ETSU Buccaneer Invitational

Johnson City, TN

Gardner-Webb University Results

Women Athlete Place Section Results
200 Meter Dash
25.80 SB Jordan Davis 21st Prelims H11 Complete Results
26.51 SB Sarah Perkins 44th Finals H13 Complete Results
27.31 SB Ivy Harris 72nd Finals H19 Complete Results
32.58 SB Lauren Mahoney 118th Finals H22 Complete Results
One Mile Run
5:56.62 SB Michaela Williams 40th Finals H3 Complete Results
3000 Meter Run
10:38.38 SB Gabby Cortese 13th Finals H1 Complete Results
11:59.31 SB Sydney Davis 39th Finals H3 Complete Results
5000 Meter Run
18:40.96 Claire Cates 11th Finals H1 Complete Results
19:14.95 Jenna Ford 20th Finals H1 Complete Results
60 Meter Hurdles
9.85 Ashleigh Cleveland 28th Finals H3 Complete Results
10.47 SB Amanda Hall 33rd Finals H3 Complete Results
10.64 Merideth Byl 34th Finals H4 Complete Results
High Jump
5-4.25 Kayin Mujahid 5th Finals H1 Complete Results
5-0.25 Ashleigh Cleveland 21st Finals H1 Complete Results
Long Jump
15-2 Ashleigh Cleveland 40th Finals H1 Complete Results
14-6.5 Merideth Byl 44th Finals H1 Complete Results
14-1.75 Amanda Hall 46th Finals H1 Complete Results
Pole Vault
11-5.75 Megan Melton 6th Finals H1 Complete Results
10-11.75 Elise Moffatt 11th Finals H1 Complete Results
10-6 Kailey Robinson 14th Finals H1 Complete Results
Shot Put
41-3.75 Sarah Mitchell 12th Finals H1 Complete Results
40-5.5 SB Diamond Reese 14th Finals H1 Complete Results
31-4.5 Moriah Mason 42nd Finals H1 Complete Results
Weight Throw
51-7 Sarah Mitchell 6th Finals H1 Complete Results
49-0.75 Diamond Reese 11th Finals H1 Complete Results
46-1.5 Natasha Akbarizadeh 17th Finals H1 Complete Results
Men Athlete Place Section Results
60 Meter Dash
7.38 Ben Bell 10th X H2 Complete Results
7.51 Marqu Evans-whitehart 78th Finals H17 Complete Results
7.78 SB Ralph Jolly 95th Finals H14 Complete Results
200 Meter Dash
23.01 Malik Crawford 43rd Finals H3 Complete Results
23.55 Joseph Martin 73rd Finals H8 Complete Results
23.95 SB Marqu Evans-whitehart 89th Finals H18 Complete Results
24.11 SB Darien Evans-hensley 94th Finals H14 Complete Results
24.66 Caleb Silvey 105th Finals H21 Complete Results
400 Meter Dash
52.99 SB Darien Evans-hensley 62nd Finals H11 Complete Results
54.26 Caleb Silvey 80th Finals H14 Complete Results
800 Meter Run
1:57.74 SB Marcquel Woodard 2nd Finals H1 Complete Results
2:06.89 SB Aaron Cronk 36th Finals H4 Complete Results
1000 Meter Run
2:56.22 Ben Bell 1st Finals H1 Complete Results
One Mile Run
5:16.87 SB Matthew Cook 53rd Finals H4 Complete Results
3000 Meter Run
9:24.76 SB Christopher Lile 10th Finals H2 Complete Results
10:05.16 SB Mckinley Gray 35th Finals H3 Complete Results
10:10.72 James Haynes 38th Finals H3 Complete Results
60 Meter Hurdles
9.10 Ben Bell 6th Finals H2 Complete Results
4x400 Meter Relay
3:24.35 SB Relay Team 10th Finals H4 Complete Results
High Jump
6-5.5 Seaver Wait 6th Finals H1 Complete Results
6-1.25 Ben Bell 4th Finals H1 Complete Results
Long Jump
21-2.75 SB Ben Bell 5th Finals H1 Complete Results
20-6.5 Benjamin Sayles 25th Finals H1 Complete Results
Pole Vault
10-0.75 Ben Bell 9th X H1 Complete Results
Shot Put
51-8.25 SB Jordan Smith 2nd Finals H1 Complete Results
50-0.75 Andrew White 4th Finals H1 Complete Results
45-7.75 Clay Hamilton 13th Finals H1 Complete Results
35-1 Ben Bell 9th X H1 Complete Results
Weight Throw
53-2.25 Nathan Padfield 3rd Finals H1 Complete Results
51-2.75 SB Jordan Smith 5th Finals H1 Complete Results
45-8 Andrew White 19th Finals H1 Complete Results
35-1.25 Clay Hamilton 38th Finals H1 Complete Results
Heptathlon
4,449 SB Ben Bell 8th Finals H1 Complete Results