackman 10:44.65
Megan RothAlyssa GoodmanJoan'nay WilliamsJaden Swam
6 Hixson 10:52.85
Kendall EasterlyAbbey LinMeghan ClineMollie Bishop
7 McMinn County 10:54.05
Ashley RatliffCarlie BeckClaire OffuttRyan Pope
8 Columbia Central 10:59.95
Tamiya EllisMaxine MarczakLizb Tadeo-VargasSydney Castillo
9 Livingston Academy 11:23.90
Brookelyn BilbreyEmily GeanMallory TrullMahalah Boone
10 Coffee County Central 11:29.07
Patricia BarreraMakenzie WebbTrava BrownAriana Hansen
11 East Hamilton 11:33.40
Angel ChongCarmen MerolleAshleigh CoxClaire Yolitz
12 Cleveland 11:44.53
Hannah WagersAlly RenshawHannah ShopeAmelia Musselman
13 Riverdale 12:23.01
Megan MillerRebekah DyeJenna WyckoffHannah Dye
14 Walker Valley 12:23.58
Angie TorresAlice ReyesGwen HenryAudrey Firestone
15 Cookeville 12:36.86
Maddie LongLyric KnightMaggie KirbySarah Dudney
D-I Large Schools Girls Shot Put I Large Schools
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Hallie DeArman 10 Rhea County 36-04.50
2 Sophie Frederick 11 Walker Valley 35-09.50
3 Hope Anderson 10 Blackman 35-09.00
4 Kaylan Ferrell 10 Tullahoma 34-07.50
5 Katie Moore 9 Cleveland 34-04.25
6 Jania Summers 12 Siegel 34-04.00
7 Ali Wilson 11 Cumberland County 33-04.50
8 Tori Freeman 12 Bradley Central 33-00.00
9 Chloe Savage 12 Cookeville 32-08.00
10 Anna Renshaw 12 Cleveland 31-08.00
11 Mika McKinney 12 LaVergne 31-04.50
12 Carlie Barnes 12 Coffee County Central 31-04.25
13 Nyla Whiteside 12 East Ridge 29-11.00
14 BriAnna Norton Coffee County Central 29-01.00
15 Kaylee Fuller 10 Riverdale 28-11.00
16 Stashia Sims 11 Tullahoma 28-06.50
D-I Large Schools Girls Discus I Large Schools
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sophie Frederick 11 Walker Valley 114-05
2 Hallie DeArman 10 Rhea County 106-02
3 Jania Summers 12 Siegel 103-09
4 Lily Loveday 12 Cookeville 101-00
5 Chloe Savage 12 Cookeville 96-06
6 Leyla Lewis 12 Smyrna 94-00
7 Katie Moore 9 Cleveland 92-09
8 Tori Freeman 12 Bradley Central 91-03
9 Keira Bundy 12 Cleveland 91-02
10 Mika McKinney 12 LaVergne 85-02
11 Allie Lemacks 11 Soddy-Daisy 85-01
12 Zoe Patton 9 Blackman 79-09
13 Beizh Holloway 10 Franklin County 79-08
14 Stashia Sims 11 Tullahoma 78-07
15 Kaylan Ferrell 10 Tullahoma 75-04
16 Jayda Wright 9 Coffee County Central 63-05
D-I Large Schools Girls High Jump I Large Schools
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Zhordan Shannon 10 Stewarts Creek 5-00.00
2 Paige Manney 11 McMinn County 4-10.00
2 Shakira Waller 11 Riverdale 4-10.00
4 Macy Tabor 10 Coffee County Central 4-10.00
5 Maggie Swick 10 Bradley Central 4-10.00
6 Samantha Waller 10 Walker Valley 4-10.00
7 Jaclyn Wright 12 Blackman 4-10.00
8 Katie Anderson 10 White County 4-06.00
9 Chloe Haggard 12 Coffee County Central 4-06.00
10 Jessalynn Miller 12 Riverdale 4-04.00
10 Mikah Thomsen 12 Cookeville 4-04.00
12 Makyia Tazewell 9 Ooltewah 4-00.00
D-I Large Schools Girls Pole Vault I Large Schools
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Gracie Hamilton 11 Bradley Central 8-00.00
2 Kaylee Fuller 10 Riverdale 7-06.00
3 Lizzy Raper 9 Cookeville 7-00.00
4 Chloe Haggard 12 Coffee County Central 6-06.00
5 Yaqueennisha Murray 9 Riverdale 6-00.00
6 Claire Perrigo 11 Stewarts Creek 5-06.00
7 Andrea Woodward 10 Bradley Central 5-06.00
8 Claire Bryant 10 Coffee County Central 5-06.00
9 Mackenzie Neal 10 Stewarts Creek 5-00.00
D-I Large Schools Girls Long Jump I Large Schools
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kimbra Dunning 12 Red Bank 17-06.25
2 Susan Nelson 12 Stone Memorial 16-08.50
3 N'Dia Metcalf 11 Riverdale 16-08.50
4 Amira Doss 10 Stewarts Creek 16-06.00
5 Zakyra Shannon 12 Bradley Central 15-11.75
6 Gracie Morse 10 Franklin County 15-10.00
7 Lizzy Raper 9 Cookeville 15-09.50
8 JaMya Carnes 11 East Ridge 15-08.25
9 Marissa Douglass 11 Franklin County 15-06.50
10 Jenna Bosserdat 10 Cleveland 15-02.00
11 Lauren Speciale 11 Rhea County 14-09.50
12 Anna Bailey 10 Blackman 14-07.75
13 Mikayla Gale 10 Walker Valley 14-05.75
14 Madison Rooker 9 Coffee County Central 14-02.50
15 Rhema Eggleston 11 Siegel 12-07.00
16 Madison Hershman 10 Coffee County Central 12-04.25
D-I Large Schools Girls Triple Jump I Large Schools
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kimbra Dunning 12 Red Bank 35-02.00
2 Faith Robinette 12 Stone Memorial 35-00.00
3 Zakyra Shannon 12 Bradley Central 34-00.50
4 Rolanda Edwards 11 Columbia Central 33-11.00
5 Kelsey Henderson 12 Soddy-Daisy 33-10.00
6 Paige Manney 11 McMinn County 32-11.00
7 N'Dia Metcalf 11 Riverdale 32-07.00
8 Anna Bailey 10 Blackman 32-05.75
9 Lizzy Raper 9 Cookeville 31-11.00
10 Eve Hoffman 12 Oakland 31-11.00
11 Jordan Herring 10 Cumberland County 30-09.00
12 Alissa Schramm 9 Ooltewah 30-08.75
13 Carmen Booker 11 Blackman 30-08.00
14 Chloe Bradford 10 Franklin County 29-05.50
15 Claire Bryant 10 Coffee County Central 28-09.00