Gibbs Home Meet 1
4/13/2017
Results
Event 3 Girls Long Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Martin, Julia 11 First Baptis 13-07.00 10
2 Richards, Layla 10 Knoxville Ha 12-11.75 8
3 Mullen, Emma 9 Cocke County 12-10.50 6
4 Jones, Trinity 9 Claiborne Hi 12-08.25 5
5 Buckler, Kallie 9 Gibbs High S 12-07.00 4
6 Hurst, Brittany 10 Union Co. Hi 12-06.75 3
7 Henderson, Macayla 11 Union Co. Hi 12-03.50 2
8 Weaver, Cailan 9 Knoxville Ha 12-00.50 1
9 Hatfield, Tabitha 9 Claiborne Hi 10-10.75
10 Banks, Cassie 9 Claiborne Hi 9-04.75
11 Smith, Caitlyn 9 Claiborne Hi x9-00.75
-- Smith, Madison 9 Knoxville Ha ND
-- Varner, Dasha 12 Knoxville Ha ND
-- Chrisman, Allie 10 Cocke County ND
-- Campbell, Ashlyn 10 Cocke County ND
-- Le Bon, Chantal 11 Knoxville Ha ND
-- Berstler, Ayzley 9 Gibbs High S ND
Event 4 Boys Long Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Barrett, Eston 12 Cocke County 18-11.25 10
2 Campbell, Ethan 10 Knoxville Ha 18-04.50 8
3 Childress, Junior 12 Claiborne Hi 17-09.75 6
4 Forbes, Caven 12 Cocke County 17-05.50 5
5 Hunter, Blake 11 Knoxville Ha 16-08.75 4
6 Greenlee, Tyler 10 Union Co. Hi 16-02.00 3
7 Bailey, Kyle 10 Claiborne Hi 15-04.00 2
8 Harrop, Christian 12 Knoxville Ha 15-03.00 1
9 Mink, Tyler 12 Union Co. Hi 14-08.75
10 Webb, Marcus 12 Claiborne Hi 14-05.75
11 Ford, Keelan 12 Cocke County 13-08.50
12 Johnson, Steven 11 Knoxville Ha x13-07.25
13 Foland, Cameron 11 Claiborne Hi x12-07.25
-- Jones, Joseph 11 Cocke County ND
-- Hawk, Daylin 10 Cocke County ND
-- Siler, Levi 9 Cocke County ND
Event 5 Girls Triple Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Owens, Pam 11 Knoxville Ha 30-08.00 10
2 Hurst, Brittany 10 Union Co. Hi 28-01.25 8
3 Weaver, Cailan 9 Knoxville Ha 27-11.00 6
4 Henderson, Macayla 11 Union Co. Hi 25-02.50 5
Event 6 Boys Triple Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Forbes, Caven 12 Cocke County 38-02.00 10
2 Brasfield, Bryce 11 Knoxville Ha 34-02.75 8
3 Harrop, Christian 12 Knoxville Ha 34-01.50 6
4 Webb, Marcus 12 Claiborne Hi 32-00.50 5
-- Cox, Michael 12 Union Co. Hi ND
-- Hawk, Daylin 10 Cocke County ND
-- Simpson, Tyson 9 Cocke County ND
Event 7 Girls High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Le Bon, Chantal 11 Knoxville Ha 4-06.00 10
2 Knight, Kassidy 11 Union Co. Hi 4-04.00 8
3 Berstler, Ayzley 9 Gibbs High S 4-02.00 6
4 Hurst, Brittany 10 Union Co. Hi 4-00.00 4.5
4 Martin, Julia 11 First Baptis 4-00.00 4.5
6 Looper, Mady 11 Knoxville Ha J4-00.00 3
-- Brantley, Brook 9 Gibbs High S NH
-- Hurst, Brianna 10 Union Co. Hi NH
Event 8 Boys High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Brasfield, Bryce 11 Knoxville Ha 5-02.00 10
2 Harris, Noah 10 First Baptis 4-08.00 8
3 Lawson, Tyler 9 Union Co. Hi 4-06.00 6
4 padden, travis 10 Union Co. Hi 4-04.00 5
-- Swann, Kaynajh 11 Cocke County NH
-- Jones, Joseph 11 Cocke County NH
-- Cummins, Luke 9 First Baptis NH
-- Wardroup, Nicholas 11 Cocke County NH
Event 9 Girls Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Dunn, Dynah 12 Cocke County 34-08.00 10
2 Gangloff, Sarah 9 Knoxville Ha 23-01.00 8
3 Shoemaker, MacKenna 10 Knoxville Ha 23-00.50 6
4 Graves, Lauren 9 First Baptis 23-00.00 5
5 Knight, Katlyn 10 Union Co. Hi 21-09.00 4
6 Russell, Cydney 9 Claiborne Hi 21-07.50 3
7 Le Bon, Chantal 11 Knoxville Ha 20-03.00 2
8 Simmons, Ania 11 Gibbs High S 18-03.75 1
9 Nichols, Katrina 10 Gibbs High S 17-10.00
9 Rogers, Shelby 10 Gibbs High S 17-10.00
11 Shoope, Alexis 9 Union Co. Hi 16-11.00
12 Crawford, Sara 11 Union Co. Hi 16-05.50
13 Todd, Aeliyeh 10 Cocke County 16-03.00
-- Harden, Shayna 12 Cocke County ND
-- Lay, Madison 10 Knoxville Ha ND
-- Norris, Cassie 9 Knoxville Ha ND
Event 10 Boys Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Hill, Blake 12 Claiborne Hi 37-06.50 10
2 Fejeran, Zach 11 Claiborne Hi 36-07.00 8
3 Mink, Tyler 12 Union Co. Hi 33-07.50 6
4 Neely, Logan 12 Claiborne Hi 33-02.50 5
5 Daniels, Mason 10 Knoxville Ha 32-01.50 4
6 young, jasper 9 Union Co. Hi 31-02.00 3
7 Fejeran, Spencer 10 Claiborne Hi x30-10.50
8 Haloumn, Aeneus 9 Knoxville Ha 29-09.00 2
9 Forbes, Caven 12 Cocke County 29-08.00 1
10 Harrop, Christian 12 Knoxville Ha 27-11.00
11 Cheatham, Cody 10 Knoxville Ha x27-01.00
12 Minton, Thomas 12 Claiborne Hi x25-07.00
-- Noel, Jacob 9 Knoxville Ha ND
-- Hammonds, Max 9 Cocke County ND
-- McDonald, Russell 10 Cocke County ND
-- Davidson, Tyler 12 Cocke County ND
-- Woods, Max 12 Cocke County ND
-- Meeks, Raheem 10 Cocke County ND
Event 11 Girls Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Dunn, Dynah 12 Cocke County 91-09.50 10
2 Gangloff, Sarah 9 Knoxville Ha 84-07.50 8
3 Tuggle, Hailey 11 Gibbs High S 72-01 6
4 Shoemaker, MacKenna 10 Knoxville Ha 68-07.50 5
5 Kibert, Courtney 10 Claiborne Hi 58-06 4
6 Russell, Cydney 9 Claiborne Hi 56-10.50 3
7 Rogers, Shelby 10 Gibbs High S 55-01.50 2
8 Graves, Lauren 9 First Baptis 53-01.50 1
9 Beason, Emma 9 Claiborne Hi 52-02.50
10 Knight, Katlyn 10 Union Co. Hi 47-02
11 Shoope, Alexis 9 Union Co. Hi 44-07
12 Crawford, Sara 11 Union Co. Hi 39-10
-- Harden, Shayna 12 Cocke County ND
-- Lay, Madison 10 Knoxville Ha ND
-- Domingues, Micayla 9 Gibbs High S ND
-- Todd, Aeliyeh 10 Cocke County ND
-- Norris, Cassie 9 Knoxville Ha ND
Event 12 Boys Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Fejeran, Spencer 10 Claiborne Hi 103-00.50 10
2 Fejeran, Zach 11 Claiborne Hi 94-06 8
3 Haloumn, Aeneus 9 Knoxville Ha 94-00 6
4 Neely, Logan 12 Claiborne Hi 89-02 5
5 Daniels, Mason 10 Knoxville Ha 84-11.50 4
6 Laws, Bryce 10 Claiborne Hi x79-09.50
7 Minton, Thomas 12 Claiborne Hi x78-04.50
8 Shrewsbury, Ian 9 Knoxville Ha 75-08.50 3
8 Hill, Blake 12 Claiborne Hi x75-08.50
10 Greenlee, Tyler 10 Union Co. Hi 73-01 2
11 Creech, Alonzo 9 Union Co. Hi 70-07.50 1
12 Cheatham, Cody 10 Knoxville Ha x58-05
13 young, jasper 9 Union Co. Hi 55-00
14 Bull, Evan 10 Gibbs High S 43-06.50
-- Noel, Jacob 9 Knoxville Ha ND
-- Hammonds, Max 9 Cocke County ND
-- McDonald, Russell 10 Cocke County ND
-- Davidson, Tyler 12 Cocke County ND
-- Woods, Max 12 Cocke County ND
-- Meeks, Raheem 10 Cocke County ND
Event 13 Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Smith, Caitlyn 9 Claiborne Hi 14:35.79 10
2 Domingues, Micayla 9 Gibbs High S 15:00.82 8
3 Sandoval, Aurora 10 Cocke County 15:21.38 6
4 Young, Lydia 11 Union Co. Hi 15:47.25 5
5 Dockery, Madison 9 Cocke County 16:07.95 4
6 Nichols, Katrina 10 Gibbs High S 17:51.20 3
-- Abbott, Ashley 9 Knoxville Ha NT
Event 14 Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Driskill, Derek 9 Cocke County 12:18.36 10
2 McGill, Luke 10 Gibbs High S 12:18.44 8
3 Perry, Chase 9 Knoxville Ha 12:18.78 6
4 Shoope, Steven 11 Union Co. Hi 13:33.07 5
5 Bull, Evan 10 Gibbs High S 15:15.58 4
-- Rodriguez, Bryan 12 Knoxville Ha NT
-- Raines, Chase 11 Cocke County NT
-- Freshour, Cole 9 Cocke County NT
-- Thornton, Ashton 9 Cocke County NT
-- Suggs, Jonah 12 Cocke County NT
Event 15 Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Chittum, Taylor 10 Claiborne Hi 19.36 1 10
2 Tuggle, Hailey 11 Gibbs High S 19.55 1 8
3 McAtamney, Erin 9 Knoxville Ha 20.60 1 6
4 Scisney, Jasmine 11 Knoxville Ha 20.61 1 5
5 Rogers, Shelby 10 Gibbs High S 21.04 2 4
6 Grimm, Cydny 9 Claiborne Hi 21.09 2 3
7 Mullen, Emma 9 Cocke County 22.29 2 2
8 McAlpin, Traviauna 11 Fulton High 22.58 3 1
9 Thomas, Markayshia 12 Fulton High 23.04 3
10 Hickman, Rebecca 10 Union Co. Hi 23.75 3
-- Hurst, Brianna 10 Union Co. Hi NT 2
-- Russel, Lillian 10 Knoxville Ha NT 3
Event 16 Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Brasfield, Bryce 11 Knoxville Ha 18.46 1 10
2 Mink, Tyler 12 Union Co. Hi 19.73 3 8
3 Jones, Reggie 11 Fulton High 21.77 2 6
4 Scraggs, Michael 9 Union Co. Hi 23.48 2 5
5 Shoope, Steven 11 Union Co. Hi 23.88 3 4
6 Harris, Noah 10 First Baptis 30.06 3 3
-- Ramsey, Conner 9 Cocke County NT 1
-- Guerrero, Cj 9 Cocke County NT 2
-- Siler, Levi 9 Cocke County NT 1
-- Spinks, Skylar 9 Cocke County NT 2
-- Lindsey, Isaiah 10 Gibbs High S NT 1
Event 17 Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Gibbs High School 'A' 55.29 10
1) Tuggle, Hailey 11 2) Rogers, Shelby 10
3) Simmons, Ania 11 4) Buckler, Kallie 9
2 Union Co. High School 'A' 59.52 8
1) Henderson, Macayla 11 2) Hickman, Emma 12
3) Hickman, Rebecca 10 4) Padden, Stephanie 10
3 Knoxville Halls High School 'A' 59.90 6
1) Owens, Pam 11 2) Province, Olivia 9
3) Varner, Dasha 12 4) Weaver, Cailan 9
4 Claiborne High School 'B' x1:01.14
1) Beason, Emma 9 2) Clark, Raylee 9
3) Hatfield, Tabitha 9 4) Russell, Cydney 9
5 Knoxville Halls High School 'B' x1:01.49
1) Booher, Kylie 9 2) Katana, Anesa 9
3) Kitts, Olivia 9 4) Smith, Madison 9
6 Claiborne High School 'A' 1:03.42 5
1) Chittum, Taylor 10 2) Grimm, Cydny 9
3) Jones, Trinity 9 4) Smith, Ashley 10
Event 18 Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Fulton High School 'A' 46.66 1 10
1) Davis, Nigal 10 2) Fenderson, JaShaun 10
3) Smith, Joey 11 4) Williamson, Dorian 11
2 Claiborne High School 'A' 46.79 1 8
1) Childress, Junior 12 2) Goins, Greg 9
3) Laws, Bryce 10 4) Ruzkowski, Russell 12
3 Fulton High School 'B' x47.72 1
1) Berry, Josh 11 2) Davis, Coryean 11
3) Malone, Xavier 10 4) Thomas, Robquez 10
4 Knoxville Halls High School 'A' 48.67 2 6
1) Campbell, Ethan 10 2) James, Sheldon 9
3) Johnson, Colby 10 4) Soon, Micah 10
5 Claiborne High School 'B' x51.02 2
1) Foland, Cameron 11 2) Hatfield, Will 9
3) Hensley, Rj 12 4) West, Tyler 9
6 Knoxville Halls High School 'B' x52.72 2
1) Blair, Jacob 9 2) Hunter, Blake 11
3) Johnson, Steven 11 4) Truong, Tommy 9
-- Cocke County High School 'A' NT 1
1) Jones, Sakel 10 2) Barrett, Eston 12
3) Forbes, Caven 12 4) Jones, Joseph 11
Event 19 Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Cocke County High School 'A' 12:04.50 10
1) Rogers, Karissa 11 2) Dockery, Madison 9
3) Hawk, Sarah 11 4) Sandoval, Aurora 10
2 Knoxville Halls High School 'A' 12:09.46 8
1) Abbott, Ashley 9 2) Cherry, Harper 12
3) Jones, Savannah 11 4) Richards, Layla 10
3 Claiborne High School 'A' 12:20.08 6
4 Gibbs High School 'A' 12:27.66 5
1) Gyger, Kendall 11 2) Bowlin, Maygen 11
3) Domingues, Micayla 9 4) Nichols, Katrina 10
5 Union Co. High School 'A' 12:37.78 4
1) Hickman, Rebecca 10 2) Hurst, Brianna 10
3) Padden, Stephanie 10 4) Young, Lydia 11
Event 20 Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Gibbs High School 'A' 9:51.90 10
1) McGill, Luke 10 2) Moore, Christian 9
3) Sinibaldi, Sam 9 4) Thomas, Colby 12
2 Cocke County High School 'A' 10:07.28 8
1) Driskill, Derek 9 2) Barrett, Eian 9
3) Raines, Chase 11 4) Martinez, Jonathan 11
3 Claiborne High School 'A' 10:08.29 6
1) Anders, Colin 10 2) Houston, Luke 10
3) Littrell, Michael 9 4) West, Tyler 9
4 Knoxville Halls High School 'A' 10:39.45 5
1) Black, Ben 11 2) Pace, Seth 11
3) Perry, Chase 9 4) Sparks, John 9
-- Union Co. High School 'A' NT
1) Cox, Michael 12 2) Lawson, Tyler 9
3) Shoope, Steven 11 4) Creech, Alonzo 9
Event 21 Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Varner, Dasha 12 Knoxville Ha 13.76 1 10
2 Smith, Ashley 10 Claiborne Hi 13.89 1 8
3 Mcalpin, Traviuana 11 Fulton High 14.22 4 6
4 Wells, Zyria 11 Fulton High 14.55 4 5
5 Province, Olivia 9 Knoxville Ha 14.58 1 4
6 Buckler, Kallie 9 Gibbs High S 14.76 1 3
7 Hayes, Kaylee 9 Gibbs High S 14.81 2 2
8 Padden, Stephanie 10 Union Co. Hi 14.88 2 1
9 Hickman, Emma 12 Union Co. Hi 15.08 1
10 Hatfield, Tabitha 9 Claiborne Hi 15.77 3
11 Simmons, Ania 11 Gibbs High S 15.86 2
12 Knight, Katlyn 10 Union Co. Hi 15.98 3
13 Clark, Raylee 9 Claiborne Hi 16.57 3
14 Crawford, Sara 11 Union Co. Hi x18.18 4
-- Richards, Layla 10 Knoxville Ha NT 1
-- Beason, Emma 9 Claiborne Hi NT 2
-- Smith, Madison 9 Knoxville Ha NT 3
-- Phillips, Morgan 10 Cocke County NT 4
-- Berstler, Ayzley 9 Gibbs High S NT 2
-- Kimber, Tia 11 Fulton High NT 4
-- Booher, Kylie 9 Knoxville Ha NT 3
-- Kitts, Olivia 9 Knoxville Ha NT 3
-- Chrisman, Allie 10 Cocke County NT 2
Event 22 Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Smith, Joey 11 Fulton High 11.54 1 10
2 Mink, Tyler 12 Union Co. Hi 12.02 1 8
3 Childress, Junior 12 Claiborne Hi 12.15 2 6
4 Laws, Bryce 10 Claiborne Hi 12.16 1 5
5 Greenlee, Tyler 10 Union Co. Hi 12.23 2 4
6 Luster, Mehki 11 Fulton High 12.32 2 3
7 Berry, Josh 11 Fulton High 12.39 2 2
8 Webb, Marcus 12 Claiborne Hi 12.60 3 1
9 Blair, Jacob 9 Knoxville Ha 12.64 2
10 Deleon, Alex 10 Gibbs High S 12.67 1
11 Kapaya, Andzo 12 Gibbs High S 13.17 4
12 Johnson, Steven 11 Knoxville Ha 13.18 3
13 Johnson, Colby 10 Knoxville Ha 13.19 4
14 Malone, Xavier 10 Fulton High x13.21 4
15 Kelly, Jonny 11 Gibbs High S 13.22 3
16 Shrewsbury, Ian 9 Knoxville Ha x13.25 3
17 young, jasper 9 Union Co. Hi 13.70 4
18 Truong, Tommy 9 Knoxville Ha x13.82 4
19 Hunter, Blake 11 Knoxville Ha x14.38 5
20 Minton, Thomas 12 Claiborne Hi x15.41 5
-- Jones, Sakel 10 Cocke County NT 1
-- Ruzkowski, Russell 12 Claiborne Hi NT 5
-- Cummins, Luke 9 First Baptis NT 3
-- Simpson, Tyson 9 Cocke County NT 4
-- Davis, Nigal 10 Fulton High NT 1
-- Meeks, Raheem 10 Cocke County NT 2
-- Ramsey, McKayne 10 Cocke County NT 3
Event 24 Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Jones, Savannah 11 Knoxville Ha 6:37.07 10
2 Sandoval, Aurora 10 Cocke County 6:48.13 8
3 Domingues, Micayla 9 Gibbs High S 6:57.11 6
4 Young, Lydia 11 Union Co. Hi 6:59.35 5
5 Dockery, Madison 9 Cocke County 7:07.94 4
6 Gyger, Kendall 11 Gibbs High S 7:22.50 3
7 Hawk, Sarah 11 Cocke County 7:27.88 2
8 Rogers, Karissa 11 Cocke County x7:32.32
Event 25 Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Thomas, Colby 12 Gibbs High S 5:28.86 10
2 Driskill, Derek 9 Cocke County 5:28.86 8
3 McGill, Luke 10 Gibbs High S 5:52.36 6
4 Littrell, Michael 9 Claiborne Hi 5:53.87 5
5 Raines, Chase 11 Cocke County 6:05.17 4
6 McMurray, Jeffrey 9 Knoxville Ha 6:07.63 3
7 Scraggs, Michael 9 Union Co. Hi 6:22.19 2
8 Eustace, Nathan 9 Knoxville Ha 6:49.67 1
9 Bailey, Kyle 10 Claiborne Hi 7:09.53
-- Black, Ben 11 Knoxville Ha NT
-- Rodriguez, Bryan 12 Knoxville Ha NT
-- Cox, Michael 12 Union Co. Hi NT
-- Pace, Seth 11 Knoxville Ha NT
-- Freshour, Cole 9 Cocke County NT
-- Martinez, Jonathan 11 Cocke County NT
-- Anders, Colin 10 Claiborne Hi NT
-- Houston, Luke 10 Claiborne Hi NT
-- Thornton, Ashton 9 Cocke County NT
-- Bull, Evan 10 Gibbs High S NT
-- Mohler, Dakota 11 Cocke County NT
Event 26 Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Union Co. High School 'A' 1:58.62 10
1) Henderson, Macayla 11 2) Hickman, Emma 12
3) Knight, Kassidy 11 4) Padden, Stephanie 10
2 Gibbs High School 'A' 2:05.18 8
1) Tuggle, Hailey 11 2) Hayes, Kaylee 9
3) Simmons, Ania 11 4) Brantley, Brook 9
3 Knoxville Halls High School 'B' x2:14.48
1) Booher, Kylie 9 2) Kitts, Olivia 9
3) Scisney, Jasmine 11 4) Smith, Madison 9
4 Knoxville Halls High School 'A' 2:17.51 6
1) Le Bon, Chantal 11 2) Owens, Pam 11
3) Province, Olivia 9 4) Varner, Dasha 12
5 Cocke County High School 'A' 2:18.11 5
1) Mullen, Emma 9 2) Phillips, Morgan 10
3) Chrisman, Allie 10 4) Campbell, Ashlyn 10
Event 27 Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Knoxville Halls High School 'A' 1:42.70 10
1) Bradford, Austin 11 2) Campbell, Ethan 10
3) James, Sheldon 9 4) Soon, Micah 10
2 Cocke County High School 'A' 1:47.86 8
1) Jones, Sakel 10 2) Freshour, Adam 11
3) Simpson, Tyson 9 4) Barrett, Eston 12
3 Claiborne High School 'A' 1:47.89 6
1) Foland, Cameron 11 2) Goins, Greg 9
3) Hensley, Rj 12 4) West, Tyler 9
4 Knoxville Halls High School 'B' x1:52.78
1) Blair, Jacob 9 2) Hunter, Blake 11
3) Johnson, Steven 11 4) Truong, Tommy 9
5 Fulton High School 'A' 1:54.15 5
1) Fenderson, JaShaun 10 2) McKinney, Dashaun 10
3) Smith, Joey 11 4) Williamson, Dorian 11
-- Gibbs High School 'A' DQ
1) Deleon, Alex 10 2) Lindsey, Isaiah 10
3) Moore, Christian 9 4) Sinibaldi, Sam 9
Event 28 Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Knight, Kassidy 11 Union Co. Hi 1:08.87 1 10
2 Frazier, Tabitha 10 Cocke County 1:18.86 1 8
3 Bowlin, Maygen 11 Gibbs High S 1:20.07 1 6
4 Kimber, Tia 11 Fulton High 1:20.27 2 5
5 Brantley, Brook 9 Gibbs High S 1:28.18 2 4
6 Thomas, Markayshia 12 Fulton High 1:29.30 2 3
7 Shoope, Alexis 9 Union Co. Hi 1:40.91 2 2
-- Cherry, Harper 12 Knoxville Ha NT 1
Event 29 Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Bradford, Austin 11 Knoxville Ha 56.20 1 10
2 Sinibaldi, Sam 9 Gibbs High S 58.30 1 8
3 Moore, Christian 9 Gibbs High S 58.47 2 6
4 Alain, Havyyarimaha 11 Fulton High 59.53 1 5
5 Gilliam, George 9 Gibbs High S 1:00.28 1 4
6 Creech, Alonzo 9 Union Co. Hi 1:00.90 2 3
7 Ford, Keelan 12 Cocke County 1:01.09 3 2
8 Thomas, Robquez 10 Fulton High 1:03.86 2 1
9 Lawson, Tyler 9 Union Co. Hi 1:04.32 2
10 Wardroup, Nicholas 11 Cocke County 1:06.22 2
11 padden, travis 10 Union Co. Hi 1:06.47 3
12 Jones, Reggie 11 Fulton High 1:07.67 1
13 Shoope, Steven 11 Union Co. Hi x1:10.86 3
-- Lindsey, Isaiah 10 Gibbs High S NT 3
-- Swann, Kaynajh 11 Cocke County NT 1
-- Shrewsbury, Ian 9 Knoxville Ha NT 2
Event 30 Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Hurst, Brittany 10 Union Co. Hi 55.33 1 10
2 Campbell, Ashlyn 10 Cocke County 57.35 1 8
3 Chittum, Taylor 10 Claiborne Hi 58.96 1 6
4 Grimm, Cydny 9 Claiborne Hi 1:00.89 2 5
5 Mullen, Emma 9 Cocke County 1:01.24 1 4
6 Scisney, Jasmine 11 Knoxville Ha 1:03.39 3 3
7 McAtamney, Erin 9 Knoxville Ha 1:05.58 2 2
8 Hickman, Rebecca 10 Union Co. Hi 1:08.43 2 1
9 Katana, Anesa 9 Knoxville Ha 1:09.44 3
10 Nichols, Katrina 10 Gibbs High S 1:13.95 3
Event 31 Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Goins, Greg 9 Claiborne Hi 45.93 1 10
2 Brasfield, Bryce 11 Knoxville Ha 50.84 2 8
3 Lawson, Tyler 9 Union Co. Hi 52.80 2 6
4 Gilliam, George 9 Gibbs High S 54.63 2 5
5 Harris, Noah 10 First Baptis 55.05 3 4
6 Scraggs, Michael 9 Union Co. Hi 58.52 3 3
7 Kelly, Jonny 11 Gibbs High S 59.81 3 2
-- Ramsey, Conner 9 Cocke County NT 1
-- Guerrero, Cj 9 Cocke County NT 3
-- Siler, Levi 9 Cocke County NT 1
-- Spinks, Skylar 9 Cocke County NT 2
-- Lindsey, Isaiah 10 Gibbs High S NT 1
Event 32 Girls 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Sandoval, Aurora 10 Cocke County 2:52.90 10
2 Gyger, Kendall 11 Gibbs High S 3:11.96 8
3 Bowlin, Maygen 11 Gibbs High S 3:12.10 6
4 Rogers, Karissa 11 Cocke County 3:13.83 5
5 Miracle, Paisley 9 Claiborne Hi 3:19.19 4
6 Kibert, Courtney 10 Claiborne Hi 3:53.51 3
-- Hurst, Brianna 10 Union Co. Hi NT
-- Young, Lydia 11 Union Co. Hi NT
-- Jones, Savannah 11 Knoxville Ha NT
-- Russel, Lillian 10 Knoxville Ha NT
Event 33 Boys 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Thomas, Colby 12 Gibbs High S 2:16.79 10
2 Black, Ben 11 Knoxville Ha 2:17.44 8
3 Martinez, Jonathan 11 Cocke County 2:27.25 6
4 Houston, Luke 10 Claiborne Hi 2:29.65 5
5 Jones, Reggie 11 Fulton High 2:34.03 4
6 Raines, Chase 11 Cocke County 2:36.66 3
7 Littrell, Michael 9 Claiborne Hi 2:37.65 2
8 Alain, Havyyarimaha 11 Fulton High 2:41.27 1
9 Pace, Seth 11 Knoxville Ha 2:50.79
10 Scraggs, Michael 9 Union Co. Hi 2:54.09
11 Fejeran, Spencer 10 Claiborne Hi 2:56.85
12 Bailey, Kyle 10 Claiborne Hi x2:59.41
13 Eustace, Nathan 9 Knoxville Ha 3:02.23
-- Cox, Michael 12 Union Co. Hi NT
-- padden, travis 10 Union Co. Hi NT
-- Driskill, Derek 9 Cocke County NT
-- Mohler, Dakota 11 Cocke County NT
-- Anders, Colin 10 Claiborne Hi NT
-- Barrett, Eian 9 Cocke County NT
-- Gilliam, George 9 Gibbs High S NT
-- McGill, Luke 10 Gibbs High S NT
-- Wardroup, Nicholas 11 Cocke County NT
Event 34 Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Smith, Ashley 10 Claiborne Hi 29.14 1 10
2 Jones, Trinity 9 Claiborne Hi 30.77 1 8
3 Wells, Zyria 11 Fulton High 31.00 3 5.5
3 Knight, Kassidy 11 Union Co. Hi 31.00 1 5.5
5 Hayes, Kaylee 9 Gibbs High S 31.44 2 4
6 Mcalpin, Traviuana 11 Fulton High 31.59 1 3
7 Hatfield, Tabitha 9 Claiborne Hi 32.50 3 2
8 Hickman, Emma 12 Union Co. Hi 32.58 1 1
9 Chrisman, Allie 10 Cocke County 34.36 2
10 Thomas, Markayshia 12 Fulton High 36.26 2
11 Kitts, Olivia 9 Knoxville Ha 38.72 2
12 Crawford, Sara 11 Union Co. Hi 39.00 3
13 Shoope, Alexis 9 Union Co. Hi x40.57 3
-- Berstler, Ayzley 9 Gibbs High S NT 1
-- Booher, Kylie 9 Knoxville Ha NT 2
-- Kimber, Tia 11 Fulton High NT 2
-- Scisney, Jasmine 11 Knoxville Ha NT 3
-- Province, Olivia 9 Knoxville Ha NT 3
Event 35 Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 James, Sheldon 9 Knoxville Ha 24.12 5 10
2 Smith, Joey 11 Fulton High 24.82 1 8
3 Anderson, J'Coryan 10 Fulton High 24.83 2 6
4 Childress, Junior 12 Claiborne Hi 24.99 1 5
5 Goins, Greg 9 Claiborne Hi 25.39 2 4
6 Luster, Mehki 11 Fulton High 25.43 5 3
7 Bradford, Austin 11 Knoxville Ha 25.49 3 2
8 Foland, Cameron 11 Claiborne Hi 25.50 5 1
9 Thomas, Robquez 10 Fulton High x25.52 5
10 Ruzkowski, Russell 12 Claiborne Hi x25.62 1
11 Barrett, Eston 12 Cocke County 25.95 2
12 Creech, Alonzo 9 Union Co. Hi 25.98 3
13 Greenlee, Tyler 10 Union Co. Hi 26.09 3
14 Meeks, Raheem 10 Cocke County 26.48 3
15 Blair, Jacob 9 Knoxville Ha 27.05 2
16 Kapaya, Andzo 12 Gibbs High S 27.45 4
17 Webb, Marcus 12 Claiborne Hi x28.02 3
18 padden, travis 10 Union Co. Hi 28.05 5
19 Kelly, Jonny 11 Gibbs High S 28.11 4
20 young, jasper 9 Union Co. Hi x28.88 4
21 Truong, Tommy 9 Knoxville Ha x29.78 4
22 Malone, Xavier 10 Fulton High x30.31 2
-- Cummins, Luke 9 First Baptis NT 4
-- Davis, Nigal 10 Fulton High NT 1
-- Jones, Sakel 10 Cocke County NT 2
-- Simpson, Tyson 9 Cocke County NT 3
-- Shrewsbury, Ian 9 Knoxville Ha NT 4
-- Williamson, Dorian 11 Fulton High NT 1
-- Fenderson, JaShaun 10 Fulton High NT 1
-- Soon, Micah 10 Knoxville Ha NT 5
Event 36 Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Gibbs High School 'A' 4:57.06 10
1) Hayes, Kaylee 9 2) Gyger, Kendall 11
3) Bowlin, Maygen 11 4) Brantley, Brook 9
2 Knoxville Halls High School 'A' 5:15.41 8
1) Cherry, Harper 12 2) Owens, Pam 11
3) Richards, Layla 10 4) Weaver, Cailan 9
3 Cocke County High School 'A' 5:20.86 6
1) Frazier, Tabitha 10 2) Phillips, Morgan 10
3) Hawk, Sarah 11 4) Campbell, Ashlyn 10
Event 37 Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Cocke County High School 'A' 4:01.85 10
1) Freshour, Adam 11 2) Swann, Kaynajh 11
3) Jones, Joseph 11 4) Ford, Keelan 12
2 Gibbs High School 'A' 4:06.03 8
1) Gilliam, George 9 2) Moore, Christian 9
3) Sinibaldi, Sam 9 4) Thomas, Colby 12
3 Knoxville Halls High School 'A' 5:20.87 6
1) Bradford, Austin 11 2) Campbell, Ethan 10
3) Harrop, Christian 12 4) James, Sheldon 9
Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Knoxville Halls High Schoo 135 2) Gibbs High School 117
3) Cocke County High School 108 4) Union Co. High School 97
5) Claiborne High School 95 6) Fulton High School 28.50
7) First Baptist Academy 20.50
Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Knoxville Halls High Schoo 141 2) Claiborne High School 123
3) Cocke County High School 85 4) Gibbs High School 81
5) Union Co. High School 74 6) Fulton High School 64
7) First Baptist Academy 15