TSSAA Division II East Sectional

Chattanooga, TN

Complete Results

Licensed to Slipstream Timing & Meet Management - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/19/2016 11:45 PM
                               TSSAA Division 2                                
                              EAST SECTION FINALS                              
       Girls Preparatory School & Webb School  - 5/17/2016 to 5/19/2016        
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
 East Region: R 12.13  5/15/2007   Glory Johnson, Webb Knoxvil                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Reeves, Lexi              11 Webb School              12.22   10   
  2 Jefferson, Jasmine         8 Webb School              12.39    8   
  3 Boyd, Meredith            10 Baylor School            13.83    6   
  4 Enzerra, Halie             9 Baylor School            14.06    4   
  5 Cassity, Reid              9 Webb School              15.32    2   
 -- Burnette, Ruthie           8 Baylor School              DNS  
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
 East Region: R 24.79  5/15/2007   Glory Johnson, Webb Knoxvil                 
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Reeves, Lexi              11 Webb School              25.33   1  10   
  2 Hayes, Kayla              10 Baylor School            25.88   1   8   
  3 Boyd, Meredith            10 Baylor School            28.76   1   6   
  4 Von Kessler, Leila        10 Girls Prepar             29.53   1   4   
  5 Enzerra, Halie             9 Baylor School            29.86   1   2   
  6 Bradley, Ceci             12 Webb School              32.50   2   1   
  7 Parent, Natalie           12 Webb School              32.71   2 
 -- Eiselstein, Kylie          9 Girls Prepar               DNS   2 
 
Girls 400 Meter Dash
=======================================================================
 East Region: R 56.64  5/15/2007   Kate McKenzie, Baylor                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jefferson, Jasmine         8 Webb School              58.67   10   
  2 Schumaker, MaryKathryne   10 Baylor School          1:05.60    8   
 -- Boyd, Meredith            10 Baylor School              DNS  
 -- Read, Madison             12 Webb School                DNS  
 -- Schatzman, Rachel         12 Baylor School              DNS  
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
 East Region: R 2:17.26  5/18/2010   Hannah Jumper, Baylor School              
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McVay, Kate               11 Girls Prepar           2:26.38   10   
  2 Anderson, Alison          11 Baylor School          2:28.11    8   
  3 Cansler, Catherine         9 Baylor School          2:29.21    6   
  4 Cook, Julia               10 Webb School            2:37.20    4   
  5 Bailey, Abby              11 Webb School            2:45.21    2   
  6 Coughlin, Abigail         10 Webb School            2:50.65    1   
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
 East Region: R 5:04.88  5/18/2010   Hannah Jumper, Baylor School              
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Schumacher, Niamh         11 King's Acade           5:07.59   10   
  2 Narayani, Niki             9 Webb School            5:18.40    8   
  3 Smith, Addison             9 Baylor School          5:28.20    6   
  4 Braman, Carley            10 Girls Prepar           5:38.49    4   
  5 Arrowsmith, Mary Margare  10 Girls Prepar           5:53.27    2   
  6 Newton, Merrit             9 Baylor School          5:55.02    1   
  7 Holliday, Lindsay          9 Webb School            5:55.75  
  8 Brinn, Jordan             12 Baylor School          5:58.81  
  9 Anderson, Carter          11 Webb School            6:14.67  
 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
 East Region: R 10:59.60  5/14/2015   Peighton Meske, Webb Sch-Knoxvll         
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Schumacher, Niamh         11 King's Acade          10:56.0hR  10   
  2 Narayani, Niki             9 Webb School           11:06.6h    8   
  3 Braman, Carley            10 Girls Prepar          11:55.8h    6   
  4 Smith, Addison             9 Baylor School         12:09.2h    4   
  5 Arrowsmith, Mary Margare  10 Girls Prepar          12:40.7h    2   
  6 Newton, Merrit             9 Baylor School         13:13.2h    1   
 -- Carlson, Grace            12 Baylor School              DNS  
 -- Holliday, Lindsay          9 Webb School                DNS  
 
Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
 East Region: R 14.48  5/18/2010   Marjorie Butler, Webb School                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Rachel             10 Baylor School            15.80   10   
  2 Bohannon, Lainee          10 Baylor School            17.91    8   
  3 Martin, Julia             10 First Baptist Ac         18.14    6   
  4 Priddy, Bailey             9 Baylor School            18.22    4   
 
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
 East Region: R 44.08  5/18/2010   Marjorie Butler, Webb School                
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Smith, Rachel             10 Baylor School            46.73   1  10   
  2 Green, Hannah Faith       12 Girls Prepar             47.07   1   8   
  3 Jones, Murfee             10 Girls Prepar             47.30   1   6   
  4 Martin, Julia             10 First Baptist Ac         51.22   1   4   
  5 Bohannon, Lainee          10 Baylor School            51.83   1   2   
  6 Priddy, Bailey             9 Baylor School            53.90   2   1   
  7 Bradley, Ceci             12 Webb School              56.92   2 
  8 Cassity, Reid              9 Webb School            1:01.29   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
 East Region: R 48.81  5/15/2007   Girls Prep School, Girls Prep S             
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Baylor School                                         51.31   10   
     1) Bohannon, Lainee 10             2) Hayes, Kayla 10                
     3) Iorio, Laurel 8                 4) Willis, JuToreyia 10           
  2 Girls Preparatory School                              55.91    8   
     1) Goldbach, Nikki 10              2) Von Kessler, Leila 10          
     3) Thomas, Daphne 10               4) Eiselstein, Kylie 9            
 
Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
 East Region: R 1:44.37  5/15/2007   Girls Prep School, Girls Prep S           
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Baylor School                                       1:48.23   10   
     1) Hayes, Kayla 10                 2) Iorio, Laurel 8                
     3) Smith, Rachel 10                4) Willis, JuToreyia 10           
  2 Girls Preparatory School                            1:57.66    8   
     1) Goldbach, Nikki 10              2) Von Kessler, Leila 10          
     3) Thomas, Daphne 10               4) Eiselstein, Kylie 9            
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
 East Region: R 3:58.54  5/15/2007   Baylor, Baylor                            
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Webb School of Knoxville                            4:03.78   10   
     1) Jefferson, Jasmine 8            2) Reeves, Lexi 11                
     3) Jordan, Chelsey 11              4) Read, Madison 12               
  2 Girls Preparatory School                            4:07.67    8   
     1) Jones, Murfee 10                2) Sandlin, Scottie 11            
     3) Salisbury, Anna 10              4) Green, Hannah Faith 12         
  3 Baylor School                                       4:21.65    6   
     1) Cansler, Catherine 9            2) Hayes, Kayla 10                
     3) Iorio, Laurel 8                 4) Schatzman, Rachel 12           
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
 East Region: R 9:42.10  5/12/2009   Baylor School, Baylor School              
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Girls Preparatory School                            9:48.90   10   
     1) Braman, Carley 10               2) Arrowsmith, Mary Margaret 10   
     3) Tomokane, Tori 11               4) McVay, Kate 11                 
  2 Webb School of Knoxville                            9:50.62    8   
     1) Jordan, Chelsey 11              2) Cook, Julia 10                 
     3) Narayani, Niki 9                4) Read, Madison 12               
  3 Baylor School                                       9:50.90    6   
     1) Schumaker, MaryKathryne 10      2) Cansler, Catherine 9           
     3) Carlson, Grace 12               4) Anderson, Alison 11            
 
Girls High Jump
=======================================================================
 East Region: R  5-07  5/12/2009   Abbie Dill, Baylor School                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Craig, Ally                9 Baylor School          4-10.00   10   
     4-06 4-08 4-10 5-00 
        O    O    O  XXX 
  2 Willis, JuToreyia         10 Baylor School          4-08.00    8   
     4-06 4-08 4-10 
        O    O  XXX 
  3 Goldbach, Nikki           10 Girls Prepar           4-06.00    6   
     4-06 4-08 
        O  XXX 
  4 Green, Hannah Faith       12 Girls Prepar           4-06.00    4   
     4-06 4-08 
       XO  XXX 
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
 East Region: R 10-09  5/12/2015   Rachel Smith, Baylor School                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Rachel             10 Baylor School         11-04.00R  10   
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 11-00 11-04 11-07 
        P    P    P    P    O    O     O    XO     O     O   XXX 
  2 Jones, Murfee             10 Girls Prepar          10-00.00    8   
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 
        P    P    O    O    O    O    XO   XXX 
  3 Burnette, Ruthie           8 Baylor School          8-06.00    6   
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 
       XX    O    O  XXO  XXX 
 -- Mulligan, Lea             11 Girls Prepar               DNS  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
 East Region: R 18-02.25  5/15/2007   Glory Johnson, Webb Knoxvil              
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Eiselstein, Kylie          9 Girls Prepar          14-01.25   10   
      12-03.75  13-11  FOUL  14-01.25       
  2 Burnette, Ruthie           8 Baylor School         12-09.50    8   
      12-09.50  11-11  12-09  12-03.25       
 -- Barker, Sarah              9 Baylor School              DNS  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
 East Region: R 37-11.50  5/12/2009   Sally Warm, Baylor School                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Willis, JuToreyia         10 Baylor School         35-06.00   10   
      FOUL  34-10  35-06  FOUL       
  2 Craig, Ally                9 Baylor School         30-03.00    8   
      29-00  30-02  30-03  29-07.25       
 
Girls Shot Put
=======================================================================
 East Region: R 44-06.50  2006        MeLyn Thompson, GPS                      
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Parker, Catherine         10 Baylor School         30-03.50   10   
      27-02  27-10.50  30-03.50  29-05      
  2 Muhammad, Aaliyah         12 Baylor School         27-07.00    8   
      24-08  26-10.50  24-04  27-07       
  3 Johnson, Sarah            10 St. Andrew's          27-00.00    6   
      25-09  25-08  26-09  27-00      
  4 Beamon, Jaela              9 Girls Prepar          26-10.00    4   
      26-00  25-06  25-06  26-10       
  5 Haren, Chloe              11 Girls Prepar          26-01.50    2   
      25-09  26-01.50  24-09  25-09      
  6 Farrell, Kim              12 Girls Prepar          23-04.50    1   
      23-04.50  21-03  22-07.50  20-11      
  7 O'Gorman, Josie           11 Webb School           19-08.00  
      19-08  16-02  18-11  19-00      
 -- Buckner, Paris            11 Baylor School              DNS  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
 East Region: R 125-00.50  2006        MeLyn Thompson, GPS                     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nevans, Tigris            12 Girls Prepar             93-04   10   
      FOUL  FOUL  FOUL  93-04      
  2 Buckner, Paris            11 Baylor School            93-00    8   
      FOUL  86-00  93-00  74-01       
  3 Muhammad, Aaliyah         12 Baylor School            92-02    6   
      81-08  65-09  92-02  FOUL      
  4 Parker, Catherine         10 Baylor School            77-06    4   
      76-04  76-09  FOUL  77-06      
  5 Johnson, Sarah            10 St. Andrew's             67-10    2   
      66-01  67-10  67-05  66-09      
  6 Beamon, Jaela              9 Girls Prepar             65-08    1   
      63-03  65-08  65-05  64-01      
  7 Haren, Chloe              11 Girls Prepar             59-09  
      47-09  59-06  59-09  51-07      
  8 O'Gorman, Josie           11 Webb School              43-11  
      43-06  43-11  42-09  43-03      
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
 East Region: R 2:32.20  5/14/2013   Victoria Wicks, Baylor School             
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Martin, Julia             10 First Baptist Ac       2:48.90     475
  2 Smith, Rachel             10 Baylor School          3:04.80     322
 
Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Rachel             10 Baylor School            16.44     661
  2 Martin, Julia             10 First Baptist Ac         18.04     484
 
Outdoor Pentathlon: #4 Girls High Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Rachel             10 Baylor School            1.42m     534
  2 Martin, Julia             10 First Baptist Ac         1.27m     379
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls Long Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Rachel             10 Baylor School            4.44m     413
  2 Martin, Julia             10 First Baptist Ac         4.15m     343
 
Outdoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Rachel             10 Baylor School            7.47m     365
  2 Martin, Julia             10 First Baptist Ac         6.33m     292
 
Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
 East Region: R  3399  5/13/2014   Selena Popp, Baylor Schoo                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Rachel             10 Baylor School             2295   10   
  2 Martin, Julia             10 First Baptist Ac          1973    8   
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
 East Region: R 10.91  5/16/2013   Cj Fritz, McCallie Sch                      
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Harris, Adrian            12 Baylor School            11.06   1   8   
  2 Jefferson, Jahlil          9 Webb School              11.09   1   6   
  3 Gibbs, Romeo              12 Mccallie Sch             11.34   1   4   
  4 Gilmore, Isaiah           12 King's Acade             11.47   1   2   
  5 Glenn, Bryson             10 Webb School              11.60   1   1   
  6 Sellers, Phillip          11 King's Acade             11.62   2 
  7 Brooks, Xavier            10 Mccallie Sch             11.63   1 
  8 Akinboyo, Ife             12 King's Acade             11.71   2 
  9 Robinson, Adams           10 Mccallie Sch             11.98   2 
 -- Jefferson, Juwaan         11 Webb School                DNS   2 
 -- Murphy, Jack              10 Mccallie Sch               DNS   2 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
 East Region: R 22.08  2004        Michael Bingham, McCallie                   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jefferson, Jahlil          9 Webb School              22.62   1   8   
  2 Gilmore, Isaiah           12 King's Acade             23.24   1   6   
  3 Glenn, Bryson             10 Webb School              23.30   2   4   
  4 Harris, Adrian            12 Baylor School            23.45   1   2   
  5 Brooks, Xavier            10 Mccallie Sch             24.76   1   1   
  6 Harris, Brendon           10 Baylor School            24.91   1 
  7 Sellers, Phillip          11 King's Acade             24.99   2 
  8 Langsett, Cameron         11 Mccallie Sch             25.16   2 
  9 Rutledge, Owen               Mccallie Sch             25.78   2 
 10 Church, Jaylen            11 Baylor School            28.17   1 
 11 Lasisi, Demi              10 King's Acade             28.94   2 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
 East Region: R 48.51  2002        Willie Idlette, Baylor                      
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rasnick, Myles            10 Webb School              51.72   2   8   
  2 Lewis, Roderick            9 Webb School              52.23   1   6   
  3 Church, Jaylen            11 Baylor School            52.77   1   4   
  4 Pippenger, Wiley           9 Baylor School            54.89   1   2   
  5 Dorough, Burton           12 St. Andrew's             55.74   1   1   
  6 Bostick, Cameron          12 King's Acade             56.94   2 
  7 Pettway, Parrish          12 Baylor School            57.36   2 
  8 Bastian, Aaron            10 Mccallie Sch             58.23   1 
  9 Ryce, Josh                10 Mccallie Sch             58.76   1 
 10 Lasisi, Demi              10 King's Acade             59.92   2 
 11 Hicks, Cooper              9 Webb School            1:00.18   2 
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
 East Region: R 1:55.35  5/16/2013   Simon Holden, Baylor School               
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Carlson, John             12 Baylor School          2:08.68    8   
  2 Lillard, Jackson           9 Baylor School          2:10.89    6   
  3 Schumaker, Riley          10 Webb School            2:12.82    4   
  4 Eiselstein, Nelson        12 Mccallie Sch           2:14.15    2   
  5 Crump, Athey              12 Mccallie Sch           2:14.44    1   
  6 Bizimana, Boniface         9 Mccallie Sch           2:14.86  
  7 Collette, Jackson          9 Baylor School          2:15.38  
  8 Chow, Ezra                12 Webb School            2:18.93  
 -- Coughlin, Carter          10 Webb School                DNS  
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
 East Region: R 4:12.99  5/18/2010   Brandon Lord, Baylor School               
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pokela, Anders            12 Baylor School          4:35.49    8   
  2 Coughlin, Carter          10 Webb School            4:39.77    6   
  3 Marshall, Parker          12 Mccallie Sch           4:48.50    4   
  4 Schumaker, Riley          10 Webb School            4:50.04    2   
  5 Arrowsmith, George        11 Mccallie Sch           4:51.00    1   
  6 Wagoner, Kevin            12 Mccallie Sch           4:54.57  
  7 Bell, Tolson              12 Webb School            4:58.01  
  8 Mook, Atherton             9 Baylor School          5:03.10  
  9 Post, James               10 Baylor School          5:04.27  
 10 McLean, Bailey            10 St. Andrew's           5:25.42  
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
 East Region: R 9:10.14  5/12/2009   Bill Matthews, Baylor School              
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pokela, Anders            12 Baylor School          9:42.1h    8   
  2 Coughlin, Carter          10 Webb School            9:47.8h    6   
  3 Marshall, Parker          12 Mccallie Sch          10:14.5h    4   
  4 Arrowsmith, George        11 Mccallie Sch          10:17.7h    2   
  5 Eiselstein, Nelson        12 Mccallie Sch          10:58.2h    1   
  6 Post, James               10 Baylor School         11:08.3h  
  7 Bell, Tolson              12 Webb School           11:12.7h  
  8 Mook, Atherton             9 Baylor School         11:32.8h  
 
Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
 East Region: R 14.69  5/18/2010   Keenan Hale, McCallie School                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ferguson, Tons            12 Mccallie Sch             15.13    8   
  2 McMorris, Hakim           11 Mccallie Sch             15.20    6   
  3 Brown, Gavin              12 Mccallie Sch             16.54    4   
 
Boys 300 Meter Hurdles
=======================================================================
 East Region: R 39.43  2002        Michael Bingham, McCallie                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McMorris, Hakim           11 Mccallie Sch             42.15    8   
  2 Brown, Gavin              12 Mccallie Sch             43.00    6   
  3 Austin, Wil               12 Baylor School            45.07    4   
  4 Taylor, Christian         11 St. Andrew's             45.44    2   
  5 Robinson, Adams           10 Mccallie Sch             46.05    1   
 
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
 East Region: R 42.59  5/13/2008   McCallie School, McCallie School            
                       R Henderson, R Poindexter, D Cochran, E Ellison   
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Baylor School                                         43.31    8   
     1) Strawter, Ulysses 12            2) Church, Jaylen 11              
     3) Harris, Brendon 10              4) Harris, Adrian 12              
  2 Webb School of Knoxville                              43.40    6   
     1) Jefferson, Jahlil 9             2) Jefferson, Juwaan 11           
     3) Rasnick, Myles 10               4) Glenn, Bryson 10               
  3 Mccallie School                                       43.64    4   
     1) Brooks, Xavier 10               2) Gibbs, Romeo 12                
     3) Ferguson, Tons 12               4) Pritchard, Pete 12             
  4 King's Academy                                        45.37    2   
     1) Sellers, Phillip 11             2) Akinboyo, Ife 12               
     3) Bostick, Cameron 12             4) Gilmore, Isaiah 12             
 
Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
 East Region: R 1:29.44  5/13/2008   Webb School of Knoxville, Webb Sch.-Knxvll
                         D Boyce, T Perez, B Campbell, S Pressley          
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Baylor School                                       1:30.87    8   
     1) Strawter, Ulysses 12            2) Church, Jaylen 11              
     3) Harris, Brendon 10              4) Harris, Adrian 12              
  2 Webb School of Knoxville                            1:32.13    6   
     1) Jefferson, Jahlil 9             2) Jefferson, Juwaan 11           
     3) Rasnick, Myles 10               4) Glenn, Bryson 10               
  3 Mccallie School                                     1:36.84    4   
     1) Bastian, Aaron 10               2) Murphy, Jack 10                
     3) Ryce, Josh 10                   4) Sharpe, Andrew 12              
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
 East Region: R 3:27.75  5/16/2013   McCallie School, McCallie Sch             
                         D Couch, J Badgett, W Moore, J Jones              
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Mccallie School                                     3:32.38    8   
     1) Smith, Joshua 10                2) Pritchard, Pete 12             
     3) Gibbs, Romeo 12                 4) McMorris, Hakim 11             
  2 Baylor School                                       3:37.09    6   
     1) Carlson, John 12                2) Curran, Patrick 11             
     3) Reynolds, Jack 12               4) Pokela, Anders 12              
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
 East Region: R 8:16.31  2002        Baylor, Baylor                            
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Baylor School                                       8:24.63    8   
     1) Curran, Patrick 11              2) Lillard, Jackson 9             
     3) Reynolds, Jack 12               4) Carlson, John 12               
  2 Webb School of Knoxville                            8:27.45    6   
     1) Lewis, Roderick 9               2) Schumaker, Riley 10            
     3) Bell, Tolson 12                 4) Coughlin, Carter 10            
  3 Mccallie School                                     8:31.14    4   
     1) Eiselstein, Nelson 12           2) Wagoner, Kevin 12              
     3) Langsett, Cameron 11            4) Crump, Athey 12                
 
Boys High Jump
=======================================================================
 East Region: R  6-06  1998        Tim Parker, et al, Baylor                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Butler, Tripp             10 Mccallie Sch           6-02.00    8   
     5-04 5-06 5-08 5-10 6-00 6-02 6-04 
        O    O    O   XO   XO   XO  XXX 
  2 Baker, Jaylon             10 Baylor School          6-02.00    6   
     5-04 5-06 5-08 5-10 6-00 6-02 6-04 
        O    O    O   XO  XXO   XO  XXX 
  3 Walker, Isaiah            11 Mccallie Sch           6-00.00    3   
     5-04 5-06 5-08 5-10 6-00 6-02 
        P    O    O    O    O  XXX 
  3 Ferguson, Tons            12 Mccallie Sch           6-00.00    3   
     5-04 5-06 5-08 5-10 6-00 6-02 
        O    P    O    P    O  XXX 
  5 Rasnick, Myles            10 Webb School            6-00.00    1   
     5-04 5-06 5-08 5-10 6-00 6-02 
        O    O    O    O  XXO  XXX 
 -- Pippenger, Wiley           9 Baylor School              DNS  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
 East Region: R 14-08  2003        Alex Wise, Webb                             
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pritchard, Pete           12 Mccallie Sch          13-06.00    8   
     9-00 9-06 10-00 10-06 11-00 11-06 12-00 12-06 13-00 13-06 14-00 
        P    P     P     P     P     P     P     O     O    XO   XXX 
  2 Sharpe, Andrew            12 Mccallie Sch          13-00.00    6   
     9-00 9-06 10-00 10-06 11-00 11-06 12-00 12-06 13-00 13-06 
        P    P     P     P     P     P     O     O     O   XXX 
  3 White, Henry              11 Baylor School         11-06.00    4   
     9-00 9-06 10-00 10-06 11-00 11-06 12-00 
        P    P     O     O     O   XXO   XXX 
  4 Mcewen, Will              12 Mccallie Sch          10-06.00    2   
     9-00 9-06 10-00 10-06 11-00 
        O  XXO     O    XO   XXX 
 
Boys Long Jump
=======================================================================
 East Region: R 22-08.50  2002        Willie Idlette, Baylor                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gibbs, Romeo              12 Mccallie Sch          20-02.25    8   
      18-07.50  18-11.50  19-06.25  20-02.25       
  2 Dozier, Rico              10 Mccallie Sch          19-11.50    6   
      19-11.50  19-07.50  FOUL  19-10.75      
  3 Baker, Jaylon             10 Baylor School         19-07.50    4   
      17-11.50  19-07.50  19-05.75  FOUL      
  4 Strawter, Ulysses         12 Baylor School         18-11.50    2   
      18-11.50  18-08.25  18-01.25  18-08.75      
  5 Jefferson, Juwaan         11 Webb School           18-00.50    1   
      17-00  17-05.50  16-08.25  18-00.50       
  6 Pippenger, Wiley           9 Baylor School         15-10.00  
      14-08.50  15-09.25  15-03.50  15-10      
 -- Sharpe, Andrew            12 Mccallie Sch               DNS  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
 East Region: R 46-01.50  2003        Michael Bingham, McCallie                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ferguson, Tons            12 Mccallie Sch          44-08.50    8   
      44-01.25  44-05.75  44-08.50  FOUL       
  2 McMorris, Hakim           11 Mccallie Sch          44-01.75    6   
      43-01  44-01.75  43-01  42-06.75      
  3 Baker, Jaylon             10 Baylor School         42-08.25    4   
      42-03.50  39-08  42-08.25  41-02.50      
  4 Bastian, Aaron            10 Mccallie Sch          42-04.50    2   
      41-00  42-04.50  41-10.50  41-02.75      
 -- Strawter, Ulysses         12 Baylor School              DNS  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
 East Region: R 58-00  5/14/2013   Julian Nunally, McCallie Sch                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Roberts, Jay              12 Mccallie Sch          50-11.00    8   
      50-11  48-04.50  48-07  FOUL       
  2 Phillips, Trel            12 Mccallie Sch          47-03.50    6   
      44-07  47-03.50  44-11  FOUL      
  3 Parker, Ryan              12 Baylor School         46-02.00    4   
      41-06.50  44-10  46-02  43-06.50      
  4 Belisle, Joey             12 Mccallie Sch          45-02.00    2   
      45-02  43-04  44-01  44-09      
  5 Culver, Walker             9 Baylor School         43-01.00    1   
      41-02  43-01  42-01  42-05.50      
  6 Elgouhary, Justin         10 St. Andrew's          31-08.50  
      31-00  31-08.50  30-07  FOUL      
  7 Miller, Jonathan          11 St. Andrew's          28-02.50  
      25-02  25-06.50  27-04.50  28-02.50      
 -- Morgan, Stephen           10 Baylor School              DNS  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
 East Region: R 164-10  5/12/2015   Ryan Parker, Baylor School                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Parker, Ryan              12 Baylor School           147-01    8   
      138-04  144-02  147-01  146-06       
  2 Phillips, Trel            12 Mccallie Sch            133-00    6   
      120-00  133-00  130-01  126-04      
  3 Ramey, Patrick            11 Mccallie Sch            130-00    4   
      117-09  130-00  FOUL  115-06      
  4 Roberts, Jay              12 Mccallie Sch            127-07    2   
      115-09  FOUL  FOUL  127-07      
  5 Morgan, Stephen           10 Baylor School           109-00    1   
      101-00  108-04  100-04  109-00      
  6 Elgouhary, Justin         10 St. Andrew's             93-00  
      85-09  FOUL  85-01  93-00       
  7 Miller, Jonathan          11 St. Andrew's             88-06  
      FOUL  83-09  82-04  88-06      
 
Decathlon: #1 Boys 100 Meter Dash Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ferguson, Tons            12 Mccallie Sch             11.64     723
  2 McMorris, Hakim           11 Mccallie Sch             11.74     703
  3 Robinson, Adams           10 Mccallie Sch             11.94     663
 
Decathlon: #5 Boys 400 Meter Run Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ferguson, Tons            12 Mccallie Sch             54.74     609
  2 McMorris, Hakim           11 Mccallie Sch             55.14     593
  3 Robinson, Adams           10 Mccallie Sch             55.94     562
 
Decathlon: #10 Boys 1500 Meter Run Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McMorris, Hakim           11 Mccallie Sch           5:10.74     499
  2 Robinson, Adams           10 Mccallie Sch           5:41.24     346
  3 Ferguson, Tons            12 Mccallie Sch           6:21.10     185
 
Decathlon: #6 Boys 110 Meter Hurdles Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McMorris, Hakim           11 Mccallie Sch             15.64     774
  2 Ferguson, Tons            12 Mccallie Sch             17.64     559
  3 Robinson, Adams           10 Mccallie Sch             18.64     464
 
Decathlon: #9 Boys High Jump Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McMorris, Hakim           11 Mccallie Sch             1.72m     560
  1 Ferguson, Tons            12 Mccallie Sch             1.72m     560
  3 Robinson, Adams           10 Mccallie Sch             1.57m     441
 
Decathlon: #4 Boys Pole Vault Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McMorris, Hakim           11 Mccallie Sch             2.74m     296
  1 Ferguson, Tons            12 Mccallie Sch             2.74m     296
  3 Robinson, Adams           10 Mccallie Sch             2.59m     262
 
Decathlon: #7 Boys Long Jump Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McMorris, Hakim           11 Mccallie Sch             6.35m     664
  2 Ferguson, Tons            12 Mccallie Sch             5.52m     485
 -- Robinson, Adams           10 Mccallie Sch              FOUL  
 
Decathlon: #3 Boys Triple Jump Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ferguson, Tons            12 Mccallie Sch            12.94m     571
  2 McMorris, Hakim           11 Mccallie Sch            12.83m     557
  3 Robinson, Adams           10 Mccallie Sch            11.38m     390
 
Decathlon: #8 Boys Shot Put Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ferguson, Tons            12 Mccallie Sch            12.31m     625
  2 Robinson, Adams           10 Mccallie Sch             9.85m     477
  3 McMorris, Hakim           11 Mccallie Sch             9.34m     446
 
Decathlon: #2 Boys Discus Throw Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ferguson, Tons            12 Mccallie Sch            35.44m     573
  2 Robinson, Adams           10 Mccallie Sch            29.28m     450
  3 McMorris, Hakim           11 Mccallie Sch            26.94m     405
 
Boys Decathlon
=======================================================================
 East Region: R  6801  2004        Michael Bingham, McCallie                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McMorris, Hakim           11 Mccallie Sch              5497    8   
  2 Ferguson, Tons            12 Mccallie Sch              5186    6   
  3 Robinson, Adams           10 Mccallie Sch              4055    4   
 
                    Women - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Baylor School              233        2) Girls Preparatory School  122   
    3) Webb School of Knoxville    82        4) King's Academy             20   
    5) First Baptist Academy       18        6) St. Andrew's-Sewanee High   8   
 
                    Men - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Mccallie School            179        2) Baylor School             114   
    3) Webb School of Knoxville    71        4) King's Academy             10   
    5) St. Andrew's-Sewanee High    3