Complete Results

RaceTab by MileSplit/FloSports Eric Hickerson, Dickson Middle Sch

                Dickson Invitational - 9/17/2016                 
                 Buckner City Park, Dickson, TN                  

                       Boys 5000 Meter Run                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Caleb Kawasaki        12 Lebanon High School  16:44.00      1
  2 Caleb Aikens          11 Cookeville High Scho 17:24.00      2
  3 Anotonio Alejos       12 Northwest High Schoo 17:29.00      3
  4 Bo Driskell           11 Rossview High School 17:31.00      4
  5 Jacob Robinson        12 University School of 17:40.00      5
  6 McKlain Kirkpatrick   11 Clarksville High Sch 17:46.00      6
  7 Ryan Gasaway          12 Clarksville High Sch 17:50.00      7
  8 Tristan Ray           12 Dickson Co. High Sch 17:53.00      8
  9 Ryan Martin           10 Rossview High School 17:55.00      9
 10 Ben Pardue            12 Cookeville High Scho 17:56.00     10
 11 Pierson Nelson        11 Summit High School   18:01.00     11
 12 Drew Burton           12 West Academy Home Sc 18:14.00     12
 13 Christian Woller      10 Rossview High School 18:16.00     13
 14 Ethan Njezic          10 Lebanon High School  18:17.00     14
 15 Ben Zirkle            10 Rossview High School 18:26.00     15
 16 Jacob Andrews         12 Lebanon High School  18:28.00     16
 17 Micah Willoughby      10 Agathos Classical Hi 18:29.00       
 18 Jacob Hatcher         10 Dickson Co. High Sch 18:31.00     17
 19 DeQuan Franklin       12 Northwest High Schoo 18:35.00     18
 20 Kyle Rusche           12 Cookeville High Scho 18:36.00     19
 21 Jake Browning         11 Summit High School   18:37.00     20
 22 Andrew Nau            10 Stewarts Creek High  18:39.00     21
 23 Alexander Dykens-Hoda 12 University School of 18:40.00     22
 24 Chandler Sanders      11 Portland High School 18:53.00     23
 25 Colton Thompson       10 Dickson Co. High Sch 18:56.00     24
 26 Jonathan Dean         12 Cookeville High Scho 18:57.00     25
 27 Chance Lindsay        12 Lebanon High School  18:58.00     26
 28 Noah Chance           11 Lebanon High School  19:00.00     27
 29 Caleb Allen           12 Creek Wood High Scho 19:00.50       
 30 Graham Walters        12 BrentwoodH High Scho 19:01.00     28
 31 Jim Headrick          11 White House High Sch 19:02.00     29
 32 Blake Daniels         11 Cookeville High Scho 19:04.00     30
 33 Wilson Berry           9 University School of 19:08.00     31
 34 Dawson Hazen           9 BrentwoodH High Scho 19:10.00     32
 35 Alex Cruz             11 Cookeville High Scho 19:15.00     33
 36 Matthew Jennette      11 Dickson Co. High Sch 19:16.00     34
 37 Dalton Sloan          11 East Robertson High  19:20.00     35
 38 David O'hanlon        12 Lebanon High School  19:22.00     36
 39 Devin Cole            11 Lebanon High School  19:30.00     37
 40 Pelham Bergesen        9 University School of 19:31.00     38
 41 Micah Henderson       11 Northwest High Schoo 19:32.00     39
 42 Edward Noser          11 University School of 19:33.00     40
 43 Grant Thompson         9 BrentwoodH High Scho 19:35.00     41
 44 Pearson Ezell         10 Rossview High School 19:38.00     42
 45 Joseph Nazar          10 Clarksville High Sch 19:41.00     43
 46 Patrick Tyler         12 BrentwoodH High Scho 19:45.00     44
 47 Austin McCowan         9 Cookeville High Scho 19:46.00     45
 48 Ethan Goodheart       12 BrentwoodH High Scho 19:47.00     46
 49 Patrick Johnson       10 Clarksville High Sch 19:53.00     47
 50 Jackson Miller        10 Rossview High School 19:54.00     48
 51 Gus Gilreath          12 East Hickman High Sc 19:59.00     49
 52 Isaac Wakefield       11 Macon Co. High Schoo 20:01.00     50
 53 Caleb Jared           10 East Robertson High  20:02.00     51
 54 David Baena           11 Agathos Classical Hi 20:10.00       
 55 Walt Nichols          11 Summit High School   20:12.00     52
 56 Marc Schoonover       11 Clarksville High Sch 20:13.00     53
 57 Tyler Brooks          12 Montgomery Central H 20:14.00     54
 58 Jared Hill             9 Macon Co. High Schoo 20:16.00     55
 59 Jared Martin          12 Stewarts Creek High  20:22.00     56
 60 Salvador Covarrubias  11 Kenwood High School  20:23.00     57
 61 Cole McCarthey         9 Greenbrier High Scho 20:30.00       
 62 Ben Martin            10 Stewarts Creek High  20:31.00     58
 63 Landon Freeman         9 Dickson Co. High Sch 20:34.00     59
 64 Adrian Luna           12 Dickson Co. High Sch 20:35.00     60
 65 Jonathon Bellini      10 Summit High School   20:40.00     61
 66 Ethan Seago           11 Agathos Classical Hi 20:48.00       
 67 Scott Libby           12 West Academy Home Sc 20:50.00     62
 68 Juan Quiles-hernandez 10 Northwest High Schoo 20:51.00     63
 69 Carter Nichols           Summit High School   20:52.00     64
 70 Jackson Meadows       10 BrentwoodH High Scho 20:53.00     65
 71 Asher Black            9 Agathos Classical Hi 20:54.00       
 72 Carson Muhlada        10 Clarksville High Sch 20:56.00     66
 73 Cameron Mercer         9 Macon Co. High Schoo 20:57.00     67
 74 Aaron Hicks           12 Summit High School   20:58.00     68
 75 Caleb Anderson        11 Dickson Co. High Sch 20:59.00     69
 76 Garrett Austin        11 Montgomery Central H 21:01.00     70
 77 Miller Lowe           11 White House High Sch 21:02.00     71
 78 Taylor Krebs          11 East Hickman High Sc 21:06.00     72
 79 Hyrum Dore             9 Creek Wood High Scho 21:07.00       
 80 Brendan Deal          10 Dickson Co. High Sch 21:09.00       
 81 Jacob Beard           11 East Hickman High Sc 21:17.00     73
 82 T.j. Blankenship      10 Greenbrier High Scho 21:21.00       
 83 Elias Woolsey          9 University School of 21:22.00     74
 84 Elijah Hayes          10 Hendersonville Chris 21:23.00       
 85 Marcus Mackey         12 Stewarts Creek High  21:24.00     75
 86 Caleb Little           9 McEwen High School   21:25.00     76
 87 Lucas Delano           9 Montgomery Central H 21:27.00     77
 88 Jacob Patton          10 Rossview High School 21:28.00     78
 89 Hunter Hardin          9 Dickson Co. High Sch 21:29.00       
 90 Wesley Cannon         10 Livingston Academy   21:30.00     79
 91 Tyler Schoenecker      9 University School of 21:33.00     80
 92 Joseph Collie          9 Lewis Co. High Schoo 21:34.00       
 93 Benjamin Harris       11 University School of 21:40.00       
 94 Dayton Rudder          9 Montgomery Central H 21:43.00     81
 95 Miles Wilber          12 Montgomery Central H 21:45.00     82
 96 Evan Lancaster        10 Stewarts Creek High  21:46.00     83
 97 Brent Liles           12 Stewarts Creek High  21:52.00     84
 98 William Powers        10 Clarksville High Sch 21:53.00     85
 99 Levi Grubb            12 Montgomery Central H 21:58.00     86
100 Imanuel Boardman      10 Kenwood High School  21:59.00     87
101 Chase Marohl           9 Clarksville High Sch 22:01.00       
102 Perry Gerome          11 Portland High School 22:04.00     88
103 Leonel Panteleon       9 Dickson Co. High Sch 22:05.00       
104 Austin Marler         11 Greenbrier High Scho 22:10.00       
105 Jake Rietz            11 Stewarts Creek High  22:11.00     89
106 Jaiden Taddeo          9 Summit High School   22:12.00     90
107 Jeffery VanOver       11 Kenwood High School  22:13.00     91
108 Michael Jenkins       11 East Hickman High Sc 22:18.00     92
109 Taylor Helgesen       10 Montgomery Central H 22:20.00     93
110 Emiliano Zapata          STEM Prep            22:27.00     94
111 Isaac Marshall         9 Macon Co. High Schoo 22:35.00     95
112 Kevin Barrios-Aguilar    STEM Prep            22:37.00     96
113 John Wrobel           11 Northwest High Schoo 22:38.00     97
114 Hunter Mathis         10 East Robertson High  22:39.00     98
115 Seth Carter           11 Montgomery Central H 22:40.00       
116 Tyler Ralph           12 Hendersonville Chris 22:41.00       
117 Dylan Gianokos        11 East Hickman High Sc 22:42.00     99
118 Chase Hunter          11 Livingston Academy   22:56.00    100
119 Andrew Moulton        10 East Robertson High  22:57.00    101
120 Noah Remo             11 East Robertson High  22:59.00    102
121 Austin Trull          12 Livingston Academy   22:59.50    103
122 Isaiah Wall           11 McEwen High School   23:00.00    104
123 Jackson Schlisner     12 Hendersonville Chris 23:13.00       
124 David Hendrick        10 McEwen High School   23:15.00    105
125 Kevin Linder          12 Livingston Academy   23:16.00    106
126 Nasia Horton-Taylor   11 Montgomery Central H 23:17.00       
127 Quinton Morgan         9 Portland High School 23:19.00    107
128 Eric Davis            12 Macon Co. High Schoo 23:31.00    108
129 Jaren Phipps           9 West Academy Home Sc 23:39.00    109
130 Daniel Graves         11 Lewis Co. High Schoo 23:44.00       
131 Michael Zenker        11 Clarksville High Sch 23:47.00       
132 Trey Kelley            9 White House High Sch 23:53.00    110
133 maalson nyonne        11 Clarksville High Sch 23:54.00       
134 Jordan Burgess        11 Northwest High Schoo 23:58.00    111
135 Salvador Villanueva      STEM Prep            24:01.00    112
136 Eli Moran             11 White House High Sch 24:12.00    113
137 Jacob Savage          12 Livingston Academy   24:26.00    114
138 Joshua Morris         12 Macon Co. High Schoo 24:27.00    115
139 Jeet Patel             9 Greenbrier High Scho 24:31.00       
140 Ben Ellis             10 Macon Co. High Schoo 24:32.00    116
141 Gregory Kirby          9 Macon Co. High Schoo 24:36.00       
142 Jacob Delano          10 Montgomery Central H 24:42.00       
143 Jacob Farris           9 Livingston Academy   24:43.00    117
144 Samuel McGahey        10 West Academy Home Sc 24:56.00    118
145 Joshua Anderson       10 Kenwood High School  25:09.00    119
146 Jamison Murphree      11 McEwen High School   25:17.00    120
147 Jacen Robertson        9 McEwen High School   25:29.00    121
148 Billy Gilroy           9 Livingston Academy   25:31.00    122
149 Calvin Tidwell        11 East Hickman High Sc 25:43.00    123
150 Zack Smallwood        11 McEwen High School   25:52.00    124
151 Elvis Velasquez          STEM Prep            26:01.00    125
152 Ronald Zaragoza          STEM Prep            26:18.00    126
153 Bao Tran                 STEM Prep            26:19.00    127
154 Zach McGahey           9 West Academy Home Sc 26:33.00    128
155 James Graham          12 Lewis Co. High Schoo 26:34.00       
156 Nathan Panchisin       9 White House High Sch 26:43.00    129
157 Brandon Rider         11 Lewis Co. High Schoo 26:54.00       
158 Joshua White          10 Portland High School 27:52.00    130
159 Tony Yu               11 Hendersonville Chris 28:35.00       
160 Aaron Burkett          9 McEwen High School   29:09.00    131
161 Matthew Riley          9 Kenwood High School  29:16.00    132
162 Jordan Ventress       11 Portland High School 30:07.00    133
163 Noah Veasman           9 West Academy Home Sc 31:08.00    134
164 Timothy Eichstaedt    11 McEwen High School   31:27.00       
165 Daniel Hafner          9 Creek Wood High Scho 33:28.00       



                 Boys 5000 Meter Run Team Scores                 
=================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
=================================================================
  1 Rossview High School   83      4    9   13   15   42   48   78  
      Total Time: 1:31:46      Average: 18:21.20      1-5 Split: 2:07
  2 Lebanon High School    84      1   14   16   26   27   36   37  
      Total Time: 1:31:27      Average: 18:17.40      1-5 Split: 2:16
  3 Cookeville High Scho   86      2   10   19   25   30   33   45  
      Total Time: 1:31:57      Average: 18:23.40      1-5 Split: 1:40
  4 University School of   136     5   22   31   38   40   74   80  
      Total Time: 1:34:32      Average: 18:54.40      1-5 Split: 1:53
  5 Dickson Co. High Sch   142     8   17   24   34   59   60   69  
      Total Time: 1:35:10      Average: 19:02.00      1-5 Split: 2:41
  6 Clarksville High Sch   156     6    7   43   47   53   66   85  
      Total Time: 1:35:23      Average: 19:04.60      1-5 Split: 2:27
  7 BrentwoodH High Scho   191    28   32   41   44   46   65    -  
      Total Time: 1:37:18      Average: 19:27.60      1-5 Split: 46
  8 Summit High School     208    11   20   52   61   64   68   90  
      Total Time: 1:38:22      Average: 19:40.40      1-5 Split: 2:51
  9 Northwest High Schoo   220     3   18   39   63   97   111   -  
      Total Time: 1:39:05      Average: 19:49.00      1-5 Split: 5:09
 10 Stewarts Creek High    293    21   56   58   75   83   84   89  
      Total Time: 1:42:42      Average: 20:32.40      1-5 Split: 3:07
 11 Montgomery Central H   364    54   70   77   81   82   86   93  
      Total Time: 1:46:10      Average: 21:14.00      1-5 Split: 1:31
 12 Macon Co. High Schoo   375    50   55   67   95   108  115  116 
      Total Time: 1:47:20      Average: 21:28.00      1-5 Split: 3:30
 13 East Hickman High Sc   385    49   72   73   92   99   123   -  
      Total Time: 1:47:22      Average: 21:28.40      1-5 Split: 2:43
 14 East Robertson High    387    35   51   98   101  102   -    -  
      Total Time: 1:47:57      Average: 21:35.40      1-5 Split: 3:39
 15 West Academy Home Sc   429    12   62   109  118  128  134   -  
      Total Time: 1:54:12      Average: 22:50.40      1-5 Split: 8:19
 16 White House High Sch   452    29   71   110  113  129   -    -  
      Total Time: 1:54:52      Average: 22:58.40      1-5 Split: 7:41
 17 Portland High School   481    23   88   107  130  133   -    -  
      Total Time: 2:02:15      Average: 24:27.00      1-5 Split: 11:14
 18 Kenwood High School    486    57   87   91   119  132   -    -  
      Total Time: 1:59:00      Average: 23:48.00      1-5 Split: 8:53
 19 Livingston Academy     502    79   100  103  106  114  117  122 
      Total Time: 1:55:08      Average: 23:01.50      1-5 Split: 2:56
 20 McEwen High School     526    76   104  105  120  121  124  131 
      Total Time: 1:58:26      Average: 23:41.20      1-5 Split: 4:04
 21 STEM Prep              553    94   96   112  125  126  127   -  
      Total Time: 2:01:24      Average: 24:16.80      1-5 Split: 3:51


                      Girls 5000 Meter Run                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Caroline Cherry       10 BrentwoodH High Scho 20:17.00      1
  2 Beth Donnelly          9 BrentwoodH High Scho 20:32.00      2
  3 Hannah Levy           12 BrentwoodH High Scho 20:41.00      3
  4 Anna Grose            12 Rossview High School 20:48.00      4
  5 Courtney McCowan      12 Cookeville High Scho 20:56.00      5
  6 Cassie Baldwin        10 BrentwoodH High Scho 20:57.00      6
  7 Aislynn Reagle         9 Summit High School   20:58.00      7
  8 Sara Martin           11 Rossview High School 21:06.00      8
  9 Abby Ryan             11 Summit High School   21:39.00      9
 10 Hannah Lunemann       12 Rossview High School 21:45.00     10
 11 Talia Barton          11 University School of 21:51.00     11
 12 Allie Potter           9 Dickson Co. High Sch 21:58.00       
 13 Katherine Heckman      9 BrentwoodH High Scho 22:01.00     12
 14 Makenna Reilly         9 AERO Homeschool      22:02.00       
 15 Jada Trice            10 Greenbrier High Scho 22:10.00       
 16 Zoe Light             10 University School of 22:22.00     13
 17 Taylor Cox            12 Macon Co. High Schoo 22:31.00       
 18 Gabriella Kowalski     9 Rossview High School 22:38.00     14
 19 Isabel Stack          12 University School of 22:39.00     15
 20 Kaitlyn Webb           5 Summit High School   22:42.00     16
 21 Shaylee Ellingson     12 Macon Co. High Schoo 22:45.00       
 22 Ashleigh Tyler        11 Summit High School   22:52.00     17
 23 Ifeoma Ikedionwu      12 Cookeville High Scho 22:58.00     18
 24 Hannah Hart           12 Cookeville High Scho 22:59.00     19
 25 Cassandra Moore       11 Rossview High School 23:07.00     20
 26 Rose Orsted           11 Stewarts Creek High  23:11.00     21
 27 Indi Mastin            9 Lebanon High School  23:19.00     22
 28 Chloe Livingston      11 Cookeville High Scho 23:21.00     23
 29 Meghan Doyle          11 BrentwoodH High Scho 23:28.00     24
 30 Amanda Herrera        10 Rossview High School 23:30.00     25
 31 Emma Cate Jones       10 Cookeville High Scho 23:34.00     26
 32 Maddie Martin         11 Lebanon High School  23:38.00     27
 33 Allie Dozier          11 Lebanon High School  23:44.00     28
 34 Sabrina Schuessler    12 Portland High School 23:52.00       
 35 Keri Friedman         12 University School of 23:53.00     29
 36 Aria Wothke           12 West Academy Home Sc 23:56.00       
 37 Josie Jones           10 Portland High School 23:59.00       
 38 Greta Kowalski        11 Rossview High School 24:01.00     30
 39 Shriya Karam          10 University School of 24:02.00     31
 40 Carroll ann Woods     12 BrentwoodH High Scho 24:03.00     32
 41 Erica Moore           11 White House High Sch 24:11.00       
 42 Morgan Long           10 Cookeville High Scho 24:12.00     33
 43 Lilly Woo              9 University School of 24:16.00     34
 44 Laurel McKay           9 University School of 24:54.00     35
 45 Sarah Knight          11 University School of 25:03.00       
 46 Natalie Perkins        9 Stewarts Creek High  25:04.00     36
 47 Brianna Garza         12 Lebanon High School  25:12.00     37
 48 Avery Barrett         10 West Academy Home Sc 25:15.00       
 49 Keelie Tucker          9 Macon Co. High Schoo 25:30.00       
 50 Madeline Walker        9 Lebanon High School  25:34.00     38
 51 Olivia Plunkett       10 East Hickman High Sc 25:35.00     39
 52 Kaia Eneveldson       11 Dickson Co. High Sch 25:36.00       
 53 Chloee Adams          11 East Hickman High Sc 25:46.00     40
 54 Alura Endres          12 Montgomery Central H 25:50.00     41
 55 Rachel Petty          11 Stewarts Creek High  25:51.00     42
 56 Taylor Meek           11 Stewarts Creek High  25:52.00     43
 57 Abby Chance           10 Lebanon High School  25:55.00     44
 58 Chance Reasonover     11 Lebanon High School  25:57.00     45
 59 Sydney Overdeer       10 Clarksville High Sch 26:01.00       
 60 Elizabeth Toblin      12 Clarksville High Sch 26:21.00       
 61 Erica Scharn          10 Montgomery Central H 26:27.00     46
 62 Lydia Davis           10 Stewarts Creek High  26:36.00     47
 63 Blake Curry           10 Montgomery Central H 26:40.00     48
 64 Annabelle Leddy       10 Summit High School   26:47.00     49
 65 Lauren Day            11 Stewarts Creek High  26:51.00     50
 66 Kalissa Marion        11 Stewarts Creek High  26:52.00     51
 67 Kylie Stephens        11 Stewarts Creek High  26:54.00       
 68 Mercedes Gil          10 Kenwood High School  26:59.00       
 69 Emily Metcalf         12 West Academy Home Sc 27:19.00       
 70 Lily Ritchie          12 Clarksville High Sch 27:32.00       
 71 Fran Savarino            Summit High School   27:42.00     52
 72 Anyah Beachy          10 Livingston Academy   27:44.00     53
 73 Dezamay Davis          9 Lewis Co. High Schoo 27:45.00     54
 74 Nicolle Onetto        12 Lewis Co. High Schoo 27:47.00     55
 75 Allison Wright        12 Summit High School   28:00.00     56
 76 Jill VanDomelen       10 Livingston Academy   28:34.00     57
 77 Sydni Bowman          10 Macon Co. High Schoo 28:35.00       
 78 Alyssa Young          10 Kenwood High School  28:56.00       
 79 Jayden Delap           9 Kenwood High School  29:00.00       
 80 Megan Seeley          10 Dickson Co. High Sch 29:18.00       
 81 Hannah Arnold         11 Stewarts Creek High  29:19.00       
 82 Faith Gocking         11 White House High Sch 29:35.00       
 83 Lydia Burton          10 West Academy Home Sc 29:41.00       
 84 Jessica Mccall        11 Montgomery Central H 29:49.00     58
 85 Jaida Oxendine        10 Montgomery Central H 30:15.00     59
 86 Scarlett Landrum      11 Lewis Co. High Schoo 30:20.00     60
 87 Joey Hatton            9 Montgomery Central H 30:32.00     61
 88 Santana Crews         12 Lewis Co. High Schoo 30:41.00     62
 89 Cassie Carter         10 Livingston Academy   31:12.00     63
 90 Abby Dennis            9 Montgomery Central H 31:13.00     64
 91 Autumn Allen          10 White House High Sch 31:19.00       
 92 Carla Coca-Coca       10 Lewis Co. High Schoo 31:33.00     65
 93 Rebecca Sanders        9 Livingston Academy   31:42.00     66
 94 Destnie Howell        10 East Hickman High Sc 32:28.00     67
 95 Chace Bawcum          11 East Hickman High Sc 32:29.00     68
 96 Sosina Bekele            STEM Prep            33:00.00       
 97 Lizbeth Martinez         STEM Prep            33:22.00       
 98 Ali Bailey               Dickson Co. High Sch 33:43.00       
 99 Natalie Quiroz-Cross     STEM Prep            33:56.00       
100 Kaitlyn Clayman       10 Montgomery Central H 34:21.00       
101 Macy Kaylor            9 Agathos Classical Hi 34:25.00       
102 Madison Biter         12 Montgomery Central H 35:11.00       
103 Adriana Baena         10 Agathos Classical Hi 37:12.00       
104 Keely Sage            12 Montgomery Central H 37:33.00       
105 Julia Roush           11 Northwest High Schoo 37:43.00       
106 Karen Cabrera            STEM Prep            37:44.00       
107 Rylee Smith           12 Livingston Academy   38:11.00     69
108 Katie Lester          10 East Hickman High Sc 40:55.00     70



                Girls 5000 Meter Run Team Scores                 
=================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
=================================================================
  1 BrentwoodH High Scho   24      1    2    3    6   12   24   32  
      Total Time: 1:44:28      Average: 20:53.60      1-5 Split: 1:44
  2 Rossview High School   56      4    8   10   14   20   25   30  
      Total Time: 1:49:24      Average: 21:52.80      1-5 Split: 2:19
  3 Cookeville High Scho   91      5   18   19   23   26   33    -  
      Total Time: 1:53:48      Average: 22:45.60      1-5 Split: 2:38
  4 Summit High School     98      7    9   16   17   49   52   56  
      Total Time: 1:54:58      Average: 22:59.60      1-5 Split: 5:49
  5 University School of   99     11   13   15   29   31   34   35  
      Total Time: 1:54:47      Average: 22:57.40      1-5 Split: 2:11
  6 Lebanon High School    152    22   27   28   37   38   44   45  
      Total Time: 2:01:27      Average: 24:17.40      1-5 Split: 2:15
  7 Stewarts Creek High    189    21   36   42   43   47   50   51  
      Total Time: 2:06:34      Average: 25:18.80      1-5 Split: 3:25
  8 Montgomery Central H   252    41   46   48   58   59   61   64  
      Total Time: 2:19:01      Average: 27:48.20      1-5 Split: 4:25
  9 East Hickman High Sc   284    39   40   67   68   70    -    -  
      Total Time: 2:37:13      Average: 31:26.60      1-5 Split: 15:20
 10 Lewis Co. High Schoo   296    54   55   60   62   65    -    -  
      Total Time: 2:28:06      Average: 29:37.20      1-5 Split: 3:48
 11 Livingston Academy     308    53   57   63   66   69    -    -  
      Total Time: 2:37:23      Average: 31:28.60      1-5 Split: 10:27


                     JV Boys 3200 Meter Run                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Kyle Bell              8 Christiana Middle Sc 13:15.00      1
  2 Kaden Jenkins          7 Mt. Juliet Middle Sc 13:21.00      2
  3 Luke Patton            7 Mt. Juliet Middle Sc 13:35.00      3
  4 Cameron Oaks           8 Mt. Juliet Middle Sc 13:39.00      4
  5 Jake Ferrell           7 Christiana Middle Sc 13:42.00      5
  6 Graham Bruski          8 Christiana Middle Sc 13:43.00      6
  7 Carson Cote            8 Mt. Juliet Middle Sc 13:44.00      7
  8 Tate Curtis            7 Mt. Juliet Middle Sc 13:45.00      8
  9 Carl Haddock           6 Mt. Juliet Middle Sc 13:46.00      9
 10 Cason Cobble           8 Christiana Middle Sc 13:55.00     10
 11 Alex Pitt              7 Mt. Juliet Middle Sc 14:00.00     11
 12 David Breedlove        8 Mt. Juliet Middle Sc 14:02.00       
 13 Tony Peck              6 Oakland Middle Schoo 14:04.00     12
 14 Alex Bruett            7 West Wilson Middle S 14:05.00     13
 15 Lane Clark             7 West Wilson Middle S 14:07.00     14
 16 Michael Vestal         8 Mt. Juliet Middle Sc 14:09.00       
 17 William Becker         7 Robert Ellis Middle  14:12.00     15
 18 Harrison Cline         7 Robert Ellis Middle  14:16.00     16
 19 Ethan Barney           7 Siegel Middle School 14:18.00     17
 20 Rylan Smith            7 Mt. Juliet Middle Sc 14:19.00       
 21 Karter Voyles          8 Christiana Middle Sc 14:37.00     18
 22 Hunter Taylor          8 Mt. Juliet Middle Sc 14:38.00       
 23 Will Voyles            8 Christiana Middle Sc 14:39.00     19
 24 James Strong           5 Cookeville Middle Sc 14:42.00     20
 25 Vincent Cernuto        6 Mt. Juliet Middle Sc 14:44.00       
 26 Gunnar Earnest         6 Christiana Middle Sc 14:52.00     21
 27 Jude Wilt              6 West Wilson Middle S 14:55.00     22
 28 Jaimee Romero          7 Mt. Juliet Middle Sc 14:59.00       
 29 Leopold Baker          7 Cookeville Middle Sc 15:00.00     23
 30 Ike Synnestvedt        7 Cookeville Middle Sc 15:06.00     24
 31 Sam Wood               8 Cookeville Middle Sc 15:07.00     25
 32 Josh Turner            8 Robert Ellis Middle  15:08.00     26
 33 Andrew Page            5 Cookeville Middle Sc 15:11.00     27
 34 Aiden Johnson          6 Christiana Middle Sc 15:13.00       
 35 Jack Johnson           7 Oakland Middle Schoo 15:14.00     28
 36 Kaden Jones            8 Cookeville Middle Sc 15:15.00     29
 37 Logan McCarter         7 Cookeville Middle Sc 15:18.00     30
 38 Maxwell Berkey         7 Siegel Middle School 15:19.00     31
 39 Michael Lepley         6 Cookeville Middle Sc 15:20.00       
 40 Tanner Phibbs          7 Mt. Juliet Middle Sc 15:29.00       
 41 Donavon Sandoval       7 Rockvale Middle Scho 15:36.00     32
 42 Miles McReynolds       6 Cookeville Middle Sc 15:45.00       
 43 Brody Burchard         7 Oakland Middle Schoo 15:50.00     33
 44 Thomas McMillan        8 Siegel Middle School 15:54.00     34
 45 Ian Mcparlin           6 West Wilson Middle S 15:57.00     35
 46 Joshua Griffith        6 West Wilson Middle S 15:58.00     36
 47 William Wofford        8 Oakland Middle Schoo 16:00.00     37
 48 Jacob Ortner           7 Blackman Middle Scho 16:02.00     38
 49 Jordan Osborne         8 Blackman Middle Scho 16:03.00     39
 50 Levi McCaffrey         6 Cookeville Middle Sc 16:10.00       
 51 Nathan George          6 Cookeville Middle Sc 16:12.00       
 52 Connor McCormick       6 Dickson Middle Schoo 16:13.00     40
 53 Braydon Huddleston     6 Siegel Middle School 16:15.00     41
 54 Kyle Hunt              8 Robert Ellis Middle  16:18.00     42
 55 Spencer Hughes         6 Siegel Middle School 16:19.00     43
 56 Zachary Johnson        6 Blackman Middle Scho 16:21.00     44
 57 Drew Simpson           7 Mt. Juliet Middle Sc 16:23.00       
 58 Will McAdams           8 Lewisburg Middle Sch 16:27.00       
 59 Deshaun Johnson        8 Lewisburg Middle Sch 16:31.00       
 60 Matthew Hamlet         6 Cookeville Middle Sc 16:32.00       
 61 Chandler Maples        6 Oakland Middle Schoo 16:39.00     45
 62 Emerson Johnson        7 Rockvale Middle Scho 16:56.00     46
 63 Aaron Seay             6 Siegel Middle School 16:57.00     47
 64 Zac Heupel             8 Cookeville Middle Sc 16:58.00       
 65 Ty Young               7 Cookeville Middle Sc 17:01.00       
 66 Gabriel Powell         6 Oakland Middle Schoo 17:02.00     48
 67 Zane Dunnells          8 Robert Ellis Middle  17:03.00     49
 68 Ethan Stewart          7 Siegel Middle School 17:15.00     50
 69 Dylan Conley           7 Rockvale Middle Scho 17:20.00     51
 70 Cohen Williams         6 Cookeville Middle Sc 17:32.00       
 71 Aaron Dowen            6 Blackman Middle Scho 17:33.00     52
 72 Luke Gentry            6 Blackman Middle Scho 17:34.00     53
 73 Sean Brown             7 West Wilson Middle S 17:43.00     54
 74 Deven Darnell          7 Siegel Middle School 17:47.00       
 75 Jacob Gibb             7 West Wilson Middle S 17:59.00     55
 76 Giovani Perez          8 Dickson Middle Schoo 18:00.00     56
 77 Jack Jones             8 Siegel Middle School 18:04.00       
 78 Ryan Donavan           8 West Wilson Middle S 18:05.00       
 79 Sam Thorleson          7 Fairview Middle Scho 18:14.00       
 80 Jackson Ragland        5 Cookeville Middle Sc 18:24.00       
 81 Seth Perry             8 Rockvale Middle Scho 18:29.00     57
 82 Connor Stanford        6 Cookeville Middle Sc 18:33.00       
 83 Isaiah Parmer          7 Blackman Middle Scho 18:50.00     58
 84 Colby Jones            6 Cookeville Middle Sc 18:58.00       
 85 Riley Fort             6 West Wilson Middle S 19:09.00       
 86 Aj Clark               6 Rockvale Middle Scho 19:14.00     59
 87 Shane Victory          8 Lewisburg Middle Sch 19:21.00       
 88 Aiden Hurt             7 Lewisburg Middle Sch 20:02.00       
 89 Simon Ishino           7 Robert Ellis Middle  20:06.00     60
 90 Dominick Murray        6 Dickson Middle Schoo 20:52.00     61
 91 Jude Spencer           6 Dickson Middle Schoo 20:56.00     62
 92 Nathaniel Mathis       6 Dickson Middle Schoo 22:01.00     63
 93 Morris Austin          7 Dickson Middle Schoo 22:02.00     64
 94 Tristan Addington      6 Rockvale Middle Scho 22:26.00     65



               JV Boys 3200 Meter Run Team Scores                
=================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
=================================================================
  1 Mt. Juliet Middle Sc   24      2    3    4    7    8    9   11  
      Total Time: 1:08:04      Average: 13:36.80      1-5 Split: 24
  2 Christiana Middle Sc   40      1    5    6   10   18   19   21  
      Total Time: 1:09:12      Average: 13:50.40      1-5 Split: 1:22
  3 Cookeville Middle Sc   119    20   23   24   25   27   29   30  
      Total Time: 1:15:06      Average: 15:01.20      1-5 Split: 29
  4 West Wilson Middle S   120    13   14   22   35   36   54   55  
      Total Time: 1:15:02      Average: 15:00.40      1-5 Split: 1:53
  5 Robert Ellis Middle    148    15   16   26   42   49   60    -  
      Total Time: 1:16:57      Average: 15:23.40      1-5 Split: 2:51
  6 Oakland Middle Schoo   155    12   28   33   37   45   48    -  
      Total Time: 1:17:47      Average: 15:33.40      1-5 Split: 2:35
  7 Siegel Middle School   166    17   31   34   41   43   47   50  
      Total Time: 1:18:05      Average: 15:37.00      1-5 Split: 2:01
  8 Blackman Middle Scho   226    38   39   44   52   53   58    -  
      Total Time: 1:23:33      Average: 16:42.60      1-5 Split: 1:32
  9 Rockvale Middle Scho   245    32   46   51   57   59   65    -  
      Total Time: 1:27:35      Average: 17:31.00      1-5 Split: 3:38
 10 Dickson Middle Schoo   282    40   56   61   62   63   64    -  
      Total Time: 1:38:02      Average: 19:36.40      1-5 Split: 5:48


                     JV Girls 5000 Meter Run                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Mary Grace Cravens    10 Cookeville High Scho 23:35.00      1
  2 Molly Martin           9 BrentwoodH High Scho 23:56.00      2
  3 Lynsey Bryant          9 Rossview High School 24:12.00      3
  4 Jenna Wesley           9 BrentwoodH High Scho 24:33.00      4
  5 Rachel Miller          9 BrentwoodH High Scho 24:38.00      5
  6 Emily Miller           9 BrentwoodH High Scho 25:23.00      6
  7 Alley King            10 Cookeville High Scho 25:32.00      7
  8 Sarah Miller           9 BrentwoodH High Scho 25:54.00      8
  9 Sarah Farley          11 Rossview High School 26:02.00      9
 10 Adele Brothers        10 BrentwoodH High Scho 26:03.00     10
 11 Faith Glover          11 BrentwoodH High Scho 26:10.00     11
 12 Jenna Galloway        12 BrentwoodH High Scho 26:17.00       
 13 Brooke Baldwin        12 BrentwoodH High Scho 26:23.00       
 14 Kaya Egolf            10 Lebanon High School  26:25.00       
 15 Lexi Weimer            9 BrentwoodH High Scho 27:06.00       
 16 Mary Claire Armistead  9 BrentwoodH High Scho 27:12.00       
 17 Francesca Kusserow     9 University School of 27:17.00       
 18 Hanna Seiters          9 BrentwoodH High Scho 27:19.00       
 19 Katelyn Lepley        12 Cookeville High Scho 27:20.00     12
 20 Hallie Spurlock       12 Cookeville High Scho 27:22.00     13
 21 Emma LeBlanc          10 University School of 27:37.00       
 22 Ariel Hong             9 University School of 27:38.00       
 23 Mackenzie Angus       11 Summit High School   27:48.00       
 24 Divya Sriram          11 Rossview High School 27:51.00     14
 25 Hannah Laibinis       10 University School of 28:01.00       
 26 Allie Ford            11 BrentwoodH High Scho 28:34.00       
 27 Makayla Norton        10 Rossview High School 28:42.00     15
 28 Claire Zehntner        9 BrentwoodH High Scho 28:46.00       
 29 Angelia Gamble         9 Rossview High School 29:03.00     16
 30 Maura Hart            10 Cookeville High Scho 29:18.00     17
 31 Isabella Hanback       9 BrentwoodH High Scho 29:59.00       
 32 Morgan Herring         9 Stewarts Creek High  31:05.00       
 32 Brianna Jordanov      10 BrentwoodH High Scho 31:05.00       
 34 Emma Sells             9 Cookeville High Scho 32:00.00     18
 35 Maggie Kirby           9 Cookeville High Scho 32:02.00     19
 36 Mackenzie Neal         9 Stewarts Creek High  32:31.00       
 37 Allison Harris        10 Montgomery Central H 32:53.00     20
 38 Sidney Gallo          11 Montgomery Central H 34:09.00     21
 39 Bailey Harvey          9 BrentwoodH High Scho 36:13.00       
 40 Kayla Edney            9 Montgomery Central H 36:15.00     22
 41 Laure McCall           9 Montgomery Central H 36:54.00     23
 42 Madison Harris        10 Montgomery Central H 41:22.00     24



               JV Girls 5000 Meter Run Team Scores               
=================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
=================================================================
  1 BrentwoodH High Scho   25      2    4    5    6    8   10   11  
      Total Time: 2:04:24      Average: 24:52.80      1-5 Split: 1:58
  2 Cookeville High Scho   50      1    7   12   13   17   18   19  
      Total Time: 2:13:07      Average: 26:37.40      1-5 Split: 5:43
  3 Rossview High School   57      3    9   14   15   16    -    -  
      Total Time: 2:15:50      Average: 27:10.00      1-5 Split: 4:51
  4 Montgomery Central H   110    20   21   22   23   24    -    -  
      Total Time: 3:01:33      Average: 36:18.60      1-5 Split: 8:29


                Middle School Boys 3200 Meter Run                
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Liam Hussels           8 Christiana Middle Sc 11:34.00      1
  2 Aaron Isbell           8 Mt. Juliet Middle Sc 11:39.00      2
  3 Tucker Moss            8 Siegel Middle School 11:40.00      3
  4 Elliott Mcguire        8 Macon Co. Junior Hig 12:02.00      4
  5 Liam Leonard           8 Robert Ellis Middle  12:04.00      5
  6 William Perry          8 Fairview Middle Scho 12:05.00      6
  7 Ben Tickle             8 Siegel Middle School 12:09.00      7
  8 Kaden Phillips         7 Mt. Juliet Middle Sc 12:10.00      8
  9 Mason Dowdy            7 Fairview Middle Scho 12:11.00      9
 10 Lance Garcia           8 Christiana Middle Sc 12:13.00     10
 11 Jorge Baez             7 Mt. Juliet Middle Sc 12:32.00     11
 12 Robbie Polidan         7 Christiana Middle Sc 12:34.00     12
 13 Kelton Sanders         8 Christiana Middle Sc 12:36.00     13
 14 Graham Charlton        8 Robert Ellis Middle  12:37.00     14
 15 Thomas Pritchett       8 Oakland Middle Schoo 12:38.00     15
 16 Stefan Bullard         8 Oakland Middle Schoo 12:40.00     16
 17 Dylan Bennet           7 Siegel Middle School 12:41.00     17
 18 Jacob Sparks           7 Cookeville Middle Sc 12:42.00     18
 19 Nicolas Davis          8 Mt. Juliet Middle Sc 12:43.00     19
 20 Seth Miller            7 Mt. Juliet Middle Sc 12:44.00     20
 21 Ryan Keeton            8 Fairview Middle Scho 12:49.00     21
 22 Matthew Andrea         7 Fairview Middle Scho 12:52.00     22
 23 John Byrnes            8 Oakland Middle Schoo 12:53.00     23
 24 Michael Bass           7 Blackman Middle Scho 12:57.00     24
 25 Tahmar Upshaw          7 Christiana Middle Sc 12:58.00     25
 26 A.j. Owens             7 Robert Ellis Middle  13:00.00     26
 27 Daniel Martin          6 Christiana Middle Sc 13:02.00     27
 28 Andrew Myers           6 Christiana Middle Sc 13:03.00     28
 29 Kyle Hamilton          8 Blackman Middle Scho 13:04.00     29
 30 Carter Kleinschmidt    8 Rockvale Middle Scho 13:05.00     30
 31 Carter Wells           6 Christiana Middle Sc 13:06.00       
 32 Isaiah Moore           8 Oakland Middle Schoo 13:07.00     31
 33 Elliott Hughes         8 West Wilson Middle S 13:08.00     32
 34 Jackson McLaury        6 Oakland Middle Schoo 13:09.00     33
 35 Ethan Leeke            8 Oakland Middle Schoo 13:10.00     34
 36 Eric Bledsoe           7 Charlotte middle sch 13:11.00     35
 37 Will Stride            7 West Wilson Middle S 13:12.00     36
 38 Luke Page              8 Clarksville Academy  13:13.00     37
 39 Nicolas Valdez         8 Station Camp Middle  13:14.00     38
 40 Ethan Delk             7 Cookeville Middle Sc 13:15.00     39
 41 Blake Stacey           7 Mt. Juliet Middle Sc 13:16.00     40
 42 Lane Watson            8 West Wilson Middle S 13:17.00     41
 43 Evan Czerwinski        8 Station Camp Middle  13:18.00     42
 44 Max Bell               7 Christiana Middle Sc 13:19.00       
 45 Pete Slowinski         7 Dickson Middle Schoo 13:20.00     43
 46 Connor Hennessey       8 Dickson Middle Schoo 13:21.00     44
 47 Miles Butler           6 AERO Homeschool      13:22.00       
 48 Brodee Martin          8 Dickson Middle Schoo 13:23.00     45
 49 Evan Norris            7 Christiana Middle Sc 13:24.00       
 50 Zachary Crumpton       7 Mt. Juliet Middle Sc 13:25.00     46
 51 Kaden Williams         6 Cookeville Middle Sc 13:26.00     47
 52 Beckham Sonnabend      7 Clarksville Academy  13:27.00     48
 53 Jason West             8 Station Camp Middle  13:28.00     49
 54 Mason Woodrick         6 Clarksville Academy  13:29.00     50
 55 Brock Maddox           8 Cookeville Middle Sc 13:31.00     51
 56 Samuel Shumpert        5 Zion Christian Acade 13:32.00       
 57 Ethan Carden           7 Mt. Juliet Middle Sc 13:33.00       
 58 William Craig          8 Zion Christian Acade 13:33.50       
 59 Lincoln Sloan          8 Siegel Middle School 13:34.00     52
 60 Preston Driver         8 Robert Ellis Middle  13:35.00     53
 61 Caleb Marks            8 Siegel Middle School 13:36.00     54
 62 H.l. McCullough        7 Siegel Middle School 13:37.00     55
 63 Owen Isbell            6 Mt. Juliet Middle Sc 13:38.00       
 64 Spencer Libby          7 West Academy Home Sc 13:39.00       
 65 Deacon Jones           6 Cookeville Middle Sc 13:40.00     56
 66 Hugh Gebhardt          8 Station Camp Middle  13:41.00     57
 67 Marco Pukl             7 Fairview Middle Scho 13:43.00     58
 68 Joey Glenn             8 Robert Ellis Middle  13:45.00     59
 69 Ashton Perry           6 Walter J. Baird Midd 13:48.00     60
 70 Hunter Turnbull        8 Dickson Middle Schoo 13:51.00     61
 71 Caleb Newton           8 Rockvale Middle Scho 13:52.00     62
 72 Jack Fuqua             8 Robert Ellis Middle  13:53.00     63
 73 Maddox Beaty           6 Cookeville Middle Sc 13:54.00     64
 74 Xavier McCullough      8 KIPP Academy Nashvil 13:55.00     65
 75 Owen Muhler            8 West Wilson Middle S 13:59.00     66
 76 Landon Morgan          8 Mt. Juliet Middle Sc 14:00.00       
 77 Atticus Simon          6 West Wilson Middle S 14:03.00     67
 78 Ethan Gabriel          8 Robert Ellis Middle  14:06.00     68
 79 Peyton Sutton          8 Robert Ellis Middle  14:07.00       
 80 Elijah Moore           7 Oakland Middle Schoo 14:08.00     69
 81 Elliot George          7 Sovereign Grace Midd 14:09.00     70
 82 Omar Herrera           8 Siegel Middle School 14:10.00     71
 83 Isaiah Smith           7 Rockvale Middle Scho 14:11.00     72
 84 Peyton Graves          8 Lewisburg Middle Sch 14:13.00     73
 85 Aidan Duncan           7 Oakland Middle Schoo 14:14.00       
 86 Mason Thompson         7 Robert Ellis Middle  14:15.00       
 87 Luke Fransioli         8 Blackman Middle Scho 14:16.00     74
 88 Jackson Reed           7 Siegel Middle School 14:17.00       
 89 Daniel Smith           5 West Academy Home Sc 14:18.00       
 90 Sean Owens             7 Hendersonville Chris 14:18.50       
 91 Noah Brown               Rock Springs Middle  14:19.00     75
 92 Caleb Dochow           8 Blackman Middle Scho 14:20.00     76
 93 Owen Hadlock           5 Cookeville Middle Sc 14:21.00     77
 94 Carson Froehlich       7 Oakland Middle Schoo 14:29.00       
 95 Saiysek Keenan           Rock Springs Middle  14:32.00     78
 96 Jace Herrell           7 Charlotte middle sch 14:33.00     79
 97 Dylan Hanes            8 West Wilson Middle S 14:36.00     80
 98 Justin Rusche          8 Cookeville Middle Sc 14:37.00       
 99 Isaac Kirby            6 Macon Co. Junior Hig 14:38.00     81
100 Cole Campbell          7 Dickson Middle Schoo 14:39.00     82
101 Anthony Gonzalez       7 Charlotte middle sch 14:40.00     83
102 Deshawn Ballard        8 Rockvale Middle Scho 14:41.00     84
103 Brody Reynolds         6 Dickson Middle Schoo 14:42.00     85
104 Ethan Hunter           7 West Wilson Middle S 14:43.00     86
105 Brennan Thomas         7 Siegel Middle School 14:44.00       
106 Sam Silverman          7 Robert Ellis Middle  14:45.00       
107 Brennen Peete          7 Lewisburg Middle Sch 14:46.00     87
108 Krew Capps             7 Lewisburg Middle Sch 14:47.00     88
109 Teangelo Ewing         6 KIPP Academy Nashvil 14:48.00     89
110 Parks Fowler           5 Cookeville Middle Sc 14:49.00       
111 Dylan Smith            8 Macon Co. Junior Hig 14:50.00     90
112 Kaden Stalsworth       6 Oakland Middle Schoo 14:52.00       
113 Hayden Estes           7 Dickson Middle Schoo 14:53.00     91
114 Brycen Biskner         7 Sovereign Grace Midd 14:58.00     92
115 Cole Gibbs             6 Macon Co. Junior Hig 14:59.00     93
116 Dorian Jackson         8 Lewisburg Middle Sch 15:00.00     94
117 Jacob Harzvbecker      7 West Wilson Middle S 15:01.00       
118 Nicholas Mercante      6 West Wilson Middle S 15:02.00       
119 Nazgyn Clark           8 KIPP Academy Nashvil 15:03.00     95
120 Jason Burger           8 Station Camp Middle  15:06.00     96
121 Isaiah Wilson          7 KIPP Academy Nashvil 15:12.00     97
122 Mathew McGuire         7 Sovereign Grace Midd 15:16.00     98
123 Troy Dougan            8 Blackman Middle Scho 15:18.00     99
124 Eli Woodard            8 Macon Co. Junior Hig 15:20.00    100
125 Matthew Northcutt      7 Hendersonville Chris 15:20.50       
126 Hank Newberry          8 Rockvale Middle Scho 15:21.00    101
127 Reese Kohman           8 Blackman Middle Scho 15:22.00    102
128 Finn Shea              7 Clarksville Academy  15:23.00    103
129 Cole Fort              8 West Wilson Middle S 15:29.00       
130 Drew Kavli             6 West Academy Home Sc 15:31.00       
131 Conner Gilbride          Rock Springs Middle  15:33.00    104
132 Gaylon Gold            8 Lewisburg Middle Sch 15:34.00    105
133 Laird Johnsey          8 Lewisburg Middle Sch 15:35.00    106
134 Mark Porter            8 Blackman Middle Scho 15:42.00    107
135 Ty Smith               6 Dickson Middle Schoo 15:47.00       
136 Devan Reilly           5 AERO Homeschool      15:51.00       
137 Zachary Roberts        7 Sovereign Grace Midd 15:56.00    108
138 Gabe Soundara          7 Sovereign Grace Midd 15:58.00    109
139 Noah Burton            5 West Academy Home Sc 15:59.00       
140 Lathan Hord            6 Fairview Middle Scho 16:04.00    110
141 Todd Jenkins           6 Rockvale Middle Scho 16:05.00    111
142 Matthew Mikovic        7 Blackman Middle Scho 16:11.00       
143 Trey Willis            7 Rockvale Middle Scho 16:15.00    112
144 Olver Greer            8 Sovereign Grace Midd 16:17.00    113
145 Garrett Dunsford       8 Station Camp Middle  16:32.00    114
146 Charles Graviss        8 Walter J. Baird Midd 16:41.00    115
147 Evan Puckett           8 Station Camp Middle  16:46.00    116
148 Bryson Davenport       7 Macon Co. Junior Hig 16:49.00    117
149 Bryson Glover          7 Walter J. Baird Midd 16:50.00    118
150 Dalton Lovelace        6 Charlotte middle sch 16:58.00    119
151 Landon Tomlinson       7 Station Camp Middle  17:00.00       
152 Bronar Goshrn         -5 Walter J. Baird Midd 17:00.50    120
153 Angel Herrera          8 Lewisburg Middle Sch 17:01.00    121
154 Harrison Arney         7 Blackman Middle Scho 17:04.00       
155 Ethan Spivy            8 Lewisburg Middle Sch 17:06.00       
156 Wil Dooley             7 Walter J. Baird Midd 17:07.00    122
157 Matthew Bowman         7 Dickson Middle Schoo 17:08.00       
158 Daniel McGuire         6 Sovereign Grace Midd 17:13.00    123
159 Daniel Koralewski      8 Blackman Middle Scho 17:16.00       
160 Silas Elder            6 Clarksville Academy  17:26.00    124
161 John Engleman            Rock Springs Middle  17:44.00    125
162 Hawk Holcomb           5 Agathos Classical Mi 18:24.00       
163 Jayce Goller             Rock Springs Middle  18:28.00    126
164 James Moreland         6 Charlotte middle sch 18:32.00    127
165 Demante Timberlake     7 KIPP Academy Nashvil 18:41.00    128
166 Daltin Eady              Rock Springs Middle  19:37.00    129
167 Carl Glenn             8 KIPP Academy Nashvil 19:56.00    130
168 Jaden Sanders          7 Clarksville Academy  21:10.00    131
169 Raymond Fuller         8 KIPP Academy Nashvil 22:03.00    132
170 Shemar Wilkinson         Rock Springs Middle  22:05.00    133
171 Luke Mullis              Rock Springs Middle  22:08.00       
172 Hunter Blake           7 Walter J. Baird Midd 22:20.00    134
173 James Hayes            8 KIPP Academy Nashvil 22:46.00       
174 Andrew Nicholson       7 Station Camp Middle  23:36.00       
175 Justin McShand         6 KIPP Academy Nashvil 24:46.00       
176 Jordan Williams        8 KIPP Academy Nashvil 25:14.00       



          Middle School Boys 3200 Meter Run Team Scores          
=================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
=================================================================
  1 Mt. Juliet Middle Sc   60      2    8   11   19   20   40   46  
      Total Time: 1:01:48      Average: 12:21.60      1-5 Split: 1:05
  2 Christiana Middle Sc   61      1   10   12   13   25   27   28  
      Total Time: 1:01:55      Average: 12:23.00      1-5 Split: 1:24
  3 Fairview Middle Scho   116     6    9   21   22   58   110   -  
      Total Time: 1:03:40      Average: 12:44.00      1-5 Split: 1:38
  4 Oakland Middle Schoo   118    15   16   23   31   33   34   69  
      Total Time: 1:04:27      Average: 12:53.40      1-5 Split: 31
  5 Siegel Middle School   133     3    7   17   52   54   55   71  
      Total Time: 1:03:40      Average: 12:44.00      1-5 Split: 1:56
  6 Robert Ellis Middle    157     5   14   26   53   59   63   68  
      Total Time: 1:05:01      Average: 13:00.20      1-5 Split: 1:41
  7 Cookeville Middle Sc   211    18   39   47   51   56   64   77  
      Total Time: 1:06:34      Average: 13:18.80      1-5 Split: 58
  8 West Wilson Middle S   242    32   36   41   66   67   80   86  
      Total Time: 1:07:39      Average: 13:31.80      1-5 Split: 55
  9 Dickson Middle Schoo   275    43   44   45   61   82   85   91  
      Total Time: 1:08:34      Average: 13:42.80      1-5 Split: 1:19
 10 Station Camp Middle    282    38   42   49   57   96   114  116 
      Total Time: 1:08:47      Average: 13:45.40      1-5 Split: 1:52
 11 Blackman Middle Scho   302    24   29   74   76   99   102  107 
      Total Time: 1:09:55      Average: 13:59.00      1-5 Split: 2:21
 12 Rockvale Middle Scho   349    30   62   72   84   101  111  112 
      Total Time: 1:11:10      Average: 14:14.00      1-5 Split: 2:16
 13 Clarksville Academy    362    37   48   50   103  124  131   -  
      Total Time: 1:12:58      Average: 14:35.60      1-5 Split: 4:13
 14 Macon Co. Junior Hig   368     4   81   90   93   100  117   -  
      Total Time: 1:11:49      Average: 14:21.80      1-5 Split: 3:18
 15 Charlotte middle sch   443    35   79   83   119  127   -    -  
      Total Time: 1:17:54      Average: 15:34.80      1-5 Split: 5:21
 16 Lewisburg Middle Sch   447    73   87   88   94   105  106  121 
      Total Time: 1:14:20      Average: 14:52.00      1-5 Split: 1:21
 17 KIPP Academy Nashvil   474    65   89   95   97   128  130  132 
      Total Time: 1:17:39      Average: 15:31.80      1-5 Split: 4:46
 18 Sovereign Grace Midd   477    70   92   98   108  109  113  123 
      Total Time: 1:16:17      Average: 15:15.40      1-5 Split: 1:49
 19 Rock Springs Middle    508    75   78   104  125  126  129  133 
      Total Time: 1:20:36      Average: 16:07.20      1-5 Split: 4:09
 20 Walter J. Baird Midd   535    60   115  118  120  122  134   -  
      Total Time: 1:21:27      Average: 16:17.30      1-5 Split: 3:19


               Middle School Girls 3200 Meter Run                
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Landri Wilcox          8 Cookeville Middle Sc 11:53.00      1
  2 Marilyn McCarthy       8 Siegel Middle School 12:35.00      2
  3 Ella Phillips          7 Oakland Middle Schoo 12:37.00      3
  4 Olivia Marlow          7 Siegel Middle School 12:44.00      4
  5 Brianna Burgess        6 Charlotte middle sch 13:05.00      5
  6 Maya Reilly            7 AERO Homeschool      13:17.00       
  7 McKenzie Louis         8 Oakland Middle Schoo 13:31.00      6
  8 Ella Lolley            7 Christiana Middle Sc 13:38.00      7
  9 Kyra Hayes             7 Siegel Middle School 13:39.00      8
 10 Ashlyn Cook            8 Oakland Middle Schoo 13:50.00      9
 11 Emily Groves           8 Christiana Middle Sc 13:53.00     10
 12 Lindsey Armstrong      7 Mt. Juliet Middle Sc 13:53.50     11
 13 Maya Lakes             8 Oakland Middle Schoo 13:54.00     12
 14 Caitlyn Selwyn         8 Mt. Juliet Middle Sc 14:06.00     13
 15 Morgan Moore           6 Christiana Middle Sc 14:07.00     14
 16 Ruth Giblin            7 AERO Homeschool      14:08.00       
 17 Kaycie Mullens         7 Fairview Middle Scho 14:13.00     15
 18 Kyla Hawkins           7 Siegel Middle School 14:14.00     16
 19 Shelby Zacharias       8 Charlotte middle sch 14:15.00     17
 20 Clara Earley           7 AERO Homeschool      14:16.00       
 21 Autumn Thomas          7 Mt. Juliet Middle Sc 14:17.00     18
 22 Maddie Long            8 Cookeville Middle Sc 14:18.00     19
 23 Emma Bess              8 Christiana Middle Sc 14:19.00     20
 24 Makenna Merkley        7 West Wilson Middle S 14:20.00     21
 25 Annie Kate McDermott   8 Cookeville Middle Sc 14:22.00     22
 26 Emily Coonce           6 Cookeville Middle Sc 14:25.00     23
 27 Lillian Quinn          5 Agathos Classical Mi 14:26.00     24
 28 Alyssa Andrea          6 Fairview Middle Scho 14:38.00     25
 29 Chloe Lee              8 Fairview Middle Scho 14:39.00     26
 30 Laura Nichols          6 Charlotte middle sch 14:46.00     27
 31 Taylor Deloach         8 Dickson Middle Schoo 14:47.00     28
 32 Bethany Farber         7 West Wilson Middle S 14:55.00     29
 33 Riley Hendon           6 Hendersonville Chris 14:58.00       
 34 Luecke Claire          6 Mt. Juliet Middle Sc 14:59.00     30
 35 Abby Fondren           6 Cookeville Middle Sc 15:00.00     31
 36 Danielle Fielder       8 Dickson Middle Schoo 15:02.00     32
 37 Jalyn Herndon          8 Dickson Middle Schoo 15:04.00     33
 38 Selena Rios            8 Macon Co. Junior Hig 15:06.00       
 39 Riley Hudson           8 Oakland Middle Schoo 15:08.00     34
 40 Meigan Markham         6 Siegel Middle School 15:11.00     35
 41 Riley Cooper           6 West Wilson Middle S 15:13.00     36
 42 Sydney Freeman         7 Dickson Middle Schoo 15:21.00     37
 43 Sarah Jones            7 Christiana Middle Sc 15:22.00     38
 44 Kiley McNerney         6 Christiana Middle Sc 15:24.00     39
 45 Caitlin Enck           8 East Robertson High  15:25.00       
 46 Brooklyn Currie        6 Christiana Middle Sc 15:26.00     40
 47 Erin Barrett           7 West Academy Home Sc 15:28.00       
 48 Kimberlee Russell      8 Christiana Middle Sc 15:34.00       
 49 Lexie Quillin          6 Fairview Middle Scho 15:36.00     41
 50 Ella Grace Schmidt     6 Mt. Juliet Middle Sc 15:37.00     42
 51 Lucy Synnestvedt       5 Cookeville Middle Sc 15:38.00     43
 52 Avery Dickens          6 West Wilson Middle S 15:41.00     44
 53 Emily Toler            7 Dickson Middle Schoo 15:42.00     45
 54 Phoebe Kell            6 Christiana Middle Sc 15:43.00       
 55 Hope Hall              8 Dickson Middle Schoo 15:43.50     46
 56 Gracie Washington      8 Oakland Middle Schoo 15:44.00     47
 57 Donavyn Green          8 Macon Co. Junior Hig 15:45.00       
 58 Kaitlynn Randolph      8 West Wilson Middle S 15:46.00     48
 59 Kate Johnson           7 Sovereign Grace Midd 15:47.00     49
 60 Elizabeth McReynolds   6 Cookeville Middle Sc 15:48.00     50
 61 Kee-Lee Overbeck       8 Mt. Juliet Middle Sc 15:52.00     51
 62 Haley Hewitt           6 Oakland Middle Schoo 15:57.00     52
 63 Anna Rose Davis        6 Dickson Middle Schoo 15:58.00     53
 64 Abby Collins           7 Lewisburg Middle Sch 15:59.00     54
 65 Alex Davis             7 Mt. Juliet Middle Sc 16:00.00     55
 66 Jeanette Nettles       8 Fairview Middle Scho 16:05.00     56
 67 Riley Scott            6 Siegel Middle School 16:07.00     57
 68 Olivia Sorrell         8 Blackman Middle Scho 16:08.00     58
 69 Yesimar Sanchez        8 Lewisburg Middle Sch 16:09.00     59
 70 Jenna Grace Parker     6 Dickson Middle Schoo 16:10.00       
 71 Abigale Hay            7 Clarksville Academy  16:11.00     60
 72 Mallory Wooten         7 Lewisburg Middle Sch 16:11.50     61
 73 Anna Margaret George   6 Sovereign Grace Midd 16:12.00     62
 74 Ava Wren Holiday       6 Sovereign Grace Midd 16:13.00     63
 75 Katherine Quinn        7 Agathos Classical Mi 16:22.00     64
 76 Sarah Wilkerson        7 Siegel Middle School 16:29.00     65
 77 Zoey Mitchell          8 Blackman Middle Scho 16:29.50     66
 78 Haven Thompson         7 West Wilson Middle S 16:30.00     67
 79 Alexandria Denton      7 Station Camp Middle  16:31.00     68
 80 Ashton Greenwood         Rock Springs Middle  16:32.00     69
 81 Avery Reeder           8 Robert Ellis Middle  16:36.00     70
 82 Dixie Grenead          5 Agathos Classical Mi 16:38.00     71
 83 Olivia Ferris          7 Lewisburg Middle Sch 16:49.00     72
 84 Danielle Hammock       6 Cookeville Middle Sc 16:50.00       
 85 Haylee Black           6 Dickson Middle Schoo 16:51.00       
 86 Gabriella Dawson       5 Cookeville Middle Sc 16:53.00       
 87 Samantha Skipworth     7 Blackman Middle Scho 16:54.00     73
 88 Lillie Baker           6 Fairview Middle Scho 16:55.00     74
 89 Myrtle Yates           7 Clarksville Academy  16:56.00     75
 90 Abigail Henderson      7 Station Camp Middle  16:59.00     76
 91 Rory LaFrenz           6 Oakland Middle Schoo 17:00.00       
 92 Maya Folmer            6 West Wilson Middle S 17:01.00     77
 93 Trinity Catellier      7 Clarksville Academy  17:05.00     78
 94 Bailee Ann McCollum    7 Robert Ellis Middle  17:06.00     79
 95 Brady Phillips         7 Lewisburg Middle Sch 17:08.00     80
 96 Adoncia Joyner         7 KIPP Academy Nashvil 17:10.00       
 97 Addie Grace McDonald   7 Sovereign Grace Midd 17:12.00     81
 98 Katie Nowlin           7 Blackman Middle Scho 17:13.00     82
 99 Michaela Sweat         8 Lewisburg Middle Sch 17:14.00     83
100 Addy Miller            8 Robert Ellis Middle  17:17.00     84
101 Elizabeth Russell      7 Siegel Middle School 17:21.00       
102 Jami Giarizzo          8 Clarksville Academy  17:23.00     85
103 Morgan Turley          6 Blackman Middle Scho 17:24.00     86
104 Camdyn Mendoza         6 Christiana Middle Sc 17:27.00       
105 Jada Bollmeyer         7 Rockvale Middle Scho 17:29.00       
106 Brooke Duez            6 Rockvale Middle Scho 17:30.00       
107 Alynah Billiot         7 Oakland Middle Schoo 17:33.00       
108 Rebecca Morgan         8 Robert Ellis Middle  17:40.00     87
109 Michaela Flowers       7 Blackman Middle Scho 17:41.00     88
110 Kayli Sutherland       6 Sovereign Grace Midd 17:42.00     89
111 Marissa Dagit            Rock Springs Middle  17:43.00     90
112 Lauren Broom           6 Charlotte middle sch 17:44.00     91
113 Savanna Smith            Rock Springs Middle  17:46.00     92
114 Kelsey Miller          8 Robert Ellis Middle  17:46.50     93
115 Olivia Wooten          7 Lewisburg Middle Sch 17:47.00     94
116 Cordelia Martin        8 Blackman Middle Scho 17:56.00     95
117 Aleah Campbell         7 Blackman Middle Scho 17:59.00       
118 Erika Campbell         8 Lewisburg Middle Sch 18:01.00       
119 Haven Hawkins          8 Lewisburg Middle Sch 18:01.50       
120 Elizabeth McKeeby      7 Sovereign Grace Midd 18:02.00     96
121 Hannah Garner          5 Sovereign Grace Midd 18:14.00     97
122 Sydney Aslan           8 Sovereign Grace Midd 18:15.00       
123 Charlotte Napier       5 Zion Christian Acade 18:19.00     98
124 Ava Foley              5 Cookeville Middle Sc 18:21.00       
125 Grace Callahan         7 Siegel Middle School 18:35.00       
126 Megan Shumpert         6 Zion Christian Acade 18:51.00     99
127 Autumn Burgess         8 Charlotte middle sch 19:02.00    100
128 Kaelan Tucker          7 Macon Co. Junior Hig 19:19.00       
129 Mya Soundara           8 Sovereign Grace Midd 19:22.00       
130 Abby Dowling           7 Siegel Middle School 19:27.00       
131 Elizabeth Wood         5 Zion Christian Acade 19:30.00    101
132 Jana Giles               Rock Springs Middle  19:35.00    102
133 Josie Grooms           6 Zion Christian Acade 19:50.00    103
134 Lexie Mullis             Rock Springs Middle  19:53.00    104
135 Emmily Schroeder       7 Clarksville Academy  19:58.00    105
136 Haley Waters           8 Robert Ellis Middle  20:03.00    106
137 Hannah Floyd           7 Rockvale Middle Scho 20:08.00       
138 Maggie Holcomb         7 Agathos Classical Mi 20:13.00    107
139 Elise Eversole         7 Robert Ellis Middle  20:14.00    108
140 Jullian Medders        8 Agathos Classical Mi 20:18.00    109
140 Hailey Brewer          8 Agathos Classical Mi 20:18.00    108
142 Amiya Pinchon-McWilli  7 KIPP Academy Nashvil 20:19.00       
143 Kinsley Brewer         5 Agathos Classical Mi 20:24.00    111
144 Kila Wilson            6 KIPP Academy Nashvil 20:25.00       
145 Caroline Johnston      7 Clarksville Academy  20:40.00    112
146 Madison Northcutt      8 Hendersonville Chris 20:41.00       
147 Hannah Simpson         6 Dickson Middle Schoo 20:46.00       
148 Brynn Spillers         7 Station Camp Middle  20:50.00    113
149 Madison Whitley        7 Station Camp Middle  21:12.00    114
150 Kirkland Miller        7 Station Camp Middle  21:31.00    115
151 Karlee Wright          7 Walter J. Baird Midd 22:11.00       
152 Ellie Huddleston       5 Zion Christian Acade 22:16.00    116
153 Julia Mule               Rock Springs Middle  22:25.00    117
154 Kaitlyn Webb           5 Summit High School   22:37.00       
155 Makena Jelks             Rock Springs Middle  22:56.00    118
156 Kayla Liso               Rock Springs Middle  23:32.00       
157 Samarah McAbee           Rock Springs Middle  23:41.00       
158 Alexandra Aguilar        Rock Springs Middle  24:00.00       
159 Cadasia Evans          7 KIPP Academy Nashvil 24:05.00       
160 Macy Pike              8 Robert Ellis Middle  24:59.00       
161 Sammy Mounts           6 Hendersonville Chris 25:35.00       
162 Olivia Michel          6 Zion Christian Acade 25:45.00    119
163 Emma Dozier            6 Clarksville Academy  26:01.00    120
164 Kayla Mounts           8 Hendersonville Chris 26:03.00       
165 Chloe Isabell          8 Charlotte middle sch 26:10.00    121



         Middle School Girls 3200 Meter Run Team Scores          
=================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
=================================================================
  1 Oakland Middle Schoo   64      3    6    9   12   34   47   52  
      Total Time: 1:09:00      Average: 13:48.00      1-5 Split: 2:31
  2 Siegel Middle School   65      2    4    8   16   35   57   65  
      Total Time: 1:08:23      Average: 13:40.60      1-5 Split: 2:36
  3 Christiana Middle Sc   89      7   10   14   20   38   39   40  
      Total Time: 1:11:19      Average: 14:15.80      1-5 Split: 1:44
  4 Cookeville Middle Sc   96      1   19   22   23   31   43   50  
      Total Time: 1:09:58      Average: 13:59.60      1-5 Split: 3:07
  5 Mt. Juliet Middle Sc   114    11   13   18   30   42   51   55  
      Total Time: 1:12:53      Average: 14:34.50      1-5 Split: 1:44
  6 Fairview Middle Scho   163    15   25   26   41   56   74    -  
      Total Time: 1:15:11      Average: 15:02.20      1-5 Split: 1:52
  7 Dickson Middle Schoo   175    28   32   33   37   45   46   53  
      Total Time: 1:15:56      Average: 15:11.20      1-5 Split: 55
  8 West Wilson Middle S   178    21   29   36   44   48   67   77  
      Total Time: 1:15:55      Average: 15:11.00      1-5 Split: 1:26
  9 Charlotte middle sch   240     5   17   27   91   100  121   -  
      Total Time: 1:18:52      Average: 15:46.40      1-5 Split: 5:57
 10 Lewisburg Middle Sch   326    54   59   61   72   80   83   94  
      Total Time: 1:22:17      Average: 16:27.30      1-5 Split: 1:09
 11 Sovereign Grace Midd   344    49   62   63   81   89   96   97  
      Total Time: 1:23:06      Average: 16:37.20      1-5 Split: 1:55
 12 Blackman Middle Scho   365    58   66   73   82   86   88   95  
      Total Time: 1:24:09      Average: 16:49.70      1-5 Split: 1:16
 13 Agathos Classical Mi   375    24   64   71   107  108  109  111 
      Total Time: 1:27:57      Average: 17:35.40      1-5 Split: 5:52
 14 Clarksville Academy    403    60   75   78   85   105  112  120 
      Total Time: 1:27:33      Average: 17:30.60      1-5 Split: 3:47
 15 Robert Ellis Middle    413    70   79   84   87   93   106  108 
      Total Time: 1:26:26      Average: 17:17.10      1-5 Split: 1:11
 16 Rock Springs Middle    457    69   90   92   102  104  117  118 
      Total Time: 1:31:29      Average: 18:17.80      1-5 Split: 3:21
 17 Station Camp Middle    486    68   76   113  114  115   -    -  
      Total Time: 1:37:03      Average: 19:24.60      1-5 Split: 5:00
 18 Zion Christian Acade   517    98   99   101  103  116  119   -  
      Total Time: 1:38:46      Average: 19:45.20      1-5 Split: 3:57


                     JV Boys 5000 Meter Run                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Tristan Johnson       11 Rossview High School 20:03.00      1
  2 John Jacobson         10 Rossview High School 20:09.00      2
  3 Aidan Jackson         10 Cookeville High Scho 20:16.00      3
  4 Christian Betancourt  10 Rossview High School 20:25.00      4
  5 Tanner Parker          9 BrentwoodH High Scho 20:39.00      5
  6 Nicholas Chun          9 University School of 20:51.00       
  7 Nathan Toothman       11 Rossview High School 21:06.00      6
  8 Reed Wiemer           12 BrentwoodH High Scho 21:08.00      7
  9 Chance Robinson          Summit High School   21:09.00      8
 10 Carter Young          10 Cookeville High Scho 21:12.00      9
 11 Michael Barber        10 BrentwoodH High Scho 21:25.00     10
 12 Henry Ott              9 Rossview High School 21:31.00     11
 13 Dakota Phaneuf        10 Rossview High School 21:36.00     12
 14 Kyle Herrera          10 Rossview High School 21:40.00     13
 15 Samuel Cobb            9 Stewarts Creek High  21:42.00     14
 16 Josh Wallace          12 BrentwoodH High Scho 21:58.00     15
 17 Austin Woolley         9 Rossview High School 22:00.00       
 18 Austin Tolbert         9 Rossview High School 22:10.00       
 19 Herb Haas             10 Clarksville High Sch 22:12.00     16
 20 Daniel Stephens       11 University School of 22:22.00       
 21 Alex Coker            10 Dickson Co. High Sch 22:23.00       
 22 Luke Sturm            12 Rossview High School 22:37.00       
 23 Chris Ramsey           9 BrentwoodH High Scho 22:38.00     17
 24 Kamron Jay             9 Rossview High School 22:49.00       
 25 Alex Nau               9 Stewarts Creek High  22:51.00     18
 26 Tyler Clendenin       11 Stewarts Creek High  22:53.00     19
 27 Darwin Visan          12 Stewarts Creek High  22:59.00     20
 28 Andrew DeJesus         9 Montgomery Central H 23:00.00     21
 29 Christian Brown        9 Stewarts Creek High  23:08.00     22
 30 Kie Workman              Summit High School   23:09.00     23
 31 James Zilinsky        11 Summit High School   23:10.00     24
 32 Rudolph Corona        12 Montgomery Central H 23:17.00     25
 33 William Reyes         12 Stewarts Creek High  23:18.00     26
 34 Omar Lopez             9 Lebanon High School  23:20.00       
 35 Daniel Nelson          9 Montgomery Central H 23:21.00     27
 36 Craig Wiley           12 Cookeville High Scho 23:22.00     28
 37 Jordan Crews             Summit High School   23:28.00     29
 38 Jake Davenport         9 Stewarts Creek High  23:33.00     30
 39 Mark Robbins          10 Rossview High School 23:45.00       
 40 Caleb Lykin            9 Cookeville High Scho 23:46.00     31
 41 Jonathan Glasgow      11 Rossview High School 23:57.00       
 42 Justin Newman          9 Rossview High School 24:06.00       
 43 Will Solomon          10 Rossview High School 24:09.00       
 44 John Shadix           10 Rossview High School 24:10.00       
 45 Jay Karp              12 University School of 24:11.00       
 46 Kevin Wooward          9 Montgomery Central H 24:24.00     32
 47 Matt Harmon           11 Montgomery Central H 24:28.00     33
 48 Nakhul Kisan          12 BrentwoodH High Scho 24:29.00     34
 49 William Haukohl       12 BrentwoodH High Scho 24:30.00     35
 50 Jacob Gaither         11 Clarksville High Sch 24:34.00     36
 51 Isiah Dowlen          11 Montgomery Central H 24:36.00     37
 52 Logan Cummings         9 Clarksville High Sch 24:39.00     38
 53 Jacob Donnelly        10 Summit High School   24:46.00     39
 54 Grant Smith           10 Clarksville High Sch 24:57.00     40
 55 Nathan Bollen         12 University School of 24:58.00       
 56 Kolbe Burnett          9 Lebanon High School  25:01.00       
 57 Kaleb Jacups           9 Cookeville High Scho 25:02.00     41
 58 Adam Jones             9 Montgomery Central H 25:24.00     42
 59 Michael Lobdell        9 Montgomery Central H 25:36.00       
 60 Xander Krivacka       12 BrentwoodH High Scho 25:52.00       
 61 Richard Daly           9 Rossview High School 25:59.00       
 62 Thomas Reed            9 Montgomery Central H 26:07.00       
 63 Brett Curry           12 Montgomery Central H 27:00.00       
 64 Noah Brown             9 BrentwoodH High Scho 27:03.00       
 65 Harley Hogan             Clarksville High Sch 27:31.00     43
 66 Aaron Conley          10 Clarksville High Sch 27:42.00     44
 67 Turner DeBerry        11 Cookeville High Scho 27:52.00     45
 68 Colten Littlejohn     10 Montgomery Central H 28:03.00       
 69 Braden Baker          11 Stewarts Creek High  28:19.00       
 70 Jonah Torp-perdersen  12 Summit High School   29:09.00     46
 71 Gabe Kirk             12 Clarksville High Sch 29:46.00     47



               JV Boys 5000 Meter Run Team Scores                
=================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
=================================================================
  1 Rossview High School   24      1    2    4    6   11   12   13  
      Total Time: 1:43:14      Average: 20:38.80      1-5 Split: 1:28
  2 BrentwoodH High Scho   54      5    7   10   15   17   34   35  
      Total Time: 1:47:48      Average: 21:33.60      1-5 Split: 1:59
  3 Stewarts Creek High    93     14   18   19   20   22   26   30  
      Total Time: 1:53:33      Average: 22:42.60      1-5 Split: 1:26
  4 Cookeville High Scho   112     3    9   28   31   41   45    -  
      Total Time: 1:53:38      Average: 22:43.60      1-5 Split: 4:46
  5 Summit High School     123     8   23   24   29   39   46    -  
      Total Time: 1:55:42      Average: 23:08.40      1-5 Split: 3:37
  6 Montgomery Central H   138    21   25   27   32   33   37   42  
      Total Time: 1:58:30      Average: 23:42.00      1-5 Split: 1:28
  7 Clarksville High Sch   173    16   36   38   40   43   44   47  
      Total Time: 2:03:53      Average: 24:46.60      1-5 Split: 5:19


                     JV Girls 3200 Meter Run                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Kristen Wagner         6 Mt. Juliet Middle Sc 15:09.00       
  2 Julia Pitt             6 Mt. Juliet Middle Sc 15:49.00       
  3 Reese Michael          8 Lewisburg Middle Sch 17:15.00       
  4 Rebekah Jennings       7 Siegel Middle School 17:22.00       
  5 Sophie Wells           6 Christiana Middle Sc 17:30.00       
  6 Lynna Black            7 Cookeville Middle Sc 17:35.00      1
  7 Jaiden Lindsey         7 Cookeville Middle Sc 17:40.00      2
  8 Katie Goad             5 Cookeville Middle Sc 17:46.00      3
  9 Lauren Phillips        7 Cookeville Middle Sc 17:53.00      4
 10 Madison Roper          7 Dickson Middle Schoo 18:01.00       
 11 Emma Froehlich         6 Oakland Middle Schoo 18:19.00       
 12 Natalie Hayes          6 Dickson Middle Schoo 18:27.00       
 13 Abby McGehee           8 Lewisburg Middle Sch 18:34.00       
 14 Madilyn Lambert        7 Siegel Middle School 18:42.00       
 15 Amelia Sutherland      5 Sovereign Grace Midd 18:48.00       
 16 Anisa Crowder          6 Oakland Middle Schoo 18:59.00       
 17 Olivia Crane           7 Siegel Middle School 19:17.00       
 18 Courtney Burrow        7 Lewisburg Middle Sch 19:20.00       
 19 Amaria Gillispie       6 Siegel Middle School 19:32.00       
 20 Abigail Wright         5 Cookeville Middle Sc 20:03.00      5
 21 Halle Martin           7 Cookeville Middle Sc 20:04.00      6
 22 Kylee Blanco           6 Fairview Middle Scho 20:09.00       
 23 Kaitlin McKinney       6 Sovereign Grace Midd 20:53.00       
 24 Carlee Jennette        7 Dickson Middle Schoo 20:59.00       
 25 Elgie Porter           5 Cookeville Middle Sc 21:07.00      7
 26 Sydney Mitran          8 Fairview Middle Scho 21:56.00       
 27 Savannah Alexander     8 Lewisburg Middle Sch 22:08.00       
 28 Nina Smith-Corner      7 Cookeville Middle Sc 22:11.00       
 29 Cassidy Dye              Rock Springs Middle  22:54.00       



               JV Girls 3200 Meter Run Team Scores               
=================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
=================================================================
  1 Cookeville Middle Sc   15      1    2    3    4    5    6    7  
      Total Time: 1:30:57      Average: 18:11.40      1-5 Split: 2:28