Heat Sheets For Vanderbilt High School Invitational

Heat sheets for the Vanderbilt High School Invitational on Saturday, February 4th in Nashville.

Heat Sheets

Knoxville Youth Athletics                           DirectAthletics MeetPro
                    2017 Vanderbilt High School Invitational                    
         Student Rec./ Multipurpose Facility, Nashville, TN - 2/4/2017          

#9 Girls 800 Meters (Elementary School)                      
Finals Start Time: 8:00 AM
==================================================
posi Name                 Yr Team                 
==================================================
Section 1 of 2
1    BROOKS, Elizabeth    2  Memphis Jaguars Trac 
2    COOPER, Jada         5  Chattanooga Jets Tra 
3    BANOVAC, Lia         3  Unattached           
4    GRAVES, Anna         5  Knoxville Youth Athl 
5    UDOUMANA, Xarya      5  Unattached           
6    GREEN, Nicole        4  Memphis Jaguars Trac 
7    HARRISON, BRANESHA   4  Team 4mula           
8    SPRINGS, Emrie       5  Unattached           
9    SEGREE, Taylin       5  Rutherford County Tr 
10   CHEESEMAN, Abby Fait 4  Little Talon         
11   APENTENG, Briana     3  Rutherford County Tr 
12   ANDREWS, Mia         5  Unattached           

Section 2 of 2
1    JONES, CIENNA        4  Team 4mula           
2    MICHELSON, Anna      5  Unattached           
3    BANOVAC, Lauren      3  Unattached           
4    EIDSON, Mariana      5  Unattached           
5    CORRENTI, Carys      5  Unattached           
6    ROBERTS, Daysia      4  Nashville Illusions  
7    CULLISON, Eden       3  Unattached           
8    CORNELIUS, Precious  4  Trial by Fire Youth  
9    FRAZIER, Addie       3  Unattached           
10   MARTINEZ, Alexa      4  Trial by Fire Youth  
11   MURPHY, Libby        3  Unattached           


#8 Boys 800 Meters (Elementary School)           
Finals Start Time: 8:00 AM
==================================================
posi Name                 Yr Team                 
==================================================
Section 1 of 2
1    SHACKELL, Andrew     4  Unattached           
2    CARTER, Julian       5  Memphis Jaguars Trac 
3    SMITH, Keegan        4  Knoxville Youth Athl 
4    SHAW, Peyton         5  Unattached           
5    ROBINSON, Ronald     3  Memphis Jaguars Trac 
6    SCANNAPIECO, Jonah   4  Unattached           
7    GILBERT, Lorenzo     4  Trial by Fire Youth  
8    HEBERT, Griffin      5  Unattached           
9    GUANAJUATO, Quetzal  2  Trial by Fire Youth  

Section 2 of 2
1    LIBERTY, Malik       4  Trial by Fire Youth  
2    BAKER, Antwaan       5  Trial by Fire Youth  
3    MURPHY, Christian    5  Unattached           
4    BROOKS, Brody        3  Trial by Fire Youth  
5    ANDREWS, Jonas       3  Unattached           
6    CUNNINGHAM, Harrison 5  Knoxville Youth Athl 
7    JOHNSON, Eli         3  Unattached           
8    LE, William          5  Unattached           
9    MOTLEY, Phillip      4  Trial by Fire Youth  


#14 Girls 1 Mile Run (Middle School)             
Finals Start Time: 8:00 AM
==================================================
posi Name                 Yr Team                 
==================================================
Section 1 of 2
1    WILCOX, Landri       8  Cookeville Middle Sc 
2    WOOLLERY, Jennifer   8  Lightning Spikes Tra 
3    BANOVAC, Anna        8  Unattached           
4    MITTELSDORF, Ashley  8  Unattached           
5    JARDET, Cathryn      8  Knoxville Youth Athl 
6    BOST, Felicity       8  Memphis Mustangs     
7    RUTHERFORD, Sofia    7  Unattached           
8    BOULAY, Gabrielle    6  Unattached           
9    FOLEY, Lexi          7  FARRAGUT TC          
10   JONES, Andie-Marie   7  Unattached           
11   PHILLIPS, Ella       7  Unattached           
12   ROY, Ashlynn         6  Tri-Cities Youth Ath 

Section 2 of 2
1    TOWNSEND, Marley     7  Knoxville Youth Athl 
2    FELTNER, grace       6  Unattached           
3    FELTNER, annabel     8  Unattached           
4    NELSON, Kaylee       8  Unattached           
5    LAKES, Maja          8  Rutherford County Tr 
6    HEMMELGARN, Ellie    7  Unattached           
7    STAINECKER, Jaedyn   6  Williamson Youth Tra 
8    SHAW, Savanna        8  Unattached           
9    GORDON, Gabrielle    6  Memphis Jaguars Trac 
10   FROGGE, Brooktie     7  Unattached           
11   HUNT, Virginia       7  Unattached           
12   MURPHY, Emma         6  Unattached           


#12 Boys 1 Mile Run (Middle School)           
Finals Start Time: 8:00 AM
==================================================
posi Name                 Yr Team                 
==================================================
Section 1 of 2
1    ALLY, Miles          8  Nashville Youth Athl 
2    SINES, Parker        7  Unattached           
3    MRYNCZA, Luke        8  Unattached           
4    DURROUGH, Cayden     8  Unattached           
5    BLAND, Dylan         8  Unattached           
6    HENSON, Connor       7  Unattached           
7    MASON, Owen          8  Unattached           
8    SMITH, Riley         8  Knoxville Youth Athl 
9    PHILLIPS, Will       8  FARRAGUT TC          
10   CONWAY, Kaleb        6  Memphis Mustangs     
11   CORREIA, Robert      6  Unattached           
12   CULLISON, Liam       7  Unattached           
13   ALLISON, Liam        8  FARRAGUT TC          
14   CAMPO, Andries       7  Memphis Mustangs     

Section 2 of 2
1    GIBBS, Jack          7  Unattached           
2    SHELTON, Jeremiah    8  Nashville Youth Athl 
3    BROWN, Baden         6  Unattached           
4    BROOKS, Henry        6  Unattached           
5    LANNING, Ethan       6  Unattached           
6    SPARKS, Jacob        7  Cookeville Middle Sc 
7    SPALDING, Carson     6  Unattached           
8    PRITCHETT, Thomas    8  Unattached           
9    ROSS, Jayden         8  Rutherford County Tr 
10   ANDREWS, Lucas       6  Unattached           
11   BEASLEY, Will        8  Beasley              
12   DARK, Samuel         8  Unattached           
13   LETT, Nathan         8  Unattached           


#43 Women's 200 Meters (Unseeded High School)
!    USA # 1:                                                23.85           
@    USA #10:                                                24.53           
#    USA #20:                                                24.63           
M    Meet Record:           Cassondra Hall   Sprint Ath      23.96 2/6/2016             
Finals Start Time: 10:00 AM
==================================================
Lane Name                 Yr Team                 
==================================================
Section 1 of 4
   1 HAYES, Kayla         JR Chattanooga Thunder  
   2 DAVIS, Tia           SR Chattanooga Jets Tra 
   3 WILSON, Alexis       SR Chattanooga Thunder  
   4 HARDY, Calise        FR Unattached           
   5 LACY, Aaliyah        JR Memphis Mustangs     
   6 KELLEY, Kourtnie     SO Unattached           

Section 2 of 4
   1 DEBOSE, Nasonia      SR Nashville Illusions  
   2 VICKERS, Mikele      FR Front Runners Track  
   3 POWELL, Janae        SR Unattached           
   4 JOHNSON, Kennedi     JR Unattached           
   5 COVINGTON, Jerrica   SR The Storm Track Club 
   6 ROYER, Joie          SR New Horizon Track Cl 

Section 3 of 4
   1 BLAKEMORE, Blake     FR RoadrunnerTC         
   2 OWENS, Brooke        JR Panther Track Club   
   3 PERRY, Raina         SO Sparta TC            
   4 HANEY, Mallory       FR The Storm Track Club 
   5 CUMMINGS, Aaliyah    JR Unattached           
   6 ST. JULIAN, Elan     SR Unattached           

Section 4 of 4
   1 GRAY, Amber          SO Georgia Elite Track  
   2 HAYNES, Rebekah      JR ATL Zoom Athletics   
   3 LEWIS, Caroline      SO Tennessee Elite Trac 
   4 WHITE, Tiara         SO Trial by Fire Youth  
   5 INNODIKE, Sharon     FR Georgia Elite Track  
   6 HENDERSON, Chloe     SO CAK                  


#44 Men's 200 Meters (Unseeded High School)
!    USA # 1:                                                21.19           
@    USA #10:                                                21.68           
#    USA #20:                                                21.89           
M    Meet Record:           Will Allen       Unattached      21.46 2/6/2016             
Finals Start Time: 10:00 AM
==================================================
Lane Name                 Yr Team                 
==================================================
Section 1 of 4
   1 BARROW, Jordan       FR Georgia Elite Track  
   2 JACOBS, Gregory      SR The Storm Track Club 
   3 SHAFFER, Jayce       SR Unattached           
   4 HODGE, Griffin       JR Talon Track Club     
   5 MUHAMMAD, Jabbar     SO Trial by Fire Youth  
   6 WHITMORE, Denilson   JR Rutherford County Tr 

Section 2 of 4
   1 HARRIS, D'Andre      SR Lebanon              
   2 STILL, Cason         SR Unattached           
   3 JONES, Keegan        JR Chattanooga Thunder  
   4 LUTES, Daniel        JR Edgehill Flyers      
   5 LOWE, Jonovan        SO Georgia Elite Track  
   6 COUND, Gerald        SO Chattanooga Jets Tra 

Section 3 of 4
   1 SEGREE, Lawrence     SR Talon Track Club     
   2 CLEMONS, Jamal       JR RSS Athletics        
   3 BLAYLOCK, Omarion    FR Unattached           
   4 KING, DeEric         JR Tennessee Elite Trac 
   5 WILLIAMSON, Tyler    SO CAK                  
   6 GARLINGTON, Kenyon   JR Talon Track Club     

Section 4 of 4
   1 CHANDLER, Nathan     SO FARRAGUT TC          
   2 COLQUITT, Coby       JR RoadrunnerTC         
   3 JENKINS, CADEN       SO Track A.N.T.S.       
   4 WARREN, Kiyontae     SO RoadrunnerTC         
   5 CARTER, Jaden        FR Georgia Elite Track  
   6 MCLEMORE, Jonathan   SO Nashville Illusions  


#45 Women's 1 Mile Run (Unseeded High School)
!    USA # 1:                                              4:48.29           
@    USA #10:                                              4:55.60           
#    USA #20:                                              4:57.60           
M    Meet Record:           Emma Grace Hurle Team Georg    4:51.90 2/6/2016             
Finals Start Time: 10:30 AM
==================================================
posi Name                 Yr Team                 
==================================================
Section 1 of 2
1    CADEAU, Madelynne    FR Unattached           
2    RINDT, Abby          FR Milton XC & T&F Club 
3    SHUTLEY, Olivia      SO RSS Athletics        
4    STRAYER, Rachel      JR Unattached           
5    PARKER, Mattie       JR Chatt Town Racers    
6    BRETSCHER, Laura     JR Unattached           
7    AHLMEYER, Lindsay    JR Unattached           
8    DAVIS, Payton        SR TrainATL             
9    ROY, Breanna         JR Tri-Cities Youth Ath 
10   EVANS, Baylee        SO Unattached           
11   MCCONNELL, Whitney   SR Unattached           
12   PETIT, Marisa        JR Team Ryan            
13   ARROWSMITH, Mary Mar JR Unattached           
14   JENSON, Chrissy      JR Panther Track Club   

Section 2 of 2
1    GRIFFIN, Laiken      SO Athletics East WV    
2    BIGGS, Chloe         SO Arlington TC         
3    STACK, Isabel        SR Edgehill Flyers      
4    BURKHART, Hannah     FR Tennessee Elite Trac 
5    WAGNER, Cami         JR Athletics East WV    
6    GREEN, Lesley        SO Rhea Ridge to River  
7    MOODY, Olivia        FR Unattached           
8    RAGLAND, Sydney      FR Louisville Collegiat 
9    UMBARGER, Kate       JR Chatt Town Racers    
10   CHAPMAN, Victoria    JR St. Louis Blues Trac 
11   LIGHT, Zoe           SO Edgehill Flyers      
12   PETERSON, Ashley     SR Panther Track Club   
13   POTTER, Abby         JR Unattached           
14   SCALLA, Rachel-Anne  FR Chattanooga Jets Tra 
15   NOLAND, Rebekah      SO Stone Memorial       
16   AHLMEYER, Lindsay    JR Unattached           
17   AHLMEYER, Lindsay    JR Unattached           
18   HALE, Ashley         FR Stone Memorial       
19   RILEY, DaShawna      FR Quick Striders       
20   RIORDAN, Lydia       SO Unattached           


#46 Men's 1 Mile Run (Unseeded High School)
!    USA # 1:                                              4:00.97           
@    USA #10:                                              4:17.67           
#    USA #20:                                              4:19.28           
M    Meet Record:           Wesley Pectol    Unattached    4:16.45 2/1/2014             
Finals Start Time: 10:30 AM
==================================================
posi Name                 Yr Team                 
==================================================
Section 1 of 2
1    WESTHOFF, Aaron      SR Unattached           
2    WALLS, Chris         SR Arlington TC         
3    D'ALEO, Jacob        FR Santa Rosa Beach     
4    GARCIA, Esvin        SR Unattached           
5    WOOTTON, Nick        SR TrainATL             
6    ROBINSON, Jacob      SR Edgehill Flyers      
7    CULLINS, Emmanuel    JR Bluff City Storm     
8    HUTCHISON,, ISAAC    SR Smyrna High School   
9    HEITHCOCK, quinn     SO Unattached           
10   NORTON, Connor       JR Unattached           
11   PACHECO, Jesus       SO Unattached           
12   PODY, Grant          JR Unattached           

Section 2 of 2
1    COOPER, Gavin        JR Knoxville Youth Athl 
2    PEAT, Austin         SR Talon Track Club     
3    RIGSBY, Matthew      SO Ravenwood Track Club 
4    MASON, Dylan         JR Unattached           
5    HYCHE, William       SO Unattached           
6    BRADLEY, Porter      SO Tri-Cities Youth Ath 
7    REED, Dawson         JR Unattached           
8    JONES, Jeb           SO Tri-Cities Youth Ath 
9    PORTER, Matthew      SO Talon Track Club     
10   WILLIAMS, titus      SR Unattached           
11   MARTIN, Ryan         SO Unattached           
12   JOHNSON, Zach        JR Tri-Cities Youth Ath 


#35 Girls 60 Meters (Unseeded High School)
!    USA # 1:                                                 7.41           
@    USA #10:                                                 7.53           
#    USA #20:                                                 7.58           
M    Meet Record:           Cassondra Hall   Sprint Ath       7.36 2/6/2016             
Finals Start Time: 11:00 AM
==================================================
Lane Name                 Yr Team                 
==================================================
Section 1 of 3
   1 GREEN, Karrington    SO St. Louis Blues Trac 
   2 DAVIS, Maya          JR D. C. Express Track  
   3 DAVIS, Tia           SR Chattanooga Jets Tra 
   4 PEARSON, Zionn       JR St. Louis Blues Trac 
   5 GORDON, Tanalya      JR Rutherford County Tr 
   6 GILMORE, Sydni       SO Sprint Athletics Tra 
   7 ST. JULIAN, Elan     SR Unattached           
   8 KELLEY, Kourtnie     SO Unattached           

Section 2 of 3
   1 WILLINGHAM, Mya      JR TRACKOLOGY           
   2 WHITEHURST, Kendra   SO Sprint Athletics Tra 
   3 BRYANT, Jaydan       FR D. C. Express Track  
   4 WILLIAMSON, Mckenzie SO Middle TN Athletics  
   5 THOMPSON, Dymanique  SR Rutherford County Tr 
   6 HOUSE, Paityn        SO RSS Athletics        
   7 WHITE, Tiara         SO Trial by Fire Youth  
   8 GALMORE, Jhordin     SO St. Louis Blues Trac 

Section 3 of 3
   1 HAYES, Kayla         JR Chattanooga Thunder  
   2 MCMILLEN, Heather    SO Unattached           
   3 NSAH, ABBY           FR Track A.N.T.S.       
   4 WILLIAMS, Trinity    SO Gazelle Track Club   
   5 BURKS, J'Mya         JR Unattached           
   6 HENDERSON, Chloe     SO CAK                  
   7 REED, Ashlee         SO Trial by Fire Youth  
   8 ST. JULIAN, Bree     SO Unattached           


#36 Boys 60 Meters (Unseeded High School)
!    USA # 1:                                                 6.77           
@    USA #10:                                                 6.86           
#    USA #20:                                                 6.90           
M    Meet Record:           Tyson Spears     Titans Tra       6.90 2/6/2016             
Finals Start Time: 11:00 AM
==================================================
Lane Name                 Yr Team                 
==================================================
Section 1 of 3
   1 COUND, Gerald        SO Chattanooga Jets Tra 
   2 WHITMORE, Donovan    JR Rutherford County Tr 
   3 PELCHER, Jazine      SO RoadrunnerTC         
   4 JACOBS, Tyler        JR Edgehill Flyers      
   5 MITCHELL, Keaton     FR Track A.N.T.S.       
   6 POLK, Nile           FR Sprint Athletics Tra 
   7 HOSLEY, Jermaine     SO Sprint Athletics Tra 
   8 RAMEY, Nicholas      SO Flight400 Track Club 

Section 2 of 3
   1 LUTES, Daniel        JR Edgehill Flyers      
   2 JOHNSON, Jaquanzi    JR Oxford Track Club    
   3 MARSHALL, Myles      SO Full Throttle Elite  
   4 SHEA, Cole           JR Axis Athletics       
   5 STILL, Cason         SR Unattached           
   6 BLAYLOCK, Omarion    FR Unattached           
   7 THORNTON, Dorin      SO Sprint Athletics Tra 
   8 ROBINSON, Andrew     SO RSS Athletics        

Section 3 of 3
   1 WHITMORE, Denilson   JR Rutherford County Tr 
   2 HONG, Elijah         JR Edgehill Flyers      
   3 COLLINS, Alex        JR St. Louis Blues Trac 
   4 RICHARDSON, KEVIIN   JR Track A.N.T.S.       
   5 BROWN, Marquis       JR Sparta TC            
   6 CLEMONS, Jamal       JR RSS Athletics        
   7 FOSTER, Tavious      SR Arlington TC         
   8 HILL, Joshua         SR Unattached           


#18 Girls 60m Hurdles (High School)
!    USA # 1:                                                 8.31           
@    USA #10:                                                 8.60           
#    USA #20:                                                 8.75           
M    Meet Record:           Kiara Rhodes     Memphis Mu       8.45 2/6/2016             
Prelims Start Time: 12:00 PM: (Top 8 advance)
==================================================
Lane Name                 Yr Team                 
==================================================
Heat 1 of 5
   1 JACKSON, Betty       SR Eagle's Landing AC   
   2 WILLIAMS, Hadiya     SR Unattached           
   3 BUCHANAN, Kelsea     JR Continental T-Belles 
   4 LINDLEY, Ashton      FR Sparta TC            
   5 CAMPO, Shyneis       SO Memphis Mustangs     
   6 DUNBAR, Kamille      SR Unattached           
   7 WHITTED, Valarie     JR Unattached           

Heat 2 of 5
   1 HELENESE, Iylana     JR Unattached           
   2 TROTMAN, Camille     FR Sparta TC            
   3 TAYLOR, Lynna        SR Unattached           
   4 GREEN, Jessica       JR Memphis Jaguars Trac 
   5 LEWIS, Caroline      SO Tennessee Elite Trac 
   6 MCGRADY, Brandi      SR Marietta Track Club  
   7 ARPS, Micah          JR St. Louis Blues Trac 

Heat 3 of 5
   1 LEWIS, Morgan        SR RSS Athletics        
   2 LESTER, Sterling     SO Marietta Track Club  
   3 WILLIAMS, Zykeria    SR Middle Georgia Impal 
   4 RHODES, Kiara        SR Memphis Mustangs     
   5 KHAN, Darci          SO D. C. Express Track  
   6 JONES, Alexis        SR Sparta TC            
   7 FRAZIER, Antonia     SR RSS Athletics        

Heat 4 of 5
   1 GITTENS, Tyra        SR Unattached           
   2 ROMERO, Annelise     JR Unattached           
   3 MARTIN, Hailey       SR Unattached           
   4 HURST, Anna          JR Louisville Collegiat 
   5 WEAVER, Morgan       SR Unattached           
   6 GARRISON, Lauren     SO Rhea Ridge to River  
   7 WELCH, Sarah         JR Rhea Ridge to River  

Heat 5 of 5
   1 SIMS, Moriah         SR Kindersport          
   2 WILLIAMS, Trinity    SO Gazelle Track Club   
   3 SHODEINDE, Damilola  FR Wildcats             
   4 CAREY, Janiah        JR Nashville Illusions  
   5 WALLACE, Emily       SO Unattached           
   6 GAMBOA, grace        FR Kindersport          
   7 WEST, Mackenzie      SR Unattached           
   8 RICE, Kylan          JR Wildcats             


#17 Boys 60m Hurdles (High School)
!    USA # 1:                                                 7.49           
@    USA #10:                                                 8.10           
#    USA #20:                                                 8.17           
M    Meet Record:           Matthew Moore    Sprint Ath       7.81 2/6/2016             
Prelims Start Time: 12:00 PM: (Top 8 advance)
==================================================
Lane Name                 Yr Team                 
==================================================
Heat 1 of 5
   1 MCGEE, Dylan         SR Briarcrest Christian 
   2 MITCHELL, Chris      JR Unattached           
   3 BRUNSON, Davis       SO Middle TN Athletics  
   4 MCMAHAN, Michael     SR Unattached           
   5 HENDERSON, Marius    SR St. Louis Blues Trac 
   6 JOHNSON, Jaydon      SR Arlington TC         
   7 GAGO, Patrick        SR Unattached           
   8 CUNNINGHAM, Stacen   JR MemorialHighlights   

Heat 2 of 5
   1 WILFORD, Stephen     SO Sparta TC            
   2 ROGERS, Marcus       JR Sparta TC            
   3 DOOLEY JR, JEROME    SR Team 4mula           
   4 VASQUEZ, Adan        SR Hardin Valley Academ 
   5 TAYLOR, Troy         JR Briarcrest Christian 
   6 HARRIS, Nicholas     JR Sparta TC            
   7 WHITFIELD, Tahj      SR Unattached           

Heat 3 of 5
   1 BOYCE, DeAntoine     SR Memphis Mustangs     
   2 ALFRED, Giovanni     SO Sparta TC            
   3 BROWNING, Joshua     SO Sprint Athletics Tra 
   4 SUBER, Jekeel        JR St. Louis Blues Trac 
   5 HARRIS, Matthew      SO Sprint Athletics Tra 
   6 PRATT, Kyle          SR Wildcats             
   7 OZBURN, Thomas       SR Talon Track Club     

Heat 4 of 5
   1 WEBB, Anthony        JR RoadrunnerTC         
   2 CURRY, john          SO Unattached           
   3 MCNAIR-JONES, Christ SR D4 Training Group    
   4 PARKS, Dan           SR Unattached           
   5 HAYES, Xavier        SR Arlington TC         
   6 LOTIVIO, Kristof     SO Unattached           
   7 ROOKIS, Luke         FR Santa Rosa Beach     

Heat 5 of 5
   1 FRY, Brady           JR Unattached           
   2 POTER, Jon           JR Santa Rosa Beach     
   3 MARSHALL, Myles      SO Full Throttle Elite  
   4 FARROW, Shane        SO Talon Track Club     
   5 SPENCER, Calvon      SR Wildcats             
   6 INESTFOZA, Emerson   FR Santa Rosa Beach     
   7 SIMS, Brevin         FR Chattanooga Jets Tra 


#2 Girls 60 Meters (High School)
!    USA # 1:                                                 7.41           
@    USA #10:                                                 7.53           
#    USA #20:                                                 7.58           
M    Meet Record:           Cassondra Hall   Sprint Ath       7.36 2/6/2016             
Prelims Start Time: 12:40 PM: (Top 8 advance)
==================================================
Lane Name                 Yr Team                 
==================================================
Heat 1 of 5
   1 INGRAM, Deja         JR Unattached           
   2 BARR, AASIYAH        SO Track A.N.T.S.       
   3 DEBOSE, Nasonia      SR Nashville Illusions  
   4 ROSSUM, Alexa        SO ATL Zoom Athletics   
   5 JONES, Amber         FR Front Runners Track  
   6 REEVES, Lexi         SR Unattached           
   7 JOHNSON, Tiyanna     JR Chattanooga Thunder  
   8 NEWSOM, Temperance   SR D. C. Express Track  

Heat 2 of 5
   1 HARPER, Simone       JR STEPHENSON           
   2 HAYNES, Rebekah      JR ATL Zoom Athletics   
   3 HENDERSON, Alecandri JR Memphis Mustangs     
   4 CAMPBELL, Kethlin    SR Unattached           
   5 DOZIER, Alayah       FR Chattanooga Jets Tra 
   6 JACKSON, Betty       SR Eagle's Landing AC   
   7 POWELL, Janae        SR Unattached           
   8 COVINGTON, Jerrica   SR The Storm Track Club 

Heat 3 of 5
   1 TATE, Caitlan        SR Unattached           
   2 LUMSDEN, Kaylah      SO New Horizon Track Cl 
   3 BOONE, Daloria       JR Middle Georgia Impal 
   4 VICKERS, Mikele      FR Front Runners Track  
   5 JOHNSON, Nicole      JR Chattanooga Jets Tra 
   6 BARLOW, Payton       SR Trial by Fire Youth  
   7 KILLEBREW, Semira    FR Unattached           
   8 GLENN, Hope          SR RSS Athletics        

Heat 4 of 5
   1 MOORE, Jada          SO St. Louis Blues Trac 
   2 CATO, Octavia        SR St. Louis Blues Trac 
   3 WESTFALL, Raheema    SR St. Louis Blues Trac 
   4 MONTGOMERY, Khadijah SO Sprint Athletics Tra 
   5 CAMERON, T'Aja       SR Track A.N.T.S.       
   6 KHAN, Darci          SO D. C. Express Track  
   7 YOUNG, Amira         JR Unattached           
   8 RHODES, Kiara        SR Memphis Mustangs     

Heat 5 of 5
   1 ANDERSON, Teauna     SR Unattached           
   2 DUNNING, Kimbra      SO Chattanooga Jets Tra 
   3 SANOE, Fanta         SR South Knoxville TC   
   4 FLEMING, Jamaya      JR Memphis Mustangs     
   5 WILSON, Alexis       SR Chattanooga Thunder  
   6 DENNIS, Kennedy      SR Quick Striders       
   7 CLOWERS, Rena        JR STEPHENSON           
   8 ASKEW, Amira         SO Middle Georgia Impal 


#1 Boys 60 Meters (High School)
!    USA # 1:                                                 6.77           
@    USA #10:                                                 6.86           
#    USA #20:                                                 6.90           
M    Meet Record:           Tyson Spears     Titans Tra       6.90 2/6/2016             
Prelims Start Time: 12:40 PM: (Top 8 advance)
==================================================
Lane Name                 Yr Team                 
==================================================
Heat 1 of 5
   1 WEBB, Jaqaun         JR Oxford Track Club    
   2 MILLER, Walter       SR Eda Flyers Youth Tra 
   3 SMITH, Jacob         SO Titans Track Club, I 
   4 TORRANCE, Kentrell   SR Memphis Mustangs     
   5 CRITTENDEN, jireh    SR Santa Rosa Beach     
   6 WILBANKS, Kedrick    SR Chattanooga Jets Tra 
   7 MOORE, JaVaugh       JR Wildcats             
   8 WARREN, Kashief      SR RoadrunnerTC         

Heat 2 of 5
   1 LEWIS, Charles       SO Unattached           
   2 ROCKETTE, Devin      SR Oxford Track Club    
   3 JONES, Keegan        JR Chattanooga Thunder  
   4 HARRISON, Jaeydon    SO Nashville Illusions  
   5 WATKINS, BLAKE       SO Smyrna High School   
   6 ROBINSON, Daniel     JR Flight400 Track Club 
   7 WILBANKS, Kendrick   SR Chattanooga Jets Tra 
   8 HEWING, Jordan       SR RSS Athletics        

Heat 3 of 5
   1 JACOBS, Gregory      SR The Storm Track Club 
   2 MUIR, Michael        JR Unattached           
   3 MCLEMORE, Jonathan   SO Nashville Illusions  
   4 WHITEHEAD, D'Angelo  JR Middle Georgia Impal 
   5 DECOSEY, Ray         JR Sparta TC            
   6 HOWARD, Elijah       FR Unattached           
   7 MCDOWELL, Jeremy     SR Trial by Fire Youth  
   8 BLACKSMITH, Job      JR Nashville Illusions  

Heat 4 of 5
   1 HODGE, Griffin       JR Talon Track Club     
   2 FOUST, Priest        SR New Horizon Track Cl 
   3 LASTER, Joseph       SO Sprint Athletics Tra 
   4 PARKER, Jimmyrious   JR Nashville Illusions  
   5 HUGLE, Keyon         SR Unattached           
   6 GARLAND, Trey        SR Unattached           
   7 COLQUITT, Coby       JR RoadrunnerTC         
   8 ELLIOTT, Charles     SR Briarcrest Christian 

Heat 5 of 5
   1 DRAYTON, Kyle        JR RSS Athletics        
   2 FAULCON, Gabriel     JR Edgehill Flyers      
   3 PEEPLES, Nicholas    SR RSS Athletics        
   4 SHAFFER, Jayce       SR Unattached           
   5 HULON JR., Jeffery   SR B.T. Striders        
   6 WEAKLY, Donald       SR Trial by Fire Youth  
   7 BARROW, Jordan       FR Georgia Elite Track  
   8 HART, Devan          SO Middle Georgia Impal 


#6 Girls 400 Meters (High School)
!    USA # 1:                                                54.43           
@    USA #10:                                                55.65           
#    USA #20:                                                56.59           
M    Meet Record:           MaKenzie Dunmore McEachern       54.48 2/6/2016             
Finals Start Time: 1:15 PM
==================================================
Lane Name                 Yr Team                 
==================================================
Section 1 of 6
   1 LINDLEY, Ashton      FR Sparta TC            
   2 SIPSEY, Shaianne     SO Middle Georgia Impal 
   3 SIMON, Kennedy       JR Gazelle Track Club   
   4 LEAR, Bailey         JR Unattached           
   5 BANKS, Kiana         JR Track A.N.T.S.       
   6 WHITE, Riley         SR Ravenwood Track Club 

Section 2 of 6
   1 WALLACE, LaNea       SO Memphis Jaguars Trac 
   2 BARLOW, Payton       SR Trial by Fire Youth  
   3 JONES, Alexis        SR Sparta TC            
   4 BAILEY, Jaylah       SR Middle Georgia Impal 
   5 EDLER, Rachel        JR Sprint Athletics Tra 
   6 HARRIS, Regina       SO Unattached           

Section 3 of 6
   1 ANDRUS, Serenity     SR Unattached           
   2 POWELL, Janae        SR Unattached           
   3 ROYER, Joie          SR New Horizon Track Cl 
   4 DAVIS, Maya          JR D. C. Express Track  
   5 DOZIER, Alayah       FR Chattanooga Jets Tra 
   6 OWENS, Brooke        JR Panther Track Club   

Section 4 of 6
   1 MCGRADY, Brandi      SR Marietta Track Club  
   2 PERRY, Raina         SO Sparta TC            
   3 COVINGTON, Jerrica   SR The Storm Track Club 
   4 KELLEY, Jessica      JR Memphis Jaguars Trac 
   5 HUNT, Lauren         FR Unattached           
   6 KARSTEN, Julia       SO ROK Running Squad    

Section 5 of 6
   1 WINBUSH, SHAE        JR Team 4mula           
   2 DELAY, Royal         FR Unattached           
   3 HANEY, Mallory       FR The Storm Track Club 
   4 MCRAE, Jade          SR Sprint Athletics Tra 
   5 MCMILLEN, Heather    SO Unattached           
   6 HARDY, Calise        FR Unattached           

Section 6 of 6
   1 LACY, Aaliyah        JR Memphis Mustangs     
   2 ST. JULIAN, Bree     SO Unattached           
   3 BLAKEMORE, Blake     FR RoadrunnerTC         
   4 CAMPO, Shyneis       SO Memphis Mustangs     
   5 RILEY, Narissa       SR Chattanooga Thunder  
   6 HENDERSON, Trinity   FR Memphis Mustangs     


#5 Boys 400 Meters (High School)
!    USA # 1:                                                47.64           
@    USA #10:                                                48.82           
#    USA #20:                                                49.01           
M    Meet Record:           Will Allen       Unattached      47.23 2/6/2016             
Finals Start Time: 1:15 PM
==================================================
Lane Name                 Yr Team                 
==================================================
Section 1 of 6
   1 PIERRE, Nickson      JR Nashville Illusions  
   2 MCGLUEN, Johnny      SR Memphis Mustangs     
   3 HERRON, Brian        SO Flight400 Track Club 
   4 RAMEY, Nicholas      SO Flight400 Track Club 
   5 WHITEHEAD, Christian SR D4 Training Group    
   6 MILLER, Walter       SR Eda Flyers Youth Tra 

Section 2 of 6
   1 DOSTER, Antonio      SO Middle Georgia Impal 
   2 HORNSBY, Myles       SR Blaze Track and Fiel 
   3 JENKINS, CADEN       SO Track A.N.T.S.       
   4 CLEVELAND, Korie     SR Unattached           
   5 HARRIS JR, Kenard    SR Unattached           
   6 THOMPSON, Khmari     JR Unattached           

Section 3 of 6
   1 MCDOWELL, Jeremy     SR Trial by Fire Youth  
   2 PHILLIPS, Brandon    SO Santa Rosa Beach     
   3 TAVARES, Montgomery  SR Cobb Track           
   4 IVY, Tyrese          SO Oxford Track Club    
   5 SCHWAB, Colin        SR St. Louis Blues Trac 
   6 WEASBY, Isaiah       FR Memphis Mustangs     

Section 4 of 6
   1 GREENE, Traice       SR The Storm Track Club 
   2 DRAKE, Taylor        SR Unattached           
   3 HOSLEY, Jermaine     SO Sprint Athletics Tra 
   4 CODY, Timothy        SR Middle TN Athletics  
   5 VAUGHN, Joseph       SR York Institute       
   6 BREMA, Momoh         SR St. Louis Blues Trac 

Section 5 of 6
   1 DANDRIDGE, Patrick   SR Memphis Jaguars Trac 
   2 COLEMAN, Jaylan      JR Track A.N.T.S.       
   3 SMITH, Jacob         SO Titans Track Club, I 
   4 LEWIS, Roderick      SO Unattached           
   5 WRIGHT, Willington   JR Hardin Valley Academ 
   6 PARKER, Charles      SO Memphis Jaguars Trac 

Section 6 of 6
   1 JONES, Sebastian     SO Irish Pride Athletic 
   2 STERN, Will          SR Louisville Collegiat 
   3 SIMS, Brevin         FR Chattanooga Jets Tra 
   4 FRESHOUR, Alex       JR Hardin Valley Academ 
   5 EPPS, Cameron        SR Oxford Track Club    
   6 HUGHES, Jonathan     SR ACTC                 


#13 Girls 1 Mile Run (High School)
!    USA # 1:                                              4:48.29           
@    USA #10:                                              4:55.60           
#    USA #20:                                              4:57.60           
M    Meet Record:           Emma Grace Hurle Team Georg    4:51.90 2/6/2016             
Finals Start Time: 1:55 PM
==================================================
posi Name                 Yr Team                 
==================================================
Section 1 of 2
1    JAMES, Julia         SR Continental T-Belles 
2    BARAN, Ella          JR Houston Runners      
3    JENKINS, Jalyn       FR ROK Running Squad    
4    COGGINS, Addi        SR Unattached           
5    WIRTZ, Josie         JR RSS Athletics        
6    STALLWORTH, Lindsey  SR West High School     
7    WEST, Sophia         JR Unattached           
8    COSEY, Taylor        SO CAK                  
9    COLEMAN, Emoni       SO Need 4 Speed Track C 
10   HAUSMAN, Halle       SR Unattached           
11   PETIT, Camryn        JR Team Ryan            
12   MADDOX, GiGi         JR Unattached           
13   HELTON, Meredith     JR Talon                
14   SIMMONS, Victoria    SR Unattached           
15   BACCHETTA, Bronte    JR Gazelle Track Club   
16   BOBAK, Faith         FR Milton XC & T&F Club 

Section 2 of 2
1    CHERRY, Caroline     SO Unattached           
2    SHELL, Keleah        SR Continental T-Belles 
3    FISHER, Erica        SO Arlington TC         
4    ARCHER, Caroline     SR Talon                
5    HETHERINGTON, Olivia JR Ravenwood Track Club 
6    AUMER, Brooke        SR Milton XC & T&F Club 
7    COOK, Sadie          FR Unattached           
8    EWERT, Taylor        FR Beavercreek High Sch 
9    BRAMAN, Carley       JR Unattached           
10   TUCKER, Callie       FR Knoxville Catholic T 
11   DAVIS, Emmy          FR Chatt Town Racers    
12   TANKERSLEY, Anna     JR Houston Runners      
13   REPASY, Marie        SR Milton XC & T&F Club 
14   STRANGE, Jenna       SO Unattached           
15   WARE, Rachel         SR Germantown High Scho 
16   DELAY, Royal         FR Unattached           
17   MYERS, Michelle      SR Houston Runners      
18   WALL, Jenna          JR Hardin Valley Academ 
19   WITTMAN, Kylie       FR Talon                
20   EVANS, Baylee        SO Unattached           


#11 Boys 1 Mile Run (High School)
!    USA # 1:                                              4:00.97           
@    USA #10:                                              4:17.67           
#    USA #20:                                              4:19.28           
M    Meet Record:           Wesley Pectol    Unattached    4:16.45 2/1/2014             
Finals Start Time: 1:55 PM
==================================================
posi Name                 Yr Team                 
==================================================
Section 1 of 2
1    HASTY, Brodey        FR Unattached           
2    VROON, Taylor        SR Unattached           
3    EWERT, Ben           SR Beavercreek High Sch 
4    HORTER, Dustin       JR Dustin Horter        
5    HAWKINS, Conner      SR Unattached           
6    SMITH, Daniel        SR Unattached           
7    VROON, Jackson       SR Unattached           
8    THOMPSON, Scott      FR Unattached           
9    ELROD, John          SR Unattached           
10   MORTIMER, Alex       SR Unattached           
11   CHEESEMAN, Carter    SO Talon Track Club     
12   HOLLIDAY, Davis      JR Talon Track Club     
13   SCHADLER, Matthew    JR MemorialHighlights   
14   BOWERS, Sam          JR Milton XC & T&F Club 
15   MALKOWSKI, Michael   JR Milton XC & T&F Club 
16   MATHEWS, Austin      SO Unattached           

Section 2 of 2
1    JOHNSON, Alan        SR Quicksilver Track Cl 
2    PEARCE, Jackson      SR Running Warrior Trac 
3    CRIGGER, Alex        SR Unattached           
4    LAMB, Colin          JR Unattached           
5    EDWARDS, Kyle        SR Purple Wave Track Cl 
6    YANEK, Nicholas      JR Milton XC & T&F Club 
7    CANTRELL, Zac        JR Unattached           
8    KLIMA, John          JR Unattached           
9    KERSCHIETER, Dalton  JR Unattached           
10   BARLOW, Joel         SR Wilson Central Track 
11   REDMAN, Ryan         SR Arlington TC         
12   TOPHAM, Josh         SR Germantown High Scho 
13   GOODWYN, Georde      SR Knoxville Catholic T 
14   BASHIR, Rayaan       SR Unattached           
15   THACKER, Tim         SR Grace Christian Acad 
16   BORDEN, Brent        JR Grace Christian Acad 
17   BOWDEN, Seth         SO Knoxville Youth Athl 
18   PORTER, Thomas       SR Chatt Town Racers    
19   KOMINSKY, Miles      SO Athletics East WV    
20   BRAZIL, Zach         SR Purple Wave Track Cl 


#10 Girls 800 Meters (High School)
!    USA # 1:                                              2:03.94           
@    USA #10:                                              2:14.36           
#    USA #20:                                              2:16.56           
M    Meet Record:           Caitie Faust     RSS           2:12.07 1/31/2015            
Finals Start Time: 2:40 PM
==================================================
posi Name                 Yr Team                 
==================================================
Section 1 of 3
1    COLEMAN, Emoni       SO Need 4 Speed Track C 
2    UNDERWOOD, Meghan    FR Unattached           
3    KUNTZ, Emma          SR Unattached           
4    SUMNER, Brynne       SO Unattached           
5    LORD, Jessica        SR Unattached           
6    FLOWERS, Victoria    SO Gazelle Track Club   
7    SAPIENZA-WRIGHT, Ale JR Unattached           
8    PARSONS, Grace       SR Ravenwood Track Club 
9    COGGIN, Riley        JR Unattached           
10   LUTHRINGER, Taylor   SR Chatt Town Racers    

Section 2 of 3
1    DELAY, Royal         FR Unattached           
2    BELL, McKenzie       FR Spencer Co High Scho 
3    SHELL, Keleah        SR Continental T-Belles 
4    FENNELLY, Meg        JR RSS Athletics        
5    BOGGARD, Skylar      SO Arlington TC         
6    ROSE, Bailey         JR Houston Runners      
7    JAMES, Julia         SR Continental T-Belles 
8    HOOKS, Breja         SO Unattached           
9    SIEVERN, Claire      SO Unattached           
10   JONES, Makylah       FR Sparta TC            
11   KARSTEN, Julia       SO ROK Running Squad    
12   GRAY, Kensi          SO Hardin Valley Academ 

Section 3 of 3
1    MCVAY, Katherine     SR Unattached           
2    LONG, Kendall        SR Memphis Jaguars Trac 
3    ANDERSON, Allison    SR Baylor Track Club    
4    CANSLER, Catherine   SO Baylor Track Club    
5    HARRIS, Allison      SR Sparta TC            
6    MCCOWAN, Courtney    SR Unattached           
7    BACHMANN, Ellie      FR Hardin Valley Academ 
8    BACCHETTA, Bronte    JR Gazelle Track Club   
9    ROY, Breanna         JR Tri-Cities Youth Ath 
10   BURKHART, Hannah     FR Tennessee Elite Trac 
11   BASS, Lauren         JR Rutherford County Tr 
12   KAPAYA, Shila        JR Knoxville Catholic T 
13   SAUNDERS, Rikita     SR St. Louis Blues Trac 
14   LAVIGNE, Caileigh    SO Unattached           


#7 Boys 800 Meters (High School)
!    USA # 1:                                              1:50.85           
@    USA #10:                                              1:54.85           
#    USA #20:                                              1:56.28           
M    Meet Record:           Terrell Jackson  Memphis Mu    1:50.63 1/31/2015            
Finals Start Time: 2:40 PM
==================================================
posi Name                 Yr Team                 
==================================================
Section 1 of 3
1    BEVAN, Ryne          SR Unattached           
2    TAVARES, Montgomery  SR Cobb Track           
3    FAUST, Brian         SR RSS Athletics        
4    MCCARTHY, Michael    SR Milton XC & T&F Club 
5    BAILEY, Mikah        SR Unattached           
6    BACHMANN, Kenton     JR Hardin Valley Academ 
7    JONES, Colin         JR Memphis Jaguars Trac 
8    BENSON, Max          JR Kindersport          
9    JONES, Keaton        JR Memphis Jaguars Trac 
10   CANTRELL, Zac        JR Unattached           

Section 2 of 3
1    HASTY, Brodey        FR Unattached           
2    HARVEY, Jagger       SR Athletics East WV    
3    DRAKE, Taylor        SR Unattached           
4    FLINT, Spencer       SR FARRAGUT TC          
5    HORTER, Dustin       JR Dustin Horter        
6    SELF, Matthew        SR Running Warrior Trac 
7    BAH, Sorre           SR Houston Runners      
8    FRANKLIN, Baylor     JR Unattached           
9    KOMINSKY, Miles      SO Athletics East WV    
10   MCCOLLUM, Drew       SR LATC                 
11   HARRIS JR, Kenard    SR Unattached           
12   FEEHAN, Michael      SR Purple Wave Track Cl 

Section 3 of 3
1    THOMPSON, Scott      FR Unattached           
2    HOOTS, Joe           JR Irish Pride Athletic 
3    KLIMA, John          JR Unattached           
4    PARRILLA, Miguel     SO Hardin Valley Academ 
5    GAINES, stephen      JR Sparta TC            
6    WOOTTON, Nick        SR TrainATL             
7    HAWKINS, Conner      SR Unattached           
8    MACLEOD, Daniel      SR Unattached           
9    TANN, Malik          SR RSS Athletics        
10   MARTIN, Devin        SR Germantown High Scho 
11   NORTON, Connor       JR Unattached           
12   CODY, Timothy        SR Middle TN Athletics  
13   VERNON, Jake         SR Milton XC & T&F Club 
14   GREENE, Traice       SR The Storm Track Club 


#4 Girls 200 Meters (High School)
!    USA # 1:                                                23.85           
@    USA #10:                                                24.53           
#    USA #20:                                                24.63           
M    Meet Record:           Cassondra Hall   Sprint Ath      23.96 2/6/2016             
Finals Start Time: 3:10 PM
==================================================
Lane Name                 Yr Team                 
==================================================
Section 1 of 7
   3 INGRAM, Deja         JR Unattached           
   4 TATE, Caitlan        SR Unattached           
   5 LESTER, Sterling     SO Marietta Track Club  
   6 DENNIS, Kennedy      SR Quick Striders       

Section 2 of 7
   3 CAMPBELL, Kethlin    SR Unattached           
   4 YOUNG, Amira         JR Unattached           
   5 BAILEY, Jaylah       SR Middle Georgia Impal 
   6 LUMSDEN, Kaylah      SO New Horizon Track Cl 

Section 3 of 7
   3 WESTFALL, Raheema    SR St. Louis Blues Trac 
   4 SIPSEY, Shaianne     SO Middle Georgia Impal 
   5 ROSSUM, Alexa        SO ATL Zoom Athletics   
   6 LEAR, Bailey         JR Unattached           

Section 4 of 7
   1 CAMERON, T'Aja       SR Track A.N.T.S.       
   2 LEWIS, Morgan        SR RSS Athletics        
   3 GLENN, Hope          SR RSS Athletics        
   4 CLOWERS, Rena        JR STEPHENSON           
   5 MOORE, Jada          SO St. Louis Blues Trac 
   6 BARR, AASIYAH        SO Track A.N.T.S.       

Section 5 of 7
   1 CATO, Octavia        SR St. Louis Blues Trac 
   2 JOHNSON, Tiyanna     JR Chattanooga Thunder  
   3 HOLT, Avonti         SR Trailblazers Youth A 
   4 NEWSOM, Temperance   SR D. C. Express Track  
   5 WHITE, Riley         SR Ravenwood Track Club 
   6 REEVES, Lexi         SR Unattached           

Section 6 of 7
   1 WILLIAMSON, Mckenzie SO Middle TN Athletics  
   2 LINDLEY, Ashton      FR Sparta TC            
   3 GORDON, Tanalya      JR Rutherford County Tr 
   4 HARPER, Simone       JR STEPHENSON           
   5 FLEMING, Jamaya      JR Memphis Mustangs     
   6 HENDERSON, Alecandri JR Memphis Mustangs     

Section 7 of 7
   1 GALMORE, Jhordin     SO St. Louis Blues Trac 
   2 LYNCH, Meagan        JR Sprint Athletics Tra 
   3 KILLEBREW, Semira    FR Unattached           
   4 JOHNSON, Nicole      JR Chattanooga Jets Tra 
   5 ANDERSON, Teauna     SR Unattached           
   6 MONTGOMERY, Khadijah SO Sprint Athletics Tra 


#3 Boys 200 Meters (High School)
!    USA # 1:                                                21.19           
@    USA #10:                                                21.68           
#    USA #20:                                                21.89           
M    Meet Record:           Will Allen       Unattached      21.46 2/6/2016             
Finals Start Time: 3:10 PM
==================================================
Lane Name                 Yr Team                 
==================================================
Section 1 of 7
   3 LEWIS, Charles       SO Unattached           
   4 HERRON, Brian        SO Flight400 Track Club 
   5 HULON JR., Jeffery   SR B.T. Striders        
   6 WEBB, Jaqaun         JR Oxford Track Club    

Section 2 of 7
   3 BLACKSMITH, Job      JR Nashville Illusions  
   4 ROBINSON, Daniel     JR Flight400 Track Club 
   5 WILBANKS, Kedrick    SR Chattanooga Jets Tra 
   6 ROCKETTE, Devin      SR Oxford Track Club    

Section 3 of 7
   3 MCGLUEN, Johnny      SR Memphis Mustangs     
   4 MILLER, Walter       SR Eda Flyers Youth Tra 
   5 PEEPLES, Nicholas    SR RSS Athletics        
   6 HEWING, Jordan       SR RSS Athletics        

Section 4 of 7
   1 DECOSEY, Ray         JR Sparta TC            
   2 WARREN, Kashief      SR RoadrunnerTC         
   3 MCDOWELL, Jeremy     SR Trial by Fire Youth  
   4 TORRANCE, Kentrell   SR Memphis Mustangs     
   5 FOUST, Priest        SR New Horizon Track Cl 
   6 HOWARD, Elijah       FR Unattached           

Section 5 of 7
   1 MCNAIR-JONES, Christ SR D4 Training Group    
   2 THORNTON, Dorin      SO Sprint Athletics Tra 
   3 THOMPSON, Khmari     JR Unattached           
   4 PIERRE, Nickson      JR Nashville Illusions  
   5 WEAKLY, Donald       SR Trial by Fire Youth  
   6 WHITEHEAD, Christian SR D4 Training Group    

Section 6 of 7
   1 RAMEY, Nicholas      SO Flight400 Track Club 
   2 IVY, Tyrese          SO Oxford Track Club    
   3 HUGLE, Keyon         SR Unattached           
   4 FAULCON, Gabriel     JR Edgehill Flyers      
   5 CRITTENDEN, jireh    SR Santa Rosa Beach     
   6 HART, Devan          SO Middle Georgia Impal 

Section 7 of 7
   1 DRAYTON, Kyle        JR RSS Athletics        
   2 WILBANKS, Kendrick   SR Chattanooga Jets Tra 
   3 WHITMORE, Donovan    JR Rutherford County Tr 
   4 CLEVELAND, Korie     SR Unattached           
   5 BROWNING, Joshua     SO Sprint Athletics Tra 
   6 HORNSBY, Myles       SR Blaze Track and Fiel 


#16 Girls 2 Mile Run (High School)
!    USA # 1:                                             10:34.89           
@    USA #10:                                             10:56.24           
#    USA #20:                                             11:07.68           
M    Meet Record:           Rebecca Story    CAK          10:40.27 2/6/2016             
Finals Start Time: 3:50 PM
==================================================
posi Name                 Yr Team                 
==================================================
Section 1 of 2
1    SCHUMACHER, Niamh    SR Unattached           
2    JENKINS, Jalyn       FR ROK Running Squad    
3    NARAYANI, Niki       FR Unattached           
4    BOBAK, Faith         FR Milton XC & T&F Club 
5    MADDOX, GiGi         JR Unattached           
6    CHERRY, Caroline     SO Unattached           
7    GRIMM, Madison       SR Hardin Valley Academ 
8    STRANGE, Jenna       SO Unattached           
9    BLAYLOCK, Jamie      JR Unattached           
10   RIORDAN, Alaina      SR Unattached           
11   RICE, Elizabeth      JR Unattached           
12   DELAHUNT, Anna       JR FARRAGUT TC          
13   DONNELLY, Beth       FR Unattached           
14   WARE, Rachel         SR Germantown High Scho 
15   HECKMAN, Elizabeth   FR Talon                
16   ROSEN, Alex          SO Ravenwood Track Club 

Section 2 of 2
1    EBBERT, Madeline     JR FARRAGUT TC          
2    WILLIS, Chloe        JR White station        
3    WELLS, Emma          SO Unattached           
4    BIGGS, Chloe         SO Arlington TC         
5    MCAULLEY, Gabby      SO FARRAGUT TC          
6    ATCHLEY, Maggie      SO FARRAGUT TC          
7    WITTMAN, Jordyn      SR Talon                
8    MRYNCZA, Shelby      FR Unattached           
9    MCCONNELL, Whitney   SR Unattached           
10   LEVY, Hannah         JR Middle TN Athletics  
11   SIMMS, Lilly         JR Knoxville Youth Athl 
12   DANNER, Abby         SO Talon                
13   GALIWANGO, Catherine SO Talon                
14   PETERSON, Ashley     SR Panther Track Club   
15   CONAWAY, Lanie       JR FARRAGUT TC          
16   COVINGTON, Emma      FR FARRAGUT TC          


#15 Boys 2 Mile Run (High School)
!    USA # 1:                                              9:17.18           
@    USA #10:                                              9:27.27           
#    USA #20:                                              9:29.97           
M    Meet Record:           Luke Meade       Unattached    9:16.34 1/31/2015            
Finals Start Time: 3:50 PM
==================================================
posi Name                 Yr Team                 
==================================================
Section 1 of 2
1    HASTY, Brodey        FR Unattached           
2    VROON, Taylor        SR Unattached           
3    COUGHLIN, Carter     JR Unattached           
4    VROON, Jackson       SR Unattached           
5    MORTIMER, Alex       SR Unattached           
6    WINDERS, Titus       JR Team Mansfield       
7    ANDERSEN, Leif       SO Unattached           
8    YANEK, Nicholas      JR Milton XC & T&F Club 
9    BEERS, Alec          SR Unattached           
10   DUCHATSCHEK, Clayton SR Unattached           
11   MATHEWS, Austin      SO Unattached           
12   POTTS, Anthony       SR Unattached           
13   WINDERS, Silas       FR Team Mansfield       
14   WHITE, William       SR Unattached           
15   INMAN, Matthew       SR Unattached           
16   WARNER, Camren       SR Unattached           

Section 2 of 2
1    CLUNAN, Jack         SR Irish Pride Athletic 
2    DYE, Timothy         SR Unattached           
3    HUDSMITH, Foster     SR White station        
4    AIKENS, Caleb        SR Unattached           
5    TABOR, Ben           SR Unattached           
6    SULLIVAN, Devin      JR Knoxville Catholic T 
7    CRONIN, Will         SR Tri-Cities Youth Ath 
8    BARBERA, Christopher SO Unattached           
9    BASSE, James         SR Briarcrest Christian 
10   ROBINSON, Jacob      SR Edgehill Flyers      
11   PHILLIPS, Ryan       JR Unattached           
12   SHALLOW, Thomas      JR Purple Wave Track Cl 
13   BEITZELL, Ryan       JR Milton XC & T&F Club 
14   CONRICODE, Jonathon  JR Irish Pride Athletic 
15   BRADLEY, Porter      SO Tri-Cities Youth Ath 
16   BORDEN, Brent        JR Grace Christian Acad 
17   TOPHAM, Josh         SR Germantown High Scho 
18   RONE, William        SR Memphis Jaguars Trac 
19   HAMMACK, Zach        JR Purple Wave Track Cl 
20   JONES, Gavin         SR Unattached           


#20 Girls 4 x 400m Relay (High School)
!    USA # 1:                                              3:44.44           
@    USA #10:                                              3:54.89           
#    USA #20:                                              3:58.97           
M    Meet Record:           A Frazier, C Zol Gazelle Tr    3:52.57 1/31/2015            
Finals Start Time: 4:40 PM
=============================
Lane Team                 Sq 
=============================
Section 1 of 3
   1 Sprint Athletics Tra  A 
     1) WHITEHURST, Ke 2) LYNCH, Meagan  3) SNYDER, Nyah   4) EDLER, Rachel  
   2 Track A.N.T.S.        A 
     1) BARR, AASIYAH  2) BANKS, Kiana   3) CAMERON, T'Aja 4) BENNETT, VICTO 
   3 Sparta TC             A 
     1) JONES, Alexis  2) JONES, Makylah 3) PERRY, Raina   4) LINDLEY, Ashto 
   4 Middle Georgia Impal  A 
     1) BOONE, Daloria 2) BAILEY, Jaylah 3) SIPSEY, Shaian 4) WILLIAMS, Zyke 
   5 Memphis Jaguars Trac  A 
     1) DANDRIDGE, Aly 2) KELLEY, Jessic 3) LONG, Kendall  4) WALLACE, LaNea 
   6 Memphis Mustangs      A 
     1) YARBROUGH, Aal 2) LACY, Aaliyah  3) HENDERSON, Ale 4) RHODES, Kiara  

Section 2 of 3
   1 Hardin Valley Academ  A 
     1) BACHMANN, Elli 2) READETT, Emily 3) BERTOLINI, Isa 4) GRAY, Kensi    
   2 Kindersport           A 
     1) GAMBOA, grace  2) WOODS, katie   3) WILSON, Meg    4) SIMS, Moriah   
   3 Steele Athletes       A 
     1) WILLIAMSON, Mc 2) MEDVID, Ally   3) MORSTAD, Maddi 4) TAYLOR, Lynna  
   4 Team 4mula            A 
     1) COBB, BREANNA  2) MCKINNIE, DE'L 3) BROWN, KENNEDY 4) WINBUSH, SHAE  
   5 Ravenwood Track Club  A 
     1) PARSONS, Grace 2) CARTER, Kiara  3) WHITE, Riley   4) HILL, Taylor   
   6 St. Louis Blues Trac  A 
     1) MOORE, Jada    2) GALMORE, Jhord 3) GREEN, Karring 4) WESTFALL, Rahe 

Section 3 of 3
   3 Panther Track Club    A 
     1) OWENS, Brooke  2) GARNER, Shekin 3)                4)                
   4 Talon                 A 
     1) ARCHER, Caroli 2) WILLIAMS, Deli 3) POWELL, Whitne 4)                
   5 Rhea Ridge to River   A 
     1) GARRISON, Laur 2) GREEN, Lesley  3) WOMACK, Noel   4) WELCH, Sarah   
   6 Eagles Elite          A 
     1) NAKASONE, Asia 2) LAVIGNE, Caile 3) PARHAM, Kenned 4) THOMASSON, Ray 


#19 Boys 4 x 400m Relay (High School)
!    USA # 1:                                              3:16.20           
@    USA #10:                                              3:22.67           
#    USA #20:                                              3:25.05           
M    Meet Record:           C Davis, J McGlu Memphis Mu    3:18.99 1/31/2015            
Finals Start Time: 4:40 PM
=============================
Lane Team                 Sq 
=============================
Section 1 of 3
   1 Track A.N.T.S.        A 
     1) JENKINS, CADEN 2) MCDOWELL, Just 3) MITCHELL, Keat 4) RICHARDSON, KE 
   2 Memphis Mustangs      A 
     1) BOYCE, DeAntoi 2) WEASBY, Isaiah 3) MCGLUEN, Johnn 4) BATES, Kenton  
   3 Sprint Athletics Tra  A 
     1) THORNTON, Dori 2) HOSLEY, Jermai 3) BROWNING, Josh 4) POLK, Nile     
   4 Talon Track Club      A 
     1) MULLICAN, Davi 2) HODGE, Griffin 3) GARLINGTON, Ke 4) PERRY, Knox    
   5 RSS Athletics         A 
     1) FAUST, Brian   2) HEWING, Jordan 3) TANN, Malik    4) PEEPLES, Nicho 
   6 Oxford Track Club     A 
     1) EPPS, Cameron  2) WEBB, Jaqaun   3) JOHNSON, Jaqua 4) IVY, Tyrese    

Section 2 of 3
   3 Hardin Valley Academ  A 
     1) BACHMANN, Kent 2) PARRILLA, Migu 3) WRIGHT, Willin 4) FRESHOUR, Alex 
   4 Santa Rosa Beach      A 
     1) KILPATRICK, Al 2) BRYAN, Anthony 3) PHILLIPS, Bran 4) MORRIS, Gavin  
   5 Kindersport           A 
     1) VEST, Dodger   2) WALTERS, matth 3) BENSON, Max    4) SELLS, Trey    
   6 St. Louis Blues Trac  A 
     1) COLLINS, Alex  2) SCHWAB, Colin  3) SUBER, Jekeel  4) WEMBLEY, Kafel 

Section 3 of 3
   3 Chattanooga Jets Tra  A 
     1) ANDERSON, D'An 2) RAY, Jachori   3) EDDY, Jared    4) MCGHEE, Michae 
   4 FARRAGUT TC           A 
     1) WILLIAMS, Andr 2) CUERVO, Carlos 3) CHANDLER, Nath 4) FLINT, Spencer 
   5 RoadrunnerTC          A 
     
   6 The Force Track and   A 
     1) GASTON, Braden 2) SMITH, Clarenc 3) SCARBROUGH, Is 4) RILEY, Jake    


#22 Girls 4000m DMR (High School)
!    USA # 1:                                             11:34.54           
@    USA #10:                                             12:18.29           
#    USA #20:                                             12:27.80           
M    Meet Record:           Hayden, Hurley,  Team Georg   12:07.00 2/6/2016             
Finals Start Time: 5:20 PM
=============================
posi Team                 Sq 
=============================
Section 1 of 1
1    Team 4mula            A 
     1) BROWN, KENNEDY 2) WINBUSH, SHAE  3)                4)                
2    Houston Runners       A 
     1) TANKERSLEY, An 2) ROSE, Bailey   3) BARAN, Ella    4) MYERS, Michell 
3    Knoxville Catholic T  A 
     1) TUCKER, Callie 2) MANCINI, Elean 3) WOLSKI, Ellie  4) KAPAYA, Shila  
4    Milton XC & T&F Club  A 
     1) RINDT, Abby    2) AUMER, Brooke  3) BOWERS, Emily  4) BARNES, Jessie 
5    RSS Athletics         A 
     1) WIRTZ, Josie   2) FENNELLY, Meg  3) SHUTLEY, Olivi 4) HOUSE, Paityn  
6    Ravenwood Track Club  A 
     1) STREVELL, Elis 2) KUBAN, Ella    3) HANLEY, Maeve  4) HETHERINGTON,  
7    Arlington TC          A 
     1) BELVIY, Autumn 2) BIGGS, Chloe   3) FISHER, Erica  4) WALLS, Gracely 
8    Baylor Track Club     A 
     1) ANDERSON, Alli 2) WILSON, Belle  3) CANSLER, Cathe 4) NEWTON, Merrit 
9    Chatt Town Racers     A 
     1) DRENNAN, Cathe 2) DAVIS, Emmy    3) PARKER, Mattie 4) LUTHRINGER, Ta 
10   Hardin Valley Academ  A 
     1) READETT, Emily 2) WALL, Jenna    3) BUCKLES, Madis 4) GRIMM, Madison 
11   Tri-Cities Youth Ath  A 
     1) ROY, Breanna   2) FEUCHTENBERGER 3) SHELL, Maci    4) FEUCHTENBERGER 
12   Panther Track Club    A 
     1) PUTNAM, Amelia 2) GARRETT, Carly 3) JENSON, Chriss 4) PETERSON, Ashl 
13   Stone Memorial        A 
     1) NELSON, Susan  2) HALE, Ashley   3) NOLAND, Rebeka 4) WILEY, Jacey   


#21 Boys 4000m DMR (High School)
!    USA # 1:                                             10:21.45           
@    USA #10:                                             10:29.82           
#    USA #20:                                             10:35.58           
M    Meet Record:                            Brentwood    10:17.96 2/6/2016             
Finals Start Time: 5:20 PM
=============================
posi Team                 Sq 
=============================
Section 1 of 2
1    Talon Track Club      A 
     1) PEAT, Austin   2) CHEESEMAN, Car 3) MULLICAN, Davi 4) HOLLIDAY, Davi 
2    Memphis Jaguars Trac  A 
     1) PARKER, Charle 2) JONES, Colin   3) JONES, Keaton  4) DANDRIDGE, Pat 
3    Milton XC & T&F Club  A 
     1) BLIZZARD, Andr 2) BUTZOW, Andy   3) VERNON, Jake   4) BROVONT, Joey  
4    Kindersport           A 
     1) FREEMAN, Aubry 2) WALTERS, matth 3) BENSON, Max    4) SELLS, Trey    
5    Wilson Central Track  A 
     1) FRANKLIN, Bayl 2) ELROD, John    3) PETERSON, Nath 4) PODY, Grant    
6    Bluff City Storm      A 
     1) BROWN, Andre   2) CULLINS, Andre 3) CULLINS, Emman 4) BROWLEY, Jailo 
7    Brentwood Track Club  A 
     1) LAMB, Colin    2) HAWKINS, Conne 3) SANDIFER, Elia 4) THOMPSON, Gran 
8    Purple Wave Track Cl  A 
     1) EDWARDS, Kyle  2) FEEHAN, Michae 3) SHALLOW, Thoma 4) BRAZIL, Zach   
9    Arlington TC          A 
     1) WALLS, Chris   2) JEFFERSON, Jor 3) REDMAN, Ryan   4) MURRAY, Sena   
10   Knoxville Catholic T  A 
     1) SULLIVAN, Devi 2) TORNSTROM, Eth 3) GOODWYN, Geord 4) DAFFRON, James 
11   Hardin Valley Academ  A 
     1) OAKLEY, Aiden  2) FRESHOUR, Alex 3) GORHAM, Hayden 4) WITSELL, Tanne 

Section 2 of 2
1    Chatt Town Racers     A 
     1) WHEELER, Garri 2) DOLAN, Ian     3) BIRD, Jonah    4) CORNETT, Micha 
2    Irish Pride Athletic  A 
     1) CLUNAN, Jack   2) HOOTS, Joe     3) CONRICODE, Jon 4) JONES, Sebasti 
3    Ravenwood Track Club  A 
     1) MYERS, Carter  2) DANG, Jack     3) MCGINNITY, Kev 4) ZAHRIR, Nassim 
4    Baylor Track Club     A 
     1) IRVIN, Aaron   2) COLLETTE, Jack 3) POST, James    4) CURRAN, Patric 
5    Tri-Cities Youth Ath  A 
     1) KIRKPATRICK, A 2) DEVORE, Brando 3) LEWIS, Daniel  4) JONES, Jeb     
6    South Knoxville TC    A 
     1) FELLER, Bobby  2) BYRD, Charles  3) DAVIS, Ian     4) MARTIN, Wesley 
7    Rhea Ridge to River   A 
     1) QUICK, Camden  2) SNEED, Jayson  3) BROCK, Nichola 4) DEBOER, Nichol 
8    Chattanooga Thunder   A 
     1) MILLARD, Cole  2) SHIFFER, Cole  3) TULLOCK, David 4) BOLEY, Joshua  
9    Stone Memorial        A 
     1) BUSSEY, Payt   2) HUGHES, Jackso 3) STAMBAUGH, Zac 4) SWEETEN, Jacob 
10   LATC                  A 
     1) HARRIS, Grant  2) CAMP, Jim      3) JORDAN, Reagan 4) MCCOLLUM, Drew 
11   Santa Rosa Beach      A 
     1) NORTON, connor 2) BEADLE, jacob  3) SMITH, Tyo     4) SNODGRASS, Zac 


#41 Girls Long Jump (Unseeded High School)
!    USA # 1:                                                6.28m           
@    USA #10:                                                5.81m           
#    USA #20:                                                5.67m           
M    Meet Record:           Alexis Gibbons   Bear TC         5.94m 2/6/2016             
Finals Start Time: 8:00 AM
==================================================
posi Name                 Yr Team                 
==================================================
Flight 1 of 1
1    WHITE, Tiara         SO Trial by Fire Youth  
2    STANTON, Amia        SO Continental T-Belles 
3    SHAW, Brianna        SO Unattached           
4    BULLOCK, Samantha    SR Unattached           
5    CURBEAM, Jalena      SO Continental T-Belles 
6    ROMERO, Annelise     JR Unattached           
7    DAVIS, Maya          JR D. C. Express Track  
8    BIGHAM, Amber        SR Unattached           
9    INNODIKE, Sharon     FR Georgia Elite Track  
10   MATTISON, Jade       JR Unattached           
11   MAXELL, Madison      JR Cobb Track           
12   JONES, Royce         JR Lightning Spikes Tra 
13   BUSSARD, Morgan      JR Talon                
14   MITCHELL, Sydney     SO St. Louis Blues Trac 
15   WHITE, Khiara        JR Flight400 Track Club 
16   DUNNING, Kimbra      SO Chattanooga Jets Tra 


#24 Girls High Jump (High School)
!    USA # 1:                                                1.75m           
@    USA #10:                                                1.70m           
#    USA #20:                                                1.68m           
M    Meet Record:           Tyra Gittens     Unattached      1.69m 2/6/2016             
Finals Start Time: 9:00 AM
==================================================
posi Name                 Yr Team                 
==================================================
Flight 1 of 1
1    SHODEINDE, Damilola  FR Wildcats             
2    MEYER, Jackie        SO Unattached           
3    JONES, Royce         JR Lightning Spikes Tra 
4    WELCH, Sarah         JR Rhea Ridge to River  
5    CURBEAM, Jalena      SO Continental T-Belles 
6    MACLIN, Monica       SR Lebanon              
7    WRIGHT, Jaclyn       SO Unattached           
8    BUCHANAN, Taylor     JR The Storm Track Club 
9    ROBERTSON, Rachel    JR Sparta TC            
10   PRICE, Ashley        SR Chattanooga Thunder  
11   MCMULLEN, Avery      SO Middle TN Athletics  
12   SIMS, Moriah         SR Kindersport          
13   HARRIS, Mackenzie    SO Kindersport          
14   TROTMAN, Camille     FR Sparta TC            
15   LESTER, Sterling     SO Marietta Track Club  
16   GITTENS, Tyra        SR Unattached           


#23 Boys High Jump (High School)
!    USA # 1:                                                2.13m           
@    USA #10:                                                2.03m           
#    USA #20:                                                2.00m           
M    Meet Record:           Isaiah kyle      Unattached      1.98m 1/31/2015            
Finals Start Time: 9:00 AM
==================================================
posi Name                 Yr Team                 
==================================================
Flight 1 of 1
1    MAHORN, Cameron      JR Wellington TC        
2    LOTIVIO, Kristof     SO Unattached           
3    STAFFORD, Toren      SR Running Warrior Trac 
4    SOBOTA, Jacob        SR Unattached           
5    DEWBERRY, Irvaughn   SR Unattached           
6    BEARDEN, Ryan        SR RSS Athletics        
7    LOTIVIO, Tristan     SR Unattached           
8    FOSTER, Jaylen       SR Tennessee Elite Trac 
9    GAGO, Patrick        SR Unattached           
10   MOSS, Clay           SR Unattached           
11   COVILE, David        SR Lebanon              
12   PORTIS, McClain      JR Unattached           
13   LEACH, Dayton        SR Briarcrest Christian 
14   DISHMAN, Dylon       SR Unattached           
15   MINOR, Rahman        SR Unattached           


#48 Women's Shot Put (Unseeded High School)
!    USA # 1:                                               17.13m           
@    USA #10:                                               13.70m           
#    USA #20:                                               13.15m           
M    Meet Record:           Kathleen Young   Unattached     14.44m 1/31/2015            
Finals Start Time: 9:00 AM
==================================================
posi Name                 Yr Team                 
==================================================
Flight 1 of 1
1    BATEY, Adriana       SO Unattached           
2    HALEY, Kyara         JR Eda Flyers Youth Tra 
3    GREEN, Jessica       JR Memphis Jaguars Trac 
4    VASKE, Victoria      SR Unattached           
5    THAN, Sokdawn        SR Unattached           
6    PRESCOTT, Mandy      JR Hardin Valley Academ 
7    MEFFORD, zoie        SR Unattached           


#42 Boys Long Jump (Unseeded High School)
!    USA # 1:                                                7.50m           
@    USA #10:                                                7.08m           
#    USA #20:                                                6.98m           
M    Meet Record:           Derek Flatford   ACTC            7.29m 2/6/2016             
Finals Start Time: 10:00 AM
==================================================
posi Name                 Yr Team                 
==================================================
Flight 1 of 1
1    PERSONS, Kavien      JR RoadrunnerTC         
2    CLAY, Thomas         SR Hardin Valley Academ 
3    MARSH, Will          JR Unattached           
4    DEWBERRY, Irvaughn   SR Unattached           
5    PEREZ, Jeffrey       FR Chattanooga Thunder  
6    SHANKS, Marshall     SR Memphis Jaguars Trac 
7    COSBY, Harrison      FR Georgia Elite Track  
8    SEGREE, Baylor       SO Rutherford County Tr 
9    GAGO, Patrick        SR Unattached           
10   LOTIVIO, Kristof     SO Unattached           
11   INESTFOZA, Emerson   FR Santa Rosa Beach     
12   SHEA, Cole           JR Axis Athletics       
13   LATORRE, Sebastian   FR Tennessee Elite Trac 
14   MCMILLAN, Alexander  SR Unattached           
15   WEATHER, Darius      JR The Storm Track Club 
16   MA, Charlie          JR Unattached           


#26 Girls Pole Vault (High School)
!    USA # 1:                                                4.14m           
@    USA #10:                                                3.83m           
#    USA #20:                                                3.78m           
M    Meet Record:           Becky Arbiv      Pole Vault      3.76m 1/31/2015            
Finals Start Time: 10:00 AM
==================================================
posi Name                 Yr Team                 
==================================================
Flight 1 of 1
1    GAMBOA, grace        FR Kindersport          
2    CATE, Kealey         JR Axis Athletics       
3    MOODY, Julia         FR Axis Athletics       
4    BRIANT, Melissa      SR Memphis Vault Club   
5    BARTON, Talia        JR Axis Athletics       
6    DEVINE, Savannah     SO Unattached           
7    WOODS, katie         JR Kindersport          
8    SWINDLE, alexandria  SO Kindersport          
9    PICKETT, Taylor      SR Kindersport          
10   JEFCOAT, Hannah      SR Unattached           
11   POTTS, Alexandra     JR Unattached           
12   LONG, COURTNEY       JR GEORGIA POLE VAULT C 
13   RILEY, Kaylee        SR Unattached           
14   DINGLER, Carson      SR Unattached           


#47 Men's Shot Put (Unseeded High School)
!    USA # 1:                                               22.19m           
@    USA #10:                                               18.27m           
#    USA #20:                                               17.69m           
M    Meet Record:           Isaiah Rogers    Throw 1 De     19.70m 2/6/2016             
Finals Start Time: 11:00 AM
==================================================
posi Name                 Yr Team                 
==================================================
Flight 1 of 1
1    WARNES, Demarcus     SR Santa Rosa Beach     
2    LANDERS, Rook        SR Hardin Valley Academ 
3    SCHOFIELD, Cameron   JR Hardin Valley Academ 
4    OWENS, Nathaniel     JR Unattached           
5    HAYES, Micah         SO Hardin Valley Academ 
6    MOORE, Brodin        SR Edgehill Flyers      
7    CHAPMAN, Ellis       SR Hardin Valley Academ 
8    ESTEP, Jackson       JR Brentwood Throwers   
9    RIVERA, Chris        SO Unattached           
10   COFFEY, Skylar       FR Brentwood Throwers   


#28 Girls Long Jump (High School)
!    USA # 1:                                                6.28m           
@    USA #10:                                                5.81m           
#    USA #20:                                                5.67m           
M    Meet Record:           Alexis Gibbons   Bear TC         5.94m 2/6/2016             
Finals Start Time: 11:30 AM
==================================================
posi Name                 Yr Team                 
==================================================
Flight 1 of 2
1    TAYLOR, Lynna        SR Unattached           
2    HOLMES, Taiy'e       JR The Storm Track Club 
3    GILMORE, Sydni       SO Sprint Athletics Tra 
4    LOUDERBACK, Morgan   JR Unattached           
5    WILSON, Meg          FR Kindersport          
6    LYNCH, Meagan        JR Sprint Athletics Tra 
7    JOHNSON, Kennedi     JR Unattached           
8    LEWIS, Caroline      SO Tennessee Elite Trac 
9    HOLT, Avonti         SR Trailblazers Youth A 
10   VICKERS, Mikele      FR Front Runners Track  
11   MCMULLEN, Avery      SO Middle TN Athletics  
12   NEAL, Jayla          JR STEPHENSON           

Flight 2 of 2
1    KELLEY, Jessica      JR Memphis Jaguars Trac 
2    UDOUMANA, Imani      JR Unattached           
3    HARPER, Simone       JR STEPHENSON           
4    SLATER, Grace        SR Unattached           
5    FRAZIER, Antonia     SR RSS Athletics        
6    GORDON, Tanalya      JR Rutherford County Tr 
7    CAMPBELL, Kethlin    SR Unattached           
8    BUCHANAN, Kelsea     JR Continental T-Belles 
9    JONES, Alexis        SR Sparta TC            
10   PEARSON, Zionn       JR St. Louis Blues Trac 
11   BOONE, Daloria       JR Middle Georgia Impal 
12   GITTENS, Tyra        SR Unattached           


#34 Girls Weight Throw (High School)
!    USA # 1:                                               19.62m           
@    USA #10:                                               16.40m           
#    USA #20:                                               15.13m           
M    Meet Record:           Sabrina Gaitan   Throw 1 De     17.80m 1/31/2015            
Finals Start Time: 12:30 PM
==================================================
posi Name                 Yr Team                 
==================================================
Flight 1 of 2
1    THAN, Sokdawn        SR Unattached           
2    HEFLIN, Schuyler     FR Throw1deep Club      
3    LEEDS, Jacqueline    SR Steel Throwers Club  
4    CHANDLER, Cody       SR Hoffa Throws Academy 
5    JUDGE, Hannah        SO Throw1deep Club      
6    PRESCOTT, Mandy      JR Hardin Valley Academ 
7    DANIELSSON, Emily    SO Throw1deep Club      
8    ABDURRAHMAN, Siddeeq SO Throw1deep Club      
9    RUSSELL, Soteria     JR Throw1deep Club      

Flight 2 of 2
1    CALDWELL, Victoria   FR Continental T-Belles 
2    KUN, Laurel          SO Throw1deep Club      
3    BOWMAN, Camryn       SR Unattached           
4    EARWOOD, Erika       SR Throw1deep Club      
5    FRAKER, Addie        JR Throw1deep Club      
6    MALLETT, Shannah     SO Throw1deep Club      
7    JOYNER, Javon        JR Throw1deep Club      
8    ARTIS, Grace         SR Throw1deep Club      
9    YOUNG, Kathleen      SR Unattached           
10   STAMP, Natasha       SR Throw1deep Club      
11   WALKER, Sydnee       SR Throw1deep Club      
12   FORREST, Makenli     SR Throw1deep Club      


#27 Boys Long Jump (High School)
!    USA # 1:                                                7.50m           
@    USA #10:                                                7.08m           
#    USA #20:                                                6.98m           
M    Meet Record:           Derek Flatford   ACTC            7.29m 2/6/2016             
Finals Start Time: 1:30 PM
==================================================
posi Name                 Yr Team                 
==================================================
Flight 1 of 2
1    BROWN, Nolan         JR Hardin Valley Academ 
2    BOBO, christian      JR Unattached           
3    STAFFORD, Toren      SR Running Warrior Trac 
4    DUREAX, Senturian    SR Unattached           
5    WHITFIELD, Tahj      SR Unattached           
6    HARRISON, Jaeydon    SO Nashville Illusions  
7    FULTON, Parker       JR ACTC                 
8    HARRIS, Matthew      SO Sprint Athletics Tra 
9    PACK, Simon          JR Hardin Valley Academ 
10   PORTIS, McClain      JR Unattached           
11   MUSEY, Matthew       JR New Horizon Track Cl 
12   WEAKLY, Donald       SR Trial by Fire Youth  

Flight 2 of 2
1    JACOBS, Tyler        JR Edgehill Flyers      
2    RICHEY, Stephen      SR Unattached           
3    FOSTER, Jaylen       SR Tennessee Elite Trac 
4    BARROW, Jordan       FR Georgia Elite Track  
5    TELL, Daniel         SR Briarcrest Christian 
6    MUIR, Michael        JR Unattached           
7    SHAFFER, Jayce       SR Unattached           
8    CARTER, Jaden        FR Georgia Elite Track  
9    JONES, Keegan        JR Chattanooga Thunder  
10   BOYCE, DeAntoine     SR Memphis Mustangs     
11   LEDELL, Desmond      SR The Storm Track Club 
12   OZBURN, Thomas       SR Talon Track Club     


#25 Boys Pole Vault (High School)
!    USA # 1:                                                5.61m           
@    USA #10:                                                4.92m           
#    USA #20:                                                4.77m           
M    Meet Record:           Harrison William Memphis Mu      5.05m 2/1/2014             
Finals Start Time: 1:30 PM
==================================================
posi Name                 Yr Team                 
==================================================
Flight 1 of 1
1    QUIST, Erik          SR Unattached           
2    SHIELDS, Nathan      JR Lebanon              
3    PHAN, Tom            SR Memphis Vault Club   
4    WELLBORN, Owen       SO Santa Rosa Beach     
5    STRAIN, Williams     FR Santa Rosa Beach     
6    HOLCOMBE, Patrick    SO Axis Athletics       
7    LOTIVIO, Tristan     SR Unattached           
8    MARTIN, Tanner       FR Santa Rosa Beach     
9    JOGAL, Nikhil        JR Memphis Vault Club   
10   TAYLOR, Troy         JR Briarcrest Christian 
11   BRUNSON, Davis       SO Middle TN Athletics  
12   PERRY, Knox          JR Talon Track Club     
13   HOLCOMBE, Jack       SO Axis Athletics       
14   LAMAR, Warner        SR Axis Athletics       
15   TELL, Daniel         SR Briarcrest Christian 
16   SHEA, Cole           JR Axis Athletics       
17   WILLINGHAM, Bobby    SR Axis Athletics       
18   CAPPOLA, Anthony     SR Unattached           
19   RHEA, Jack           SR Unattached           
20   SOBOTA, Jacob        SR Unattached           
21   MALLARD, Hunter      SR Unattached           


#33 Boys Weight Throw (High School)
!    USA # 1:                                               23.41m           
@    USA #10:                                               20.23m           
#    USA #20:                                               19.27m           
M    Meet Record:           Isaiah Rogers    Throw 1 De     22.61m 2/6/2016             
Finals Start Time: 1:30 PM
==================================================
posi Name                 Yr Team                 
==================================================
Flight 1 of 2
1    OWENS, Nathaniel     JR Unattached           
2    CHAPMAN, Ellis       SR Hardin Valley Academ 
3    LANDERS, Rook        SR Hardin Valley Academ 
4    RIVERA, Chris        SO Unattached           
5    JONES, Elijah        SR Hardin Valley Academ 
6    HUDSON, Bryan        SO Unattached           
7    EDGE, Robert         JR Throw1deep Club      
8    LOPER, Justyn        SO Peach State Throwers 
9    ROBERTS, Omar        JR Throw1deep Club      
10   SMITH, Brandon       SO Throw1deep Club      
11   KAZIMOV, Ridvan      SO Throw1deep Club      

Flight 2 of 2
1    ELLIS, Jamal         SO Throw1deep Club      
2    FINEBERG, Scott      JR Throw1deep Club      
3    ARMSTRONG, Joshua    SO Throw1deep Club      
4    WILKINS, Jacob       JR Mjolnir Throwers Clu 
5    WILLINGHAM JR., Mich SR TRACKOLOGY           
6    WRIGHT, Samuel       SR Throw1deep Club      
7    FRIZZELL, Tim        SR Hardin Valley Academ 
8    WONSLEY, Nathan      JR Throw1deep Club      
9    HARDIN, Evan         SR Throw1deep Club      
10   JUDGE, Jason         SR Throw1deep Club      
11   LOPER, Madias        SR Peach State Throwers 


#32 Girls Shot Put (High School)
!    USA # 1:                                               17.13m           
@    USA #10:                                               13.70m           
#    USA #20:                                               13.15m           
M    Meet Record:           Kathleen Young   Unattached     14.44m 1/31/2015            
Finals Start Time: 2:30 PM
==================================================
posi Name                 Yr Team                 
==================================================
Flight 1 of 2
1    EDWARDS, Madison     SR Unattached           
2    HEFLIN, Schuyler     FR Throw1deep Club      
3    DANIELSSON, Emily    SO Throw1deep Club      
4    WARREN, Atlantis     SR Unattached           
5    POYTHRESS, Alyssa    SR Unattached           
6    ABDURRAHMAN, Siddeeq SO Throw1deep Club      
7    FRAKER, Addie        JR Throw1deep Club      
8    FRAZIER, Antonia     SR RSS Athletics        
9    WILBURN, Samaria     SR Unattached           
10   MORRIS, McKinlee     FR St. Louis Blues Trac 
11   CALDWELL, Victoria   FR Continental T-Belles 
12   CHANDLER, Cody       SR Hoffa Throws Academy 

Flight 2 of 2
1    BOWMAN, Camryn       SR Unattached           
2    BROCK, Brianna       JR St. Louis Blues Trac 
3    JOYNER, Javon        JR Throw1deep Club      
4    KUN, Laurel          SO Throw1deep Club      
5    COFFEY, Katherine    JR Brentwood Throwers   
6    RUSSELL, Soteria     JR Throw1deep Club      
7    EARWOOD, Erika       SR Throw1deep Club      
8    ARTIS, Grace         SR Throw1deep Club      
9    LYLES, Nia           SO St. Louis Blues Trac 
10   FORREST, Makenli     SR Throw1deep Club      
11   STAMP, Natasha       SR Throw1deep Club      
12   YOUNG, Kathleen      SR Unattached           


#30 Girls Triple Jump (High School)
!    USA # 1:                                               12.88m           
@    USA #10:                                               12.21m           
#    USA #20:                                               11.74m           
M    Meet Record:           Bria Matthews    Quicksilve     12.25m 1/31/2015            
Finals Start Time: 3:30 PM
==================================================
posi Name                 Yr Team                 
==================================================
Flight 1 of 2
1    COOK-PIRTLE, Taesha  SR Sparta TC            
2    DUNBAR, Kamille      SR Unattached           
3    BIGHAM, Amber        SR Unattached           
4    WILSON, India        SO Memphis Jaguars Trac 
5    PRICE, Ashley        SR Chattanooga Thunder  
6    TRUELOVE, Avery      SR Unattached           
7    HOLMES, Taiy'e       JR The Storm Track Club 
8    DUNNING, Kimbra      SO Chattanooga Jets Tra 
9    BROOKS, Keagin       FR Unattached           

Flight 2 of 2
1    WILLIAMS, Hadiya     SR Unattached           
2    RODGERS, Leslie      JR Unattached           
3    SALYERS, Morgan      SR Unattached           
4    LOUDERBACK, Morgan   JR Unattached           
5    ROBERTSON, Rachel    JR Sparta TC            
6    WHITEHURST, Kendra   SO Sprint Athletics Tra 
7    WHITE, Khiara        JR Flight400 Track Club 
8    UDOUMANA, Imani      JR Unattached           
9    EDLER, Rachel        JR Sprint Athletics Tra 
10   GILMORE, Sydni       SO Sprint Athletics Tra 


#31 Boys Shot Put (High School)
!    USA # 1:                                               22.19m           
@    USA #10:                                               18.27m           
#    USA #20:                                               17.69m           
M    Meet Record:           Isaiah Rogers    Throw 1 De     19.70m 2/6/2016             
Finals Start Time: 4:00 PM
==================================================
posi Name                 Yr Team                 
==================================================
Flight 1 of 2
1    SMITH, Brandon       SO Throw1deep Club      
2    ROBERTS, Omar        JR Throw1deep Club      
3    HAFNER, Anthony      SR Lebanon              
4    EDWARDS, Kamden      FR Chattanooga Jets Tra 
5    LOPER, Justyn        SO Peach State Throwers 
6    JONES, Elijah        SR Hardin Valley Academ 
7    FINEBERG, Scott      JR Throw1deep Club      
8    ARMSTRONG, Joshua    SO Throw1deep Club      
9    KLIMA, Walter        JR Throw1deep Club      
10   WEED, Connor         SR Unattached           
11   FRIZZELL, Tim        SR Hardin Valley Academ 
12   WILKINS, Jacob       JR Mjolnir Throwers Clu 

Flight 2 of 2
1    WILLINGHAM JR., Mich SR TRACKOLOGY           
2    ELLIS, Jamal         SO Throw1deep Club      
3    KAZIMOV, Ridvan      SO Throw1deep Club      
4    SIMMONS, Elijah      SO Nashville Illusions  
5    EDGE, Robert         JR Throw1deep Club      
6    GOODE, Spencer       SR Unattached           
7    WONSLEY, Nathan      JR Throw1deep Club      
8    HUDSON, Bryan        SO Unattached           
9    SOBOTA, Joshua       JR Unattached           
10   LOPER, Madias        SR Peach State Throwers 
11   WRIGHT, Samuel       SR Throw1deep Club      
12   SIKON, Sam           SR Unattached           


#29 Boys Triple Jump (High School)
!    USA # 1:                                               15.28m           
@    USA #10:                                               14.37m           
#    USA #20:                                               14.19m           
M    Meet Record:           Rogerous Swain   Club Nitro     14.90m 2/6/2016             
Finals Start Time: 5:00 PM
==================================================
posi Name                 Yr Team                 
==================================================
Flight 1 of 2
1    MITCHOM, Tyler       FR Santa Rosa Beach     
2    DEWBERRY, Irvaughn   SR Unattached           
3    POTER, Jon           JR Santa Rosa Beach     
4    ROOKIS, Luke         FR Santa Rosa Beach     
5    WEMBLEY, Kafele      SR St. Louis Blues Trac 
6    PACK, Simon          JR Hardin Valley Academ 
7    CURRY, john          SO Unattached           
8    FULTON, Parker       JR ACTC                 
9    BRUNSON, Davis       SO Middle TN Athletics  
10   CARTER, Jaden        FR Georgia Elite Track  
11   STAFFORD, Toren      SR Running Warrior Trac 

Flight 2 of 2
1    PORTIS, McClain      JR Unattached           
2    REYNOLDS, Nicholas   JR Nashville Illusions  
3    WRIGHT, Willington   JR Hardin Valley Academ 
4    WHITFIELD, Tahj      SR Unattached           
5    MUSEY, Matthew       JR New Horizon Track Cl 
6    MARSH, Will          JR Unattached           
7    ROGERS, Marcus       JR Sparta TC            
8    WEATHER, Darius      JR The Storm Track Club 
9    MOSS, Clay           SR Unattached           
10   VALDARY, Troy        SR Unattached           
11   FOSTER, Jaylen       SR Tennessee Elite Trac 
12   LEDELL, Desmond      SR The Storm Track Club 


#49-1 Boys Pentathlon 60m Hurdles
!    USA # 1:                                                 7.49           
@    USA #10:                                                 8.10           
#    USA #20:                                                 8.17           
M    Meet Record:           Matthew Moore    Sprint Ath       7.81 2/6/2016             
Finals Start Time: 8:15 AM
==================================================
Lane Name                 Yr Team                 
==================================================
Section 1 of 3
   2 CHARLES, Ryan        JR Middle TN Athletics  
   4 DALTON, Grant        SR Unattached           
   6 LEE, Garrett         JR Kindersport          
   8 BONDS, Damien        JR Beavercreek High Sch 

Section 2 of 3
   2 RIEKENS, Matt        SR Beavercreek High Sch 
   4 SHOUSE, Christian    SO Unattached           
   6 GASTON, Braden       FR The Force Track and  
   8 KILPATRICK, Alex     FR Santa Rosa Beach     

Section 3 of 3
   2 BRYAN, Anthony       SO Santa Rosa Beach     
   4 COSTNER, Kyle        JR Kindersport          
   6 LESTER, Skyler          Marietta Track Club  
   8 KINDER, Jett         FR Kindersport          


#49-2 Boys Pentathlon Long Jump
!    USA # 1:                                                7.50m           
@    USA #10:                                                7.08m           
#    USA #20:                                                6.98m           
M    Meet Record:           Derek Flatford   ACTC            7.29m 2/6/2016             
Finals Start Time: 9:00 AM
==================================================
posi Name                 Yr Team                 
==================================================
Flight 1 of 1
1    BONDS, Damien        JR Beavercreek High Sch 
2    KINDER, Jett         FR Kindersport          
3    GASTON, Braden       FR The Force Track and  
4    RIEKENS, Matt        SR Beavercreek High Sch 
5    KILPATRICK, Alex     FR Santa Rosa Beach     
6    COSTNER, Kyle        JR Kindersport          
7    LESTER, Skyler          Marietta Track Club  
8    SHOUSE, Christian    SO Unattached           
9    LEE, Garrett         JR Kindersport          
10   CHARLES, Ryan        JR Middle TN Athletics  
11   BRYAN, Anthony       SO Santa Rosa Beach     
12   DALTON, Grant        SR Unattached           


#49-3 Boys Pentathlon Shot Put
!    USA # 1:                                               22.19m           
@    USA #10:                                               18.27m           
#    USA #20:                                               17.69m           
M    Meet Record:           Isaiah Rogers    Throw 1 De     19.70m 2/6/2016             
Finals Start Time: 10:20 AM
==================================================
posi Name                 Yr Team                 
==================================================
Flight 1 of 1
1    KILPATRICK, Alex     FR Santa Rosa Beach     
2    BRYAN, Anthony       SO Santa Rosa Beach     
3    KINDER, Jett         FR Kindersport          
4    COSTNER, Kyle        JR Kindersport          
5    DALTON, Grant        SR Unattached           
6    RIEKENS, Matt        SR Beavercreek High Sch 
7    LESTER, Skyler          Marietta Track Club  
8    LEE, Garrett         JR Kindersport          
9    CHARLES, Ryan        JR Middle TN Athletics  
10   SHOUSE, Christian    SO Unattached           
11   BONDS, Damien        JR Beavercreek High Sch 
12   GASTON, Braden       FR The Force Track and  


#49-4 Boys Pentathlon High Jump
!    USA # 1:                                                2.13m           
@    USA #10:                                                2.03m           
#    USA #20:                                                2.00m           
M    Meet Record:           Isaiah kyle      Unattached      1.98m 1/31/2015            
Finals Start Time: 12:00 PM
==================================================
posi Name                 Yr Team                 
==================================================
Flight 1 of 1
1    KILPATRICK, Alex     FR Santa Rosa Beach     
2    BRYAN, Anthony       SO Santa Rosa Beach     
3    CHARLES, Ryan        JR Middle TN Athletics  
4    COSTNER, Kyle        JR Kindersport          
5    LESTER, Skyler          Marietta Track Club  
6    DALTON, Grant        SR Unattached           
7    SHOUSE, Christian    SO Unattached           
8    BONDS, Damien        JR Beavercreek High Sch 
9    GASTON, Braden       FR The Force Track and  
10   KINDER, Jett         FR Kindersport          
11   LEE, Garrett         JR Kindersport          
12   RIEKENS, Matt        SR Beavercreek High Sch


Comments