RaceTab by MileSplit/FloSports Sonja Mullins, CCS
TSSAA A-AA East Sectional - 5/17/2017 5:38:11 PM
Chattanooga Christian, , TN
Event #1 - Varsity Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================
Ln Team Seed
=======================================================
Heat 1
1 Hixson High School 11:36.59
2 Sequatchie Co. High School 11:39.04
3 Boyd Buchanan High School 11:45.98
4 Loudon High School 12:14.53
5 Sullivan South High School 12:25.54
6 Scott High School 12:26.65
7 Gatlinburg-Pittman High School 12:42.88
8 West Greene High School 13:22.30
Heat 2
1 Knoxville Catholic High School 10:42.70
2 Signal Mountain High School 10:45.74
3 Christian Academy of Knoxville 11:05.50
4 University School of Johnson Cit 11:06.23
5 Notre Dame High School 11:06.61
6 Unicoi Co. High School 11:16.76
7 Chattanooga Christian School 11:22.62
8 Greeneville High School 11:33.67
Event #2 - Varsity Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================
Ln Team Seed
=======================================================
Heat 1
1 West Greene High School 9:13.05
2 Northview Academy 9:20.35
3 Austin-East High School 9:21.31
4 L & N STEM Academy 9:27.63
5 Scott High School 9:27.63
6 Howard School of Academics & Tec 9:37.30
7 Hixson High School 9:41.02
8 Carter High School 9:42.54
Heat 2
1 Greeneville High School 8:46.99
2 Signal Mountain High School 8:48.96
3 Chattanooga Central High School 8:54.79
4 Alcoa High School 8:58.15
5 Knoxville Catholic High School 8:58.15
6 University School of Johnson Cit 9:01.33
7 Chattanooga Christian School 9:03.93
8 Sullivan South High School 9:10.33
Event #3 - Varsity Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Heat 1
1 Grace Sexton 10 Scott High School 19.30
2 Camiel Oliver 10 Sullivan East High School 19.08
3 Raven Hall 12 Signal Mountain High Scho 18.94
4 Olivia Kent 11 Sullivan South High Schoo 18.69
5 Shelby Yancey 11 Scott High School 18.93
6 Karly Taylor 11 Sullivan South High Schoo 18.99
7 Lily Deinhart 11 Knoxville Catholic High S 19.25
8 Abbi Morelock 11 Greeneville High School 19.32
Heat 2
1 Lindsey Wall 11 Kingston High School 18.17
2 Abbey Overton 12 Scott High School 17.92
3 Jayla Stone 12 East Ridge High School 16.30
4 Lennex Walker 12 Chatt. School for the Art 14.15
5 Stephanie Wisse 12 Unicoi Co. High School 16.03
6 Makenzie Jones 12 Greeneville High School 17.56
7 Kenzie Thomas 10 Sullivan East High School 17.95
8 Jolie McGann 9 Signal Mountain High Scho 18.39
Event #4 - Varsity Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Heat 1
1 Mikael Price 10 Elizabethton High School 18.76
2 Darian Smith 11 East Ridge High School 18.35
3 Juliun Lane 11 West Greene High School 17.86
4 Timothy Doneski 10 Alcoa High School 16.77
5 Gabel Fulford 9 Christian Academy of Knox 17.20
6 Anthonee Webb 11 Austin-East High School 18.04
7 Mason Hayworth 9 Sullivan East High School 18.67
8 Cole Seely 11 Red Bank High School 19.25
Heat 2
1 Ty Youngblood 9 Greeneville High School 16.60
2 Hunter Marsh 11 Alcoa High School 16.58
3 Abraham Viar 12 Hixson High School 16.18
4 Brevin Sims 9 Chatt. School for the Art 14.75
5 Ethan Ward 11 Sullivan South High Schoo 16.13
6 DeAndre Anderson 12 Chattanooga Central High 16.19
7 Aaron Watterson 10 Sullivan South High Schoo 16.60
8 Trenton Wilken 12 Pigeon Forge High School 16.65
Event #5 - Varsity Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Heat 1
1 Makinsey Russell 9 Carter High School 14.15
2 Stephanie Wisse 12 Unicoi Co. High School 13.14
3 Morgan Buxton 9 Hixson High School 12.95
4 Maya Weaver 10 Christian Academy of Knox 12.85
5 Adira Griffin 12 Notre Dame High School 12.88
6 Dynasty Knighton 10 Alcoa High School 13.06
7 Lyric Schmidt 11 Sullivan South High Schoo 14.00
8 Piper Baker 10 Northview Academy 14.24
Heat 2
1 Reagan Helton 9 Christian Academy of Knox 12.80
2 Kimbra Dunning 10 Red Bank High School 12.52
3 Blake Blakemore 9 Austin-East High School 12.36
4 Alexis Wilson 12 Tyner Academy 12.14
5 Nicole Johnson 11 Tyner Academy 12.17
6 KeVeanna Gaither 11 Red Bank High School 12.47
7 Alexa Birch 12 Collegedale Academy 12.79
8 Char'Neice Clark 12 Chattanooga Central High 12.81
Event #6 - Varsity Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Heat 1
1 Ethan Ward 11 Sullivan South High Schoo 11.88
2 Jaque Powell 12 Chuckey-Doak High School 11.71
3 Ashton Treischmann 11 Grace Christian Academy 11.45
4 Elijah Cox 10 Alcoa High School 11.41
5 Traneil Moore 12 East Ridge High School 11.44
6 Devon Waight 12 Tyner Academy 11.55
7 Austin Outland 10 Elizabethton High School 11.78
8 Jacob Turner 12 Elizabethton High School 12.01
Heat 2
1 Joey Smith 11 Fulton High School 11.29
2 Shariq Dodd 11 McMinn Central High Schoo 11.08
3 Jazine Pelcher 10 Austin-East High School 11.00
4 Kedrick Wilbanks 12 Red Bank High School 10.75
5 kendrick wilbanks 12 Red Bank High School 10.87
6 Kashief Warren 12 Austin-East High School 11.04
7 Tyler Williamson 10 Christian Academy of Knox 11.22
8 Coby Colquitt 11 Austin-East High School 11.29
Event #7 - Varsity Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================
Ln Team Seed
=======================================================
Heat 1
1 Happy Valley High School 2:00.64
2 Notre Dame High School 1:59.18
3 Sullivan East High School 1:57.68
4 Tyner Academy 1:57.07
5 Carter High School 1:57.10
6 Greeneville High School 1:58.26
7 Gatlinburg-Pittman High School 2:00.35
8 Scott High School 2:14.41
Heat 2
1 Sullivan South High School 1:55.95
2 Brainerd High School 1:53.29
3 Signal Mountain High School 1:47.82
4 Chattanooga Christian School 1:45.51
5 Christian Academy of Knoxville 1:45.97
6 Alcoa High School 1:49.15
7 East Ridge High School 1:53.34
8 Red Bank High School 1:56.56
Event #8 - Varsity Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================
Ln Team Seed
=======================================================
Heat 1
1 Claiborne High School 1:40.00
2 Tyner Academy 1:39.42
3 Howard School of Academics & Tec 1:37.54
4 Sweetwater High School 1:36.10
5 East Ridge High School 1:36.13
6 Chattanooga Central High School 1:38.26
7 West Greene High School 1:39.51
8 Sullivan South High School 1:40.78
Heat 2
1 Chattanooga Christian School 1:35.19
2 Carter High School 1:34.55
3 Christian Academy of Knoxville 1:33.15
4 Austin-East High School 1:29.44
5 Alcoa High School 1:30.89
6 Fulton High School 1:33.28
7 Northview Academy 1:34.71
8 Happy Valley High School 1:36.02
Event #9 - Varsity Girls 1600 Meter Run
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Heat 1
1 Rebecca Story 11 Christian Academy of Knox 5:09.33
2 Ashlynd Broling 12 McMinn Central High Schoo 5:27.07
3 Emmy Davis 9 Signal Mountain High Scho 5:38.57
4 Taylor Cosey 10 Christian Academy of Knox 5:38.96
5 Lauren Pilkton 10 Elizabethton High School 5:45.21
6 Lilly Simms 11 Pigeon Forge High School 5:46.69
7 Callie Tucker 9 Knoxville Catholic High S 5:48.83
8 Shila Kapaya 11 Knoxville Catholic High S 5:48.84
9 Mattie Parker 10 Signal Mountain High Scho 5:58.40
10 Kathleen Umbarger 11 Signal Mountain High Scho 6:00.99
11 Phoebe Moran 8 Chattanooga Christian Sch 6:04.28
12 Megan Todd 11 Unicoi Co. High School 6:04.62
13 Gabriella Boles 10 Scott High School 6:06.00
14 Emma Bradford 9 Sequatchie Co. High Schoo 6:09.86
15 Katelin Anderson 9 Boyd Buchanan High School 6:11.47
16 Paige Roberts 12 Sullivan East High School 6:23.14
Event #10 - Varsity Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Heat 1
1 Georde Goodwyn 12 Knoxville Catholic High S 4:30.66
2 Jake Renfree 10 Knoxville Catholic High S 4:30.74
3 Jackson Beason 12 Alcoa High School 4:30.77
4 Brent Borden 11 Grace Christian Academy 4:31.40
5 Seth Jinks 9 L & N STEM Academy 4:40.76
6 Thomas Porter 12 Signal Mountain High Scho 4:49.30
7 Jacob Pettinger 9 Knoxville Catholic High S 4:49.87
8 Drew Degges 10 Christian Academy of Knox 4:50.39
9 Cole Bullock 10 Red Bank High School 4:50.89
10 Jonah Bird 11 Signal Mountain High Scho 4:51.68
11 Ryland Jones 9 Greeneville High School 4:52.15
12 Jordan Blacker 10 Northview Academy 4:53.55
13 Pablo Rivas 11 University School of John 4:54.03
14 Zach Johnson 11 Sullivan South High Schoo 4:54.77
15 Miles Franklin 11 Christian Academy of Knox 4:55.27
16 Matthew Broussard 12 Chattanooga Christian Sch 5:01.13
Event #11 - Varsity Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================
Ln Team Seed
=======================================================
Heat 1
1 Greeneville High School 56.58
2 Sullivan East High School 55.67
3 Carter High School 55.28
4 East Ridge High School 52.93
5 Brainerd High School 53.31
6 West Greene High School 55.31
7 Northview Academy 56.57
8 Scott High School 1:05.38
Heat 2
1 Chattanooga Christian School 52.86
2 Sullivan South High School 52.38
3 Chattanooga Central High School 51.29
4 Red Bank High School 48.99
5 Tyner Academy 49.79
6 Alcoa High School 51.59
7 Notre Dame High School 52.40
8 Signal Mountain High School 52.89
Event #12 - Varsity Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================
Ln Team Seed
=======================================================
Heat 1
1 Gatlinburg-Pittman High School 47.12
2 Claiborne High School 45.88
3 Carter High School 45.75
4 Tyner Academy 45.61
5 Sullivan South High School 45.72
6 Howard School of Academics & Tec 45.87
7 Happy Valley High School 46.39
8 Scott High School 54.34
Heat 2
1 Northview Academy 45.29
2 East Ridge High School 44.80
3 Red Bank High School 43.34
4 Austin-East High School 42.65
5 Brainerd High School 43.34
6 Alcoa High School 44.56
7 Fulton High School 45.06
8 Elizabethton High School 45.59
Event #13 - Varsity Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Heat 1
1 Kassidy Knight 11 Union Co. High School 1:08.74
2 Violet Boss 11 Greeneville High School 1:07.44
3 Maya O'Dell 11 Greeneville High School 1:05.80
4 Sammy Smith 9 Signal Mountain High Scho 1:04.65
5 Katie Dorris 12 Chattanooga Central High 1:05.37
6 Lily Hein 10 Notre Dame High School 1:05.96
7 Diary Bradford 11 Austin-East High School 1:08.50
8 Emily Vance 9 Loudon High School 1:11.98
Heat 2
1 Alyssa Hare 12 Sullivan East High School 1:04.15
2 Maddie Eagle 9 Notre Dame High School 1:02.31
3 Alayah Dozier 9 Chatt. School for the Art 59.59
4 McKinley Blackburn 9 Christian Academy of Knox 58.84
5 Olivia Hoffman 11 Chattanooga Christian Sch 59.29
6 Anna Witsoe 9 Knoxville Catholic High S 1:00.23
7 Channing Barker 9 Sequatchie Co. High Schoo 1:03.32
8 Emma San Miguel 12 Notre Dame High School 1:04.34
Event #14 - Varsity Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Heat 1
1 Elijah J. Whitman 10 Austin-East High School 55.38
2 DeShaun Hill 11 Sullivan East High School 54.30
3 Hayden Teague 11 Tellico Plains High Schoo 54.17
4 Luke Etherton 9 Christian Academy of Knox 53.58
5 Angel Soler 10 Alcoa High School 53.58
6 Trey Lowe 10 Sullivan East High School 54.25
7 Jahson Jackson 11 Austin-East High School 54.37
8 Marcus Monday 11 Alcoa High School 55.78
Heat 2
1 Tyrese Starling 12 Tyner Academy 52.86
2 Ford Collier 10 Christian Academy of Knox 52.72
3 Chance Henderson 12 Red Bank High School 52.68
4 Clarence Smith 11 Carter High School 52.43
5 Terran Cox 12 Alcoa High School 52.55
6 Hollis Edwards 10 Chatt. School for the Art 52.69
7 Tyquan Rodgers 11 Austin-East High School 52.73
8 Taylor McCarty 11 Northview Academy 53.36
Event #15 - Varsity Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Heat 1
1 Shelby Yancey 11 Scott High School 56.41
2 Melia Baker 10 McMinn Central High Schoo 54.32
3 Jolie McGann 9 Signal Mountain High Scho 53.12
4 Eva Tolliver 9 Carter High School 52.48
5 Emily Graham 9 Greeneville High School 52.63
6 Kenzie Thomas 10 Sullivan East High School 53.35
7 Caleigh Blair 11 Johnson Co. High School 54.52
8 Abbey Overton 12 Scott High School 58.88
Heat 2
1 Jayla Stone 12 East Ridge High School 51.93
2 Stephanie Wisse 12 Unicoi Co. High School 50.30
3 Emma Johnson 11 Signal Mountain High Scho 49.69
4 Lennex Walker 12 Chatt. School for the Art 45.58
5 Serena Smith 12 East Ridge High School 49.50
6 Grace Sexton 10 Scott High School 50.02
7 Lily Deinhart 11 Knoxville Catholic High S 51.02
8 Lamiah Walker 8 Chatt. School for the Art 52.32
Event #16 - Varsity Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Heat 1
3 Cole Seely 11 Red Bank High School 45.73
5 Christian Porter 11 Christian Academy of Knox 45.73
Heat 2
1 Ty Youngblood 9 Greeneville High School 44.37
2 Michael Black 9 Chattanooga Christian Sch 44.27
3 Gabel Fulford 9 Christian Academy of Knox 43.71
4 Juliun Lane 11 West Greene High School 43.35
5 Abraham Viar 12 Hixson High School 43.45
6 Jackson Williams 12 McMinn Central High Schoo 43.91
7 Trenton Wilken 12 Pigeon Forge High School 44.35
Heat 3
1 Timothy Doneski 10 Alcoa High School 43.12
2 DeAndre Anderson 12 Chattanooga Central High 42.58
3 Hunter Marsh 11 Alcoa High School 41.13
4 Kiyontae Warren 10 Austin-East High School 39.60
5 Brevin Sims 9 Chatt. School for the Art 40.46
6 Ethan Ward 11 Sullivan South High Schoo 42.32
7 Jackson Bostick 9 Grace Christian Academy 42.68
8 Brett Smith 12 Elizabethton High School 43.15
Event #17 - Varsity Girls 800 Meter Run
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Heat 1
1 Leah Orton 12 Christian Academy of Knox 2:33.13
2 Julia Agan 11 Signal Mountain High Scho 2:33.74
3 Katie Dorris 12 Chattanooga Central High 2:34.48
4 Lexie Brown 11 Notre Dame High School 2:36.19
5 Randi Feuchtenberger 12 Elizabethton High School 2:43.14
6 Megan Todd 11 Unicoi Co. High School 2:43.58
7 Jada Hale 12 Boyd Buchanan High School 2:43.95
8 Ashley McMeen 12 Notre Dame High School 2:46.51
Heat 2
1 Ashlynd Broling 12 McMinn Central High Schoo 2:21.47
2 Rebecca Story 11 Christian Academy of Knox 2:21.84
3 Heather Feuchtenberger 12 Elizabethton High School 2:22.17
4 Ellie Wolski 9 Knoxville Catholic High S 2:24.67
5 Emmy Davis 9 Signal Mountain High Scho 2:29.90
6 Emily Welles 11 Christian Academy of Knox 2:30.30
7 Katlyn Ray 10 Grace Christian Academy 2:30.65
8 Bekah Owen 11 University School of John 2:31.13
Event #18 - Varsity Boys 800 Meter Run
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Heat 1
1 Stephen Cone 11 Chattanooga Christian Sch 2:10.74
2 Tyler Little 11 Scott High School 2:11.14
3 Micah Ellison 12 Sullivan East High School 2:11.36
4 Jonah Bird 11 Signal Mountain High Scho 2:11.69
5 Jordan Blacker 10 Northview Academy 2:12.83
6 Alberto Domingez 11 Chattanooga Central High 2:12.87
7 Emmerson Fulton 11 Gatlinburg-Pittman High S 2:13.09
8 Seth Long 10 West Greene High School 2:13.15
Heat 2
1 Timothy Thacker 12 Grace Christian Academy 2:03.05
2 Georde Goodwyn 12 Knoxville Catholic High S 2:03.89
3 Jake Renfree 10 Knoxville Catholic High S 2:07.03
4 Ethan Tornstrom 11 Knoxville Catholic High S 2:08.07
5 Thomas Porter 12 Signal Mountain High Scho 2:09.59
6 Cole Bullock 10 Red Bank High School 2:09.87
7 Nick Holloway 11 Alcoa High School 2:10.57
8 Seth Jinks 9 L & N STEM Academy 2:10.65
Event #19 - Varsity Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Heat 1
1 Kaitlyn Pederson 10 Gatlinburg-Pittman High S 28.92
2 Lyric Schmidt 11 Sullivan South High Schoo 28.70
3 Adira Griffin 12 Notre Dame High School 27.18
4 Alexis Wilson 12 Tyner Academy 26.95
5 Alexa Birch 12 Collegedale Academy 27.12
6 Char'Neice Clark 12 Chattanooga Central High 27.25
7 Ashley Smith 10 Claiborne High School 28.89
8 Jade Triebel 10 Greeneville High School 29.75
Heat 2
1 McKinley Blackburn 9 Christian Academy of Knox 26.74
2 KeVeanna Gaither 11 Red Bank High School 26.60
3 Alayah Dozier 9 Chatt. School for the Art 25.88
4 Blake Blakemore 9 Austin-East High School 25.68
5 Nicole Johnson 11 Tyner Academy 25.77
6 Olivia Hoffman 11 Chattanooga Christian Sch 26.30
7 Maya Weaver 10 Christian Academy of Knox 26.63
8 Chloe Henderson 10 Christian Academy of Knox 26.83
Event #20 - Varsity Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Heat 1
1 Joseph Garmany 11 Gatlinburg-Pittman High S 24.98
2 Logan Norman 12 Elizabethton High School 24.54
3 Di'andre Johnson 11 Alcoa High School 23.78
4 Tyler Williamson 10 Christian Academy of Knox 23.38
5 Jerome Stoudamire 11 Tyner Academy 23.55
6 Hollis Edwards 10 Chatt. School for the Art 23.86
7 Hunter Davenport 11 Happy Valley High School 24.86
8 Kaden Taylor 10 Northview Academy 25.05
Heat 2
1 Shariq Dodd 11 McMinn Central High Schoo 22.86
2 Jazine Pelcher 10 Austin-East High School 22.57
3 Kashief Warren 12 Austin-East High School 22.52
4 Kedrick Wilbanks 12 Red Bank High School 22.37
5 Martest Forbes 11 Austin-East High School 22.38
6 kendrick wilbanks 12 Red Bank High School 22.56
7 Dorian Williamson 11 Fulton High School 22.58
8 Ashton Treischmann 11 Grace Christian Academy 23.30
Event #21 - Varsity Girls 3200 Meter Run
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Heat 1
1 Rebecca Story 11 Christian Academy of Knox 11:14.28
2 Taylor Cosey 10 Christian Academy of Knox 11:35.54
3 Laura Bretscher 11 L & N STEM Academy 11:45.43
4 Callie Tucker 9 Knoxville Catholic High S 12:11.18
5 Shila Kapaya 11 Knoxville Catholic High S 12:11.18
6 Lilly Simms 11 Pigeon Forge High School 12:40.70
7 Emmy Davis 9 Signal Mountain High Scho 12:50.96
8 Kathleen Umbarger 11 Signal Mountain High Scho 13:19.44
9 Emma Bradford 9 Sequatchie Co. High Schoo 13:48.50
10 Ali Burns 10 University School of John 13:58.20
11 Lucy Sandhoff 10 Chattanooga Christian Sch 14:13.90
12 Paige Roberts 12 Sullivan East High School 14:19.42
13 Lexxi Harrison 10 West Greene High School 14:30.50
14 Elizabeth Christopher 9 Grace Christian Academy 14:31.24
15 Emmily Clack 9 Hixson High School 14:46.46
16 Stephanie Goette 9 Chattanooga Christian Sch 14:55.24
Event #22 - Varsity Boys 3200 Meter Run
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Heat 1
1 Georde Goodwyn 12 Knoxville Catholic High S 10:05.00
2 Jake Renfree 10 Knoxville Catholic High S 10:05.06
3 Timothy Thacker 12 Grace Christian Academy 10:06.72
4 Jackson Beason 12 Alcoa High School 10:10.50
5 Devin Sullivan 11 Knoxville Catholic High S 10:14.81
6 Cole Bullock 10 Red Bank High School 10:19.02
7 Porter Bradley 10 University School of John 10:40.44
8 Matthew Broussard 12 Chattanooga Christian Sch 10:46.59
9 Ryan Cross 10 Christian Academy of Knox 10:49.31
10 Will Remke 9 Signal Mountain High Scho 10:49.43
11 Garrison Wheeler 11 Signal Mountain High Scho 10:53.81
12 Kaigen Mulkey 9 Chattanooga Central High 10:55.75
13 Will Cronin 12 Greeneville High School 11:02.49
14 Zach Johnson 11 Sullivan South High Schoo 11:07.01
15 Edimo Ninterestse 9 Chattanooga Christian Sch 11:07.75
16 Jordan Blacker 10 Northview Academy 11:12.54
Event #23 - Varsity Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================
Ln Team Seed
=======================================================
Heat 1
1 Sunbright High School 5:02.42
2 Sequatchie Co. High School 4:45.02
3 Sullivan South High School 4:44.32
4 Christian Academy of Knoxville 4:36.56
5 Chattanooga Central High School 4:36.63
6 Carter High School 4:44.49
7 Scott High School 4:49.02
8 Gatlinburg-Pittman High School 5:02.95
Heat 2
1 Sullivan East High School 4:31.24
2 Brainerd High School 4:25.58
3 Signal Mountain High School 4:16.37
4 Chattanooga Christian School 4:07.79
5 Knoxville Catholic High School 4:15.36
6 Notre Dame High School 4:25.09
7 Elizabethton High School 4:28.55
8 Greeneville High School 4:33.62
Event #24 - Varsity Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================
Ln Team Seed
=======================================================
Heat 1
1 Scott High School 4:01.81
2 Howard School of Academics & Tec 3:52.33
3 Sullivan South High School 3:45.26
4 Greeneville High School 3:44.07
5 Chattanooga Christian School 3:44.12
6 Christian Academy of Knoxville 3:46.50
7 West Greene High School 3:52.54
Heat 2
1 Elizabethton High School 3:42.46
2 Sullivan East High School 3:38.09
3 Brainerd High School 3:32.60
4 Austin-East High School 3:27.96
5 Alcoa High School 3:30.32
6 Loudon High School 3:35.29
7 Carter High School 3:38.36
8 Chattanooga Central High School 3:43.53
Event #25 - Varsity Girls Pole Vault
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Flight 1
1 Summer Jones 9 Chattanooga Christian Sch 6-00.00
2 Jenna Haren 10 Greeneville High School 6-00.00
3 Genesis Stevens 11 Red Bank High School 6-00.00
4 Alex Carter 11 Unicoi Co. High School 6-00.00
5 Hannah Moore 10 Happy Valley High School 6-00.00
6 ahnna skelly 12 Red Bank High School 6-05.00
7 Eleni Christopoulos 9 Knoxville Catholic High S 7-00.00
8 Natalie Newsome 10 Happy Valley High School 7-00.00
9 Clarissa Oliva 11 Red Bank High School 8-00.00
10 Hailey Hawkins 10 Unicoi Co. High School 8-00.00
11 Faith Julian 11 West Greene High School 8-00.00
Event #26 - Varsity Boys Pole Vault
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Flight 1
1 Cannon Piller 10 Gatlinburg-Pittman High S 8-00.00
2 Matthew Norris 10 Red Bank High School 8-00.00
3 Chad Nash 12 Collegedale Academy 8-05.00
4 Justin Moore 10 Collegedale Academy 8-05.00
5 Tristan Morley 12 Happy Valley High School 8-06.00
6 Rowdy Davis 11 Happy Valley High School 8-06.00
7 Ian Kilday 10 Greeneville High School 9-06.00
8 Jaylon Clark 11 Happy Valley High School 9-06.00
9 Paul Schwarzentraub 12 L & N STEM Academy 10-00.00
10 Aidan Costello 11 University School of John 10-00.00
11 Cole Seely 11 Red Bank High School 10-00.00
12 Andrew Bowen 12 Unicoi Co. High School 10-06.00
13 Hunter Marsh 11 Alcoa High School 10-06.00
14 John Rentenbach 10 Knoxville Catholic High S 11-06.00
15 Moses Coley 11 University School of John 12-00.00
Event #27 - Varsity Girls Discus Throw
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Flight 1
1 Ashley Nunez 9 Alcoa High School 72-00
2 Deyonna Lansden 9 Chatt. School for the Art 72-02
3 Kayla Trout 9 Loudon High School 72-07
4 Nyla Whiteside 10 East Ridge High School 74-03
5 Destiny Wilbanks 11 East Ridge High School 75-00
6 Karsen Hutchens 9 Pigeon Forge High School 75-07
7 Courtney Dotson 9 Greeneville High School 77-02
8 Megan Miller 7 Gatlinburg-Pittman High S 79-09
Flight 2
1 Kathryn Fellhoelter 11 Loudon High School 85-01
2 Meredith St Clair 10 Sullivan South High Schoo 90-09
3 Ashley Russell 12 Chattanooga Central High 91-10
4 Autumn Garrett 9 Sullivan East High School 93-11
5 Jasmine Roberts 9 Elizabethton High School 100-05
6 Jataya Wilson 10 Alcoa High School 104-01
7 Camryn Koroma 11 Elizabethton High School 108-06
8 Camryn Bowman 12 Signal Mountain High Scho 133-08
Event #28 - Varsity Boys Discus Throw
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Flight 1
1 Alex Houser 10 Howard School of Academic 99-01
2 Noah Page 12 Chattanooga Central High 99-02
3 Brad Baker 12 Chattanooga Christian Sch 101-05
4 Alex Dalton 11 Christian Academy of Knox 107-04
5 Luke Etherton 9 Christian Academy of Knox 107-05
6 Ian Kilday 10 Greeneville High School 109-00
7 Zachary Lane 12 Greeneville High School 109-02
8 Dustin Black 11 Pigeon Forge High School 109-02
Flight 2
1 Nathan Cook 11 Scott High School 111-06
2 Preston Ward 10 Hixson High School 115-00
3 Jacob Maness 11 Alcoa High School 116-00
4 David Smith 12 L & N STEM Academy 119-00
5 Cameron Higgins 12 Unicoi Co. High School 121-00
6 Ian Williams 12 Alcoa High School 134-02
7 Evan Grooms 12 Greeneville High School 137-07
8 Hunter Eads 12 Sullivan East High School 144-03
Event #29 - Varsity Girls High Jump
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Flight 1
1 Moriyah Wimbley 10 Alcoa High School 4-00.00
2 Jade Triebel 10 Greeneville High School 4-04.00
3 Paxton Adkins 10 Sullivan East High School 4-04.00
4 Lamiah Walker 8 Chatt. School for the Art 4-04.00
5 Sydney Byrd 10 Sullivan East High School 4-06.00
6 Kassidy Knight 11 Union Co. High School 4-06.00
7 Stephanie Johnson 12 L & N STEM Academy 4-06.00
8 Jaliyah Miller 9 McMinn Central High Schoo 4-06.00
Flight 2
1 Rachel Geissler 12 Chattanooga Christian Sch 4-08.00
2 Laura Beth Turner 9 Chattanooga Christian Sch 4-08.00
3 Abbey Jayne 9 Sullivan South High Schoo 4-08.00
4 Grace Moore 11 Alcoa High School 4-08.00
5 Alexa Birch 12 Collegedale Academy 4-08.00
6 Stephanie Wisse 12 Unicoi Co. High School 4-10.00
7 Abbi Morelock 11 Greeneville High School 4-10.00
8 Olivia Kent 11 Sullivan South High Schoo 5-00.00
9 Cassie Curry 12 Chattanooga Christian Sch 5-00.00
10 Sydney Kraslawsky 12 Christian Academy of Knox 5-01.00
Event #30 - Varsity Boys High Jump
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Flight 1
1 Takeem Young 12 Greeneville High School 5-04.00
2 Caleb Rutherford 12 Loudon High School 5-04.00
3 Christian Porter 11 Christian Academy of Knox 5-04.00
4 Eric Wilson 10 Elizabethton High School 5-04.00
5 Dakota Deel 10 Sullivan East High School 5-08.00
6 Austin Roark 11 Happy Valley High School 5-08.00
7 Nathan Eads 11 Sullivan East High School 5-08.00
8 Chad Nash 12 Collegedale Academy 5-08.00
9 Benjamin Moore 12 Chattanooga Christian Sch 5-08.00
Flight 2
1 Alex Norwood 12 Elizabethton High School 5-10.00
2 Chris Johnson 12 Sequoyah High School 5-10.00
3 Benji Bash 10 Grace Christian Academy 6-00.00
4 Darius Harper 11 Austin-East High School 6-00.00
5 Sam Lucas 12 Sullivan South High Schoo 6-00.00
6 Bryan Brown 11 Alcoa High School 6-00.00
7 Tyrese Starling 12 Tyner Academy 6-02.00
8 Matthew Jump 11 Sequoyah High School 6-02.00
9 Jaylen Foster 12 L & N STEM Academy 6-04.00
10 Jd Thaxton 9 Loudon High School 6-07.00
Event #31 - Varsity Girls Shot Put
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Flight 1
1 Kayla Trout 9 Loudon High School 25-10.75
2 Kathryn Fellhoelter 11 Loudon High School 27-04.00
3 Abbi Morelock 11 Greeneville High School 28-06.25
4 Jazmyne Johnson 11 Austin-East High School 28-07.00
5 Autumn Garrett 9 Sullivan East High School 28-07.75
6 Meredith St Clair 10 Sullivan South High Schoo 28-10.00
7 Dakayla Parker 11 Chatt. School for the Art 28-10.50
8 Ashley Bear 12 Sullivan South High Schoo 28-11.25
Flight 2
1 Ashley Russell 12 Chattanooga Central High 29-04.00
2 Keichemriya Jones 10 Brainerd High School 30-07.00
3 Maddie Townsend 10 Sullivan South High Schoo 30-10.70
4 Shalyn Whitson 9 Happy Valley High School 31-00.25
5 Jataya Wilson 10 Alcoa High School 32-10.00
6 Camryn Koroma 11 Elizabethton High School 34-10.75
7 Jasmine Roberts 9 Elizabethton High School 36-06.00
8 Camryn Bowman 12 Signal Mountain High Scho 39-00.00
Event #32 - Varsity Boys Shot Put
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Flight 1
1 Colton Simpson 10 Gatlinburg-Pittman High S 37-09.50
2 David Smith 12 L & N STEM Academy 38-00.50
3 Preston Ward 10 Hixson High School 38-07.00
4 Hayden Lakin 11 Chattanooga Central High 38-09.50
5 Alex Dalton 11 Christian Academy of Knox 39-03.00
6 Alex Houser 10 Howard School of Academic 39-03.00
7 Evan Grooms 12 Greeneville High School 39-03.25
Flight 2
1 Jakobe Robinson 10 Alcoa High School 39-08.75
2 Ian Williams 12 Alcoa High School 40-02.50
3 Cameron Higgins 12 Unicoi Co. High School 40-05.50
4 Noah Page 12 Chattanooga Central High 41-01.00
5 Blake Hill 12 Claiborne High School 41-09.50
6 Zachary Lane 12 Greeneville High School 42-02.00
7 Tyelan Rice 12 Gatlinburg-Pittman High S 44-00.00
8 Hunter Eads 12 Sullivan East High School 49-08.25
Event #33 - Varsity Girls Triple Jump
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Flight 1
1 Hannah Collins 11 Sequoyah High School 28-05.75
2 Sierra Garber 9 West Greene High School 28-11.00
3 Tiffany Corby 10 Sullivan South High Schoo 29-00.00
4 Mattie Parker 10 Signal Mountain High Scho 29-00.75
5 Kendall Davis 10 Signal Mountain High Scho 29-07.75
6 Baileigh Teffeteller Malone 10 West Greene High School 29-08.00
7 Amber King 12 Elizabethton High School 29-11.00
8 Jayla Stone 12 East Ridge High School 29-11.75
9 Evie Brandt 11 Alcoa High School 30-01.50
10 Bailey Cheek 12 West Greene High School 30-09.00
11 Lamiah Walker 8 Chatt. School for the Art 31-00.50
12 Kimbra Dunning 10 Red Bank High School 32-10.75
13 Lennex Walker 12 Chatt. School for the Art 36-07.00
Event #34 - Varsity Boys Triple Jump
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Flight 1
1 Jaylon Clark 11 Happy Valley High School 36-00.50
2 Jack Stimart 12 Chattanooga Christian Sch 36-06.75
3 Christian Porter 11 Christian Academy of Knox 37-06.00
4 Darian Mattress 10 Alcoa High School 37-06.50
5 Mikael Price 10 Elizabethton High School 37-07.00
6 Jackson Williams 12 McMinn Central High Schoo 37-07.00
7 Angel Soler 10 Alcoa High School 37-09.25
8 Ryan Farlett 12 Chattanooga Christian Sch 38-01.25
Flight 2
1 Jajuan Gamble 12 Howard School of Academic 38-07.50
2 Joseph Garmany 11 Gatlinburg-Pittman High S 39-01.00
3 Jarrett Fox 12 Sullivan South High Schoo 39-10.50
4 Samir Koko 11 Alcoa High School 40-02.50
5 Tyrese Starling 12 Tyner Academy 40-06.50
6 Kai Norman 11 Happy Valley High School 41-02.50
7 Juliun Lane 11 West Greene High School 41-09.50
8 Jaylen Foster 12 L & N STEM Academy 43-06.25
Event #35 - Varsity Girls Long Jump
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Flight 1
1 Bailey Ogle 11 Gatlinburg-Pittman High S 13-08.00
2 Jennifer Nicholas 9 Loudon High School 13-11.50
3 Lilly Sparks 9 Chattanooga Christian Sch 14-00.00
4 Jennings Shomaker 10 Christian Academy of Knox 14-01.00
5 Evie Brandt 11 Alcoa High School 14-03.50
6 Anslee McGlockin 9 Chattanooga Christian Sch 14-05.00
7 Deyonna Lansden 9 Chatt. School for the Art 14-07.50
8 Makenzie Jones 12 Greeneville High School 14-10.00
Flight 2
1 Olivia Kent 11 Sullivan South High Schoo 15-00.00
2 Makinsey Russell 9 Carter High School 15-00.50
3 Jada Johnson 9 Alcoa High School 15-01.00
4 Maddie Eagle 9 Notre Dame High School 15-01.25
5 Tiffany Corby 10 Sullivan South High Schoo 15-03.00
6 Jayla Stone 12 East Ridge High School 15-05.75
7 Kimbra Dunning 10 Red Bank High School 17-09.75
8 Lennex Walker 12 Chatt. School for the Art 17-11.75
Event #36 - Varsity Boys Long Jump
==========================================================================
Ln Name Yr Team Seed
==========================================================================
Flight 1
1 Caleb Dutton 11 Loudon High School 18-09.25
2 Sam Lucas 12 Sullivan South High Schoo 19-01.25
3 Junior Childress 12 Claiborne High School 19-01.75
4 Cj Greer 11 Notre Dame High School 19-02.00
5 Quez Witherspoon 10 Carter High School 19-03.25
6 Bryan Brown 11 Alcoa High School 19-05.00
7 Ashton Treischmann 11 Grace Christian Academy 19-07.50
8 Calvin Simms 12 Notre Dame High School 19-08.50
Flight 2
1 Juliun Lane 11 West Greene High School 19-09.50
2 joseph Norwood 11 Brainerd High School 19-09.75
3 Tyrese Starling 12 Tyner Academy 19-10.00
4 Trey Lowe 10 Sullivan East High School 19-11.75
5 Shariq Dodd 11 McMinn Central High Schoo 20-05.25
6 Austin Roark 11 Happy Valley High School 20-07.25
7 Haidan McGee 12 Northview Academy 20-08.00
8 Jaylen Foster 12 L & N STEM Academy 21-02.50